tradare

Sigur ca da. Barbatii sunt primitivi.Le trebuie aratata calea...
Femeia este mult,mult mai evoluata.EA Nu se rezuma numai la hormoni.Are si Sentimente.
Barbatii nu sunt in stare de sentimente Umane...
Pentru ei Sexul este TOTUL...
sophia1971
Postat pe 26 Iulie 2008 23:55
Suzuki, mi-a facut intr-o zi urmatoarea confidenta:
-M-am insurat cu o extratereastra,frumoasa, fina,(Este drept,putin cam paroasa pe picioare, dar sub rochie nu se vede,),ceva mai batrana decat mine cu vreo patru sute de ani...
-Stai, Suzuki, dar nu e prea batrana?Tu cum ii spui: Bunico?
-E ea batrana, dar sa stii ca este foarte evoluata.L-a citit pe Cervantes din scoarta in scoarta, iar ultima data cand am cautat cartea, nu am mai gasit-o.Cred ca a citit-o in cele din urma cu scoarte cu tot ca sa nu-i scape dialogul din final.
-Mai Suzuki, dar tu cum o strigi pe ea ?
-Ardeluta.Stii, de fapt pe ea o cheama Adeluta.Dar asa o alint eu.
-Si ea cum iti spune?
-Bai Bigfoot, ia vino incoace.

Postat pe 27 Iulie 2008 08:04
Nu inteleg de ce se vorbeste doar despre tradarea barbatilor, can barbatii tradeaza femeia de langa el cu alte femei. Deci in consecinta si femeile tradeaza. Cuvantul tradeaza??????? Depinde um o faci sin ce cntext. Este greu de inteles . Si eu am greist si sunt femeie. Am facut-o cred ca sa ma razbun. Am recnoscut si ne-am despartit. Si acum platesc acest act pt. ca inca sunt indragostita de fostul si nu se mai poate face nimic. Au trecut 10 ani. Fiecare din noi are o motivatie, exclus cei care o fac de jocul artei.
lumitra
Postat pe 27 Iulie 2008 11:34
Intotdeauna cineva tradeaza pe cineva cu altcineva.Gica a tradat-o pe nevasta-sa si a fugit cu pisica din vecini sau cu gaina.Daca in loc de Gica ar fi fost nevasta-sa, lucrurile s-ar fi intamplat la fel.Cine ar rezista unei gaini fripte la rotiseur?Suzuki s-a indragosytit de un copac si toata ziua sta la umbra lui si dezleaga sudoku.Lumea este plina de nebuni, si nici eu nu fac exceptie.

Postat pe 27 Iulie 2008 13:38
patimasha...si...cred...motivata...
dar...daca poti renuntza atat de ushor...oare...sentimentele...chiar sant sincere...putermnice...curate?
asta...oare...nu te intrebi?
cum sa poti renunta atat de usor?
cat de mare consistentza au oare...sentimentele tale?
poti face la fel...oricand....
si?
ce se alege...in timp?...doamne...ce patimashe pot fi femeile...
de ce oare?
ovidiu42
Postat pe 27 Iulie 2008 19:41
ooooooofffffffffffffffff.........complicata e viata asta....
sincer...daca tu ai putut sa mergi la o cafea cu...colegul...cum de nu poti intelege cum te-a tradat...sotul?
nu cumva...aluatul...e acelasi?
nu cumva...toti se gandeau la placinta...si...aluatul...era de fapt pt ...saratele?doamne...cum e lumea asta...
nu incerc sa dau sfaturi...nimanui...
dar...putem fiecare sa vedem cum e lumea in care traim....si...sa incercam doar sa ne integram in ea...
si...sa pastram ceea ce avem...
e atat de greu?de ce oare e mai usor sa aruncam cu pietre...decat sa facem ceva sa pastram ce avem?


ovidiu42
Postat pe 27 Iulie 2008 20:21
Se spune ca barbatul cat si femeia daca au ce le trebuie "acasa" nu mai merg in vecini!!!
Parerea mea este ca daca te simti iubit(a), respectat(a),inteles(a), restul vine de la sine. Ceea ce trebuie e sa invatam sa pastram aceste elemente importante in relatia pe care o avem!
In legea firii sta, daca apare ceva nou probezi sa incerci insa aici depinde de fiecare dintre noi cat si cum putem discerne aceste noutati!!!
23denisa79
Postat pe 27 Iulie 2008 20:46
Eu m-am casatorit de ceva timp si am o casatorie reusita. Nu am inselat niciodata si nici nu cred ca m-a inselat vreodata. Am avut si perioade de criza cand a aparut raceala intre noi sau interventii din afara care ne-au racit relatia. Au fost pe langa noi si persoane "saritoare" gata sa imi arate mie ca sunt atractiva si lui la fel. Astea sunt nimicuri capabile sa iti strice intr-o ora tot ce ai cladit intr-o viata.

Nu am cedat niciodata si m-am luptat pentru relatia cu sotul meu.Acum am putin trecut de treizeci de ani si suntem impreuna de peste 10 ani. Sunt cea mai importanta femeie pentru el, iar el cel mai important pentru mine. Cred ca am meritat statornicia in relatia mea, pentru ca am oferit acelasi lucru.

Sunt si eu de acord ca uneori femeile renunta la a-i satisface sotului nevoia de sex din comoditate, dar nici sotii nu trebuie sa isi caute partenera de sex la orice indispozitie a sotiei. Cred ca e nevoie de intelegere si multa dragoste din partea amandurora.Pana la urma suntem fiinte rationale, nu animale conduse de instincte, iar daca un sot are atata nevoie de sex incat se simte disperat, cred ca ar face cel mai bine sa o convinga pe sotia lui de asta, de cat sa alerge in bratele alteia.
gabriela_esty
Postat pe 28 Iulie 2008 07:12
Suzuki avea o vorba:Intai probeaza si pe urma discerne.Si avea dreptate.Daca o femeie se simte iubita,respectata, inteleasa, celelalte, (legaturile neoficiale), vin de la sine.Si femeile si barbatii sunt la fel de pofticiosi, iar calcarea alaturea de drum, este o ispita mult prea mare careia sa i se poata rezista.Restul...e can-can.(Nu ati observat ca iarba este intotdeauna mai moale decat asfaltul?)

Postat pe 28 Iulie 2008 07:18
am aproape 40 ani si nu am fost decat cu sotul meu, sunt casatorita de 16 ani si de 4-5 ani ma insala cu cea mai buna prietena a mea.... stiu si am incercat tot posibilul sa repar dar mi-a spus in fata ca nu o va lasa niciodata.....

nu cred ca am sa ma pot duce cu altul...la cafea am fost si pe motivul ca aveam niste documente de semnat si nu putea veni la birou.....nu mai judeca.......
si mai bine nu scriam aici....pa pa
cam
Postat pe 28 Iulie 2008 08:40
acest mesaj a fost pt ovidiu42...
cam
Postat pe 28 Iulie 2008 08:42
buna cam ,
ai intrebat ce sa faci cu colegul...parerea mea e ca daca vei initia ceva ,n-o sa ti-o ierti niciodata, pt ca TU VEI STI !
rasarit
Postat pe 28 Iulie 2008 10:18
Si eu sunt in aceasi situatie, m-a inselat, s-a implicat intr-o relatie, am aflat intamplator si suntem in continuare impreuna. Stiu ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine, spune ca a gresit si merita o sansa.Nu e genul care sa umble cu femei, numai ca fata a fost foarte insistenta. Avem un copilas de 6 ani, si nu vreau ca el sa sufere.As vrea sa pot merge mai departe pentru ca am un sot bun, are multe calitati, dar mi-e f teama ca nu am sa pot uita niciodata si stiu ca nimic nu va mai fi la fel.Stau mereu cu frica in san, nu mai am incredere..ma rog la Dumnezeu sa-mi dea putere sa le pot duce pe toate, si lui sa-i fi venit mintea la cap.
lady_queen
Postat pe 28 Iulie 2008 12:24
Minciuna are intotdeauna picioare frumoase.Suzuki, s-a intrebat de ce au disparut dinozaurii din istorie.Dupa ce a citit postarile de pe Garbo, a inteles./-In viata nu are importanta ce esti-mi-a spus el la o conferinta privata cu cititorii.-Important este sa nu mori prost./-Dar prostia nu doare Suzuki-i-am replicat eu./-Asta asa este.Nu doare, dar costa.

Postat pe 28 Iulie 2008 14:55
Tradarea depinde de cei doi parteneri din cuplu! Daca ei stabilesc de la inceput si pe urma pe parcursul relatiei anumite criterii care s stea la baza acest cuvant poate disparea in ce priveste relatia respectiva!
23denisa79
Postat pe 28 Iulie 2008 23:18
buna...cam...
ms pt raspuns...dar...pb nu se pune daca ai gresit ca ai postat aici...
iar daca pt orice greseala...incepem sa cautam o motivatie si...nu o rezlovare autentica pe moment...care sa nu lase loc la...interpretari...ulterioare...nu cred ca rezolvam pb...
nu mise pare nimic rau sa iesi la o cafea cu un prieten...sau...coleg...
dar tu ai spus altceva...sau poate eu...am inteles altceva din ceea ce ai spus tu...
imi cer scuze...n-am vrut sa insinuez...dar...asa reiesea...
faptul ca tu singura ai recunoscut ca acesta iti face ...."curte"...sau...cam asa ceva...m-a facut sa ma gandesc sa postez...
sincer...eu cred ca ar trebui sa te privesti si pe tine...in interior...si sa vezi daca nu cumva...ai si tu o parte din vina...si...sa nu mai sarim ca arshi...atunci cand chiar noi declansam ...vulcanul...
de ce e atat de greu sa recunosti ca...ti-a placut...compania...si...alegerea de a semna acele "acte"...tocmai la cafea...si...singuri?
ti-ar fi tremurat manutza...daca spuneai asta si...sotului...si...te insotea?
si...sincer...nu-mi prta ranchiuna ca...am exprimat o idee...
doar tu spuneai ca...vrei un sfat...sau...un gand vis a vis de...acest fapt.
ovidiu42
Postat pe 29 Iulie 2008 08:32
Tradare, tradare, dar sa stim si noi.Daca nu stim, poate sa fie altceva:inghetata de ghebe sau tocanita de trandafiri.
-Tradatorule! s-a infuriat nevasta lui Suzuki si a tipat la el, ca o sirena de pe o masina de pompieri, care tocmai dadea coltul.-In loc sa vii acasa, unde te-ai dus, nemernicule, la cea mai buna prietena a mea.
-G.P.S--ul este de vina draga mea.Cred ca legatura cu satelitul a fost defectuasa si mi-a aratat alta adresa.
-Si tocmai pe-a prietenei mele, da?
-Ce sa faca si el draga.A vazut ca a gresit, si a vrut sa dreaga busuiocul.

Postat pe 29 Iulie 2008 14:03
"tradarea"..,in viziunea mea o persoana alege sa-si insele partenerul atunci cind nu doreste sa "construiasca perechea",adica nu vrea in mod serios sa foremze o familie fericita,nu stie ,nu vrea sa construiasca,nu simte placere!in schimb ii place sa distruga ,sa simte bine e fericit/a cind distruge!cind distruge legatura cu celalalt/a!in temeni psihologici e ceea ce se numste "placerea paradoxala".
liliana_valentina004
Postat pe 29 Iulie 2008 14:56

pt Ovidiu...
da multumesc frumos pt raspuns
e ok
o zi cat mai buna
si mult mult noroc in viata
cam
Postat pe 29 Iulie 2008 15:11
oooofffffffffff......sincer ...de ce am fost acuzat ...cu atata vehementza...?
chiar meritam?....oricum...iti multumesc mult...ca...ai incercat sa ma intelegi...
nu stiu daca ...chiar m-ai inteles...dar...faptul ca...razboiu` s-a ameliorat...e ceva bun!!
sper ca nu ma condamni...atat de...crunt!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Iulie 2008 18:55
liliana...(daca asa e numele real)...tu...stii ce spui?
sau...doar te bagi in seama?
stii ce inseamna sa acuzi pe cineva...de ce e mai rau?
n-as vrea sa simti asta...pe pielea ta...sincer!!!
ma iarta...dar cred ca lumea ...de multe ori...nu stie ce scoate din gura...si...mai ales...aici...in public...unde...vrei nu vrei...se formeaza...opinii...si...alte cele...
frumos...sa dam cu...batzu`n balta?
ti-ar place...sa faca cineva asta...si...sa strice...viatza...ta...sau a cuiva drag tie?
de ce faci aata?
ovidiu42
Postat pe 29 Iulie 2008 19:27
danisofia...cumva..misogina?
de ce gandesti asa...cu voce tare?
sau...vrei sa shochezi?
ovidiu42
Postat pe 29 Iulie 2008 19:33
De ce spunem intotdeauna ca "inselam"pe cineva atunci cand noi nu facem decat o alegere?Uite, daca eu aleg un pachet de tigari, pe cine insel pana la urma?Pe cei carora nu le spun ca m-am apucat de fumat, sau pe mine insumi, ca ma imbolnavesc singur?

Postat pe 29 Iulie 2008 20:12
pt ovidiu
te cred cea ce spui dar nu ai de unde stii tu cat am incercat eu sa repar relatia mea si sa fie totul ok...cred ca am incercat de 2 ani sa fac ca lucrurile sa mearga bine dar.....stii cd iti spune in fata ca nu va termina cu ea.....chiar nu avea rost sa-i spun eu ca ma duc la cafea cu un anume coleg...si nu stiu cat ii mai pasa lui de mine....
o zi cat mai buna tuturor si mult noroc in toate
cam
Postat pe 29 Iulie 2008 22:38
ovidiu(daca acesta este numele tau),eu liliana_valentina nu am dat cu batul in balta ,nu am judecat sau jignit pe nimeni!daca te simti cu"musca pe caciula"...
eu am exprimat o idee ,care din" pacate" este si opinia unor psihologi-psihanalisti;si a fost elaborata in urma unor "studii clinice"!!!
certo,eu am facut o sinteza,daca esti interesat putem sa discuta de aceasta "tradare"vazuta ca "placere paradoxala",ii pot sugera materiale de studiu...etc!daca e prea mult pentru ine ne oprim aici cu discutia!!un coordial salut,liliana
liliana_valentina004
Postat pe 30 Iulie 2008 18:48
Cel mai misto, este atunci cand vrei sa inseli pe cineva, sa i-o spui in mod direct:
-Dragul meu, mi-am propus sa te tradez, cu unul dintre prietenii tai cei mai buni.
-Draga mea, nu poti sa astepti pana luni?Vreau numai sa-mi recuperez banii care i-am imprumutat, (ca tot este el sarac lipit), si pe urma, poti sa faci ce vrei.

Postat pe 30 Iulie 2008 21:25


liliana...deja...destul de patimasa...
nu eram tentat sa raspund...dar...deja ai mers prea departe cu...insinuarile..."daca nu e prea mult pt tine"...si...inca...
eu zic sa te mai gandesti...daca nu cumva...ai putea scrie...o carte...pt femeile de maritat...sau...ceva asemanator...daca tot esti atat de ...isteatza!!
si...daca tot detii tu...adevarul absolut...de ce nu-l impartasesti si la muritori...fara sa semeni...ura...misoginisme...si...alte fobii?
parerea mea e ca ar trebui sameditezi mai profund...inainte de a categorisi pe cineva...si...a-ti etala...inteligenta pe un forum...
incerca sa intelegi...lumea...asa cum e...si...daca nu-ti place...nu-i nimeni vinovat ca ...esti si tu parte din ea...
incearca sa scrii fara ...patimi...te rog...si...daca ai ceva urat de scris...scrie in jurnalul tau...
pana scapi de...ceea ce te macina...sau...de adevarurile astea...care te framanta!!
ovidiu42
Postat pe 31 Iulie 2008 16:59
De la: vanghelis007, la data 2008-07-21 08:56:47
Ia stai tu in jurul sotului atunci cand vine acasa, si fa-l sa se simta imparat?Da-i mancare, dezmiarda-l, fa-l sa simta ca a nimerit alaturi de tine in rai.Si iti garantez eu ca sotul nu o sa mai te insele niciodata.Imi cer scuze, daca cele scrise, or sa para o jignire adusa femeilor de pe forum.Nu aceasta a fost intentia mea.


ei, nu zau? chiar asa? :)))stii ce va face? se va uita la ea ca si cum nu ar vedea-o. eu una stiu: fie barbat, fie femeie, cel ce a ales calea umblatului prin sat, acasa nu-i va place nimic.


si daca imparatului acela ii place sa fie si print pentru alte doamne si domnite? poate sa stea fata si pe lustra , sa-i dea luna cu soarele de pe cer ca el, tot mutra de nemultumit va avea. il faci sa se simta ca in rai si el iti spune, mi-i somn. il dezmierzi si el mai mult sau mai putin vizibil , iti da mana la o parte simuland niste activitati ce nu mai au amanare in acele momente gen raparatul usii ?
oare cat rezisti cand vezi ca gesturile tale il irita? cum se simte o sotie care e respinsa - elegant, ce-i drept - dar respinsa. cum se simte femeia din ea cand atunci cand ea il pupa el o intreaba " am o camasa curata sau eu ce mananc sau eu am baia pregatita?" e asa de greu sa foloseasca pe "noi" mereu eu si eu.

hai sa gandim si viceversa. de cate ori vine el acasa si o face pe ea, sa se simta imparateasa? de cate ori o mangaie? de cate ori o face ca sa se simta dorita si in rai alaturi de el? de cate ori ii face o surpriza si renunta macar o zi la programul lui si iese cu ea in oras?



vanghelis, spui ca unele femei casatorite uita de sex, uita ca sunt femei, ca au un sot si se canalizeaza spre copii, gospodarie si cam atat. exista si cazuri din astea cand femeia nu considera ca viata sexuala o implineste in primul rand pe ea , ca femeie , si ca a face dragoste e o placere si nu un chin. in cazul acesta, da. dau dreptate barbatilor si alegoria cu foamea e corecta. insa, ce te faci cand acasa exista aceasta foame, cand femeia pe care ai ales-o candva sa fie a ta o dai la o parte doar pentru ca ti se pare ca ea se poate satura si cu firmituri ?

cred ca o femeie nu-si pierde feminitatea , cheful de sex, dragallasenia , daca simte ca pentru barbatul ei , ea e raiul pe pamant. numai in doi se poate implini asta.
si_totusi
Postat pe 1 August 2008 10:49
M-am casatorit de tanara. 20 de ani.La un an de la casatorie eram deja mamica.Cu o fetita superba.Toate bune si frumoase. Sotul meu era un print. Frumos,destept,il adoram.Cateodata lasam copilul din brate pt. a-l tine pe el.Au trecut vreo 5 ani de la casatorie cand am aflat ca umbla...lerla.Cu cine? Cliente pasagere.Acasa cand venea?Toate bune si frumoase. Am plans,am suferit,n-a recunoscut si ....l-am iertat.Dupa inca vreo doi ani am facut analize la sange.Surpriza.Sotul meu avea sifilis.Eu nu.Culmea. Am repetat analizele de 5 ori si nimic. Minune dumnezeeasca.Atunci a recunoscut. Dar cum?A facut-o o singura data din ...curiozitate si atunci s-a intamplat.Puteam atunci sa divortez.N-am facut-o. De ce?Pentru ca eu provin dintr-o familie mai saraca fata de el si chiar nu aveam unde sa plec,pentru ca in casa in care staeam era mostenirea lui.Asa ca l-am iertat.Sa nu credeti ca s-a linistit.Intre timpul d-l meu si-a luat masina.Adica ne-am luat masina dar eu atat:mergeam cu el la MUNCA.Intr-o dimineata ,cand a sosit acasa,adica pe la ora 3.00 dimineata ,i-am gasit o patura in portbagaj cu urme de frunze,iarba.Atunci unde credeti ca a fost?.........Cred ca stiti.Nu am mai spus nimic.El tot din draga mea si frumoasa mea nu m-a mai scos.Ma tinea in brate,ma mangaia,spunandu-mi cat e de norocos ca are o nevasta ca mine. M-am consolat.Dar cum. S-au adunat in mine atatea sentimente contradictorii incat....nu ma mai recunoasteam.De ce credeti ca l-am iertat de atatea ori?Pentru ca l-am iubit foarte mult.Pentru ca era centrul universului pt. mine. De cate ori citesc cate ceva in care femeile se plang ca au fost inselate o data.....Am vrut sa ma razbun. Mi-am dat seama ca el de fapt nu m-a iubit niciodata. Si uite-asa au trecut 15 ani de la casatorie. O sa spuneti ca sunt urata. Dimpotriva.Roiesc barbatii in jurul meu.O sa spuneti ca sunt proasta.AM studii superioare,la baza cel bun liceu din judet la timpul respectiv. Dar n-am dat nimanui ocazia de mai mult. Am mai facut un copil.Tot o fetita.O minunatie de copil,care-mi seamana leit.Copilul acesta cred ca l-a linistit.Dar eu tot sufar.Simt ca imi lipseste ceva .Dragostea de care nu am avut parte niciodata.Acum e prea tarziu m-am resemnat.Nu vreau sa va mai spun ca am fost si batuta crunt incat nu ieseam din casa.Asta este viata mea. Deschideti bine ochii cand va hotarati sa faceti pasul care s-ar putea sa fie decisiv in viata. Dar dragostea este ....intr-adevar oarba.Daca l-as fi inselat,as fi avut motive s-o fac?
laura_bella36
Postat pe 1 August 2008 11:43
ovidiu,per me e' chiarissimo tu sei molto ma molto competitivo nei miei confronti"!ti ho tolto per caso il tuo giocattolo prefeito?!!!
eri te che facevi le regole in questo forum!???!!!ti consiglio"IL CANIBALISMO E LA NASCIA DELLA COSCIENZA"DI VOLFANGO LUSETTI
e poi senza renderti conto sei tu quello che giudici le persone!in boca lupo,un cordial salut lilina
liliana_valentina004
Postat pe 1 August 2008 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt atat de disperat ca nu stiu incotro s-o iau, voi ce ma sfatuiti? 92 De la: elodia 20 Mai 2010 10:43
singuratate in doi 66 De la: garbo091755 5 Ianuarie 2010 10:52
Mi-e greu cu mine 59 De la: francesca20 24 Aprilie 2012 19:58
ajutorr DIVORT,COPIL,URA SI RAZBUNARE 30 De la: eUniversum 1 Iunie 2012 14:49
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
Setari Cookie-uri