M a inselat

Haidi bre, acu' dăm apă la moară! Pt cine?
Literatura universală nu se unge pe pită, nu-ţi ţine de cald, în viaţă tre' să ai şi noroc.
Mai bine, tac. N-am chef de romane lacrimogene.
Axl_R
Postat pe 5 Aprilie 2014 19:44
" Rotty, dau calu' meu pt. "regatu" tau sa fim cate jumate fudule! "

Iau calu` sa ma duca la munca. Tu te relaxezi si pentru mine ? Am impartit corect ?
Neata.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 08:35
iesirea cu aspergerii a fost din alt film. Whatever.
Si eu am o viata frumoasa dar nu suport prostii. Sau, ca sa fim impartiali, proastele.
De fapt, nu am o problema cu toti prostii la gramada: doar cu prostii combativi. Aia care nu pricep, dar nici nu renunta....
quasaria
Postat pe 6 Aprilie 2014 12:45
De la: Rotty, la data 2014-04-06 08:35:14" Rotty, dau calu' meu pt. "regatu" tau sa fim cate jumate fudule! "

Iau calu` sa ma duca la munca. Tu te relaxezi si pentru mine ? Am impartit corect ?
Neata.





NU! "relaxarea" nu ma incanta si nici nu ma stimuleaza daca nu-i a doua pers. la mine, ori vin cu gramada toate odata ori nu vin de loc. Stau pitiTa!

"Cu fuduleala" era altceva


Ziua buna!
pitiTa_
Postat pe 6 Aprilie 2014 13:20
No bine no.... Azi is modesta.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 15:10
Eu nu-s, "m-a insela"vremea


ma "bate" gandul s-o schimb dar nu stiu cum sa fac, ai tu vre-o idee?
pitiTa_
Postat pe 6 Aprilie 2014 15:29
Ce sa schimbi ? Vremea ? Lasa , ca schimbarile apar si nechemate...iote , nu ma mai duc la munca. S-o schimbat planul....ori ca n-ai vrut tu sa te relaxezi pentru mine ?
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 15:52
no, ti-am zis doar, nu-i de mine.

Si la mine s-a schimbat, acuma scutura copacii de flori.
pitiTa_
Postat pe 6 Aprilie 2014 19:37
Deja ?
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 19:41
Da!
pitiTa_
Postat pe 6 Aprilie 2014 19:43
Lasa ca infloreste liliacul.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 19:58
Unde? eu n-am!

La piata nu-i, la furat nu ma duc, de unde?

Ai tu? iti trimit ploaie ca sa-l ude!:)

Sa cauti noroace cand se desface le bagi in san si scuipi peste ele sa nu te deoache!=))
pitiTa_
Postat pe 6 Aprilie 2014 20:05
Am , da-i mic. Nu-i problema , iau de la vecina. Iar de ala salbatic este muuuuult si peste tot.
Nu vreau ploaie , am avut ieri si azi. Ce-i prea mult , nu-i sanatos.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 20:15
Pai, ia puiet salbatic, planteaza-l la tine in gradina si al 2-lea an il altoiesti, tot te pricepi la gradinarit:D (bag seama)
obtii si frumusete si miros.
pitiTa_
Postat pe 6 Aprilie 2014 20:21
Interesanta ideea.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 20:26
pai, eu am numai idei interesante

carabusi ai?


Asa se spune la mine: cand infloreste liliacul apar carabusii.:)
pitiTa_
Postat pe 6 Aprilie 2014 20:30
E clar, discutia-i pe undeva pe aratura..., da-mi place , ca mai destinde atmosfera

Spunea cineva ( nu spui cine, persoana importanta , deduc din mesaj..) : "Multi si-ar dori o viata ca a mea....crede-ma." , si zic: atentie la ignoranta cu care privim totul la momentul cand toate-s roz, si , mai ales, la usurinta cu care aruncam cuvintele...asa afirmam si eu acum ceva timp...viata mi-a dat lectia de care aveam nevoie, probabil.

andamada
Postat pe 7 Aprilie 2014 15:30
Merci de recomandare Anda , dar ceea ce am zis nu trebuie sa insemne ca plutesc pe norisori roz. Interpreteaz-o ca sunt multumita de ceea ce fac (de exemplu ). Mai cu bune , mai cu ....dureri de spondiloza.

Piti , anul asta inca n-am vazut carabusi...inca. De fapt aici nici nu sunt asa multi.
Rotty
Postat pe 7 Aprilie 2014 15:42
Barboooo, chiar mi-era dor sa sa te citesc si sa mai ies din starea starii... Vad ca estu guru inimilor ranite O seara frumoasa linga draga ta si iubire cit cuprinde !
garbo183924
Postat pe 9 Aprilie 2014 20:46
Draga mea,sint dea dreptul bulversat de ce spui tu.In primul rind pentru ca o fiinta cu studii superioare are suficienta cultura si suficienta educatie sa accepte diferite lucruri din viata fara logica.Se pare spre uimirea mea ca ai uitat cine esti si o dai inainte cu dragostea,care la tine ar trbui mai intii sa treaca prin creier si pe urma prin trup.
Daca aceste lucruri sau intimplat deacum asteaptate in viitor la mai multe,pentru ca conform unor zicale vechi dar sfinte:Naravul din fire nare lecuire.
Si ep viitor ar fi bine satzi folosesti inaintea trupului ,....CAPUL....ca se pare ca ai.Chestia cu dragostea si iubirea nu e unica...veziti de treaba nu e singurul guru de pe lume.
Sper sa pui capul in miscare....mult noroc.
garbo_399163
Postat pe 12 Aprilie 2014 17:44
vai de studiile mele superioare,am citit si nu stiu sa raspund...e prea complicat...
daniilia
Postat pe 15 Aprilie 2014 23:19
"o fiinta cu studii superioare" - Mammals Academy....

In rest, FIINTA, la tine probabil "capul" e imaterie, ca de aia scrii ce scrii. Dar la noi ceilalti capul, mainile, picioarele fac parte din trup, u know?
quasaria
Postat pe 16 Aprilie 2014 02:29
ale mele's mai porcoase cand vine vb....
se pune?
pitiTa_
Postat pe 16 Aprilie 2014 11:51
De la: OvidiuD, la data 2014-03-30 04:41:16Voi sunteţi viitorul României...
Datorită vouă, a progresat omenirea.
Marile corporaţii (Microsoft, Google, Facebook, Yahoo) au fost fondate cu ajutorul vostru.
Sunteţi oameni excepţionali, m-aţi lăsat fără cuvinte.


Bravo oameni buni!

nu, domnule, VOI sunteti viitorul Romaniei.
si chiar nu inteleg ce legatura e viitorul Romaniei si faptul ca a aparut inca un topic pe tema infidelitatii?!
aceleasi fapte, aceleasi consecinte, aceeasi VESNICA intrebare: ,,ce sa fac?" .
nu faci nimic. stai si iti toci nervii, chinuindu-te sa ii gasesti scuze, dand vina pe cinica prietena, care ,,l-a momit" de parca ar fi un pustan de 2 ani pe care il poti pacali cu o acadea, timpul trece,iti repeti intruna ca l-ai iertat, desi la orice cearta, chiar minora vei avea grija sa-i amintesti si sa-ti amintesti, subtil sau direct ,,greseala" si cat de marinimoasa ai fost tu iertandu-l.... uite-asa trece vremea, vei ajunge la 45-50 de ani, o doamna bine, serioasa, respectabila si respectata, eventual compatimita de cei asemeni tie (daca va continua sa fie la fel de indiscret), in rand cu lumea si acra ca un castravete murat, fara sa-ti dai seama macar de ce.
si va veni momentul cand vei realiza ca ceea ce credeai tu a fi iubire nu e decat un atasament creat din orgoliu, ca scopul tau nu a fost sa-l pastrezi pe el ci sa nu I-l lasi cu,,,ei de amanta, si ca ai pierdut toti acesti ani, care ar fi putut fi minunati alaturi de barbatul potrivit, in zadar.
perce1
Postat pe 16 Aprilie 2014 12:45
absolut corect.
Cind scopul tau in viata e sa nu il lasi pe celalat sa fie fericit, tu pe unde dreak ramai, intre prioritatile TALE?
quasaria
Postat pe 16 Aprilie 2014 13:56
AI DREPTATE.NU MERITA SA PIARDA VEMEA CU EL.MAI RAU ERA DACA ERAU CASATOITI.UMILINTA E SI MAI MARE PTR CA TEREBUIE SA TACI...SAU SA TE DESPARTI..
Irina_Ira_1
Postat pe 4 Mai 2014 20:11
pai femeile sunt asa naïve si ele se simt fericite daca isi pot deschide inima cuiva..
numai barbatii ei se simt foarte bine si fara sa isi deschida inima cuiva.

am o curozitate si eu...de ce oare barbatii nu isi deschid inima nimanui,,,si femeile isi deschid inima foarte usor,,poate ca sunt naïve,,poate ca primesc cadouri de aceea se indragostesc asa repede pt ca de character nu,pt ca nu prea este.

de ce oare femeile isi deschid inima asa usor barbatilor?
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 5 Mai 2014 23:34
"am o curozitate si eu...de ce oare barbatii nu isi deschid inima nimanui,,,"

Rectificam: eu stiu cel putin unul care si-a deschis inima...catre amanta, desigur!!! Si nu ca acasa n-ar fi avut cui, nu ca sotia lui n-ar fi fost deschisa, dimpotriva ..ar fi dat orice sa mai stea de vorba ca altadata...dar el a spus ca "dupa atatia ani de casnicie barbatul se mai plictiseste..." si fiind mereu alaturi de ea, colegi fiind, iar ea fiind " pe felie" , si-au deschis inima reciproc...si asa se face ca acasa era f plictisit si obosit atunci cand sotia voia o parere, un sfat, copilul la fel...
andamada
Postat pe 6 Mai 2014 15:09
Sincera sa fiu, i-as turna arsenic pe fata, l-as mutila pt totdeauna sa nu se mai uite nici o femeie la el si sa ma tina minte toata viata cat o trai, la cata suferinta mi-ar fi provocat.....nu l-as insela pt ca mi se pare cea mai proasta metoda de razbunare si probabil nu l-ar afecta cu nimic, ba din contra va gasi un motiv in plus sa se victimizeze....dar l-as distruge pe veci asa cum am scris mai sus.....urasc astfel de pramatii si le-as face tot ce-i mai rau posibil celor care inseala, fie ca sunt barbati fie ca sunt femei.
Atata timp cat esti intr-o relatie, NU INSELI, indiferent ca relatia scartie si exista certuri......nu te mai intelegi, incerci sa vezi daca poti repara ceva in relatie, daca nu, te desparti dar nu inseli.....dupa despartire fiecare e liber sa fie cu cine vrea, poate sa-si gaseasca si un harem!
Sfatul meu: daca inseala o data, daca te bate o data......SE VA REPETA, cu o alta ocazie....unii oameni nu se schimba oricat de mult ne-am dori noi.
garbo_385448
Postat pe 6 Mai 2014 16:23
De la: garbo_385448, la data 2014-05-06 16:23:52Sincera sa fiu, i-as turna arsenic pe fata, l-as mutila pt totdeauna sa nu se mai uite nici o femeie la el si sa ma tina minte toata viata cat o trai, la cata suferinta mi-ar fi provocat.....nu l-as insela pt ca mi se pare cea mai proasta metoda de razbunare si probabil nu l-ar afecta cu nimic, ba din contra va gasi un motiv in plus sa se victimizeze....dar l-as distruge pe veci asa cum am scris mai sus.....urasc astfel de pramatii si le-as face tot ce-i mai rau posibil celor care inseala, fie ca sunt barbati fie ca sunt femei.
Atata timp cat esti intr-o relatie, NU INSELI, indiferent ca relatia scartie si exista certuri......nu te mai intelegi, incerci sa vezi daca poti repara ceva in relatie, daca nu, te desparti dar nu inseli.....dupa despartire fiecare e liber sa fie cu cine vrea, poate sa-si gaseasca si un harem!
Sfatul meu: daca inseala o data, daca te bate o data......SE VA REPETA, cu o alta ocazie....unii oameni nu se schimba oricat de mult ne-am dori noi.

Subscriu!!! Sunt patita si da, daca o face o data, o va face din nou.Oamenii nu se schimba niciodata, asta credem noi, ca s-au schimbat dar ei raman la fel.Al meu promitea, se jura, se uita in ochii mei si isi dadea cuvantul de onoare, insa mintea cu nerusinare.Stateam de vorba muuuult , ore peste ore, sa bag mana in foc pentru sinceritatea lui si mai multe nu, si cand colo, s-a mutat la alta la o saptamana dupa ce imi jurase ca doar de mine are nevoie pana la sfarsitul vietii.Asa nevoie a avut ca a plecat pe muteste, tiptil si m-am trezit ca si-a luat bagajelul si s-a carat la alta, nu ca nu mai facuse asa ceva si inainte, si de vreo cateva ori.Deci...clar daca o comite o data , o sa repete mai ales daca stie ca a fost iertat anterior.
flower29
Postat pe 6 Mai 2014 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa revin la primul iubit ? 11 De la: garbo_1211 18 Aprilie 2012 08:13
salut... 10 De la: crinaxx 25 Noiembrie 2009 23:05
iubire intre veri 4 De la: garbo084302 8 Martie 2010 22:22
orice mic sfat ma ajuta 7 De la: garbo182398 30 Ianuarie 2011 21:17
sunt libera si-mi traiesc viata 6 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:41
Setari Cookie-uri