infidelitate

De la: blairwitch, la data 2008-10-02 11:39:25mie una imi palce ce scrie vanghelis, ma amuz copios cand il citesc.. daca nu mi-ar place, nu l-as citi..
asta e valabil si pentru doamna de mai sus, daca nu ii place ce a scris anakin, sa nu il citeasca ... dar sa postezi de doua ori ca sa ii spui ca nu iti place, doar ca sa incerci sa il provoci, inseamna ori ca il cunosti bine si vrei sa ii arati cine e seful, ori ai ceva personal cu omul ...


cine a spus ca nu ii place ceva, in afara de anakin?
vorbea din perspectiva unei persoane nemultumite si chiar mult peste. si am tras concluzii la replicile lui.

de doua ori? si de 7......
o replica la afirmatie......
care e problema???

am zis de doua ori acelasi lucru referindu-ma la aceeasi postare?

get lost............


Postat pe 5 Octombrie 2008 15:34
De la: Falcone, la data 2008-10-04 11:55:18Inca un raspuns la topic. Unii inseala si din obisnuinta. Eu, de ex, am rezerve mari in a accepta ca partenera o femeie despre care stiu ca si-a inselat prietenul in trecut. Nu am garantia ca s-a lecuit de infidelitate.


dar poate ca parteneru' din trecut era vreo gioarsa de 2 lei si merita lasat sau chiar inselat?

te temi de ce? ai rezerve pt ca o fi setata de inselat perpetuu sau pt ca stii ca ai putea-o determina sa te insele gratie calitatilor tale?

departe de mine intentia de a te leza. sunt convinsa ca esti un barbat deosebit

Postat pe 5 Octombrie 2008 15:40
Prea tare, megas. Imi place cum gandesti. Adaug ceva din intelepciunea populara la postul tau:

"Lupu-si schimba parul dar naravu'... ba."
"Naravul din fire, n-are lecuire"

si din literatura culta:

"La trecutu-i mare, mare viitor"

megas, nici un barbat normal si neimbrobodit nu e atat de idiot incat sa isi doreasca o relatie stabila cu o tipa care a umblat cu doi in acelasi timp. Ar fi ideal ca si femeile sa gandeasca la fel atunci cand isi aleg un partener. Si inca ceva - atunci cand iti inseli partenerul/a, te inseli in primul rand pe tine.

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:32
Super discutie! Un domn, de pe-aici, cu o gndire super sntoas, spune clar: nu alegi un partener despre care stii c a fost duplicitar. Ce nu e corect aici!? Subscriu! Iubesti sau nu, parteneriatul nu include numai cstoria, trebuie s ai tria s spui ce simi. Eti nemulumit/, ai fcut tot ce se putea n relaie i nu a existat unison, i-ai druit mai mult dect consideri acum c merita? Drag/ dragule nu mai merge, nu se mai poate, te despari civilizat, repet, oricare ar fi fost forma de parteneriat, i apoi caui altceva. Dreptul comercial ne spune cte ceva despre concurena neloial, nu?

Postat pe 5 Octombrie 2008 17:30
De la: megas, la data 2008-10-05 15:34:41
De la: blairwitch, la data 2008-10-02 11:39:25mie una imi palce ce scrie vanghelis, ma amuz copios cand il citesc.. daca nu mi-ar place, nu l-as citi..
asta e valabil si pentru doamna de mai sus, daca nu ii place ce a scris anakin, sa nu il citeasca ... dar sa postezi de doua ori ca sa ii spui ca nu iti place, doar ca sa incerci sa il provoci, inseamna ori ca il cunosti bine si vrei sa ii arati cine e seful, ori ai ceva personal cu omul ...


cine a spus ca nu ii place ceva, in afara de anakin?
vorbea din perspectiva unei persoane nemultumite si chiar mult peste. si am tras concluzii la replicile lui.

de doua ori? si de 7......
o replica la afirmatie......
care e problema???

am zis de doua ori acelasi lucru referindu-ma la aceeasi postare?

get lost............



fata, tu nu ai cu cine te certa ?... ai probleme acasa si te descarci pe unde apuci? .. ca te vad pusa pe harta!

Dar cum este internet pe fiecare mahala, nu ma mira aparitia ta...
blairwitch
Postat pe 5 Octombrie 2008 23:52
Heiiiiii...fetele nu va certati, pana la urma nu aveti nik de impartit, fiecare se exprima asa cum poate si cum vrea....
Una dintre voi se poate face ca nu vede ceea ce a postat cealalta dak nu-i convine si treceti peste asta k nu va face cinste dialogul de ...mahala..... cum zicea....blair.
Sau...treba voastra, voi stiti mai bine ce aveti de facut....

Postat pe 6 Octombrie 2008 09:43
Suzuki ii zise lui nevasta-sa:
-Spune-mi cu cati umbli, ca sa-ti spun cine esti.,
-Da ce crezi mai, ca eu sunt proasta?

Postat pe 6 Octombrie 2008 09:53
Pai oricum nu o sa mai citesc ce posteaza ea, Cryle; oricum, vad ca se ia de fiecare in parte (eu, falcone, anakin), si nu vreau sa fiu amestecata in ceea ce incearca ea sa faca. Nu am spus decat ca fiecare citeste ce vrea si atat.
blairwitch
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:09
Blair, nu merita sa-ti otravesti sufletul cu orice porcarii, asa ca si ei ii dau acelasi sfat, citeste ce vrea, ( adica tot dak are placerea si vrea sa analizeze situatia nu printre randuri ca nu intelege nik....) si raspunde doar persoanelor cu care crede k e pe aceeasi lungime de unda....parerea mea

Postat pe 6 Octombrie 2008 12:07
De la: blairwitch, la data 2008-10-05 23:52:55
De la: megas, la data 2008-10-05 15:34:41
De la: blairwitch, la data 2008-10-02 11:39:25mie una imi palce ce scrie vanghelis, ma amuz copios cand il citesc.. daca nu mi-ar place, nu l-as citi..
asta e valabil si pentru doamna de mai sus, daca nu ii place ce a scris anakin, sa nu il citeasca ... dar sa postezi de doua ori ca sa ii spui ca nu iti place, doar ca sa incerci sa il provoci, inseamna ori ca il cunosti bine si vrei sa ii arati cine e seful, ori ai ceva personal cu omul ...


cine a spus ca nu ii place ceva, in afara de anakin?
vorbea din perspectiva unei persoane nemultumite si chiar mult peste. si am tras concluzii la replicile lui.

de doua ori? si de 7......
o replica la afirmatie......
care e problema???

am zis de doua ori acelasi lucru referindu-ma la aceeasi postare?

get lost............



fata, tu nu ai cu cine te certa ?... ai probleme acasa si te descarci pe unde apuci? .. ca te vad pusa pe harta!

Dar cum este internet pe fiecare mahala, nu ma mira aparitia ta...


1. fata sa ii spui sora-tii, in case of any.
2. pe unde apuci te-i fi descarcand tu, cu sau fara probleme acasa.
3. nu te trage de sireturi cu mine.
4. sigur o exista internet pe fiecare mahala, daca te folosesti de el.
5. o fi prea aproape caracalu si te molipseste, ca la mine, pe malu' dambovitei, nu se poarta nici mahalaua nici prostia.

Postat pe 6 Octombrie 2008 15:31
felicitari, m-ai dezgustat...
blairwitch
Postat pe 7 Octombrie 2008 11:25
Cineva spunea:"Dusmanul meu este un prieten care s-a ratacit."Oare ce s-ar intampla daca oamenii in loc sa se impuste, s-ar iubi?

Postat pe 7 Octombrie 2008 18:14
cata...patima!!!!
de ce oare...lumea...avand frustrari...cauta...sa le etaleze...?
e greu sa poti intelege ...cum gandeste...UN OM!!!
si...cred ca e si mai greu...sa poti ...intelegand...sa incerci sa si ajuti...UN OM...care ...pt ceva vreme...s-a ratacit...
nu va intelege ce-i spui...nic daca il pici cu...ceara...fierbinte...
de ce oare...aceasta...refractare?
de ce nu poate incerca...ceva...care il si ajuta?
ovidiu42
Postat pe 7 Octombrie 2008 19:44
Frumoasa observatie, vanghelis007... Ce-ar fi daca nu ar exista rautati? Ce-ar fi daca am umple fiecare colt al inimii noastre doar cu iubire?


eehehe... Utopie! asta ar fi:( Din pacate... Dar se poate. Cu grupul de prieteni. Intr-o sfera mai larga... nu bag mana in foc.
shrekutza
Postat pe 8 Octombrie 2008 16:52
Pentru asta, trebuie ca fiecare sa lupte mai intai cu balaurul din el.

Postat pe 8 Octombrie 2008 19:29
vanghelis, cred ca balaurul ala de care vorbeai tu o fi baut apa din Dambovita si i s-a aplecat (de la atatea impuritati e si normal), apoi s-a uitat in oglinjoara si s-a crezut fecioara.
Nu conteaza unde te nasti sau unde locuiesti; poti fi geniu si sa te nasti intr-o localitate de care nu s-a auzit. De exemplu, Emil Palade, singurul roman castigator al Premiului Nobel (care a murit ieri, Dumnezeu sa il ierte), s-a nascut in Iasi. Titulescu, singurul delegat permanent roman la Liga Natiunilor, a fost craiovean, si va spun eu ca nu era prost deloc.
Din ceea ce am vazut, pot spune ca lui megas ii lipseste balaurul numit educatie si ca sunt sanse mici sa o viziteze prea curand. Ca pe altii ii are, cu siguranta, si o pazesc strasnic.
anakin
Postat pe 9 Octombrie 2008 09:34
Sarutmana Anakin, k lauzi Craiova mea....cred ca fata nu vrea sa stie de acel "balaur"...sau poate Dambovitza , e curata prin zona ei.....hai sa o lasam asa.....:*
"Dusmanul meu este un prieten care s-a ratacit."....frumoasa fraza si plina de intelepciune....
Stiu ca niciunde in lume nu poti gasi numai flori si pace.....asta e natura umana pana la urma.... , va pup pe toti, prieteni, dusmani, cunoscuti, necunoscuti....eu incerc sa fim prieteni toti, dak se poate ....ar fi minunat....

Postat pe 9 Octombrie 2008 15:19
Fiecare cu demonii lui, intr-adevar. Ei ne obosesc si ne provoaca mereu. E destul de usor sa scapi de acesti "balauri", dar vor reveni ca o amintire urata mereu.


shrekutza
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:35
Amintirile le construim noi, acum.Ele pot fi urate sau frumoase, dupa sufletul pe care il avem si il punem in ele.Cautati demoni?Priviti in oglinda.Acolo este si ingerul si demonul din fiecare dintre noi.Depinde la care dintre ei va uitati.

Postat pe 10 Octombrie 2008 06:29
Demonii sau ingerii sunt mereu in noi. Dar uneori ies fara permisiunea noastra la suprafata. Amintirile le construim noi? Amintirile sunt construite de prieteni, de dusmani, de experientele noastre, de tot ce citim, ce gandim, ce ni s-a intamplat, etc, insa noi alegem ce pastram in memorie. Asta e unul dintre rolurile fundamentale ale uitarii... de a ne proteja de ramasitele anumitor experiente neplacute prin care am trecut. Uitam ca vrem sa uitam, uitam ca nu vrem sau nu putem sa acceptam anumite lucruri. Dar ce facem cu amintirile pe care nu le putem uita? Care actioneaza ca un pumnal in inima noastra de fiecare data cand acestea [amintirile] revin in mintea noastra?
shrekutza
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:14
Nu putem uita nici o situatie care n-am depasit-o . Si balaurul e ca un profesor f exigent care o sa dispara abia dupa ce ti-ai trecut cu-adevarat examenul . ( aici nu poti sa-nseli pt ca te-nseli pe tine si e evident) .
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:44
Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....de luni pina vineri orele 07-18:30

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:23
Ia surubu'! na-i-o frnt c i-am dres-o!Fiecare cu ce-l doare.

Postat pe 10 Octombrie 2008 23:00


Postat pe 11 Octombrie 2008 15:27
De la: leah, la data 2008-10-10 23:00:54 Ia surubu'! na-i-o frnt c i-am dres-o!Fiecare cu ce-l doare.




Prea tare chestia cu "na-i-o frnt c i-am dres-o!"

Postat pe 11 Octombrie 2008 15:50
De la: macarena, la data 2008-10-10 22:23:17Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....de luni pina vineri orele 07-18:30


...intrati de curiozitate pe profilul omului .
E o obsesie !!!! Nasoooooooooooooooooooooooooool!
blanca
Postat pe 11 Octombrie 2008 16:44
De la: leah, la data 2008-10-10 23:00:54 Ia surubu'! na-i-o frnt c i-am dres-o!Fiecare cu ce-l doare.

tare de tot
....saracu macarena cred ca ii lipseste un surub,si probabil cel mai important

Postat pe 13 Octombrie 2008 09:03
NU-I LIPSESTE NIMIC. OMU' A INTRAT LA CATERINCA. IL INTELEG PANA LA URMA. ASTA E

Postat pe 13 Octombrie 2008 12:56
Totusi este careva ineresat?!....Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....sau id de messs:
Sa spuneti daca doriti ceva anume...:P



MS domnu FALCONE....VEZI CA TE TIN MINTE...:))))

Postat pe 13 Octombrie 2008 20:23
De la: vanghelis007, la data 2008-07-30 20:43:57-Cum poate sa fie dureros pentru nevasta-mea, daca eu o insel?Mai ales ca inainte de a pleca in aventura, ii aplic doi pupici, care actioneaza mai ceva decat anestezia locala?
-Iti explic eu, Suzuki, cum vine treba.Un om s-a dus la Dumnezeu, si i-a spus cinstit, in fata:
-Doamne, tu esti drept.Mie nu mi se pare corect ca atunci cand femeile nasc, sa sufere si sa tipe de unele singure, mai ales ca nu au conceput acest copil de unele singure, ba mai avem si noi o contributie substantiala la aceasta.
-Si ce propui?-L-a intrebat Dumnezeu mirat.
-Cand dau femeile sa nasca, sa sufere barbatii lor in locul lor, durerile facerii.
-Nu este o idee rea.Asa sa fie, cum zici tu.Amin.
Se duce omul acasa, navasta-sa tocmai trebuia sa nasca.
-Dumnezeu, nu este serios, a facut bascalie de mine.In loc sa tip eu in durerile facerii...
In clipa urmatoare l-a vazut pe vecinul lui Neculai, vaitandu-se de mama focului
-Ce-ai patit mai, Neculai.
-Nu mai pot mai.Ma trece asa un junghi prin mate de parca m-asr durea maseaua...Aoleu, moooor..Aoleu, nu mai poooottt...
Dumnezeu a revenit la situatia dinainte, si de atunci cand naste, numai femeia se vaita in durerile facerii.

,,esti tare
ciel
Postat pe 18 Octombrie 2008 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestea mea de suferinta 33 De la: garbo061493 21 Octombrie 2009 08:13
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
ce ascunde comportamentul ciudat al unei prietene 64 De la: si_totusi 14 Octombrie 2010 16:10
afla daca esti misogina.. 32 De la: valericao 23 Martie 2009 15:09
una din doua femei au inselat 274 De la: valentino 24 Mai 2009 18:48
Setari Cookie-uri