Probleme de sanatate

Daca va pot oferi sfaturi, recomandari sau explicatii referitoare la diverse probleme de sanatate-o voi face cu placere...
Pentru o atmosfera mai placuta va propun sa discutam si despre frumusete pentru trup si suflet...
anisoaraf
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:27
draga mea....am dureri cumplite in partea dreapta sub coaste uneori.....nu stiu ce sa fac......tu ce zici???
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:39
De la: tutankhamon, la data 2009-12-04 22:39:09draga mea....am dureri cumplite in partea dreapta sub coaste uneori.....nu stiu ce sa fac......tu ce zici???


durerile acele sunt cauzate de vezica biliara....ea da aceste dureri...urmareste ceea ce mananci si vei afla la ce ai durere...
Begonia
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:55
salate, carne de pui si peste la gratar, fructe si legume, ceaiuri, multa lamaie....nu consum cartofi prajiti, snacsuri, maioneze grele, sosuri, rantasuri...
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:59
Begonia....dai ,,consultatii medicale" pe aici ??:-) Eu una nu le-as da free daca sunt ,,avizate":-)
Deci..e bila sau nu e bila in speta de mai sus?? alimentatia doamnei pare extrem de corecta:-)
reyya
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:15
posibil sa ai nevoie de un medicament care sa usureze digestia...dar cred ca cel mai bine ar fi sa faci o ecografie...poti avea o bila lenesa....
Begonia
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:15
De la: reyya, la data 2009-12-04 23:15:17Begonia....dai ,,consultatii medicale" pe aici ??:-) Eu una nu le-as da free daca sunt ,,avizate":-)
Deci..e bila sau nu e bila in speta de mai sus?? alimentatia doamnei pare extrem de corecta:-)

dai un minim de consultatie....si cred ca sfatul meu nu dauneaza cu nimic...
Begonia
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:16
aaa...begonia...nu esti medic????
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:27
ce credeai iubi???...te faci bn pe garbo???asa ...din vorbe???
se gasesc multiiiiiiiiiii...ca ...Begonia..pe aici!!!
ultramoava
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:29
De la: ultramoava, la data 2009-12-04 23:29:56ce credeai iubi???...te faci bn pe garbo???asa ...din vorbe???
se gasesc multiiiiiiiiiii...ca ...Begonia..pe aici!!!


eu am dat niste sfaturi elementare...care nu cred ca pot dauna...si in definitiv ce rau am facut?...ca am sfatuit-o sa faca o ecografie?...poate si eu am trecut prin asa ceva si am cat de cat niste cunostinte medicale....pt ca vezi tu, daca nu treci prin asa ceva nu ai de unde sa stii, decat doar daca te lovesti...
Begonia
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:34
begonia...
nu lua pe bune chiar toate...
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:38
begonia...raspunde la intrebare...esti cumva medic???
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:39
...asa...ancheta!!!
...ha...
...Esti medic???
De cand???
...Pana cand???...si mai ales...
...UNDEEEEEEEEEEEEEEEEE??????
ultramoava
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:42
De la: tutankhamon, la data 2009-12-04 23:39:21begonia...raspunde la intrebare...esti cumva medic???


nu sunt medic dar eu eu am trecut prin asa ceva....mai mult nu trebuie sa-ti spun...dupa cum vezi bine, eu nu ti-am spus de afectiunea mea sau in ce faza am ajuns...dar te-am sfatuit sa faci o ecografie...care te va lamuri...
Begonia
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:46
si cu ce specializare?????
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:46
De la: tutankhamon, la data 2009-12-04 23:46:52si cu ce specializare?????


nu inteleg la ce faci referire cu aceasta intrebare
Begonia
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:48
te intrebam pentru ca eu sunt medic cu acte in regula si ma uimeste cu cata usurinta dati voi sfaturi unii altora....si va permiteti sa dati sfaturi fara a avea niste cunostinte.....daca te intereseaza, cazul prezentat de mine era al unei cardiace...dureri iradiate....si tu trebuia sa intrebi cand au loc aceste dureri....raspunsul era dupa masa...cand stomacul incarcat apasa pe inima suprasolicitand-o.....ca sa nu mai spun ca pot apare dureri aberante cauzate de litiaza renala......asa ca, te rog, abtine-te sa mai dai sfaturi...da despre altceva....gatit, calcat, spalat, ingrijit copii....lasa medicina pentru cei avizati si cu studii de specialitate....cu sanatatea oamenilor nu trebuie sa te joci...
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:55
a..si inca ceva.....nu toti pacientii cu o boala asemanatoare se trateaza la fel...fiecare este o persoana de sine statatoare....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:58
De la: tutankhamon, la data 2009-12-04 23:55:02te intrebam pentru ca eu sunt medic cu acte in regula si ma uimeste cu cata usurinta dati voi sfaturi unii altora....si va permiteti sa dati sfaturi fara a avea niste cunostinte.....daca te intereseaza, cazul prezentat de mine era al unei cardiace...dureri iradiate....si tu trebuia sa intrebi cand au loc aceste dureri....raspunsul era dupa masa...cand stomacul incarcat apasa pe inima suprasolicitand-o.....ca sa nu mai spun ca pot apare dureri aberante cauzate de litiaza renala......asa ca, te rog, abtine-te sa mai dai sfaturi...da despre altceva....gatit, calcat, spalat, ingrijit copii....lasa medicina pentru cei avizati si cu studii de specialitate....cu sanatatea oamenilor nu trebuie sa te joci...

dar chiar nu stiam ca inima se afla sub coaste in pasrtea dreapta...as vrea sa spun ca siu eu am avut drureri in dreapta sub coaste....medicul de familie m-a trimis sa fac ecografie si in acest fel am aflat cauza durerilor mele....nu ma poti acuza ca as fi dat cine stie ce sfaturi medicale....iar ceea ce eu am sfatuit acelasi lucru l-ar face oricare medic de familie...
Begonia
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:01
...ASAAAAAAAAAA..,
...la coltz cu ea...
ultramoava
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:01
cred ca stiu ce primiti de la moshu' in noaptea asta
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:03
De la: pik_nik, la data 2009-12-05 00:03:57cred ca stiu ce primiti de la moshu' in noaptea asta


nu ai vrea sa ne spui ce vom primi?...cumva vreo nuielusa?
Begonia
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:07
tocmai pentru ca nu stii medicina si nu ai studiat 6 ani de facultate toate bolile corpului omenesc, habar nu ai.....daca toate babele s-ar pricepe asa de bine ca tine la pus diagnostice si dat sfaturi.....noi, medicii, am muri de foame.....si mai esti si cu fundul sus....mai lasa-ne ca esti varza...
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:07
pikule...daca tii cu toate inteligentele si obraznicele care se dau ceea ce nu sunt......ma dezamagesti....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:09
exact, nuielusha
din aia de alun, ca-i mai elastica
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:09
tuth, eu tin numai cu mine, insa pot sa observ si eu cand se exagereaza cu rautatile
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:11
...eu ...NU!!!!!...ca am fooo...tare cu MINTE!!!!...
ultramoava
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:11
Tuthankamon,ce ai scris imi aminteste de un caz cand a venit cineva dupa 7 ,,drumuri nereusite"..si mi-a spus ca-s ultima ei speranta ..nimeni nu-i poate rezolva lupta cu gandurile..si am intrebat-o de ce a ajuns asa tarziu la mine si mi-a raspuns,,pentru ca toti ceilalti au dat gres"
reyya
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:11
De la: tutankhamon, la data 2009-12-05 00:07:45tocmai pentru ca nu stii medicina si nu ai studiat 6 ani de facultate toate bolile corpului omenesc, habar nu ai.....daca toate babele s-ar pricepe asa de bine ca tine la pus diagnostice si dat sfaturi.....noi, medicii, am muri de foame.....si mai esti si cu fundul sus....mai lasa-ne ca esti varza...


asa ti se pare ca sunt varza...probabil te deranjeaza ca am cat de cat cunostinte medicale....nu trebuie sa ai 6 ani de medicina ca sa afli ce se intampla cu corpul tau...si in afara de asta, cred ca esti putin nepoliticoasa cu o persoana care chiar nu ti-a facut niciun rau....deci, te rog sa ai amabilitatea si sa nu mai jignesti...din moment ce s-a pus o intrebare pe forum am considerat ca este firesc sa raspund...doar se numeste forum....iar sfatul meu in final a fost o trimitere la ecografie...deci, care este problema ta?
Begonia
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:13
Babele si datu-n bobi..nu rezolva ,,mereu" problemele:-)
reyya
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de des faci sex? 181 De la: just_helle 7 Mai 2009 17:55
timiditatea va poate da viata peste cap! 146 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:05
oare de ce ar trebui sa mai traiesc? 46 De la: iasomia 12 Ianuarie 2009 16:32
cred ca am nevoie de ajutor 465 De la: pitzi 7 Mai 2009 09:22
sexx 8 De la: Micass 19 Ianuarie 2009 19:56
Setari Cookie-uri