Conteaza daca iesi cu un barbat urat?

Am si eu o problema ....de 2 luni ies cu un baiat slab, ochelari ...nimik din ce am avut pana akum!! Ne intelegem foarte bine , dar prietenii mei nu l accepta de nici un fel!! Ce imi sugerati?
garbo014098
Postat pe 13 Ianuarie 2010 01:33
Buna,
Sincer acuma, eu nu am cautat perfectiunea intr-un barbat, nici la chip, nici la caracter, pentru ca indiferent cat de " perfect" ar fi el, mai devreme sau mai tarziu tot realizezi k are imperfectiuni. Si daca e "urat" nu inseamna k trebuie sa dai socoteala prietenilor tai atata timp cat esti tu happy .. de exemplu, in situatia de fata " prietenii" te fac nefericita si iti pun sentimentele la indoiala, cand de fapt ar trebui sa sa se bucure alaturi de tine.. Pt altii o fi urat, dar atata timp cat pt tine e cel mai frumos, nu conteaza.. Toate astea ti le zic din experienta, eu niciodata nu am alergat dupa feti`frumoshi ( am avaut parte, dar se pare k frumusetea exterioara e d multe ori supericiala) ci l-am asteptat pe El, sa ma faca fericita, fie ca avea sa fie mic, mare, urat,gras,slab... Dar a fost alegerea mea si pana la urma urmei, gandeste-te ca nu iti imparti viata intima cu prietenii tai, tine`i mai departe de relatia ta, da-le timp sa se obisnuiasca cu noua relatie si poate toate vor veni de la sine. Dar te rog nu te grabi sa tragi concluzii prin prisma prietenilor tai, fa ce vrei si cum iti place! ;)
alina_andreea_85
Postat pe 13 Ianuarie 2010 02:55
"Conteaza daca iesi cu un barbat urat?"

....se pare ca are suficienti bani ca sa va intelegeti foarte bine....poi daca pt tine asta e o problema ca prietenii tai nu-l accepta ...totusi cine-l vede urat , tu sau prietenii? dupa titlu se pare ca si tu-l vezi urat....si atunci de ce mai iesi cu el?

profil urat...? slab si cu ochelari...

sentimente...
compatibilitate ....
caracter...

....unde-s toate cele necesare pt a avea o relatie sanatoasa si de durata...?

...poate mi-e mie prea somn ca nu-nteleg...
l_flory
Postat pe 13 Ianuarie 2010 03:19
ce-s urati? ochelarii?

ii slaab? pai cate persoane nu se "chinuie" sa slabeasca...sau cum ar zice lilo care este etalonul frumusetii?
LILO
Postat pe 13 Ianuarie 2010 04:26
Pai daca tu il vezi urat inseamna ca e o problema. Si nu la prietenii tai, care apropo, nu-s prieteni adevarati daca nu iti respecta alegerile.
Doara
Postat pe 13 Ianuarie 2010 06:29
..uite ca ...conteaza!!!
garbo055472
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:26
e chiar asa de urat? nu e tuns, ras, frezat?
clippy
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:30
e chiar asa de urat? nu e tuns, ras, frezat?
clippy
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:30
Nu vad care-i problema. Daca voi va intelegeti bine, prietenii n-au ce cauta in discutie. E alegerea ta cu cine iesi, nu a lor.
Trebuie sa te fi atras cu ceva, altfel nu erati impreuna.
logoff
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:32
De la: clippy, la data 2010-01-13 20:30:26 nu e tuns, ras, frezat?

ba da, dar numai jos.
sus e slemapat rau si are si ochelari ca vadim.
garbo059117
Postat pe 13 Ianuarie 2010 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copilul meu fumeaza marijuana 522 De la: 2 Martie 2017 11:04
ADOLESCENTA MA SCHIMBAT MULT:(( 8 De la: blondina_X 22 Ianuarie 2010 16:35
Iarna ! 71 De la: lala_cri 16 Februarie 2010 09:29
PROBLEME IN ADOLESCENTA... 6 De la: europroiect2007 20 Ianuarie 2011 14:38
slabesti daca mananci ecologic? 10 De la: 105905 13 Aprilie 2010 13:26
Setari Cookie-uri