Sa il parasesc sau nu?

Draga mea
Cel mai important lucru din toata ecuatia asta este sa iti termini facultatea cu brio , sa iti gasesti un loc de munca cit mai bun , sa te califici cit de mult poti in urmatoarea perioada , pentru a putea deveni cit mai repede o femeie independenta financiar , care e pe picioarele ei si isi permite o viata decenta ! In acel moment iti vei da seama ca un astfel de individ doar te incurca si iti distruge sansa de a avea un viitor fericit alaturi de alt barbat decent , cu principii si care sa te iubeasca!
Bafta !
crinolina_34
Postat pe 17 Mai 2014 10:55
Mda..e trist dar din pacate adevarat..nimeni si nimic pe lumea asta nu merita sacrificiul si intelegerea noastra daca nu e reciproca..e bine ca nu esti casatorita, dar din pacate exista situatii in care doar noi facem compromisuri si ne complacem in situatii de genu..de dagul anilor si a timpului care a trecut peste noi.. trebuie sa ne luam inima in dinti si sa alegem ce e mai bine pt noi, nu pt altii..chiar daca pt inceput doare trebuie sa ne gandim ca ..mai rau deatat nu se poate si ca undeva exista pt fiecare un om care sa isi doreasca sa isi petreaca timpul lui liber cu tine..esti tinerica si e pacat sa plangi de acum pt o cauza pierduta..
Dupa rau vine bine...intotdeauna..
Succes...
garbo266260
Postat pe 17 Mai 2014 11:44
Vei ajunge oricum la despartire, si mai dureros, poate te va parasi el, ceea ce te va durea mai rau, cumplit. Asa, daca-l parasesti tu, te poti simti un pic mai bine. Probabil ca oricum are pe cineva. Crede-ma iti faci rau cat nu-ti poti inchipui. Cauta-ti repede un serviciu, poate acolo, un nou iubit. Ia seama data viitoare pe cine bagi in sufletul tau. Suntem tentate sa repetam greselile si sa iubim toti distrusii

citeste site-uri ca stilultau.com (andreea papp), ex citez:

Si chiar cred ca tu ai nevoie de un barbat in casa, nu de-un pacient. Sau ma-nsel?
Te simti importanta cand ai pe cine trata, ingriji si sustine moral si emotional?
Te simti speciala, aleasa de Univers ca sa vindeci toti distrusii?
Cum sunt ei? Plini de probleme care trebuiesc rezolvate de tine? Cat de chinuitoare
emotional este relatia alaturi de acesti barbati? Esti inca nesigura de iubirea lui?
Nu stii cum sa-l faci sa te iubeasca si sa te ceara de nevasta? Este el un tip vicios,
haotic si instabil emotional? Tocmai asta te atrage la el? Ca nu te plictisesti
niciodata?
Ceea ce nu stii, este ca lucrurile care te excita astazi la el, se vor transforma curand
in ganduri obsesive si stari depresive care se trateaza greu si-n multe ore de
psihoterapie. Nu caut sa te sperii, doar sa trezesc in tine dorinta de a te ocupa de
viata ta si nu de a cauta in continuare sa te ocupi de problemele barbatilor tai.
Ca preludiu e excelent dar ca stil de viata este execrabil. Sa-ti doresti sa pansezi
rani de dimineata pana seara nu spune ca vei ajunge sa si traiesti vreodata o
poveste de iubire pasionala si profunda. Si cam toate ne dorim un scenariu cu
happy-end
site-ul este:.
: http://www.stilultau.com/blog/stilul-tau/scoala-iubirii/cum-se-vindeca-iubire-bolnava/#sthash.lC20ByI8.dpuf
Miafarow
Postat pe 17 Mai 2014 12:58
sa il parasesti! da!! daca nu o faci tu o va face el. apoi tu ai nevoie de un domn care sa iti faca viata frumoasa nu de unul care sa puna presiune pe tine, nu ramane stocata intr-o relatie care te face nefericita si te oboseste inainte de a incepe propriuzis. viata este frumoasa si cand te vei elibera si vei deschide ochii ai sa vezi o multime de alti domni cu mult mai interesanti si interesati!! un lucru este sigur, orice te supara in viata ta trebuie sa elimini si sau sa eviti!
gab
Postat pe 17 Mai 2014 13:09
Ar fi de folos pentru multe/ multi dintre cei ce posteaza niste idei cu inscenarile de care vorbesti, ca sa tina minte. Ar fi frumos sa le incercam "pe viu" si ar face fericite niste persoane care au suferit/ sau sufera pentru jigodii ca cel de sus. Astept cu interes ideile de pedepsire a vinovatilor
Miafarow
Postat pe 17 Mai 2014 13:18
depinde de felul si de stadiul relatiei, Mia.
quasaria
Postat pe 17 Mai 2014 14:12
Pedepsire?
Nu merită efortu'!
Axl_R
Postat pe 17 Mai 2014 14:29
nu pedepsire..."closure", ca sa sune mai frumos.

Ia lasati-ma sa imi vad de catel.... Mi-a adus al meu un baby rottweiler!
quasaria
Postat pe 17 Mai 2014 14:37
Draga mea, pe langa faptul ca este un prost si te inseala de cate ori poate( sa nu ai impresia ca a fost doar de 3 ori...atat ai descoperit tu) te jigneste si se poarta urat cu tine . Sincer nu mai vad rostul acestei relatii....o relatie care nu are la baza incredere reciproca, respect, sinceritate si fidelitate nu este o relatie de iubire....este o relatie bolnava...si singura te ingropi in aceasta relatie.....din cate am citit spui ca acum termini facultatea deci banuiesc ca ai cam 24-25 ani cel mult?...scuza-ma dar la varsta asta ar trebui sa ai lumea la picioare, sa iti traiesti viata si nu sa ramai cu un nenorocit care isi bate joc de tine...crezi ca este singurul barbat din lumea asta? stai linistita ca are balta peste....eu te sfatuiesc sa rupi cat mai repede aceasta relatie si sa iti vezi linistita de facultate pt ca va aparea si un barbat care sa te aprecieze cu adevarat.....si sa il lasi sa umble cu toate fufele cu care umbla....tu sa fii cu capul sus...plange cat ai de plans in intimitate si nu ii arata ca te doare...iar durerea va fii din ce in ce mai usoara ...o sa vezi iti va trece mai repede decat te gandesti.....Iti doresc o zi buna...si numai ganduri bune....
clau1978
Postat pe 17 Mai 2014 14:58
De la: quasaria, la data 2014-05-17 14:37:58nu pedepsire..."closure", ca sa sune mai frumos.

Ia lasati-ma sa imi vad de catel.... Mi-a adus al meu un baby rottweiler!



Pe bune ? Daca da , distractie placuta .
Rotty
Postat pe 17 Mai 2014 16:33
pe bune! Nu stiu de ce l-au despartit de mama-sa asa de mic - i-am trimis pe ai mei sa ia inlocuitor pt lapte de catei de la cabinetul veterinar!
quasaria
Postat pe 17 Mai 2014 16:54
Pai inca nu are 8 saptamani ?
Lasa ca sa vezi ce o sa-l iubesti pe incapatzanatul ala mic .
Rotty
Postat pe 17 Mai 2014 16:58
nu. Are 2! Si doarme la mine in brate de cind l-a adus.
cum il pun jos jeleste de mama focului.... :(
quasaria
Postat pe 17 Mai 2014 17:02
Cam micut. Poate ca erau prea multi si nu apuca la mancare. De obicei femelele de rottweiler fata intre 9 si 11 pui.
Rotty
Postat pe 17 Mai 2014 17:04
posibil... o sa ne lamurim cind vine cu laptele de ce i l-a dat asa de mic. Mi-e asa de mila de el.... Uite cum m-am facut cu un bebelus de catel peste noapte!

Si bine ca a venit cu hartii, chestii, da' ce ii dam sa manince nu s-a gindit.
Barbatii....
quasaria
Postat pe 17 Mai 2014 17:08
Felicitari "mamico" . Banuiesc ca inca nu are ochii complet deschisi , deci vei fi prima pe care o va vedea.
Rotty
Postat pe 17 Mai 2014 18:12
multumesc.
Am avut o noapte grea!

dap, mama-sa i-a respins. Am sunat breederul azi noapte. Are ochii putin deschisi si arata ca o jucarie. M-am uitat pe siteuri de specialitate, sa invat despre el si cind am vazut cit se face soricelul meu in urmatoarele 4 luni am -

Ogarul are instincte materne fata de el, se pare. Dar e cam neindeminatic, asa ca n-o sa ii las impreuna deocamdata.
quasaria
Postat pe 18 Mai 2014 01:35
Intr-adevar , cresc astia ca din apa. Sunt convinsa ca vei avea cel mai fidel prieten si protector. Peste ceva vreme , nu-i mai doresc nici unuia sa dea tarcoale casei. Indiferent cu ce intentii , mai bine sa stea deoparte. Au cainii astia de la o anumita varsta un simt al protectiei ...... Cand ma plimb cu al meu ( mai ales seara ) , fereasca sfantul sa ma intalnesc cu cineva si sa se apropie prea mult , sau sa nu salute prietenos. Nu il latra , dar maraie infundat si il urmareste cu o privire sceptica pana se indeparteaza considerabil sau dispare dupa vreun coltz.
Sper ca ai citit ca nu au voie sa urce si sa coboare scari pana pe la 4 luni cand au deja ceva masa musculara. Sunt foarte sensibili si predispusi la displepsie de sold. Eu l-am carat pe al meu in brate pe scari in sus si in jos pana a trecut de 20 de kg.
Uitasem sa te intreb : E baiat ?
Rotty
Postat pe 18 Mai 2014 07:50
uite Q...asta problema reala ...ce parasit,neparasit,pedepse...
lady_in_black1
Postat pe 18 Mai 2014 08:45
Insala-l si tu sa vezi ce bine o sa-i cada,si apoi paraseste-l ca asa merita,nu da doi bani pe tine,esti doar sursa lui de bani....gaseste un barbat care sa fie legat sufleteste de tine nu doar material si din necesitati fiziologice.Succes!
garbo162553
Postat pe 18 Mai 2014 11:20
" nu da doi bani pe tine,esti doar sursa lui de bani..."

553 , tu ai citit prima postare ? Mai citeste-o o data .
Rotty
Postat pe 18 Mai 2014 11:26
dap, e baiat. Well, stiam ca o sa creasca, dar pina n-am vazut grila nu mi-am dat seama ca o sa creasca IMEDIAT.... am crezut ca in vreo cinci ani, asa!
A pus ochii pe mine, se pare - doarme numai la mine in brate, altfel se fatzaie si "plinge". Daca il iau eu in brate e ok. Cum in vreo juma de an o sa aiba mai multe kg ca mine, e discutabil obiceiul asta.... E haios foc, oricum - e primul Rottie asa mic pe care il vad, nu mi-as fi dat seama ce e.
Nu stiam de scari....ms. Nu o sa il scot deocamdata, inca nu e vaccinat si muuult prea mic sa iesim la plimbari.

Veterinarul la care ducem de obicei ogarul e fan Dog Whisperer si cind i-am spus de asta mic imediat a inceput sa imi explice ca oh, e Rottie, e un catel cu personalitate - cum sa fiu leader of the pack... etc.... Pana mea, are un kg. O sa las chestia cu leadershipul pe mai tirziu, totusi!
quasaria
Postat pe 18 Mai 2014 12:20
Nici nu ai avea cu cine sa iesi la plimbare la ce "mare " e Colo de la 8 saptamani dupa ce are penta_vaccinul , o luati la drum asa catinel cate putin. La inceput , al meu mergea maxim 200 de metrii , dupa care trebuia sa-l car in brate inapoi ca nu mai voia sa umble nici in ruptul capului. Nici sustinerea morala a lui Linda (catelusa mai in varsta ) nu avea efect. Tara va fi pentru el cam ce e Linda pentru al meu. Sora mai mare pe care o va copia in toate , iar acum ca-i si el "baiat mare" , e tot cu ochii dupa ea , nu care cumva sa pateasca ceva rau.
Rotty
Postat pe 18 Mai 2014 12:37
Chestia cu leaderul e ....discutabila. Teoretic , eu sunt mama , iar ei trebuie sa ma asculte. Practic , daca se uita mai insistent la mine cu ochii aia mari si blajini , carpa m-a facut. Totul se termina din partea mea cu : "....ok....daca pe aici vrei..."
Rotty
Postat pe 18 Mai 2014 12:40
cu Tara sintem leader of the pack (acum ca intr-adevar avem un "pack" ) dar a venit natural, iar grey hounds sint foarte sensibili....
Cu Rotties am avut ceva experienta cind eram mica - si stiu ca sint printre cei mai echilibrati caini dpdv zestre genetica, calmi si inteligenti, asa ca nu vad prea multe smucituri in relatia asta pe viitor sau nevoia sa "ma impun".
Dar m-a amuzat ce reactie a avut vetul, care cica e "de specialitate", numai cind a auzit de Rottweiler.
quasaria
Postat pe 18 Mai 2014 12:49
Te cred Cam ca si vet_ul meu si cam ca si instructorul de la scoala unde am fost cu el.
Ca venii vorba , al meu sa invarte deja pe langa masina , semn ca stie ca-i amiaza si iesim.
Dadaceala placuta in continuare iti doresc.
Rotty
Postat pe 18 Mai 2014 13:10
ms. Plimbare placuta.
Dl. doarme. Abia astept sa devina mai activ......
quasaria
Postat pe 18 Mai 2014 13:23
De la: garbo062687, la data 2014-05-05 19:24:23Am o relatie de 5 ani si ceva si lucrurile merg din ce in ce mai prost.M-a inselat de 3 ori in acesti ani (de atatea ori am aflat eu) si de fiecare am trecut peste deoarece eu il iubesc. Chiar si cand este el vinovat incearca sa dea vina pe mine,ca nu i-am fost alaturi,ca am stat o perioada la tara,etc.
Nu are nici un plan de o relatie serioasa,gen casatorie,probabil pt ca nu am un serviciu momentan. Se poarta urat cu mine,ma jigneste cand nu ii convine ceva.Ma suna un minut pe zi in care practic nu imi spune nimic.Imi dau seama ca ma umilesc in relatia asta dar mi-e foarte greu sa imi imaginez ca il parasesc iar el va fi fff fericit cu alta in timp ce eu voi plange dupa el.Sunt proasta tipica,vad.
Inca un lucru,noi locuiam impreuna,eu m-am mutat la tara pt ca am avut niste probleme in familie,am lucrat o perioada aici apoi am fost disponibilizata.El mi-a gasit un job la un call center unde am incercat sa ma adaptez si nu am putut si acum este fff suparat ca am renuntat. E normal sa ma oblige sa fac ceva ce nu imi place? Mentionez ca nu am de gand sa imi gasesc un alt job decat peste 2 luni cand voi termina cu facultatea si pana atunci voi sta din nou cu parintii mei.Poate e suparat si din cauza asta dar nu spune,insa eu m-am saturat sa fac lucruri pt el iar el sa ma recompenseze astfel.
Imi pare rau ca am scris atat,vreau doar sa stiti cat mai multe pt a-mi da un sfat mai bun.Multumesc!


... te suna doar 1 min pe zi... te suna ca vrea el sau insisti tu? dar, oricum ar fi, nu mai e interesat de tine... sigur are pe alta careia ii dedica nu doar 1 min de conversatie...iar daca nu ti-a spus ca nu te mai vrea este pt ca mai vrei tu aceasta relatie...deci te lasa sa renunti tu.
garbo-mira
Postat pe 18 Mai 2014 14:36
crezi ca asa trebui sa fie in viata? esti tanara distreazate, cunoaste mai multi baieti, fi fericita ! este varsta cea mai frumoasa peste ani iti vei aduce aminte de aceste clipe, depinde de tine ! te-ai gandit ca poate altui baiat ii place de tine si nu poate sa te abordeze din cauza acestui individ?
lllorena
Postat pe 18 Mai 2014 17:07
buna,iti dau un sfat k intre fete,lasa-lll nu merita..................si eu am trecut prin ce treci u,ma inselat de n ori,ma jicnit,dar atunci cand face pe suparatu din motive aiurea e ckar k vr sa se vada cu altele,si u ii stai in cale,te face s te simti vinovata chiar daca el greseste pentru k are constiinta incarcata si cauta scuze pentru ce face.......................presupun k din cauza faptului k te jicneste nici nu mai ai incredere in tine,ar putea sa te faca sa crezi k esti proasta k nu poti sa il parasesti pentru k chipurile esti urata si nu se va uita altcineva la tine dar nu e deloc asa,el stie k merge cu santajul emotional.......stiu k nuti poti imagina viata fara el,dar gandestete k e mai bine decat s fii nefericita langa el,eu am si copii cu un astfel de om si totusi am gasit forta s renunt chiar daca sint momente in care numi pot imagina viata fara el,cred k e mai bine decat s fii a 2 roata la caruta
dyana_sweet
Postat pe 19 Mai 2014 11:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine este de parere cu mine ca barbatii de pe garbo sunt niste ingerasi draguti si cumnti? 127 De la: alfheim 5 August 2011 23:36
parere medic 5 De la: garbo_12342 26 Martie 2013 17:10
Il vreau inapoi. Ce sa fac? 15 De la: miruna_1630 6 Februarie 2017 08:40
barbatu taur 6 De la: Dor_marunt 21 Martie 2010 18:53
E ilegal sa scrii fictiune daca seamana cu realitatea? 555 De la: iasomia 3 Noiembrie 2011 17:14
Setari Cookie-uri