infidelitate

Magie neagra, magie alba sau Picasso?

Postat pe 28 Septembrie 2008 08:15
TOTUL .....este pur si simplu un amalgam de trairi, sentimente si....culori.....
Am ajuns la concluzia ca nu e asa cum eu voiam sa fie....numai ALB si NEGRU....intotdeauna este cenusiu, nuantzat.....

Postat pe 28 Septembrie 2008 21:15
De la: anakin, la data 2008-07-20 12:58:56Pentru prima data raspund...Riela, scuza-ma ca te intreb...vad ca stii sa citesti, dar intelegi CE citesti?... incearca sa mai citesti o data ce am scris eu, si pe urma lasa-ma cu povestile tale de popa adormit pe care le ai in cap. Eu am spus ca nu doar barbatii inseala, ci si femeile o fac, asa incat generalizarea pe care o faceti voi, cele care nu mai starnesc interes in cuplu, este una de toata jena. In primul rand pentru ca femeile isi inseala mai usor partenerii,ca au cu ce....
..

"generalizarea pe care o faceti voi, cele care nu mai starnesc interes in cuplu" mi se pare o vorba de 2 lei si presupun ca valorezi mai mult.

pari sa ai ceva frustrari, draga anakin, si e chiar neplacut sa dea cineva cu ochii de replicile tale. felul in care vorbesti tu, a ce aduce, nu a generalizare?

sa inteleg ca nici tu nu mai starnesti interes in cuplu.......

Postat pe 30 Septembrie 2008 18:25
De la: anakin, la data 2008-07-20 14:46:24si ca sa completez... daca o femeie nu spioneaza atunci cand crede ca este inselata, pentru ca (si aici te citez) " Femeia a fost lasata cu un fler, de care voi barbatii nu aveti idee ce semnifica ,ele simt acest lucru si dupa acest semnal de alarma se pun tot felul de intrebari in mintea unei femei" - tu tocmai mi-ai dat aici definitia paranoiei ce pune stapanire pe mintea femeilor ... si daca ai scris asa ceva in cunostiinta de cauza, e grav. (sarim peste incoerenta gramaticala)


pe tine te streseaza vreo femeie in habitatul tau, in sens restrans?

pari afectat cam tare......... de paranoia lor, ca despre altele nu ma pronunt

Postat pe 30 Septembrie 2008 18:28
pa la urma ptr a considera ca te inseala trebuie sa se ajunga neaparat la sex sau cum intelegeti voi inselatu asta
yavrum
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:27
De la: megas, la data 2008-09-30 18:25:26
De la: anakin, la data 2008-07-20 12:58:56Pentru prima data raspund...Riela, scuza-ma ca te intreb...vad ca stii sa citesti, dar intelegi CE citesti?... incearca sa mai citesti o data ce am scris eu, si pe urma lasa-ma cu povestile tale de popa adormit pe care le ai in cap. Eu am spus ca nu doar barbatii inseala, ci si femeile o fac, asa incat generalizarea pe care o faceti voi, cele care nu mai starnesc interes in cuplu, este una de toata jena. In primul rand pentru ca femeile isi inseala mai usor partenerii,ca au cu ce....
..

"generalizarea pe care o faceti voi, cele care nu mai starnesc interes in cuplu" mi se pare o vorba de 2 lei si presupun ca valorezi mai mult.

pari sa ai ceva frustrari, draga anakin, si e chiar neplacut sa dea cineva cu ochii de replicile tale. felul in care vorbesti tu, a ce aduce, nu a generalizare?

sa inteleg ca nici tu nu mai starnesti interes in cuplu.......


ai vreo problema, draga megas?... multumesc de grija pe care mi-o porti, dar te rog, vezi-ti de cuplul tau si lasa-le pe ale altora in pace... in general vorbind, cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
anakin
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:42
Doua muste stateau de vorba pe o bucata de pateu.
-Daca n-ar mirosi asa de tare, as zice ca este cascaval.
-Taci si mananca.-i-a spus cealalta.-Pateu sau cascaval, ce importanta are?Viata este frumoasa.
-Este-dadu din cap cealalta.-Depinde pe ce te asezi.

Postat pe 1 Octombrie 2008 20:07
Prea tare!

Postat pe 1 Octombrie 2008 21:39
mesajele tale nu au legatura cu subiectele de pe forum.imi pare rau....dar daca vrei sa dai sfaturi sau sa spui bancuri ...gaseste alte mijloace
cobilita
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:39
Mesajele lui sunt literatura. Eu nu cred ca tu, ariam (maria?), cand postezi te gandesti, asemenea lui Vanghelis, sa folosesti stilul indirect liber sau procedee artistice gen oximoron. Nu intru in detalii. Vanghelis, da-i bataie.

Postat pe 2 Octombrie 2008 10:22
....Fiecare e liber sa se exprime asa cum vrea......
Oare e prima data cand citeste ce posteaza Vanghelis??????????

Postat pe 2 Octombrie 2008 11:15
mie una imi palce ce scrie vanghelis, ma amuz copios cand il citesc.. daca nu mi-ar place, nu l-as citi..
asta e valabil si pentru doamna de mai sus, daca nu ii place ce a scris anakin, sa nu il citeasca ... dar sa postezi de doua ori ca sa ii spui ca nu iti place, doar ca sa incerci sa il provoci, inseamna ori ca il cunosti bine si vrei sa ii arati cine e seful, ori ai ceva personal cu omul ...
blairwitch
Postat pe 2 Octombrie 2008 11:39
e un fel de a spune adevarul zambind ,sincer l-a inceput nu l-am inteles dar acum ..............................tot inainte si la mai multe
yavrum
Postat pe 2 Octombrie 2008 13:50
De la: ariam, la data 2008-10-02 08:39:06mesajele tale nu au legatura cu subiectele de pe forum.imi pare rau....dar daca vrei sa dai sfaturi sau sa spui bancuri ...gaseste alte mijloace



ariam...sincer...ce ai vrea sa citesti...aici?
doar despre...inimi sfasiate si...cum sa le carpim inapoi?
daca ai sa poti percepe...si dincolo de...text...ai sa vezi cata dreptate are ...vanghelis...si...sincer e pacat ca nu multi au acest har sa poata penetra cu cuvintele...unde nimic nu penetreaza!!
oricum...la cat se scrie pe topic despre...inselat...asa cum am mai spus...nu cred ca se detina cineva...cheia cu care sa deschidem cartea adevarurilor...si...sa luam de acolo...o cheie magica cu care sa facem ca viata sa fie...roza...asa ca in povesti...si...sa dispara viciile din mintea tuturor....
e mult prea greu sa credem ca ar putea vindeca cineva lumea de astfel de vicii!!!
au fost de cand e lumea...si...sigur vor mai fi...cat va mai fi lumea...
problema e ca...noi...sa reusim gasim o cale prin care sa ne educam pt a nu mai cadea in ele...
si...aici cred ca e marea pb...
dar...e mai usor sa ne uitam undeva...sa gasim scuze...motivatii...fara ca noi sa facem ceva...sa nu ne afecteze astfel de vicii...
insa pt asta...chiar ne trebuie un discernamant...adevarat...si...o putere de sinteza extrem de clara .
sper ca pe aceasta chestiune sa ne putem concentra...si...sa nu cautam un raspuns...care sa ne si convina...(culmea)...
o seara placuta...si...gandire lucida...tuturor...
ovidiu42
Postat pe 2 Octombrie 2008 20:43
ovidiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu am sa trimit si eu multe multe citte si ...cam atat
cobilita
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:58
Airam, reusisi sa ma faci si pe mine curioasa.
Uimeste-ne cu ai tu de postat......

Postat pe 2 Octombrie 2008 23:01
bine zici cryle

Postat pe 3 Octombrie 2008 11:01
People, Vanghelis epole position. Daca am face un top al posturilor, el ar fi no. 1

Postat pe 3 Octombrie 2008 15:08
De la: ariam, la data 2008-10-02 21:58:39ovidiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu am sa trimit si eu multe multe citte si ...cam atat




te rog...maria...abia asteptam...sa citim...pb e sa fie totusi...ceva plauzibil...si..sa putem dezbate....daca e de dezbatut...
sau...sant doar...niste axiome...pe care sa le luam...ca atare?
ovidiu42
Postat pe 3 Octombrie 2008 19:54
Inca un raspuns la topic. Unii inseala si din obisnuinta. Eu, de ex, am rezerve mari in a accepta ca partenera o femeie despre care stiu ca si-a inselat prietenul in trecut. Nu am garantia ca s-a lecuit de infidelitate.

Postat pe 4 Octombrie 2008 11:55
Nu poti sa judeci un om doar pt ca a gresit o data, merita a doua sansa, dak nu-i acorzi sansa.....nu ai de unde sti dak te va insela sau nu, poate ca cel pe care l-a inselat in trecut si-a meritat-o , nu ai de unde sti ce motive a avut, nu poti sti cat de mult si-a schimbat gandirea, caracterul si stilul de viata, un om trecand prin necazuri se schimba radical....
Dak pe tine te respecta si te iubeste cu adevarat...nu o sa te insele si o sa-ti fie devotata...totul tine de tine, cata incredere si respect ii acorzi.....

Postat pe 4 Octombrie 2008 15:19
infidelitatea...se manifesta instantaneu...atunci cand relatia incepe sa aibe carente in ce priveste comunicarea si...mai ales...respectul...
cand se ajunge in faza in care ...fiecare cauta motivatii pentru ceea ce a facut...fara ca partenerul/a sa stie ca...ar avea de gand sa faca ceva....deja e tarziu...sa mai crezi ca...relatia e ok!!!
adevarul e ca...si atunci cand exista dialog...comunicare...si respect...sant si momente ...cand unora...li se abureste ratiunea...si...atunci cedeaza la....diverse avansuri facute de...cineva intr-o anume conjunctura!!!
daca vrem sa fim realisti...rtentatii exista...la tot pasul...si...de cele mai multe ori...putini le lasa sa se piarda ...fara sa guste din ele...
si totusi...sant situatii cand...dupa o astfel de escapada...fiecare revine...alaturi de partener...fara ca asta sa deterioreze cu ceva relatia!!
eeeeeeeeee.....acu`...intreb eu...poate cineva...sa reziste ispitei...?
exista oare...barbati care sa spuna...NU...hotarat....atunci cand...ispita il tot incearca?
valabil de asemenea si pentru femei...
uneori...datorita orgoliului...barbatii..nu reusesc sa se abtina de la a gusta din ispita...
si asta...pt unii...e de bun augur...dorind sa vada si altceva...pt altii...e de rau...deoarece...considera ca...li se cuvine sa faca asta...permanent...iar partenera...tre sa fie...doar a lui...
deci...inca se poate discuta...pe aceasta tema...in functie de...modul de gandire al fiecaruia...
nu cred ca exista om care sa nu fi fost tentat vreodata...sa insele...(femeie sau barbat) asa ca e destul de greu sa credem ca vom gasi acel...CEVA...care face ca partenerii sa se insele...
asa cum spuneam...totul pleaca de la ...cat de mult suflet pune fiecare in relatia respectiva...si...cat de mult se respecta...
nu stiu daca expunandu-ne parerile...aici...vom gasi cheia fidelitatii!!!
ovidiu42
Postat pe 4 Octombrie 2008 17:35
Suzuki, o intreaba pe prima lui sotie:
-Vreau sa stiu in mod clar, ca sa nu mai avem probleme.De cate ori ai sa ma inseli, dupa ce pana acum te-am iertat de zece ori?
-De cinsprezece ori.Dupa aceea ma fac femeie de treaba, si am sa te insel numai o data pe saptamana.Ca am obosit si eu draga, si nu mai pot, chiar daca ma ung cu lioton gel.

Postat pe 4 Octombrie 2008 18:25
cryle, ce bine ar fi sa ai dreptate. de obicei se pastreaza obiceiurile rele ale trecutului. Exceptiile doar vin sa confirme regula.

Postat pe 4 Octombrie 2008 20:57
Ca sa-ti dai mai bine seama daca greseste cu intentie sau fara, este bine sa lasam omul sa o faca de mai multe ori.

Postat pe 5 Octombrie 2008 07:07
Adicatelea cand gresesti de mai multe ori stii ca gresesti dar ti se pare o "treaba" interesanta , nu?
blanca
Postat pe 5 Octombrie 2008 09:04
E in natura barbatului sa insele. Ochiul vede, inima cere si cateodata mai pune si mana. Nu o lua ca pe un afront personal. Nu spun ca toti barbatii inseala, dar nu ma mira cand aflu de inca un barbat care se duce dupa alte femei. Sau poate femeile vin la el...


Atata timp cat vine inapoi la tine si cat nu iti creeaza prejudicii...


Multa rabdare, sanatate si luminare pentru a gasi o solutie...!


Cheers!
shrekutza
Postat pe 5 Octombrie 2008 11:25
" e in natura barbatului ca sa insele " da di ci, ma rog frumos?

hoti au mai fost masculii istea. au stiut domle, sa-si faca temele de marketing sentimental. culmea e ca , femeile au imbratisat repede ideea. probabil nici ele nu cred in cea natura generoasa ce a turnat barbatilor ase combustibil genetic insa, e mai comod sa-si explice de ce 'mnealui fuge dupa altele
e simplu. el nu e vinovat. cel de sus l-a construit asa.

domnul a dat, domnul a luat....domnul fie laudat. ma refer la domnii de pe pamnat nu la cel cu greseala de proiectare
si_totusi
Postat pe 5 Octombrie 2008 11:34
Nu e vorba aici de firea barbatului ori cea a femeii. Atat barbatul cat si femeia pot zice NU unei provocari - dar oare...vor?

Postat pe 5 Octombrie 2008 12:13
se pare ca...incepem sa ne obisnuim si cu...inselatu`...cum se spune...
ne resemnam...repede...si...cautam sa facem ce credem de cuviinta...sa ne reparam repede...ceea ce ne afecteaza...
dar cand e vb de ...altcineva....o lasam asa....sa avem ce discuta...
si...cu cat mai multe coment-uri...cu atat mai multe...idei...
dar...trece?...se repara...greseala...sau...doar ne resemnam noi cu ea?
cine oare...ar trebui sa faca ceva...sa nu se repete?
NOI...degur ca...NU!!!....altcineva...ar trebui sa ne rezolve problemele...iar noi...doar sa vorbim...despre ...cat de bine e sa fie ok...si...cat de...rai sant unii...carora ...li se intampla asa ceva....
de ce oare...nu putem fi...asa cum ne dorim...constructorii propriei vieti?
de ce tre sa asteptam sa patzeasca si altii...ca noi...sa putem spune ce gandim?
of....cate intrebari...si...inca viata noastra...e...inca...ceva incert...
ovidiu42
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 27 De la: Ioana007 8 Februarie 2009 16:46
ce ascunde cererea de prietenie??? 587 De la: ameno 9 Aprilie 2011 22:29
Sa mai lupt pebtru casnicie? 79 De la: Ioana007 6 Aprilie 2009 15:30
. 1 De la: natalia0 9 Decembrie 2008 18:28
Diazepamul 39 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:11
Setari Cookie-uri