Adolescenta vreau sa adopt stil de viata naturist, mama nu ma lasa

767, am inteles "contextul" si consider ca nu faci o greseala sa incerci in continuare, nu numai sa te regasesti in astfel de stil
de viata ci sa te si motiveze pt. a persevera cat mai mult timp, a-ti gasi "aderenti" la principiile tale si sa experimentati naturismul
100% natural. Ce te rog eu, incearca sa observi in timpul experimentului cata atractie exista intre sexe si formele lor de manifestare.(cu siguranta nu vor fi animalice:) ) Dpmv. ma abtin sa dau o perioda/timp de "rezistenta" deoarece (ca in toate) intervine plictiseala sau alti factori care influenteaza corpul sa nu se disperseze definitiv de "textile" ci sa invete cu buna stiinta ce permite corpul si ce nu. Succes q....a! ;)))
pitiTa_
Postat pe 23 August 2014 14:51
interesant ceva face in miezul iernii la minus 20 de grade ...
garbo_19362
Postat pe 23 August 2014 22:28
Personal mi se pare o lipsă de respect pentru părinții tăi să le impui stilul tău.
In camera ta (când ești singură, sau cu membri ai comunității din care faci parte !!!!!!!!) și în comunitățile de nudiști n-ai decât să stai în pielea goală 24 de ore din 24 .

Dar nu uita că locuiești în casa părinților și atât timp cât locuiești acolo și ești întreținută de ei trebuie să le respecți dorințele și ceea ce ei consideră a fi bună creștere și respect față de cei din jur.

Când vei avea propria ta casă n-ai decât să faci tu regulile. Dar nu uita să le spui dinainte potențialilor vizitatori la ce ar trebui să se aștepte dacă vor binevoi să -ți facă o vizită.
Nu de alta, dar există și oameni care sunt exact opusul tău - consideră corpul "natural" îndeajuns de dezgustător încât să le provoace greață, așa că preferă să-și vadă semenii îmbrăcați.
Noiniumi
Postat pe 24 August 2014 05:14
La modul in care te exprimi esti mult mai matura. Parerea mea e ca nu ai 14 ani ci mult mai mult. Cine oare te crede?!?! Trateaza-ti intai de piticii de pe creier.
michu61
Postat pe 24 August 2014 10:16
Tocmai asta am intrebat si EU. Dar nu rasp
vivacedonna
Postat pe 24 August 2014 10:20
Ei, asta ar presupune sa-si faca reclama inainte si sa respinga
persoanele care chiar si-ar dori macar sa incerce sa fie ca "ea", si nu cred ca-i o idee tocmai stralucita.

-20 de grade nu-i o temperatura la care sa nu reziste corpul ci capul ii problema acuta. Probabil o sa simta incalzirea globala
in alta locatie si studiaza despre geometria plana! :D


Noiniumi, uneori e bine ca copilu' sa le atraga sau distraga atentia parintilor tocmai pt. a evolua in gandire si a se mentine in pas cu timpurile. Este foarte greu (in zilele astea), adevarat, dar trebuie privita partea buna a intentiei si incotro se indreapta, atat pt. copil cat si pt. personele atrase in "proect" fie ei si parintii. Trebuieste un studiu de flexibilitate si nu joc (fictiv) de glezne! Nu tine cu generatiile ce vin din urma. "Risti" ori sa ramai perimat ori sa fii scos definitiv din "circulatia" societatii, si e prea mult.... Parintii nu au ce pierde in situatia lu' 767.
pitiTa_
Postat pe 24 August 2014 10:32
este prima data cand raspund/scriu pe acest forum dar il urmaresc de mult..anyway..ceea ce mi se pare ciudat este cum de nu v-a mirat pe niciunul/niciuna cat de "profunda" si "coapta" este o copila de 14 ani..cum scrie ea fara nici o abreviatie..fara nici o greseala gramaticala...cum raspunde documentat la fiecare idee
cred sincer ca cineva a vrut sa se amuze..cineva mult mai mare..care a vrut sa verifice proverbul acela cu piatra aruncata de un nebun in lac
sper ca nu am suparat pe nimeni cu acest comentariu


maresia
Postat pe 26 August 2014 09:50
"ceea ce mi se pare ciudat este cum de nu v-a mirat pe niciunul/niciuna cat de "profunda" si "coapta" este o copila de 14 ani..cum scrie ea fara nici o abreviatie..fara nici o greseala gramaticala...cum raspunde documentat la fiecare idee"

De ce sa ne mire?! Oricum e plina lumea de tot felul... ,prin urmare ii lasi in treaba lor, ce, ei nu-s tot oameni?!
Ceea ce ma mira si mi se pare si ciudat, e ca, pana la tine n-a observant nimeni asta! Cred ca esti unul dintre inteleptii din proverb

Schmetterling
Postat pe 26 August 2014 10:23
stiu si eu...e posibil
maresia
Postat pe 26 August 2014 10:33
ii in vacanta, studiaza!...d'aia!

Se concentreaza mai bine cand scrie in pielea goala! da' cred ca-i "imbrobodita" fatuca asta!
pitiTa_
Postat pe 26 August 2014 10:40
De la: maresia, la data 2014-08-26 10:33:38stiu si eu...e posibil



Cred CA AI citit in diagonala
vivacedonna
Postat pe 26 August 2014 10:51
maresia, copiii invata sa scrie din clasele primare. Tu ai invatat la liceu, sau de ce crezi ca la 14 ani o fiinta normala ar trebui sa fie agramata si sa faca greseli?
quasaria
Postat pe 26 August 2014 14:01
acum nu se poate sa schimbi ideile mamei tale,pentru ca locuiesti in casa ei.cand vei locui la tine acasa,poti fi dezbracata si libera cum vrei.Imi pare rau de raspunsul meu,mi se pare cam grosolan,dar trebuie sa respecti pe cei cu care locuiesti.
daniilia
Postat pe 31 August 2014 00:23
Conform dex naturistul este o "Persoană care are cultul pentru natură și ideea reîntoarcerii la viața primitivă". Daca te identifici cu asta continua. Daca nu asta ai in minte atunci poarta-te ca un om echilibrat. Daca Dumnezeu ne-ar fi facut sa umblam goi pusca nu ne-ar mai fi dat talentul de a ne face haine. Nu ne-am deosebi cu nimic de maimute. Sau te consideri? Chestia cu "naturismul" tau denota o problema, o criza cu care te confrunti la varsta ta. Nimic grav ce sa nu se poata rezolva. Dar trebuie sa iei in considerare ca nu este o reactie normala, chiar daca de moment ti se pare super. Daca te simti bine sa frecventezi anturaje de nudisti treaba ta. Dar asta iti va afecta mai tarziu stima de sine. Partile noaste intime nu sunt sunt pentru a fi etalate in vazul lumii. Te vei confrunta mai tarziu cu inadaptare, marginalizare, ridiculizare, considerata (pe drept cuvant) cu probleme psihice. Crezi ca vei rezista la privirile respingatoare ale celorlalti?
angel_forever
Postat pe 7 Septembrie 2014 11:21
767, a venit toamna!
Tot nud esti? pune niste frunze pe tine, se poarta
toamna asta!
pitiTa_
Postat pe 9 Septembrie 2014 23:41
In curand o sa-i trebuiasca frunze imblanite .
Rotty
Postat pe 10 Septembrie 2014 07:35
Dincolo de hazul situatiei adolescenta noastra are nevoie de ajutor, chiar daca ea "le stie pe toate".
angel_forever
Postat pe 18 Septembrie 2014 10:17
Cam da...
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2014 12:13
Omg!! Adica si care va sa zica, te-a vazut taica-tu in fundul gol???
Adica mie una nu imi e rusine sa stau dezbracata in fata mamei (cand ies din dus/ma schimb etc etc), dar sa ma vada tata in fundul gol...mai fato :)) trezeste-te!!!
garbo212866
Postat pe 6 Octombrie 2014 06:27
si ce daca, doar ie fata lu' tata! ;))

Altele, se si marita in couru gol!
pitiTa_
Postat pe 9 Octombrie 2014 22:46
Alea care apoi umbla numai in blanuri sa si-l incalzeasca ?
Rotty
Postat pe 10 Octombrie 2014 06:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tabara de vara pentru adolescenti la Escapade Adventure Park - DISCOVER YOURSELF IN ESCAPADE ADVENTURE - Editia II 2 De la: EscapadeAdventurePark 20 Ianuarie 2015 13:10
prietenia 37 De la: dor72 30 Aprilie 2011 17:56
Baiatul meu merge descult 22 De la: garbo_470607 21 Iulie 2017 23:25
vreau sa castig bani 4 De la: garbo_465134 21 Aprilie 2017 12:10
mi-am surprins fiul masturbandu-se 16 De la: garbo_1249 9 Aprilie 2012 19:52
Setari Cookie-uri