infidelitate

Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogurile urmtoare :

Putei intra pe un blog foarte interesant accesnd linkul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole. Videoclipuri. Legturi cu numeroase site-uri deosebit de interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio). Cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator). Articole foarte interesante. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii gratuite, etc.

Al doilea blog :

http://www.augustincezar.blogspot.com/
Acest blog conine: Argumente tiinifice i religioase ca un copil e fiin uman din momentul concepiei. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer ajutor material, consiliere i soluii alternative la avort Mrturii ale unor femei care au fcut avort. Mrturii ale unor femei care NU au fcut avort. Mrturii ale unor medici care au renunat s fac avorturi.. Consecine fizice i emoionale ale avortului asupra femeii. Legturi cu multe alte site-uri asemnatoare.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 9 Februarie 2009 01:50
un coleg care iubeste Femeia si e bine mersi casatorit si cu 2 copii si responsabil , mi-a zis ca el nu constientizeaza ca inseala, o face ca pe un sport si nici nu-si aminteste chipul femeii cu pricina.ideea e alta , nu se poate opri, s-a obisnuit asa, ochii lui cauta doar Femeia.sotia e dr., e frumoasa si el o mai invita la prieteni la un remi, ea se plictiseste si de cate ori lipseste de acasa ii spune ca merge la un remi...si nimeni nu se plange zice el...Pana intr-o zi cand se rup firele acelea , si azi asa maine la fel , apare din senin chipurile despartirea ,...caci omul e legat de sforile sufletului...
cercelmarilena
Postat pe 1 Martie 2009 02:07
De la: yza_my, la data 2008-12-13 23:09:57cand ai deja 50 de ani si nu ai invatat nimic in viata nu cred ca mai poti schimba ceva...sunt barbati si fewmei care inseala din placere ,din dorinta de a se lauda ca ei sunt diferiti,ca ei sunt mai potenti si posibil ca doar o parte din ei sa fie asa...atat femeile care o fac cat si barbatii se lauda si am auzit multe femei care avand relatii extraconjugale sa spuna ca nu-s buni de nimic dar au nevoie de ajutorul lor ,de banii lor sau fiind prea singure le este indiferent ce pot ei in pat daca macar pt cateva ore isi alunga singuratatea ...suint barbati care inseala doar sa aiba cat mai multe femei trecute in agenda....barbati care au dat peste o femeie rea si isi doreste alinare acolo unde i se ofera si nu mai conteazza varsta sau frumusetea....barbati care isi doresc o femeie frumoasa dar sotia s-a ingrasat si nu mai are grija de ea ,de gesturile ei si gandul nu-i mai este decat la mancare si atat....motivele sunbt diverse ...nu numai barbatii inseala astazi ci si majoritatea femeilor pt ca o femeie inselata va insela si ea mai devreme sau mai tarziu....sunt barbati care spun "eu imi insel sotia ....am multe amante dar soytia mea este o femeie cinstita si stiu bine pt ca as mirosi"...

dragii mei barbati va inselati...o femeie inselata care se face ca nu vede ,care va face putin tam-tam si apoi se pare ca i-a trecut va deveni cat de curand femeia cu care voi inselati pt ca o femeie este mult mai atenta atunci cand este infidela...ea stie ca are mai mult de pierdut si va avea grija sa imparta dragostea sau sex atat amantului cat si sotului facandu-i sa fie la picioarele ei ....
..
astazi nu mai exista fidelitate in cupluri si mai vrem sa fie cand este vorba de prietenie?....ne casatorim pt a darui copiilor nostri un camin si sa creasca alaturi de doi parinti care isi traiesc viata separat dar din cand in cand isi mai amintesc ca mai au si acasa o ciorba ...asta este familia moderna si nu mai trebuie sa ne stresam ca barbatii ne inseala ...ori platim cu aceasi moneda ori ii acceptam asa cum sunt...nu vei gasi tu un barbat fidel decat daca intr-adevar nu mai are nimic...daca nu are nimik in pantaloni si mai are ceva bani tot va insela macar ca pune mana daca altceva nu are


CORECT.
SUPORTI sau te "reorganizezi".
Barbatii nu au cum sa stie cat de neplacut este pentru femeie sa simta "mirosul" celeilalte, daca nu au trecut prin asta.

FelixTomescu
Postat pe 17 Martie 2009 16:36
Altceva nimic?Poate ca am totusi alte preferinte?
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:49
de fapt cred ca s-a inselat ...atunci eram putin revoltata...multe palme luam de la viata..ai grija draga mea sa nu patesti si tu....eu nu am simtit" miros "de alta femeie
cobilita
Postat pe 26 Aprilie 2009 20:37
De la: cobilita, la data 2008-07-15 17:57:08ma numesc maria si in sept voi implini 50 ani,am fost foarte mult timp singura..de doi ani am un prieten ,,,si am descoperit ca ma inseala,,,de ce inseala barbati??....Barbatii inseala pentru a si dovedi virilitatea.....ce sa fac?? inca nu i-am reprosat nimic ..cred ca prietenul meu este ..alunecos..si ... nu cred ca am sa pot trece peste ...oare eu ce nu am fata de femeia respectica??

la 50 ani inca iti mai pui intrebari de genu'...lasa-l sa-si vada de inselatu' lui...banuiesc ca este trecut de 35 ani, nu?e clar, cred ca-l zdruncina frustrarile tineretii si acum isi da in petic...de asta ai nevoie acum la maturitate?ia si nu te opri la el, nu merita si clar nu te merita...nu ai de ce sa treci peste imaturitatea si prostia lui, maria...vei gasi pana la urma un om care sa-ti corespunda...dar cu asta zau daca se merita...nu te complica singura.pupi, maria.succes!
mia79x
Postat pe 13 Mai 2009 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e greu sa fii femeie 10 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:26
vrea sa ma vada facand sex cu altul 92 De la: Ioana007 27 Aprilie 2009 19:00
Am si eu o problema ! 1 De la: ombtron 11 Mai 2009 18:06
cred ca am nevoie de ajutor 465 De la: pitzi 7 Mai 2009 09:22
buna 5 De la: fotografevenimente 24 Martie 2017 10:10
Setari Cookie-uri