Ce acceptam si ce nu acceptam intro relatie?

miriam

NU INCERCA SA INTRII CU FORTA IN SUFLETUL MEU.SUNT CIOBURI ALE VISELOR MELE SFARIMATE PESTE TOT.S-AR PUTEA SA TE RANESTI.UTE STRADUI SA-MI VINZI ILUZII.LE-AM C UMPARAT PE TOATE.NU MAI M UNDE SA LE PUN,NU MAI STIU CE SA FAC CU ELE. NU TE CHINUI SA MA FACI SA PLING. LACRIMILE MELE SUNT PUTINE SI PRETIOASE. LE DARUIESC CU ZGIRCENIE. SI AM INVATAT DE MULT CA CEL CARE MA VA FACE SA PLING NU MERITA LACRIMILE MELE. IAR CEL CARE LE MERITA NU MA VA FACE SA PLING. NU TE OSTENII SA MA ELIBEREZI.DOAR EU AM CHEIA DE LACOLIVIA MEA . NU TE CAZNI SA MA FACI SA VORBESC. CUVINTELE MELE SUNT INUTILE SI NU AU VIATA. NU TE TRUDI SA-MI ALUNGI COSMARURILE NU DOAR SOMNUL RATIUNII NASTE MONSTRIICI SI ABSENTA IUBIRII. O PIATRA E DE AJUNS SA SPARGA UN GEAM. O PROPOZITIE E DE AJUNS SA FRINGA O INIMA. O SECUNDA E DE AJUNS SA TE INDRAGOSTESTI.SI O NEINTELEGERE E SUFICIENTA SA STRICE O PRIETENIE.



svrotea
Postat pe 5 Octombrie 2014 20:12
Intr-o relatie fiecare vine cu un bagaj, de prieteni, cunostinte,rude, bune maniere, educatie....carti citite...etc
Fiecare trebuie sa accepte prietenii, rudele celuilalt , ficare trebuie sa aibe dreptul la intimitate, sa se vada separat cu prietenii lui , nu trebuie facute istericale si crize de gelozie ....
Sincerasa fiu individul mi se pare mitocan, mi-e greu sa cred ca-ti doresti un astfel de barbat
adeline
Postat pe 5 Octombrie 2014 22:22
De la: heart_blossom, la data 2014-07-30 09:52:35am fost cu bf in concediu si nu imi acorda atentie deloc, eram pe invisible mode in schimb vorbea nonstop cu gazda si m-am trezit ca ii face cinste asa intamplator si totul a culminat cand vai saraca cat e de amarata! nu are poze si a inceput sa ii faca poze din senin. Iar eu ma tot rugam de el sa ma pozeze si le facea in scarba. M-am trezit ca o adauga pe fb si ii tot da like asa amical. I-am zis sa o stearga, nu i-a pasat, in schimb a facut privati prietenii . Mi a crescut suspiciunea fatza de el si neincrederea. m-am enervat si l am sters din lista ca nu mi s-a mai parut fairplay .mai demult el mi a cerut sa sterg 2 prieteni din lista ca il deranjau ca ma complimentau si imi dadeau like. Mi-a facut un scandal de nu se poate ca cine sunt aia si ce treaba au cu mine, ca nu il respect .Era foarte nervos si nu ii suporta. Am zis pierd 2 amicitii dar nu mai sunt conflicte in cuplu.
In prezent am decis sa nu mai vorbim, mi se pare dureros ca nu i-a pasat. puteam sa trec cu vederea dar nu imi sta in fire si m-ar fi macinat. asa am ales sa spun ce ma deranjeaza si sa il las sa decida.Nu pot face dragoste cu un barbat iar a doua zis el sa nu fie tandru cu mine si sa ma expuna la tot felul de socuri. M-am simtit rau si am avut probl cu tiroida !!!
EU am tinut cont mereu de lucrurile care il deranjau, il vedeam ca sufera. Pt mine grija e importanta intro relatie. Intrun cuplu stii care sunt sensibilitatile partenerului, ce s ar intampla daca nu ai tine cont? Eu m-am simtit batjocorita iar el mi a zis sa il caut cand sunt happy si linistita :) dar am ales sa stau la distanta, cel mai tare m a durut ca nu i a pasat.

m-am gandit mereu cat de greu se construieste o relatie si ce sistem de valori trebuie sa ai, asa ca am tinut cont si am pus multa dragoste si respect in relatie.dar cu cat am iubit mai patimas, mai intens lucrurile s-au accentuat si nu pot trece peste.



El da like, tu dai like, sunteti un cuplu nefericit din cauza asta. Impuscati-va, sincer, scapati-va de chinuri.
zack
Postat pe 7 Octombrie 2014 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parere medic 5 De la: garbo_12342 26 Martie 2013 17:10
cauti bona ai gasit 7 De la: Jojolin 22 August 2010 16:34
Clarviziune, cartomantie 1 De la: mateialina69 17 Ianuarie 2010 21:26
:( 7 De la: elisabeta_boia 19 Ianuarie 2012 21:08
Domnia si prostia- cele doua defecte cel mai scump platite 8 De la: garbo265966 6 Iulie 2012 13:35
Setari Cookie-uri