M a inselat

Oamenii nu cred ca sunt facuti sa fie monogami. Nu zic ca nu sunt exceptii insa. Dar eu ma uit in jur si cred ca sunt putin cei care pot jura ca au fost fideli intr-o relatie. Daca ramai in ea inselat sau nu, depinde insa de ce iti ofera acea relatie. Daca mai exista sa nu dragoste, daca mai exista sau nu incredere reciproca, daca sunt copii implicati, sunt multe. Aici fiecare decide insa singur.
metaphor
Postat pe 27 Martie 2014 19:04
Mi s-a intamplat si mie. Am 41 ani, eu am ales sa divortez, acum 5 ani. Solutia, indifferent de ce ti-ar spune oricine este sa te reorientezi spre tine, catre ceea ce-ti doresti pentru tine, catre ceea ce-ti place sa faci aranjeaza-te, iesi in oras, incearca noi inatalniri, chiar daca nu ai chef. Ia-ti atentia de la el si de la relatie. Incearca sa te simti bine cu tine. Spune-ti zilnic ca esti puternica, ia-te in brate. Bucura-te de admiratia oricui, flateaza-te singura. O schimbare de atitudine la tine il va soca, cu atat mai mult cat va simti ca esti libera de el si te indrepti spre restul vietii tale fara el. Nu allege sa fii victim, fii stapana pe tine! Laura
garbo_390440
Postat pe 27 Martie 2014 19:10
De la: barboneli, la data 2014-03-23 19:09:34

" mai baboneli, cuvantul,,scrii,, e cu 2 i, incearca sa il scrii si tu corect, ce naiba "
(dupa "naiba", trebuie pus punct... ca nu era ? )


iti promit ca asa am sa fac ! n-am stiut exact cum, pentru ca am vazut aici ca se scrie mai mult cu un singur i... si de aia am scris asa. stii... (apropo, asta se scrie tot cu doi i sau cu un i numai ? ) eu nu mai folosesc scrisul in limba romana de mult, folosesc o alta limba, nu ma intreba care, doar cand ii aud numele si ma trec fiorii, doar aici pe forum o fac, asa ca de aia gresesc. cred. oricum, eu vorbesc perfect romaneste, cu accentul americii de sud (asa imi spun astia aici...) si asta probabil din motivul ca vin din Bucuresti, dar cu scrisul... nota 6.5 ! adica la ortografie stau tare prost, recunosc. dar iti promit ca o sa fiu atent si am sa scriu cu doi de i ! nu ma deranjeaza de loc... am destui, dar nu am stiut. liniutele si numarul de i ma incurca rau. la vorbit nu se observa cand nu pun liniuta unde trebuie, sti cum e... ! mersi pentru corectie. o sa tin deacum capul sus cand merg pe culoarele lui garbo.



Barbo, mor de ras :)))
metaphor
Postat pe 27 Martie 2014 19:25
Hello.

De obicei nu mă bag în viaţa nimănui şi aş vrea să consideri că e doar o opinie ceea ce am să relatez eu aici. Nu vreau să fii influenţată de părerea mea.

E simplu: o persoană care iubeşte cu adevărat, NU ÎNŞEALĂ. Asta i se aplică "iubitului tău". Nu vreau să par revoltător, dar NU SUPORT ASTFEL DE OAMENI. Asta a fost bărbăţia lui? Înşelându-te pe tine? Să-i fie ruşine! Nici nu merită să mai discuţi cu el.

Eu dacă aş fi în locul tău, aş uita de el şi aş începe viaţa fără el.

Sunt bărbaţi serioşi în lumea asta...
OvidiuD
Postat pe 28 Martie 2014 05:38
daca e prima oara cand scrii despre viata ta si mai ai si studii superioare (desi exprimarea nu o dovedeste deloc ) cum de este acest post si pe KUDIKA ....?
garbo_19362
Postat pe 28 Martie 2014 06:40
De la: myriam, la data 2014-03-27 15:36:38foarte dureros 025, ceea ce ai descris. Imi pare rau!


Dureros este putin spus, a fost mult mai mult.Si daca as spune ca a plecat intr-un ajun de craciun cand eu eram langa mama mea suferinda de cancer, cum suna asta?Probabil ca daca mi-as spune povestea m-ar cataloga toata lumea ca o mare proasta...nu ca nu ar avea dreptate...
garbo_399025
Postat pe 28 Martie 2014 09:17
De la: garbo_383307, la data 2014-03-28 05:38:43Hello.

De obicei nu mă bag în viaţa nimănui şi aş vrea să consideri că e doar o opinie ceea ce am să relatez eu aici. Nu vreau să fii influenţată de părerea mea.

E simplu: o persoană care iubeşte cu adevărat, NU ÎNŞEALĂ. Asta i se aplică "iubitului tău". Nu vreau să par revoltător, dar NU SUPORT ASTFEL DE OAMENI. Asta a fost bărbăţia lui? Înşelându-te pe tine? Să-i fie ruşine! Nici nu merită să mai discuţi cu el.

Eu dacă aş fi în locul tău, aş uita de el şi aş începe viaţa fără el.

Sunt bărbaţi serioşi în lumea asta...









"Gigel", eu te contrazic (nitel) in calitate de:femeie, sotie, samd.cu ceva experienta "la bord."

".. o persoana care iubeste cu adevarat, NU INSEALA".
Cum poti sa spui asemenea matrapazlac? cand iubesti cu adevarat niciodata nu primesti pe masura, la un momen'dat iti dai seama, suferi, esti marcat ( fizic& psihic) incepi sa te exteriorizezi in mediul pe unde circuli, muncesti, traiesti, te vede "o alta iubire" si-ti face cu ochiul, tu, observi si cedezi pana ajunge in patul tau, pe urma, declari: "TE IUBESC de nu mai pot, zama dulce de....." zi-mi ca nu-i asa?

Haidi bre, pe cine pacalesti? care_va_sa_zica nu te-ai obisnuit cu prima
"prajiturica", nu vrei sa mananci alt fel?
pitiTa_
Postat pe 28 Martie 2014 10:30
De la: metaphor, la data 2014-03-27 19:25:11
De la: barboneli, la data 2014-03-23 19:09:34

" mai baboneli, cuvantul,,scrii,, e cu 2 i, incearca sa il scrii si tu corect, ce naiba "
(dupa "naiba", trebuie pus punct... ca nu era ? )


iti promit ca asa am sa fac ! n-am stiut exact cum, pentru ca am vazut aici ca se scrie mai mult cu un singur i... si de aia am scris asa. stii... (apropo, asta se scrie tot cu doi i sau cu un i numai ? ) eu nu mai folosesc scrisul in limba romana de mult, folosesc o alta limba, nu ma intreba care, doar cand ii aud numele si ma trec fiorii, doar aici pe forum o fac, asa ca de aia gresesc. cred. oricum, eu vorbesc perfect romaneste, cu accentul americii de sud (asa imi spun astia aici...) si asta probabil din motivul ca vin din Bucuresti, dar cu scrisul... nota 6.5 ! adica la ortografie stau tare prost, recunosc. dar iti promit ca o sa fiu atent si am sa scriu cu doi de i ! nu ma deranjeaza de loc... am destui, dar nu am stiut. liniutele si numarul de i ma incurca rau. la vorbit nu se observa cand nu pun liniuta unde trebuie, sti cum e... ! mersi pentru corectie. o sa tin deacum capul sus cand merg pe culoarele lui garbo.



Barbo, mor de ras :)))


te rog... NUUU !!! daca promiti ca nu mori, am sa scriu si cu trei de i... bine ?
barboneli
Postat pe 28 Martie 2014 11:04
De la: pitiTa_, la data 2014-03-28 10:30:25
De la: garbo_383307, la data 2014-03-28 05:38:43Hello.

De obicei nu mă bag în viaţa nimănui şi aş vrea să consideri că e doar o opinie ceea ce am să relatez eu aici. Nu vreau să fii influenţată de părerea mea.

E simplu: o persoană care iubeşte cu adevărat, NU ÎNŞEALĂ. Asta i se aplică "iubitului tău". Nu vreau să par revoltător, dar NU SUPORT ASTFEL DE OAMENI. Asta a fost bărbăţia lui? Înşelându-te pe tine? Să-i fie ruşine! Nici nu merită să mai discuţi cu el.

Eu dacă aş fi în locul tău, aş uita de el şi aş începe viaţa fără el.

Sunt bărbaţi serioşi în lumea asta...









"Gigel", eu te contrazic (nitel) in calitate de:femeie, sotie, samd.cu ceva experienta "la bord."

".. o persoana care iubeste cu adevarat, NU INSEALA".
Cum poti sa spui asemenea matrapazlac? cand iubesti cu adevarat niciodata nu primesti pe masura, la un momen'dat iti dai seama, suferi, esti marcat ( fizic& psihic) incepi sa te exteriorizezi in mediul pe unde circuli, muncesti, traiesti, te vede "o alta iubire" si-ti face cu ochiul, tu, observi si cedezi pana ajunge in patul tau, pe urma, declari: "TE IUBESC de nu mai pot, zama dulce de....." zi-mi ca nu-i asa?

Haidi bre, pe cine pacalesti? care_va_sa_zica nu te-ai obisnuit cu prima
"prajiturica", nu vrei sa mananci alt fel?


În primul rând, mesajul tău n-are nici o legătură cu politeţea, ESTE LIPSIT de respect.

Aş vrea să-ţi spun că EXPERIENŢA ta nu înseamnă nimic şi nu contează deloc. Experienţa te distruge dacă în viaţa ai parte numai de relaţii şi experienţe sexuale cu fel şi fel de persoane. Pur şi simplu îţi distorsionează cursul vieţii.

Oamenii au ajuns deja mai prejos decât animalele. Fac sex pentru că sunt egoişti, iar dacă nu ai să înţelegi ceea ce spun, mai bine nu comenta.

Eu nu vreau să am experienţe cu fel şi fel de femei. Oamenii NU AU nevoie de partide de sex şi de "experienţe" de genul. (prăjiturica ta, o mare prostie)

Eu când voi avea soţie, o voi iubi şi o voi respecta. Nicidecum n-o voi înşela. Gândul de a înşela pe cineva MĂ SPERIE. Persoanele care înşeală sunt laşi! E un semn de laşitate... Eu sunt demn şi loial.

Nu înţelegeţi odată că NU E BINE să treci prin fel şi fel de experienţe?
Dacă ai răbdare, vei găsi persoana potrivită.




OvidiuD
Postat pe 28 Martie 2014 15:55
Lauda de sine...

Ştiu, fugi minteni la adm. să mă dea afară.
Axl_R
Postat pe 28 Martie 2014 15:59
Am uitat şi io am crezut cândva, în prinţu' pe calu' alb...o rămas măgaru'.
Axl_R
Postat pe 28 Martie 2014 16:17
aha, "magaru'" cu coada 'n fata?!
Eu l-am luat de urechi si i-am dat shusaua, nu s-a asezat in cour
ba chiart a luat-o la fuga si nici in urma n-a privit.;))


"Gigel" la iepuras ma refeream, stai pitit si asteapta sa-ti gasesti soata
aia care s-o pui in rama si sa nu ceara nici praful sa-l stergi!
Astea "loiali si demni" o fac la voia intamplarii si apoi trag tot la cea dintai cu lacrimi de crocobau si scuze.

Ai dreptate! La ce sa-ti foloseasca tie experientele altor/a, banuiesc ca nu duci lipsa de imaginatie dar pana se implineste, visezi fr. cu ochii deschisi.
pitiTa_
Postat pe 28 Martie 2014 18:53
De la: garbo_383307, la data 2014-03-28 15:55:23
De la: pitiTa_, la data 2014-03-28 10:30:25
De la: garbo_383307, la data 2014-03-28 05:38:43Hello.

De obicei nu mă bag în viaţa nimănui şi aş vrea să consideri că e doar o opinie ceea ce am să relatez eu aici. Nu vreau să fii influenţată de părerea mea.

E simplu: o persoană care iubeşte cu adevărat, NU ÎNŞEALĂ. Asta i se aplică "iubitului tău". Nu vreau să par revoltător, dar NU SUPORT ASTFEL DE OAMENI. Asta a fost bărbăţia lui? Înşelându-te pe tine? Să-i fie ruşine! Nici nu merită să mai discuţi cu el.

Eu dacă aş fi în locul tău, aş uita de el şi aş începe viaţa fără el.

Sunt bărbaţi serioşi în lumea asta...









"Gigel", eu te contrazic (nitel) in calitate de:femeie, sotie, samd.cu ceva experienta "la bord."

".. o persoana care iubeste cu adevarat, NU INSEALA".
Cum poti sa spui asemenea matrapazlac? cand iubesti cu adevarat niciodata nu primesti pe masura, la un momen'dat iti dai seama, suferi, esti marcat ( fizic& psihic) incepi sa te exteriorizezi in mediul pe unde circuli, muncesti, traiesti, te vede "o alta iubire" si-ti face cu ochiul, tu, observi si cedezi pana ajunge in patul tau, pe urma, declari: "TE IUBESC de nu mai pot, zama dulce de....." zi-mi ca nu-i asa?

Haidi bre, pe cine pacalesti? care_va_sa_zica nu te-ai obisnuit cu prima
"prajiturica", nu vrei sa mananci alt fel?


În primul rând, mesajul tău n-are nici o legătură cu politeţea, ESTE LIPSIT de respect.

Aş vrea să-ţi spun că EXPERIENŢA ta nu înseamnă nimic şi nu contează deloc. Experienţa te distruge dacă în viaţa ai parte numai de relaţii şi experienţe sexuale cu fel şi fel de persoane. Pur şi simplu îţi distorsionează cursul vieţii.

Oamenii au ajuns deja mai prejos decât animalele. Fac sex pentru că sunt egoişti, iar dacă nu ai să înţelegi ceea ce spun, mai bine nu comenta.

Eu nu vreau să am experienţe cu fel şi fel de femei. Oamenii NU AU nevoie de partide de sex şi de "experienţe" de genul. (prăjiturica ta, o mare prostie)

Eu când voi avea soţie, o voi iubi şi o voi respecta. Nicidecum n-o voi înşela. Gândul de a înşela pe cineva MĂ SPERIE. Persoanele care înşeală sunt laşi! E un semn de laşitate... Eu sunt demn şi loial.

Nu înţelegeţi odată că NU E BINE să treci prin fel şi fel de experienţe?
Dacă ai răbdare, vei găsi persoana potrivită.







Nu vrei sa ai experiente cu tot felul de femei? Pai nu cu tot felul, dar cu cateva e recomandat. Altfel, de unde stii sa alegi?
A, si inca o chestie. Ai spus ca "Oamenii NU AU nevoie de partide de sex şi de "experienţe" de genul." O, ba da, crede-ma! Au nevoie de sex. Stii de ce? Pentru ca e misto ar spune unii. Si pentru ca relaxeaza, si pentru ca hormoni, si pentru ca mai multe.
metaphor
Postat pe 28 Martie 2014 20:06

""""""""""""""""Nu vrei sa ai experiente cu tot felul de femei? Pai nu cu tot felul, dar cu cateva e recomandat. Altfel, de unde stii sa alegi?
A, si inca o chestie. Ai spus ca "Oamenii NU AU nevoie de partide de sex şi de "experienţe" de genul." O, ba da, crede-ma! Au nevoie de sex. Stii de ce? Pentru ca e misto ar spune unii. Si pentru ca relaxeaza, si pentru ca hormoni, si pentru ca mai multe.""""""""""""[/quote]

Nu. Nu vreau să am experienţe nici cu acele câteva femei. Un om care nu ştie să aleagă corect, E VINOVAT. Pentru tot ce ni se întâmplă, noi suntem devină.

Nu am nimic personal cu nimeni, dar lăsaţi-mă să fiu diferit!!! Pe mine nu mă interesează cum sunteţi voi... E treaba voastră şi viaţa voastră în acelaşi timp.

Sexul este recomandat doar în familie. Când deja e înafara familiei, nu mai este okay. Pentru mine, oamenii ca fac sex înafara familiei, sunt nişte destrăbălaţi care-şi ratează viaţa.

În Africa mor oameni de foame, la propriu, iar vouă vă arde de sex. Foarte inteligent din partea voastră. În loc să faceţi ceva constructiv pentru viitorul vostru, staţi şi perdeţi timpul aici pe forum cu discuţii inutile.

Dacă vreţi să ajutaţi un om, ajutaţi-l, dar nu-l înfundaţi mai rău în prăpastie...

Voi chiar nu înţelegeţi că nu gândiţi cum trebuie? După ce aveţi "experienţa asta pozitivă" e şi normal că mă contraziceţi.

Aşa că aveţi grijă ce scoateţi pe gură. Tot ce vorbiţi vă reprezintă!
OvidiuD
Postat pe 29 Martie 2014 01:29
"În Africa mor oameni de foame, la propriu, iar vouă vă arde de sex. Foarte inteligent din partea voastră. În loc să faceţi ceva constructiv pentru viitorul vostru, staţi şi perdeţi timpul aici pe forum cu discuţii inutile."

Asta cu Africa e tare de tot ! Propun o saptamana de abstinentza sa vedem daca scade mortalitatea in Africa pe chestia asta.
Rotty
Postat pe 29 Martie 2014 05:18

hai ma Rotty ca omul asta are dreptate. ne arde de sex cand lumea moare de foame. zau asa. suntem niste depravate. chiar asa, mea culpa man.
metaphor
Postat pe 29 Martie 2014 08:55
De la: Rotty, la data 2014-03-29 05:18:49"În Africa mor oameni de foame, la propriu, iar vouă vă arde de sex. Foarte inteligent din partea voastră. În loc să faceţi ceva constructiv pentru viitorul vostru, staţi şi perdeţi timpul aici pe forum cu discuţii inutile."

Asta cu Africa e tare de tot ! Propun o saptamana de abstinentza sa vedem daca scade mortalitatea in Africa pe chestia asta.


pe cuvantul tau ca propui... sau si participi ? si de ce Africa, in romania nu se mai moare de foame pe ici pe colo ? si chestia asta e un cerc vicios acolo in Africa... ei fac mult sex fara mijloace de "aparare", din care ies multi copii pe care nu au cum sa-i hraneasca pentru ca nu muncesc sa planteze hrana... si uite asa, tot la sex ne-am intors.
barboneli
Postat pe 29 Martie 2014 09:12
De la: metaphor, la data 2014-03-29 08:55:00
hai ma Rotty ca omul asta are dreptate. ne arde de sex cand lumea moare de foame. zau asa. suntem niste depravate. chiar asa, mea culpa man.


Pai de aia am propus pauza de rigoare...Sa vedem ce se intampla.
Rotty
Postat pe 29 Martie 2014 10:51
Particip Barbo ! Am zis....fac .
Rotty
Postat pe 29 Martie 2014 10:52
Lăsaţi-l în pace, bre! De la abstinenţă i se trage.
Axl_R
Postat pe 29 Martie 2014 18:30
''Aşa că aveţi grijă ce scoateţi pe gură. Tot ce vorbiţi vă reprezintă!''

Iegzact.


Axl_R
Postat pe 29 Martie 2014 19:27
De derutarea adversarului ai auzit ?
Rotty
Postat pe 29 Martie 2014 19:28
Voi sunteţi viitorul României...
Datorită vouă, a progresat omenirea.
Marile corporaţii (Microsoft, Google, Facebook, Yahoo) au fost fondate cu ajutorul vostru.
Sunteţi oameni excepţionali, m-aţi lăsat fără cuvinte.


Bravo oameni buni!
OvidiuD
Postat pe 30 Martie 2014 04:41
Şi tu unde dreaq postezi, în spaţiu?
Ciobu' şi oala spartă...da?
Axl_R
Postat pe 30 Martie 2014 09:07
307, ai dormit o ora'n minus? cu asta contribui?
fa-ti un bine, culca-te la loc!

Viseaza fr. ca din ea faci si tu parte din cate-mi dau seama!
pitiTa_
Postat pe 30 Martie 2014 10:05
Tăticul meu mi-a spus că nu merită să-mi pierd timpul cu voi, "geniile".

Eu am hotărât din timp, să nu-mi ratez viaţa. Să menţin o ordine şi să fac totul organizat.

Spre deosebire de voi (O MARE DEOSEBIRE), eu sunt fondatorul unei comunităţi educaţionale în domeniul AUTO. Am ajutat peste 5000 de oameni, iar pe Facebook am peste 11.000 de fani, dar asta nu mai contează.

Am 21 de ani şi conduc o firmă în domeniul WEB cu 2 angajaţi. Firma este în devzoltare. Ştiu că nu vă interesează, dar încerc să prosper, SĂ REALIZEZ CEVA! Eu nu sunt un exemplu prost pentru oameni.

Am înfiinţat totul individual, fără a primi ajutor din partea cuiva.

În schimb, voi nu ştiţi cum să vă manifestaţi frustrările...

Am mai spus, lăsaţi-mă să fiu diferit! Eu nu am obligat pe nimeni să fie de acord cu părerea mea. Aţi uitat că mai există bunul simţ?

Ar trebui să vă vedeţi de treabă... Să vă alimentaţi sănătos, să faceţi sport şi să nu pirdeţi 10 ore din viaţă doar pentru un salar de 1000 RON.

Fără intenţie rea, dar îmi este milă de voi.

OvidiuD
Postat pe 30 Martie 2014 17:50
De la: Medeea19, la data 2014-03-16 17:58:36Buna tuturor,
E prima oara cand scriu pe un site ceva legat de viata mea.
Sunt o femeie cu studii superioare, frumoasa dupa cum spun unii (desi ma consider draguta, desi nu am avut niciodata in viata mea probleme ca nu pot fi cu orice barbat) si am 30 de ani,
Sunt, sau mai bine spus am fost intr-o relatie patru ani pana acum o luna, doua cand am vazut unele mesaje de dragoste din partea unei colege se servici adresate prietenului meu, colega care culmea care se dadea prietena mea. Cand l-am confruntat mi-a spus ca ii pare rau, ca nu a vrut sa aflu, ca i-a fost frica sa nu aflu ca el nu i-a raspuns dar ca s-a apropiat de ea cand au inceput sa discute problemele lui din relatia cu mine, probleme de care eu habar nu aveam.
Bun, a urmat o perioada super urata si neagra in viata mea, cine a trecut prin asa ceva stie cata suferinta inseamna sa patesti asa ceva. A urmat o perioada in care abia ne-am vorbit, in care el a mai vorbit cu ea, am plecat o perioada pentru ca vrut sa fie singur (tot el) timp in care mi-a dat mesaje, m-a sunat ca ii e dor de mine ca ii lipsesc.
Am convenit ca ma intorc si incercam, de cum m-am intors era foarte rece, mi-a spus ca oricum nu o sa mearga ca eu nu o sa pot sa trec peste ce a facut, ca ceva s-a rupt intre noi la un moment dat.
Iesea foarte des in oras, la inceput ma suna sa vada ce fac, venea destul de devreme acasa, apoi a inceput sa iasa din ce in ce mai des, mai mult iesit decat acasa ca sa aflu ca se intalneste cu altcineva, nu cred ca e nimic serios dar oricum si sa eu stiu clar care e situatia dintre noi si alege sa i fie lui bine.
Acum? Stam in aceiasi casa pentru ca momentan e situatia de asa natura, in camere separate si abia daca vorbim, mai vine si ma intreaba ce fac dar i-am spus daca vrea sa faca ce vrea el atunci eu nu am cum sa-l opresc dar ca in conditiile astea fiecare cu treaba lui si cel mai bine e sa nu mai vorbim.
Sunt mai multe de spus, dar mi se pare ca deja am scris un mesak kilometric.
DeepOcean
Postat pe 30 Martie 2014 18:18
De la: Medeea19, la data 2014-03-16 17:58:36Buna tuturor,
E prima oara cand scriu pe un site ceva legat de viata mea.
Sunt o femeie cu studii superioare, frumoasa dupa cum spun unii (desi ma consider draguta, desi nu am avut niciodata in viata mea probleme ca nu pot fi cu orice barbat) si am 30 de ani,
Sunt, sau mai bine spus am fost intr-o relatie patru ani pana acum o luna, doua cand am vazut unele mesaje de dragoste din partea unei colege se servici adresate prietenului meu, colega care culmea care se dadea prietena mea. Cand l-am confruntat mi-a spus ca ii pare rau, ca nu a vrut sa aflu, ca i-a fost frica sa nu aflu ca el nu i-a raspuns dar ca s-a apropiat de ea cand au inceput sa discute problemele lui din relatia cu mine, probleme de care eu habar nu aveam.
Bun, a urmat o perioada super urata si neagra in viata mea, cine a trecut prin asa ceva stie cata suferinta inseamna sa patesti asa ceva. A urmat o perioada in care abia ne-am vorbit, in care el a mai vorbit cu ea, am plecat o perioada pentru ca vrut sa fie singur (tot el) timp in care mi-a dat mesaje, m-a sunat ca ii e dor de mine ca ii lipsesc.
Am convenit ca ma intorc si incercam, de cum m-am intors era foarte rece, mi-a spus ca oricum nu o sa mearga ca eu nu o sa pot sa trec peste ce a facut, ca ceva s-a rupt intre noi la un moment dat.
Iesea foarte des in oras, la inceput ma suna sa vada ce fac, venea destul de devreme acasa, apoi a inceput sa iasa din ce in ce mai des, mai mult iesit decat acasa ca sa aflu ca se intalneste cu altcineva, nu cred ca e nimic serios dar oricum si sa eu stiu clar care e situatia dintre noi si alege sa i fie lui bine.
Acum? Stam in aceiasi casa pentru ca momentan e situatia de asa natura, in camere separate si abia daca vorbim, mai vine si ma intreaba ce fac dar i-am spus daca vrea sa faca ce vrea el atunci eu nu am cum sa-l opresc dar ca in conditiile astea fiecare cu treaba lui si cel mai bine e sa nu mai vorbim.
Sunt mai multe de spus, dar mi se pare ca deja am scris un mesak kilometric.
DeepOcean
Postat pe 30 Martie 2014 18:19
De la: garbo_383307, la data 2014-03-30 17:50:16Tăticul meu mi-a spus că nu merită să-mi pierd timpul cu voi, "geniile".

Eu am hotărât din timp, să nu-mi ratez viaţa. Să menţin o ordine şi să fac totul organizat.

Spre deosebire de voi (O MARE DEOSEBIRE), eu sunt fondatorul unei comunităţi educaţionale în domeniul AUTO. Am ajutat peste 5000 de oameni, iar pe Facebook am peste 11.000 de fani, dar asta nu mai contează.

Am 21 de ani şi conduc o firmă în domeniul WEB cu 2 angajaţi. Firma este în devzoltare. Ştiu că nu vă interesează, dar încerc să prosper, SĂ REALIZEZ CEVA! Eu nu sunt un exemplu prost pentru oameni.

Am înfiinţat totul individual, fără a primi ajutor din partea cuiva.

În schimb, voi nu ştiţi cum să vă manifestaţi frustrările...

Am mai spus, lăsaţi-mă să fiu diferit! Eu nu am obligat pe nimeni să fie de acord cu părerea mea. Aţi uitat că mai există bunul simţ?

Ar trebui să vă vedeţi de treabă... Să vă alimentaţi sănătos, să faceţi sport şi să nu pirdeţi 10 ore din viaţă doar pentru un salar de 1000 RON.

Fără intenţie rea, dar îmi este milă de voi.



=)) =)) Microsoft 2 =))

Iote, cine vorbeşte!

Fac ceva, organic, pe mila ta...să ai noroc!

''Marile corporaţii (Microsoft, Google, Facebook, Yahoo) au fost fondate cu ajutorul vostru.''

''... iar pe Facebook am peste 11.000 de fani, dar asta nu mai contează.''




Axl_R
Postat pe 30 Martie 2014 18:24
Eu doar incercam sa spun cateva lucruri despre mine, nu am pus accentul pe partea cu studii superioare. Si poate nu m-am exprimat pe intelesul tuturor, dar cum nu sunt scriitoare e greu sa captezi esenta a ce vrei sa spui astfel incat mesajul sa fie foarte clar pentru toata lumea si de aici interpretari la niste cuvinte pe care eu nu le-am scris in modul in care le-ai interpretat.
Iar in legatura cu ce ai scris despre el, are toata vina din lume pentru ca ar fi putut sa fie sincer si sa-mi spuna ce se intampla. Dar asta e alta discutie.
O zi frumoasa.
Medeea19
Postat pe 30 Martie 2014 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DON JUAN 87 De la: valentino 14 August 2009 09:12
Chiar conteaza studiile si parerea altora intr-o relatie? 33 De la: fitze_21 7 Septembrie 2012 23:49
Cum v-ati petrece ultimii 2 ani din viata? 6 De la: bluelight 10 Noiembrie 2009 21:32
Despartire! 37 De la: garbo_9496 15 Aprilie 2013 14:01
Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna? 86 De la: zara28 25 Aprilie 2011 17:55
Setari Cookie-uri