Femeia LEU

E cam greu sa te vezi pe tine ca individ,dar crede-ma cunosc si eu LEI ,are perfecta dreptate.
ginagil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:06
Ca sa fii in centrul atentiei trebuie sa te gaseasca celalti placuta ,simpatica sexi daca vrei dar daca tu "te introduci cu forta undeva intr-un crec scuza-ma asta nu inseamna ca esti in centrul atentiei,in general Lei trec peste cadavre nu-i intereseaza decat persoana lor si nu le dai de nas PAROL>
ginagil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:09
Leu toata ziua...Dar sa nu incerce nimeni sa ma inteleaga....ca n are rost!
klarakla
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:14
Lauda Domnului ...k a lasat leul in zodiac ...o fi regele animalelor....aha adik doar animalelor....nu si restul semnelor...Si aici e vorba mai ales de Fecioara

Fecioara e singura care nu poate fi dominata de acest semn ...mai degraba est invers , in timp.. leul devine mort dupa fecioara...si atat a asteptat , cu greu , sacrificii ...dar iata cum devine leul o jucarie in mainile fecioarei...
Sa critici fecioara e ca si cum ti ai semna propria sentiinta...De ce ?...Simplu , pt ca e o PERFECTIONISTA DE LA NATURA...leul ajunge sa invete pana si cum sa gandeasca ...nici nu e de mirare Atentie avem aici Atotstiutorul zodiacului:Fecioara, iarasi cea mai rezistenta in plan fizic,psihic Ii place sa se joace ... dar nu ca leul ..prin gradina ...ci cu sentimentele lui
DaMarkus09
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:41
ai dreptate intr-un fel...sunt o femeie leu si oarecum ma regasesc in ceea ce spui!bvo
love4vr
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:04
buna tuturor!
Sunt in zodia leu de asemeni cu ascendent in leu,intr-adevar ceea ce spune raul e aproximativ adevarat e o caracteristica predominanta in aceasta zodie,instabilitatea emotionala si chiar profesionala,mereu am crezut k merit mai mult ca pot mai mult si am luptat foarte mult sa fac ceea ce mi-am propus,impulsiva, o pasionala convinsa daca nu a existat pasiune la maxim si daruire de la inceput nici nu a mai continuat relatia,in schimb daca o leoaica se indragosteste si ajunge sa iubeasca e foarte grav incepe sa isi arate posesivitatea gelozia,devine obsesiva si intr-adevar depinde de caz de educatie si autoeducatie de felul cum te formezi,am iubit o singura data si in ziua de azi iubesc acel barbat dar nu ne potriveam parearea mea eu am fost cea care a rupt relatia pentru k el nu si-a aratat interesul suprem pe care il meritam;nu mi-a placut niciodata sa fiu subjugata sa mi se spuna ce sa fac si cum sa fac desi de multe ori ceilalti au dreptate,ne supraapreciem,ar fi bine sa ne realizam defectele si sa ne potolim principiile ar fi mai usor si mai simplu pentru noi,nu credeti?
Va pup leoaicelor!!
alinachelcu
Postat pe 16 Decembrie 2008 08:53
Buna si eu sunt leoaica ,pe 24 iulie,e bine zis, nu in totalitate...si sa stiti ca atunci cand nu reuseste sa faca ceva isi face fff.multe reprosuri si se intreaba unde a gresit?de ce nu a reusit ?ce sa intamplat?pentru ca ia poate,dar nu ati vb. de mama leu,va spun eu ...in ia se poate improsca cu ''noroi''dar in puiul ei nu este fff protectoare,face tot posibilul ca puiul ei sa fie bine, lupta pentru el, dar cand considera ia il lasa sa-si ia el singur deciziile....mama leu este o buna prietena puiuli ei,il invata de mic ca se poate baza pe mama leu oricandsi ia nu va obosi sa-l ajute.
2407
Postat pe 28 Decembrie 2008 11:08
cu regret ....dar ai mare dreptate
mary_lain2007
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:10
si eu sant nascuta tot in zodia Leu... ma regasesc partial in ceea ce a scris Raul, in mare parte e adevarat....
deea20fal
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:02
salut prezenta tuturor leilor de pe acest forum. la fel ca si voi sint si eu o leoaica veritabila, nascuta pe 8 august.femeile din aceasta zodie sint fiinte orgolioase, care au o inalta parere despre sine si valoarea personala. nu se indoiesc niciodata de sine, ceea ce face este intotdeauna drept, dupa opinia sa. are, in fircare clipa, moralul celor obisnuiti sa invinga.totdeauna de buna credinta. compromisul este in ochii ei un act rusinos si nu se supune nici unui jug. luxul ii confera prestigiu si aceasta este o forma de suprematie asupra altora. orgoliul si prestigiul constituie fundamentul vietii sentimentale ca si al caracterului.totdeauna foarte curtata, primeste omagiile ca pe un tribut datorat rangului sau inalt; punctul slab il constituie faptul ca acorda consideratie cu prea multa bunavointa oricarui om care-i adreseaza un compliment. complimentul cel mai banal o emotioneaza. o femeie nativa din leu se remarca imediat, caci face senzatie si eclipseaza persoana care o insoteste. are un corp agreabil si bine proportionat, expresia ii este deseori invaluita de melancolie. sincera in dragoste, detesta complicatiile sentimentale; se lasa rar atrasa de vreun capriciu mai ales din cauza orgoliului si a spiritului de dreptate. prietenele sale sint putin numeroase. are un inalt simt al familiei si caminului, dar are in general putini copii. muncile casnice nu o atrag in mod deosebit, exceptie fiind gatitul, pentru care poseda un talent rar. din vesmintele cele mai simple stie sa faca modele de inalta croiala. culorile preferate sint galbenul auriu, oranjul ca si rosul in diferite nuante. face deseori o casatorie din ratiune, caci iubeste luxul si prestigiul care decurg din ea, si prin urmare, daca este nenorocita, avind prea multa mindrie pentru a infrunta peripetiile unui divort, va continua sa traiasca linga sotul sau, lasindu-i libertate completa.
CARACTER:Leul este una dintre semnele cele mai caracteristice din Zodiac. trebuie sa evitam sa ne suparam din cauza nevoii sale constante de a fi in centrul atentiei si sa-l tratam cu respect, fara a manifesta deceptie fata de mania sa morbida, caci generozitatea, inima buna si simpatia contribuie notabil la atenuarea defectelor sale:devine frecvent un prieten pretios. este fiinta cea mai gentila, cea mai sociabila, cea mai blinda si uneori cea mai timida din cite sint; sinceritatea si spontaneitatea pe care le trimite in zbor in ajutorul altora dovedesc calitatile sale. in viata, nativul din leu trebuie sa fie primul, sa straluceasca precum Soarele in centrul universului.un leu nu da ce este mai bun in el cedit daca este inconjurat de complimente, daca se scalda in succese, daca traieste in mijlocul prietenilor, caci numai in acest mod se simte un om demn de acest nume.
NATIVI CELEBRI:nevoia fireasca de succes caracteristica nativilor din leu explica existenta, cel putin a unui leu celebru, in toate domeniile de activitate umana.IULIUS CESAR, LUDOVIC AL XIV-lea,NAPOLEON BONAPARTE, CAVOUR, BENITO MUSSOLINI, GUY de MAUPASSANT, ALEXANDRE DUMAS....
ma opresc aici deocamdata pentru ca lista ar putea continua.doresc tuturor leilor sa-si urmeze drumul in viata asa cum le dicteaza inima. Cristina
P.S. as dori sa corespondez pe adresa de e-mail cu nativi din leu. adresa mea este :brsc_cristina@yahoo.com
brsc_cristina
Postat pe 8 Februarie 2009 17:26
si eu sunt nascuta tot pe 22 august si am ascendent tot in scorpion ...trebuie sa-ti dau dreptate e o combinatie letala intradevar si ziua de 22 este cea mai puternica zi de nastere.
yry22yry
Postat pe 13 Februarie 2009 20:25
extraordinar de adevarat...mai ales la partea cu ``hoinaritul``
paula16
Postat pe 27 Aprilie 2009 14:34
partea cu hoinaritu .la un nativ femeia leu ,ii sta in fire se spune nu? cand esti agitat .(esti ca un leu in cusca)
2407
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:09
De la: Marcos, la data 2008-08-12 13:08:35Am avut nesansa de a ma casatori cu un astfel de specimen.
Bine ca am scapat!



Nu stiu ce fel de "specimen" esti tu, dar vina nu apartine ei, "leoaicei" .... Vina e a ta, ca nu ai stiut ce iti lipseste! Faptul ca te-ai indragostit si te-ai lasat "orbit" de stralucirea ei nu face din tine o victima! Hai sa fim seriosi! Ratarea e a ta! Castigul e al ei!(Chiar sunt curioasa ce fel de specimen esti.. Capricorn, Pesti, Scorpion, Taur????)
Mishuna
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:22
se pare ca acolo"..." e o leoaica...;)
alinachelcu
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:20
cred ca-i leoaica si dura ,fff. bine...ca-i dura ..
2407
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:29
sunt o leoaica sexi..de 37 de ani...cu 2 baieti, un sot iubitor... si m-am revasit partial in descrierea ta....
garbo006488
Postat pe 7 Iulie 2009 16:19
bonjour,
atunci indragostestete de mine de cin i-mi doresc femeia leu.
e tot ce-mi doresc, este femeia cu care as trai fericit.
garbo010939
Postat pe 8 Iulie 2009 09:18
si eu sint cred un leu sint nascuta in 23 august dar nu ma regasesc in zodia fecioarei ,spirit de lider imi place sa fiu in centrul atentiei si sint ,sa conduc si asta si fac ,orgoliasa ,sint multe calitati dar si defecte nu mi place sa mi se faca reprosui nu suport sa ma certe cineva ,si sar imediat cu gura daca sint acuzata pe nedrept....
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 10:34
HEI ai mare dreptate in ceea ce ai spus despre femeia leu si mi-a placut punctul tau de vedere si interpretarea. Si eu sunt nascuta in zodia leului si aproape toate lucrurile mentionate ma caracterizeaza.ms mult
oana_maya20
Postat pe 6 August 2009 13:57
Imi spui si mie cu ce zodie e compatibila femeia Leu? Please?
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 23:20
in special toate zodiile de aer sunt compatibile cu zodia leu
memecis
Postat pe 12 August 2009 23:23
Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Berbec, Sagetator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Scorpion, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Rac

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 23:23
Multumesc
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 23:25
de unde ai scos asa repede toate compatibilitatile ???
memecis
Postat pe 12 August 2009 23:25
Da, asa se zice, 413, ca focul este intetit de aer dar...nu prea se verifica in realitate...
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 23:26
si ascendentul cum pot sa-l aflu daca nu stiu ora la care m-am nascut?
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 23:27
posibil...eu sunt zodie de pamant si stiu la mn, dar... la foc doar citisem intr-o doara. oricum ma gandeam sa ai o idee
memecis
Postat pe 12 August 2009 23:29
Persoana nascuta la data 10.8.1959, ora este in zodia Leu (decada 2), cu ascendent in Scorpion.
Scorpionul este o zodie foarte puternica, iar atunci cnd se afla la orizontul estic (deci in pozitia de Ascendent) este, de regula, semnul dominant al intregii teme. Daca nativul din zodia Scorpionului este hotart si perseverent, aceste trasaturi sunt si mai puternice la nativul cu Ascendent in Scorpion.

Nativul cu Ascendent in Scorpion este foarte energic, un excelent organizator si un conducator innascut. Aceasta combinatie de calitati il propulseaza repede in functii de conducere, unde nativul cu Ascendent in Scorpion este tentat sa abuzeze de putere si sa se comporte dictatorial.

Nativul cu Ascendent in Scorpion este adeptul cunoasterii de sine. Se autoanalizeaza cu obiectivitate si nu ezita sa isi recunoasca defectele, dar de aici poate aparea si o anumita neincredere in fortele proprii.

In plan sentimental, nativul cu Ascendent in Scorpion pune mare pret pe siguranta relatiilor, dar are tendinta de a exagera, ajungnd posesiv si gelos.

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 23:30
merci
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 58 De la: dor72_ 29 Septembrie 2011 22:05
Halloween Party 151 De la: fleurdelis 29 Octombrie 2010 20:12
compatibilitati.. 35 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 20:10
Karma 3 De la: allexanndrra 1 Septembrie 2009 05:09
ce zodie sunt?? 3 De la: garbo252762 5 Decembrie 2011 10:41
Setari Cookie-uri