POVESTEA MEA...URMELE TRECUTULUI

Multumesc tuturor celor care v-ati facut timp sa imi cititi povestea si ati lasat cateva randuri scrise pentru mine
Cristina95
Postat pe 9 Noiembrie 2015 11:28
De la: garbo_412085, la data 2015-10-09 10:00:48Nu am avut o copilarie normala..Nu ca imi lipseau bunurile materiale,cel mai mult imi lipsea dragostea tatalui meu.Inca din primii ani de cand am inceput sa fac greseli,ca orice copil nu se sinchisea sa imi explice ce nu e bine si cum trebuie sa fac.Se multumea doar sa imi aplice cate o corectie zdravana pana cand imi dadea sangele pe nas sau ma invinetea,apoi ca si cand nu se intamplase nimic se refugia iar in alcool..Asa cum ii placea atunci ii place si acum.Bea zile si nopti intregi cu prietenii sau singur.Si ma intreaba adeseori de ce nu vreau sa stau cu el cand vine acasa..sa vorbim.. Ce am putea sa ne spunem?Cand eu in ochii lui am fost mereu o paria pentru ca nu sunt baiat..Au trecut cativa ani de cand nu a mai ridicat mana asupra mea ,sau asupra mamei mele,care a fost mereu langa mine si a stiut cum sa faca sa nu ii simt lipsa marelui {zeu}. Pur si simplu nu s a interesat de mine..nici la gradinita,scoala,liceu..Acum nici macar nu stie ca am terminat anul 2 de Postliceala cu a treia medie din clasa.Nu il urasc.. pur si simplu imi pare rau ca nu a putut sa fie asa cum am vrut eu si mama..Sa avem macar o zi de nastere sau un Craciun fericit in familie..La noi nu a existat si nici nu exista asa ceva ..E doar un strain pe care il vad ocazional care mi a lasat in suflet un cosmar intins pe ani grei....
arco_iris
Postat pe 30 Noiembrie 2015 02:03
G_085, din pacate, nimeni nu-si alege parintii si cu atat mai putin avem dreptul sa-i judecam, mai ales ca esti deja la o varsta la care poti distinge binele de rau. Povestea ta cred ca este una reala dar nu mai diferita sau mai grava decat a altora. O regula de baza in viata este ca: nu trebuie sa-ti impartasesti suferintele cu lumea necunoscuta pentru a nu fi surprins de raspunsuri in caz ca nu esti pregatit. O alta regula a vietii spune clar ca mila si compatimirile nu ajuta in niciun fel indiferent de la cine le primesti. O alta regula a vietii spune ca cu cat te multumesti cu putinul si le esti recunoscator fara a critica, D-zeu are grija sa primesti dublu, altfel (legea compensatiei)
Cert este ca la varsta pe care o ai, cu dorintele pe care ai fi vrut sa ti se indeplineasca si nu au putut fi, este o lectie matura pt. tine de-a nu deveni ca el, (tatal tau) si a nu te purta la fel cand vei deveni familist si dpmdv. ai fi un Om exceptional sa poti oferi celor dragi ceea ce tu nu ai putut avea...fara a te lasa influentat negativ de cei din jur. Vei fi tu capabil sa realizezi ceea ce au reusit parintii tai cu tine, sau crezi ca meritul ti se datoreaza numai tie si mamei tale? Merita sa reflectezi la intrebare o vreme. Succes si lustruieste-ti cismulitele, poate, poate! :)
arco_iris
Postat pe 30 Noiembrie 2015 02:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acesta adorabile PISICI !!!!! 140 De la: elisabeta_boia 8 Noiembrie 2012 20:59
:) 7 De la: Ciresica 28 Noiembrie 2009 08:30
Despre site-uri de reduceri 1 De la: madita 25 Noiembrie 2013 14:40
cafeneaua cu miros de primavara 5395 De la: oniac22 13 Martie 2011 20:54
cafea 147 De la: garbo_387603 3 Martie 2014 09:22
Setari Cookie-uri