simt ca nu mai pot

nici nu stiu cum si de unde sa incep.sunt casatorita de 16 ani am o fata de 14 ani .am avut o depresie acum trei ani si ceva ,nu stiu care este adevaratul motiv al ei,iau tratament,sunt perioade cand simt ca nu mai pot.ma simt obosita. am o relatie cu un barbat de un an si jumatate ,il iubesc enorm,ma inteleg super bine cu el. e insurat si el de zece ani. in schimb el nu are copil.a vrut sa si lase sotia pt mine....cel putin asa mi a zis ,dar nu am fost de acord.nu vreau sa destram o fam .ii citesc mesajele pe care i le trimite a lui,il iubeste enorm,si nu vreau sa fiu eu femeia care ii destrama casnicia .in schimb el zice ca ma iubeste poate mai mult decat eu pe el . problema e ca eu nu mi mai suport sotul nici macar sa ma atinga. m am gandit sa ma despart dar nu pot ,,,sau nu am curaj,,ma gandesc la fata .ne iubeste pe amandoi,nu stiu si nu nici nu am curaj macar sa ma gandesc sa i spun ca eu si taicasu ne despartim . sotul meu nici nu are idee ca eu as vrea sa ma despart.nu stiu cum sa abordez subiectul,ma gandesc la iubitul meu non stop. sunt geloasa pe sotia lui,i am si zis ,dar am incercat sa merg asa dar nu mai pot .el e alaturi de mine si ma intelege si vorbim orice.vrea sa plecam afara,dar mi e frica . ce fac cu fata ,ce sa i spun sotului cum si n ce fel sa fac?are cineva o parere sau un sfat?
ancutza_76
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:04
io crez ca am o depresie de mai multi ani fara sa am realizarile astea....asa ca...
(io la mariage si la copil ma refer aici, restuu...)
fleurdelis
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:06
mda, deplorabil ,ai c u c langa tine dar.......atentezi si la "bunul" altei femei, deplorabil
yanyacharberet
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:08
vaiii! pai nu crezi ca e mai corect sa ai spui sotului ceea ce faci tu ? si sa divortati ...
pai spui ca esti geloasa pe nevasta lu ala? da daca iti facea barbactu asa,iti placea?
tare va mai place ..sa umblati ...la unele
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 16:13
Ancutza, stiu si eu?!? N-ai de ce sa fii geloasa pe nevasta-sa. Nu crezi ca daca tu ai fi fost sotia, omul ar fi gasit totusi o alta ... Ancuta? ...
cat_13
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:00
pai da . acest tip de calatori, mereu poposesc pe la hanul unei ancute.
si_totusi
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:06
ha???
deci nu numai "berbatii estem porci", care le lasa ei nenorocitii pe bietele muieri si prespalari cu copchiii si fug la amanta?
iooiiii... eu nu cred asa ceva!!! ancutza noastra nu-i o ancutza ci un ancutz
ready_vivus
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:11

si pe deasupra nou-nout. ( n-am gasit alta rima la ancutz ).
cum da lumea fuguta pe garbo sa-si desarte sacu'. mai,mai
bluelight
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:14
bluo, mai traiesti mamicule?
ready_vivus
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:16
mai vivusache, acu nu mai fa fitze. asta e . barbatii e tradatori, domle. e talhari la drumul mare. nu vezi? sucesc capul ghetilor femei
si_totusi
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:16
si e si porci, scumpo! poi io di ce zisei ca nu-i ancutza ci ancutz?
ready_vivus
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:18
traieeeeeeesc. ...si dau tributul meu . ta, na, naaaaaa,na,na,na,na,na,na .
mai zi argumente pt ancutz ca azi is mai blonda decat in alte zile
bluelight
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:21
yanyacharberet
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:11
De la: ancutza_76, la data 2010-01-15 15:04:54nici nu stiu cum si de unde sa incep.sunt casatorita de 16 ani am o fata de 14 ani .am avut o depresie acum trei ani si ceva ,nu stiu care este adevaratul motiv al ei,iau tratament,sunt perioade cand simt ca nu mai pot.ma simt obosita. am o relatie cu un barbat de un an si jumatate ,il iubesc enorm,ma inteleg super bine cu el. e insurat si el de zece ani. in schimb el nu are copil.a vrut sa si lase sotia pt mine....cel putin asa mi a zis ,dar nu am fost de acord.nu vreau sa destram o fam .ii citesc mesajele pe care i le trimite a lui,il iubeste enorm,si nu vreau sa fiu eu femeia care ii destrama casnicia .in schimb el zice ca ma iubeste poate mai mult decat eu pe el . problema e ca eu nu mi mai suport sotul nici macar sa ma atinga. m am gandit sa ma despart dar nu pot ,,,sau nu am curaj,,ma gandesc la fata .ne iubeste pe amandoi,nu stiu si nu nici nu am curaj macar sa ma gandesc sa i spun ca eu si taicasu ne despartim . sotul meu nici nu are idee ca eu as vrea sa ma despart.nu stiu cum sa abordez subiectul,ma gandesc la iubitul meu non stop. sunt geloasa pe sotia lui,i am si zis ,dar am incercat sa merg asa dar nu mai pot .el e alaturi de mine si ma intelege si vorbim orice.vrea sa plecam afara,dar mi e frica . ce fac cu fata ,ce sa i spun sotului cum si n ce fel sa fac?are cineva o parere sau un sfat?
Cel mai bine este,,sa il lasi pe barbatul casatorit si sa te concentrezi asupra sotului tau,,pana nu este prea tarziu...Pt ca cine fuge dupa doi iepuri,nu prinde nici unul...Trezeste-te inainte sa pierzi tot...InTRERUPE LEGATURA cu celalalt barbat insurat,,,si cucereste-l pe sotul tau....Te pup si sa iti lumineze Dumnezeu mintea...
omulsincer
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:16
pupa-ma si pe mine irinel scump, toata ziua te-am asteptat!
pik_nik
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:18
Daca azi...
E doar o poarta deschisa spre ieri
Si-o sa faci ce-ai facut,
Si-o sa stii ce-ai stiut,
Dar, n-o sa mai stii sa speri.
Mai stai pana maine, sa vezi cum e
Mai stai pana maine, poate nu trebuie
Sa vrei ce vrei, poate, ai nevoie de altceva
Si nu uita:

Stelele care cad... nu pier
Stelele care cad se duc spre un alt cer
Stelele care cad... nu pier
Stelele care cad se duc spre un alt cer

Daca azi...
Drumul pe care erai s-a inchis
Poate ca nu era, drumul pe care trebuia
Sa alergi spre vis...
Sau poate ca da, si poate ca maine
Se va deschide din nou, -n fata ta
Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea,
Doara
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:32
cauti un taxi?
pik_nik
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:35
Nu neaparat. Mi s-a parut ca s-ar potrivi versurile din melodie. Nu-i asa ca-s faine?
Doara
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:46
frumoasa melodie..
bluelight
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:16
Depresia aia nu prea apare de bucurie... Daca ai avut o depresie acum trei ani, evident ca era ceva dubios in paradis de atunci. Cel putin, e de remarcat ca nu incerci sa gasesti scuze sau sa arunci cu noroi in nimeni...

In locul tau, as divorta. Poate ca divortezi pentru o iluzie, poate ca nu, riscul asta e la alegere... Eu una prefer sa regret ce am facut, nu ce n-am facut.
Chiar nu vreau sa ajung sa privesc in urma, intr-o zi, si sa ma gindesc ca am avut o viata dar nu si curajul sa incerc sa o traiesc.
quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 27 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:53
CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ? 245 De la: Mar38 16 Aprilie 2010 17:45
Painful ... 8 De la: Ioana007 10 Mai 2009 15:56
Lacramioare 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:08
Sunt misoginii sau feministele oameni slabi 14 De la: cercelmarilena 17 Ianuarie 2009 22:14
Setari Cookie-uri