M a inselat

De-aia e buna gelozia cand apare vreo duduie de "doar vorbeste" cu iubitul.
Garbo3935
Postat pe 6 Mai 2014 19:43
oamenii nu sunt statornici sa fie seriosi nici macar preotii ce sa mai asteptam si de la barbatii de rand..

poate ca totul incepe de la barbati care nu le place sa fie seriosi,dar nici pe femei nu vor sa le lase sa fie serioase,pt ca atunci ar gandi diferit de ei..si oamenii cu gandiri diferite se resping de aceea conteaza si ce drum alegi.si de obicei barbatii aleg un drum mai putin drept,,
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 7 Mai 2014 23:29
Inselarea "deriva" din frustrare,neintelegerea propriilor sentimente,a defectelor ,a calitatilor si evident a propriei personalitati.
Psihologii admit varianta ca o REFULARE A IDENTITATII
Cine INSEALA,SE INSEALA ,de fapt pe el insusi/pe ea insasi,isi "fura " din energie si o transporta unde nu e nevoie de ea...o lasa acolo,o consuma iar apoi cand vrea sa "o ridice"...SURPRIZA,pe umeri ajung alte probleme,a ceea ce A CREAT !
michelina
Postat pe 17 Mai 2014 15:33
De la: nazirra, la data 2014-03-16 20:02:02asa e toti,maica....

cel mai fain raspuns!
michelina
Postat pe 17 Mai 2014 15:36
E clar ca lumina zilei,ca aceasta relatie nu functioneaza..S-ar putea ca la mijloc sa fie o lipsa de comunicare data de faptul ca tu esti o persoana cu studii,iar el nu. Dupa ce te-a inselat..acum abia mai comunica cu tine. Mie mi se pare ca el e un pic cam neserios in relatie si ca nici macar nu se gandeste la un viitor impreuna.Asa ca,mai bine singura decat singura in doi. Ar trebui sa te gandesti la viitor,la familie,la copii si nu la "cu cine ma mai inseala"
garbo_399755
Postat pe 18 Mai 2014 15:47
E al naibii de tirziu sa raspund si eu la acest subiect insa m-am amuzat asa de tare, k nu m-am mai putut abtine...poate k, totusi cineva o sa citeasca si acest tirziu comentariu al meu care nu e profund dar este empatizant...cu barbonelli..am scris bine??!....esti tare, tare dragut si amuzant...m-am prapadit de ris cu tine, esti haios si sincera sa fiu.....eram incruntata cind m-am apucat de citit, atit din cauza subiectului cit si din cauza faptului k stau de dimineata cu ochii in calculator.....nu streaching, nu pauza...nika....

deci, barbonelli esti de milioane si ...ai perfecta dreptate!!!! exista si barbati care nu inseala!!! .......
garbo_389508
Postat pe 21 Mai 2014 16:46
Buna tuturor,
Nu am mai scris de foarte mult timp si avand in vedere ca am atat de mult raspunsuri ma gandesc sa va mai spun ce s-a mai intamplat in legatura cu acest subiect :) Intr-un final am plecat, sunt cam doua luni de cand nu mai stam impreuna, sunt intr-un alt oras acum si sunt mult mai bine, mai am momentele mele, dar nu mai sufar doar ca uneori sunt asa mai trista.
In schimb ma suna in fiecare zi si vorbim, imi da de inteles ca ar vrea sa ne impacam, nu ma mai gandesc ca m-a inselat, dar nici nu mai simt la fel pentru el, probabil ca am suferit prea mult ca sa mai permit sa se intample din nou.
Mi-am dat seama ca nu am spus mare lucru in mesajul postat despre el. Este si a fost intotdeauna un om extraordinar (exceptand faptul... eu asa il consider) si cred asta fara a fi in vreun fel naiva, noi intotdeauna ne-am inteles excelent si ne-am certat in rare ocazii si pentru asta a fost un soc pentru toata lumea ca ne am despartit. In continuarea simt si stiu ca intotdeauna o sa ma pot baza pe el pentru orice si in orice circumstanta, daca o sa am nevoie o sa ma ajute cu orice pentru ca mai presus de toate suntem foarte foarte buni prieteni si suntem foarte apropiati.
Acum la partea cu inselatul, am ajuns sa cred dupa tot ce am vazut si la el si mai ales la barbatii din jurul meu, ca toti barbatii inseala la un moment dat daca au ocazia. Asta nu inseamna ca noi trebuie sa mai acceptam acei barbati, dar asta e adevarul. De ce o fac? Numai ei stiu:)) Dar sa fim sincere, si femeile inseala, e drept din cu totul alte motive decat barbatii.
Sper ca nu v-am plictisit cu acest mesaj si o sa mai scriu la un moment dat sa va spun ce se mai intampla.
Va pup.
Multumesc pentru mesajele voastre :*
Medeea19
Postat pe 8 Iunie 2014 14:59
Am uitat sa va spun ca momentan ma concentrez doar asupra mea sa reusesc in tot ce mi-am propus, pentru ca imi datorez mie acest lucru pentru ca nu trebuia sa ma las pe mine pentru el. Bine ca el nu are nici o vina ca eu am ales asa, nici nu mi-a cerut asta vreodata :)
Medeea19
Postat pe 8 Iunie 2014 15:05
te imbeti cu apa rece. Nu toti barbatii inseala, asa cum nu toate femeile inseala. Oamenii "extraordinari" n-au nevoie sa minta si sa se ascunda, pentru ca isi asuma responsabilitatea a aceea ce decid. A te culca cu altcineva e o decizie, nu o intimplare. Iar a minti si a da dovada de dualitate iti defineste caracterul.
Dar, daca simti nevoia sa te impaci, impaca-te: fiecare are un nivel de rezistenta la traume iar tu probabil nu l-ai atins deocamdata pe al tau.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2014 15:07
Nu ma imbat cu apa rece pentru ca nu am spus asta ca o scuza sa ma impac. Adevarul este ca nu vreau sa ma impac cu el. Si doar ziceam ca in marea lor majoritate barbatii inseala ca am vazut multi barbati in jurul meu care isi inseala prietenile/sotiile. Dar nici nu cred ca sunt toti la fel :) sunt convinsa ca sunt si barbati care isi respecta femeile de langa ei si nu le inseala :).
Medeea19
Postat pe 8 Iunie 2014 15:11
Exista barbati care se respecta pe ei in primul rind. Cind te respecti pe tine nu te uiti peste umar sa vezi daca esti prins... Depinde ce categorie ai in jurul tau.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2014 15:14
pai daca barbatii ar fii seriosi nu ar insela..dae nici femeile nu poti zice ca sunt fidele..dar la oameni la femei si la barbate nu le place sa fie inselati dar le place sa insele...De asta exista si atata cearta intre oameni..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 11:55
oamenilor si la femei si la barbate le place sa isi bata joc sa insele sau sa profite...Dar in shimb nu le place sa fie inselati si sa profite careva de ei...toti oamenii sunt la fel si barbati si femei cu mici exceptii in care si eu ma includ
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 12:00
oamenilor si la femei si la barbate le place sa isi bata joc sa insele sau sa profite...Dar in shimb nu le place sa fie inselati si sa profite careva de ei...toti oamenii sunt la fel si barbati si femei cu mici exceptii in care si eu ma includ
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 12:00
De la: michelina, la data 2014-05-17 15:36:20
De la: nazirra, la data 2014-03-16 20:02:02asa e toti,maica....

cel mai fain raspuns!
michelina
Postat pe 23 Noiembrie 2014 18:05
Am priceput , nu tre sa repeti Michelino .
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2014 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FILME 1 De la: human 16 Februarie 2011 10:57
de ce oare majoritatea oamenilor sunt nerecunoscători, 21 De la: ingerasulluptor1 24 Iulie 2016 18:10
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
Clocotesc de o iubire bolnava 49 De la: SAL 27 Decembrie 2011 17:07
o poveste de dragoste 11 De la: Axl_22 4 Septembrie 2011 23:00
Setari Cookie-uri