M a inselat

esti casatorita cu el? daca nu, nu tr sa ai pretentii.......scuze , ai facut contract cu el sa stea langa tine toata viata? esti cam penibila....soryyyyyyyyy
bozolica
Postat pe 23 Martie 2014 20:21
De la: barboneli, la data 2014-03-23 19:09:34

" mai baboneli, cuvantul,,scrii,, e cu 2 i, incearca sa il scrii si tu corect, ce naiba "
(dupa "naiba", trebuie pus punct... ca nu era ? )


iti promit ca asa am sa fac ! n-am stiut exact cum, pentru ca am vazut aici ca se scrie mai mult cu un singur i... si de aia am scris asa. stii... (apropo, asta se scrie tot cu doi i sau cu un i numai ? ) eu nu mai folosesc scrisul in limba romana de mult, folosesc o alta limba, nu ma intreba care, doar cand ii aud numele si ma trec fiorii, doar aici pe forum o fac, asa ca de aia gresesc. cred. oricum, eu vorbesc perfect romaneste, cu accentul americii de sud (asa imi spun astia aici...) si asta probabil din motivul ca vin din Bucuresti, dar cu scrisul... nota 6.5 ! adica la ortografie stau tare prost, recunosc. dar iti promit ca o sa fiu atent si am sa scriu cu doi de i ! nu ma deranjeaza de loc... am destui, dar nu am stiut. liniutele si numarul de i ma incurca rau. la vorbit nu se observa cand nu pun liniuta unde trebuie, sti cum e... ! mersi pentru corectie. o sa tin deacum capul sus cand merg pe culoarele lui garbo.


stiu ca sunt altii care gresesc cu exprimarea in scris a limbii romane cu mult mai rau ca tine, dar tu esti permanent aici pe site, SCRII foarte des si mult si atunci clar deranjeaza o greseala repetata. chiar, alte distractii nu gasesti in romania? nu de alta dar calculatorul strica ochii:D
MARILENA_25
Postat pe 23 Martie 2014 20:27
eu zic ca trebuie sa discuti cu el,,si sa luati o decizie..poate ca nici el nu stie e vrea
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 23 Martie 2014 21:28
'Neta tuturor,
Barbo' si eu eram ieri (Duminica) la munca, nu eram in plapumioara chiar daca acolo ar fi fost foarte placut cat despre subiectul respectiv, chiar nu inteleg dece unele femei isi afiseaza "studiile superioare" pe-aici, sincer te intreb: dece viata de cuplu ( sa nu spun de familie ca e cam acelasi lucru) ar fi diferita la cei sau cele cu studii superioare fata de cei sau cele FARA STUDII SUPERIOARE???, unii au patru ... si altii doar doua??? pe bune, nu fiecare spera sa traiasca , daca nu fericiti, macar decent??? nu toata lumea isi doreste liniste in familie???

garbo088037
Postat pe 24 Martie 2014 06:35
din moment ce te a inselat,automat sa schimbat fata de tine,si faptu ca te suna sa vada cf etc ,este vb de o obisnuinta atat tot,poate nu vrea sa te raneasca.chiar daca al vei ierta va fi schimbat mai ales daca a avut relatii cu fata respectiva iti spun asta din propia experienta,
garbo038627
Postat pe 24 Martie 2014 07:08
De la: MARILENA_25, la data 2014-03-23 20:27:55
De la: barboneli, la data 2014-03-23 19:09:34

" mai baboneli, cuvantul,,scrii,, e cu 2 i, incearca sa il scrii si tu corect, ce naiba "
(dupa "naiba", trebuie pus punct... ca nu era ? )


iti promit ca asa am sa fac ! n-am stiut exact cum, pentru ca am vazut aici ca se scrie mai mult cu un singur i... si de aia am scris asa. stii... (apropo, asta se scrie tot cu doi i sau cu un i numai ? ) eu nu mai folosesc scrisul in limba romana de mult, folosesc o alta limba, nu ma intreba care, doar cand ii aud numele si ma trec fiorii, doar aici pe forum o fac, asa ca de aia gresesc. cred. oricum, eu vorbesc perfect romaneste, cu accentul americii de sud (asa imi spun astia aici...) si asta probabil din motivul ca vin din Bucuresti, dar cu scrisul... nota 6.5 ! adica la ortografie stau tare prost, recunosc. dar iti promit ca o sa fiu atent si am sa scriu cu doi de i ! nu ma deranjeaza de loc... am destui, dar nu am stiut. liniutele si numarul de i ma incurca rau. la vorbit nu se observa cand nu pun liniuta unde trebuie, sti cum e... ! mersi pentru corectie. o sa tin deacum capul sus cand merg pe culoarele lui garbo.


stiu ca sunt altii care gresesc cu exprimarea in scris a limbii romane cu mult mai rau ca tine, dar tu esti permanent aici pe site, SCRII foarte des si mult si atunci clar deranjeaza o greseala repetata. chiar, alte distractii nu gasesti in romania? nu de alta dar calculatorul strica ochii:D


aha... interesant ce scrii... ! uite, vezi... m-am tinut de cuvant ! adica daca scriam putin si faceam o greseala, as fi fost iertat ! ei vezi, asta nu-mi place mie. eu chiar vreau sa invat, reinvat, zii cum vrei... sa scriu romaneste. defapt scriu mai mult ca sa ma antrenez. ca prostii scriu si daca scriu 2 fraz si daca scriu 14 ! dar imi place sa scriu corect. vreau sa scriu o carte si de aia ma antrenez ! binenteles ca vreau s-o scriu in romana, sa o poata citi macar prietenul meu cel mai bun din Romania, S. distractii in Romania ? n-am inteles legatura dar daca stau si ma gandesc un pic, nu vad altceva. pe un forum socializezi cu persoane, unele simpatice altele nu.. mai trece timpul la cafea. am eu preocuparile mele si dstractile mele aici destule... cum sunt supt total de ce se intampla in Romania, nu prea gasesc nimic amuzant pe acolo. doar cand vin in vizita. atunci ma delectez la maximum cu tot ce gasesc acolo. de la peisaje, la mancare si ceva persoane... ! dar poti sa-mi propui tu ceva... !
barboneli
Postat pe 24 Martie 2014 07:33
De la: garbo088037, la data 2014-03-24 06:35:08'Neta tuturor,
Barbo' si eu eram ieri (Duminica) la munca, nu eram in plapumioara chiar daca acolo ar fi fost foarte placut cat despre subiectul respectiv, chiar nu inteleg dece unele femei isi afiseaza "studiile superioare" pe-aici, sincer te intreb: dece viata de cuplu ( sa nu spun de familie ca e cam acelasi lucru) ar fi diferita la cei sau cele cu studii superioare fata de cei sau cele FARA STUDII SUPERIOARE???, unii au patru ... si altii doar doua??? pe bune, nu fiecare spera sa traiasca , daca nu fericiti, macar decent??? nu toata lumea isi doreste liniste in familie???



nu-i bine sa lucrezi duminica... parca asa scrie intr-o carte sfanta pe la voi... ! dar daca trebuie... trebuie ! ei... daca tot ma intrebi, iti raspund ca nici eu nu vad sa fie vre-o diferenta. adica cu studii superioare sau fara studii superioare viata de cuplu poate sa fie la fel de buna si asemanatoare intre ele. dar, exista un dar. 707 a scris asta intr-un context sau dintr-un anumit motiv, pe care nici eu nu l-am inteles prea bine, de fapt, am trecut peste remarca. era ca si cum scria ca are 175cm. sau ca stie 3 limbi straine. eu am si uitat de fraza asta, m-am intors acum s-o recitesc... a scris si ea asa ca o introducere, nu ca a vrut neaparat sa se laude sau sa faca sa crezi ca studile ajuta in sau la, fericirea in cuplu. pur si simplu cum incep unii: ma numesc cutare si stiu cutare... ! asta ca sa ne dam seama, cat de cat cu cine vorbim, varsta, etc. si ca sa fi linistita, chiar asa cum spui, toti vor (ma rog... lasam aia 5,7% de care nu tinem acum cont...) sa aiba o viata asa cum spui tu. studile superioare si numarul lor, uneori chiar pot sa incurce, dezbine, sau sa alunge farmecul unei legaturi. spun asta din experienta altora citita prin carti, filme, cantece populare cu taraf... ! glumeam. 707 si-a facut aici un autoportret, nimic mai mult. cred eu. studii superioare sunt ceva bun in viata, te ajuta, uneori, sa duci o viata mai lipsita de griji materiale... dar n-au legatura cu viata de cuplu cum spui. adica are, poate sa aiba, dar nu e ceva obligatoriu... ! ufff... n-ai ceva intrebari mai simple... ??? acum de dimineata... ?
deci, o saptamana noua iti doresc si tie...
barboneli
Postat pe 24 Martie 2014 07:59
De la: bozolica, la data 2014-03-23 20:21:55esti casatorita cu el? daca nu, nu tr sa ai pretentii.......scuze , ai facut contract cu el sa stea langa tine toata viata? esti cam penibila....soryyyyyyyyy


de unde le scoti?cum adica daca nu esti casatorita nu trebuie sa ai pretentii? pai ce daca era casatorita de unde pana unde putea sa aiba pretentii sau daca nu este casatorita de ce nu ar avea pretentii? Cumva il iei cu contract cand te casatoresti? ce legatura are o hartie cu sentimentele?Nu e clar ca daca a inselat-o nu are nimic pentru ea? nici macar respect.Un om care isi inseala partenerul -partenera nu are iubire si nici respect pentru cel de alaturi.Ori ti se pare ca iubirea si respectul vin cu un certificat de casatorie? Eu nu cred si sunt si patita, deci...Sau crezi ca daca esti casatorit(a) poti sa ierti si sa uiti? ti-o spun eu ca nu.
flower29
Postat pe 24 Martie 2014 11:43
Dragilor, e complicat...foarte complicat...trecem peste cu sau fara studii superioare, ca putin conteaza, in schimb peste faza cu scrisul corect gramatical trec cu greu, dar nefiind asta scopul mesajului, n-am ce sa mai spun ca nasc polemici ...
Asadar, greu... :
1. De unde pana unde sa nu ai pretentii daca nu ai " contractul" la mana?;
2. Cand ai 30 de ani si relatia nu a " generat " mostenitori e mai simplu. Important e ca tu sa treci peste etapa de bulversare si sa pui in balanta ce ai de castigat vs de pierdut daca e sa ramaneti impreuna..abia apoi sa stati la o cafea si sa va sfatuiti ce cale e de urmat..( desi cu barbatii lucrul asta e foarte greu de realizat, ca ei nu-s hotarati niciodata...se complac in diverse situatii, le place si confortul unei relatii, dar si sa mai evadeze din cand in cand..., asa ca , probabil, tot tu o sa hotarasti );
3. Mi-au mers la suflet mesajele lui garbo208826, Raluca _Ionita si libra66 si subscriu, in toate am regasit realitate;
4. Din pacate, nu pot fi obiectiva si nici sfaturi nu pot oferi. Sunt in acceasi situatie, cu diferenta ca suntem casatoriti de 20 de ani, avem un copil de 16, am avut o casnicie bazata pe multa incredere, respect reciproc...pana cand o colega binevoitoare a folosit fix acelasi subterfugiu si sotul meu m-a inselat sistematic 4 ani;
5. Daca mai e ceva de spus: el regreta, relatia lor s-a curmat brusc prin interventia mea, eu, in schimb , nu stiu cata putere voi avea sa iert...;
6. Da, nu exista relatie in care sa nu existe adulter, asta e convingerea mea ( lucru pe care nu-l sustineam inainte de situatia cu pricina...eram convinsa ca fac parte din acele cateva casnicii ferite de asa ceva, ce-o fi fost in mintea mea???).
andamada
Postat pe 24 Martie 2014 12:36
Se presupune ca intr-o relatie care dureaza 4 ani , partenerii se "cunosc" cat de cat , ca in 4 ani o relatie creste , se sudeaza , invata sa comunice , etc. Daca unul din parteneri alege sa-si ' toace " patrunjel relatia cu prietenii lui sau a ei , este o mare problema .Este foarte greu sa treci peste faptul ca el te-a inselat . Marea majoritate nu pot , sau o fac doar ca sa se razbune pe celalalt . Intreaba-te daca poti , daca il iubesti suficient , daca meriti sa fii inselata , ce lipseste in relatia voastra . Daca o vrei chiar si asa imperfecta . Nu te astepta sa se schimbe el , pentru ca nu o va face . Tu ar trebui sa te schimbi , fii mai obiectiva , nu te mai minti frumos . Ofera , nu doar astepta sa primesti . Tu unde ai gresit ? Ce n-ai vazut , ce n-ai simtit ? Este greu , dar se poate . Si nu vorbesc din carti , am trait-o pe pielea mea.
auroraaurora
Postat pe 24 Martie 2014 13:29
Doamnă Andamada !
Vă mulţumesc ptr. aprecierile dvs. din mesajul postat. Totodată, vreau să vă anunţ că am citit cu mult interes postarea dvs., postare în care descrieţi în câteva cuvinte faptul că aţi avut şi dvs. o problemă în căsnicie pe care, printr-o intevenţie hotărâtă din partea dvs., aţi reuşit să o rezolvaţi, salvându-vă căsnicia. Este un lucru apreciabil şi cu atât mai mult cu cât în joc era şi soarta băiatului dvs. în vârstă de 16 ani. Aţi spus dvs. mai departe că, citez din dvs. ....
"el regreta, relatia lor s-a curmat brusc prin interventia mea, eu, in schimb , nu stiu cata putere voi avea sa iert...;"
Ca atare, considerându-vă deja un prieten de-al dvs. îmi permit să vă dau un sfat prietenesc legat de acest aspect peste care nu puteţi trece.
Aţi făcut un lucru foarte oportun şi important ptr. dvs., copilul dvs. şi familia dvs. blocând relaţia extraconjugală a soţului. În consecinţă aţi făcut un lucru bun şi cel mai corect care trebuia făcut din partea dvs. Cu răbdare, analiză şi autocritică, trebuie să analizaţi şi să recunoaşteţi că ptr. escapada soţului dvs. sunteţi şi dvs. de vină. Nu ştiu eu unde, şi cu ce aţi greşit, dar cu siguranţă, aţi greşit şi dvs. Trecând peste durerea din suflet, suferinţa şi şocul suferit, sfatul meu este să gândiţi pozitiv, să treceţi peste acest impediment cu atât mai mult cu cât înţeleg eu, v-aţi recâştigat soţul, să vedeţi partea plină a paharului şi să mergeţi mai departe cu hotărâre, încredere şi bucurie că v-aţi salvat căsnicia, destinul băiatului dvs. căruia nu i-ar fi fost uşor să crească departe de tatăl său, şi să vă iertaţi în totalitate soţul ptr. "derapajul" său. Mergând în continuare pe ideea "nu-l pot ierta", nu sunteţi pe direcţia bună şi este un fapt care mai târziu, vă poate periclita din nou căsnicia. Haideţi că se poate !
Vă mulţumesc ptr. atenţie, vă doresc să aveţi puterea să vă iertaţi soţul pe deplin şi să auzim veşti numai de bine din partea dvs.
Sărutmâna şi casă de piatră !

garbo208826
Postat pe 24 Martie 2014 16:59
Trist foarte trist! Si eu trec prin asa ceva poate mai rau,dupa 35 ani de casnicie acum a facuto mai facea si in tinerete dar am tot iertat insa acum nu se mai poate e totul distrus.Cine e predispus la asa ceva,numai SAPA SI LOPATA IL MAI OPRESTE.Imi pare rau sa va dezamagesc,dar asta e.
Paula-Manuela
Postat pe 24 Martie 2014 18:47
suportiv "numarul 826"

matali sigur te stii cu "musca" pe caciula!


"M-a inselat"

si, nici macar n-ai pus semnul !
pitiTa_
Postat pe 24 Martie 2014 18:52
De la: Paula-Manuela, la data 2014-03-24 18:47:30Trist foarte trist! Si eu trec prin asa ceva poate mai rau,dupa 35 ani de casnicie acum a facuto mai facea si in tinerete dar am tot iertat insa acum nu se mai poate e totul distrus.Cine e predispus la asa ceva,numai SAPA SI LOPATA IL MAI OPRESTE.Imi pare rau sa va dezamagesc,dar asta e.


Tocmai ati demonstrat ca omul nu se schimba, ca daca inseala o data, o s-o mai faca si a doua oara si de fiecare data cand se va ivi o ocazie.
flower29
Postat pe 24 Martie 2014 19:05
De la: andamada, la data 2014-03-24 12:36:49Dragilor, e complicat...foarte complicat...trecem peste cu sau fara studii superioare, ca putin conteaza, in schimb peste faza cu scrisul corect gramatical trec cu greu, dar nefiind asta scopul mesajului, n-am ce sa mai spun ca nasc polemici ...
Asadar, greu... :
1. De unde pana unde sa nu ai pretentii daca nu ai " contractul" la mana?;
2. Cand ai 30 de ani si relatia nu a " generat " mostenitori e mai simplu. Important e ca tu sa treci peste etapa de bulversare si sa pui in balanta ce ai de castigat vs de pierdut daca e sa ramaneti impreuna..abia apoi sa stati la o cafea si sa va sfatuiti ce cale e de urmat..( desi cu barbatii lucrul asta e foarte greu de realizat, ca ei nu-s hotarati niciodata...se complac in diverse situatii, le place si confortul unei relatii, dar si sa mai evadeze din cand in cand..., asa ca , probabil, tot tu o sa hotarasti );
3. Mi-au mers la suflet mesajele lui garbo208826, Raluca _Ionita si libra66 si subscriu, in toate am regasit realitate;
4. Din pacate, nu pot fi obiectiva si nici sfaturi nu pot oferi. Sunt in acceasi situatie, cu diferenta ca suntem casatoriti de 20 de ani, avem un copil de 16, am avut o casnicie bazata pe multa incredere, respect reciproc...pana cand o colega binevoitoare a folosit fix acelasi subterfugiu si sotul meu m-a inselat sistematic 4 ani;
5. Daca mai e ceva de spus: el regreta, relatia lor s-a curmat brusc prin interventia mea, eu, in schimb , nu stiu cata putere voi avea sa iert...;
6. Da, nu exista relatie in care sa nu existe adulter, asta e convingerea mea ( lucru pe care nu-l sustineam inainte de situatia cu pricina...eram convinsa ca fac parte din acele cateva casnicii ferite de asa ceva, ce-o fi fost in mintea mea???).



Sunteti convinsa ca ati stopat relatia??? eu as avea dubii.Mai cunoastem cand la fel a venit spasit, admitand ca a gresit si regreta, iar dupa cateva luni a plecat la cealalta, apoi iar s-a intors cu acelasi text, aceleasi scuze si regrete evident,doua luni liniste apoi iar plecat la aceeasi si tot asa...de vreo 5 ori.
flower29
Postat pe 24 Martie 2014 19:08
In situatia de fata lucrurile sunt deja reci,au stat afara la temperaturi scazute,deci e de inteles ca se simte vinovat si nu vrea sa repare (din ceea ce ai povestit aici).Ideea e ca toti inseala,dar asta depinde daca cel/cea in cauza stie sa ierte,chiar daca numai raman impreuna.Mi se pare dureros sa locuiti in aceeasi casa si sa vorbiti doar de conjunctura.Alegeti varianta corecta,s-a rupt lantul de iubire-daca a fost,poate a fost doar altceva!
Ramaneti doar prieteni-cu toate ca asta implica mai mult de cat pare la prima vedere,apoi vedeti unde ati gresit fiecare ,ptr a nu repeta greselile in viitoarele relatii.Sa nu crezi ca cel/cea insela/a nu are vreo vina.Gresita ideea asta,sa stii.
Bafta!
michelina
Postat pe 25 Martie 2014 09:03
Nu ştiu cum ai făcut, cum n-ai făcut , dar văd că te-ai "pitit" şi te-ai prins că am fost "sportiv", în sensul că am jucat vreo 10 ani de fotbal. Cu semnele stau prost, şi nu prea le înţeleg semnficaţia. Cred că aşa avea nevoie de traducăto(a)r(e). Pe partea cealaltă nu mă pronunţ, că ştii cum e ?
Nici usturoi n-am mâncat, nici gura nu-mi miroase !
Hai, să fii sănătoasă şi la pungă groasă ! Uite, habar n-am care-i un semn aici de salut cordial ?
garbo208826
Postat pe 25 Martie 2014 09:52
Da, sunt foarte sigura ca, cel putin in perioada asta relatia lor e stopata...nu exclud ca pe viitor sa se reia, sau sa i se aprinda calcaiele dupa o alta duduie binevoitoare...totul e posibil. In schimb, stie ca daca se va mai intampla, indiferent cu cine si in ce circumstante ...va fi ultima...si , de obicei cand spun ceva, atunci chiar ma tin de cuvant..
andamada
Postat pe 25 Martie 2014 10:29
E o situatie neplacuta dar nu fara iesire.Indiferent cat de mult il iubesti trebuie sa te hotarasti repede sa-l lasi,sa-ti dai tie timp sa te vindeci si sa incerci sa-ti refaci viata cu cineva care te merita.Timpul trece si nu in favoarea ta.Barbatii sunt niste fiinte ciudate si greu de inteles.Sigur ca lui i-ar conveni sa te pastreze ca ,,manta de vreme rea'' dar eu cred ca trebuie sa pleci din aceasta relatie pana nu e prea tarziu.Sa fii sigura ca nu vei putea sa-l ierti niciodata si nu e normal sa traiesti asa...de dragul lui.Intr-o buna zi se va trezi dar va fi mult prea tarziu si nu e cazul sa-l astepti!Cine te iubeste cu adevarat nu te inseala,nu te minte etc.Iubirea adevarata e o floare rara si daca nu stie sa o pretuiasca NU TE MERITA!
DANNYELLE40
Postat pe 25 Martie 2014 10:32
Madam 707, partea cu inselatul este cam ambigua (in sensul ca nu m-am prins cum insela bagabontul, scria "mesake" la gagici?), insa la chestia cu studiile superioare chiar am realizat ca e bine este sa ai o intelectuala langa tine. Mai ales cand citesti factura de electricitate.

Si sa nu uit: daca cu gagica de care spui doar si-a dat mesaje si a stat de vorba, dar nu a dus deloc ratonul la veverita, ... lasa-l naiba sa traiasca fara tine, ca nu te merita
anakin
Postat pe 25 Martie 2014 13:33
Cu tot respectul cuvenit. Sunt un domn care citeste garbo de ceva vreme si vazand discutia aceasta am zis sa-mi fac si eu un cont...
Sunt de 10 ani cu actuala sotie. Am 32 de ani, suntem casatoriti de 3 ani si n-am calcat stramb in toti acesti ani. Pe onoarea mea!
Nu sunt un urat deloc, stiu sa ma port, sa fac o femeie sa rada, sa se simta bine si sa stau in banca mea atunci cand constiinta imi dicteaza.Am prietene femei, suntem buni prieteni, discutam orice. Mie imi place sa socializez cu femeile, consider ca fiecare femeie are ceva aparte, e ceva normal sa socializezi, dar atata vreme cat cineva isi cunoaste lungul nasului sau limitele...
Femeia trebuie pretuita intr-adevar dar totul tine de dragoste si respect.
De unde generalizarea asta? Asa sunt toti barbatii? Cred ca n-ati intalnit dvs persoana potrivita poate. La fel as putea sa spun si eu: asa sunt femeile umbla si ele dupa altceva (cunosc o gramada de cazuri) - daca nu au acasa ce le trebuie sau chiar daca au, dar nu am cum sa generalizez pentru ca stiu ca mai sunt unele si la locul lor.
Imi pare rau, nu sunt eu liderul barbatilor sa le iau apararea dar nu toata lumea este la fel (si barbati si femei)
Si femeile sunt ciudate, ca si barbatii. Poate unii nu inteleg cum am eu prietene femei cu care ma inteleg uneori mai bine decat domnii din jurul meu. Nu am avut ocazia insa sa stau de vorba cu vreo femeie inselata de barbat. Chiar mi-ar placea sa stau de vorba cu cineva care a trecut prin asa ceva, nu stiu, probabil sunt tare curios sa vad reactiile cand se vorbeste despre treaba asta. Am stiut tot timpul sa ascult si sa dau un sfat daca mi se cere. Sau poate ca ar fi trebuit sa ma fac psiholog...

O zi buna va doresc doamnelor.
Cu respect,
Dan.
garbo_399078
Postat pe 25 Martie 2014 13:36
De la: garbo208826, la data 2014-03-25 09:52:11Nu ştiu cum ai făcut, cum n-ai făcut , dar văd că te-ai "pitit" şi te-ai prins că am fost "sportiv", în sensul că am jucat vreo 10 ani de fotbal. Cu semnele stau prost, şi nu prea le înţeleg semnficaţia. Cred că aşa avea nevoie de traducăto(a)r(e). Pe partea cealaltă nu mă pronunţ, că ştii cum e ?
Nici usturoi n-am mâncat, nici gura nu-mi miroase !
Hai, să fii sănătoasă şi la pungă groasă ! Uite, habar n-am care-i un semn aici de salut cordial ?











Iote, te salut io!
Fugi cam incet pt. un "practicant" de 10 ani, 826, problema e ca iti erau adresate doar partea cu Suportiv(la "capitolul" barbati inselati sau inselatori)
Tu ai intrat "pe tarlaua" initiatoarei topicului si ti-ai insusit partea cu semnele.
Nu-i rau da-i abuziv, ... asa mi-am dat seama cat "esti" de surdo-mut.


Nu sunt interesata de capitolu' pupat!
pitiTa_
Postat pe 25 Martie 2014 14:10
Cu siguranta o sa te linistesti si vei lua decizia cea mai buna pt tn. Eu cred ca in viata nimic nu este intamplator, iar fiecare experienta e un pas spre ceea ce urmeaza sa traiesti. Daca e sa fiu obictiva...... Nu prea e normal comportamentul lui, nu depune minim de efort ca sa poata salva relatia asta. Daca esti o femeie placuta de barbati, iti inteleg frustrarea din momentul asta, doar ca in orice relatie cu timpul cel de langa tn nu-ti mai observa atat de mult pe cat ai vrea calitatile. Esti la o varsta la care iti doresti certitudini, iti faci planuri si mai ales astepti sa le imparti cu cnv. Iubitul tau.... e putin plecat cu sorcova. Cel mai usor lucru e sa renunti, depinde de tn cata capacitate de sacrificiu ai si cat a facut omul asta in alte circumstante pt tn. Oricum, daca te consoleaza cu ceva, nu uita ca pana si de cea mai frumoasa femeie din lume, exista un barbat plictisit.
Multa liniste si putere sa depasesti momentul!!!
oana4me
Postat pe 25 Martie 2014 16:35
Sfatul meu sincer!!!!! fugi cât mai departe, cât mai repede. Mereu va face aceași greșeala, indiferent cât de mult ți-ai da silința să fie bine. Dacă nu vrei să-ți strângi sufletul împrăștiat pe asfalt de fiecare dată când te înșeală, renunță acuma. Viața trece pe lângă tine..nu te așteaptă să strângi cioburile de pe asfalt. De fiecare dată îți vei pune câte un leocoplas pe inima săngerândă, dar cicatricea nicodată nu se va vindeca...la cea mai mică greșeală a lui va săngera atât de mult încăt vei deveni doar o umbră.
Nu încerca să trăiești doar pentru el, în speranța că-l vei face fericit și fericirea lui va fi și a ta. Never!!!!!
Trăiește pentru tine....ai dreptul să fi fericită! dar cu un om ca el, nu vei fi niciodată!
Îmi pare rău ca te dezamăgesc dar vorbesc din experiență.
Citește ”Femei care iubesc prea mult” de Robin Norwood. O găsești pe net format pdf. Ajută!!!
Îți doresc, numai bine!
myriam
Postat pe 25 Martie 2014 22:09
De la: garbo_399078, la data 2014-03-25 13:36:57Cu tot respectul cuvenit. Sunt un domn care citeste garbo de ceva vreme si vazand discutia aceasta am zis sa-mi fac si eu un cont...
Sunt de 10 ani cu actuala sotie. Am 32 de ani, suntem casatoriti de 3 ani si n-am calcat stramb in toti acesti ani. Pe onoarea mea!
Nu sunt un urat deloc, stiu sa ma port, sa fac o femeie sa rada, sa se simta bine si sa stau in banca mea atunci cand constiinta imi dicteaza.Am prietene femei, suntem buni prieteni, discutam orice. Mie imi place sa socializez cu femeile, consider ca fiecare femeie are ceva aparte, e ceva normal sa socializezi, dar atata vreme cat cineva isi cunoaste lungul nasului sau limitele...
Femeia trebuie pretuita intr-adevar dar totul tine de dragoste si respect.
De unde generalizarea asta? Asa sunt toti barbatii? Cred ca n-ati intalnit dvs persoana potrivita poate. La fel as putea sa spun si eu: asa sunt femeile umbla si ele dupa altceva (cunosc o gramada de cazuri) - daca nu au acasa ce le trebuie sau chiar daca au, dar nu am cum sa generalizez pentru ca stiu ca mai sunt unele si la locul lor.
Imi pare rau, nu sunt eu liderul barbatilor sa le iau apararea dar nu toata lumea este la fel (si barbati si femei)
Si femeile sunt ciudate, ca si barbatii. Poate unii nu inteleg cum am eu prietene femei cu care ma inteleg uneori mai bine decat domnii din jurul meu. Nu am avut ocazia insa sa stau de vorba cu vreo femeie inselata de barbat. Chiar mi-ar placea sa stau de vorba cu cineva care a trecut prin asa ceva, nu stiu, probabil sunt tare curios sa vad reactiile cand se vorbeste despre treaba asta. Am stiut tot timpul sa ascult si sa dau un sfat daca mi se cere. Sau poate ca ar fi trebuit sa ma fac psiholog...

O zi buna va doresc doamnelor.
Cu respect,
Dan.


scuza-ma... dar m-a amuzat fraza asta: "Sunt de 10 ani cu actuala sotie. Am 32 de ani, suntem casatoriti de 3 ani si n-am calcat stramb in toti acesti ani. Pe onoarea mea!" intreb: in care din ani ?
si eu tot cu respect... !

barboneli
Postat pe 25 Martie 2014 22:19
Inselat inseamna si sa-l prinzi cu alta si sa-l prinzi trimitand sau primind mesaje,MMS-uri etc alteia(asta este infidelitatea emotionala).Inselatul e o mizerie simpla.Problema este suferinta pe care o provoaca,resentimente,ura etc.Oricat de altruist ar fi cineva tradarea pune capac in orice situatie.Daca eu am fost si sunt femeia unui singur barbat ,avem impreuna copii am dus intotdeauna tot greul pe umeri,nu m-am plans niciodata de nimic,am fost umar la umar cum se spune,intelegerea in dragoste e mai mult decat perfecta cum poate sa vina sa spuna ca nu e adevarat cand l-am prins primind mesaje ,ca nu este nimic si sa continue sa-mi faca declaratii infocate si sa-mi sarute fiecare milimetru ,iar daca este respins sa spuna ca am EU pe altcineva?Barbatii sunt niste ciudati.Si femeile sunt la fel de ciudate.Adevarul e undeva la mijloc insa concluzia este ca oricare inseala in orice mod,fie si doar prin flirt provoaca celui inselat rani de nevindecat iar daca la mijloc sunt si copii tensiunea provocata este covarsitoare si trebuie sa ia decizii dure ca ruperea relatiei.A te amagi ca o sa fie bine,a-i asculta promisiunile nu fac decat sa prelungeasca agonia.Chiar daca iertarea este promovata in toate religiile o rana cicatrizata ramane doar o cicatrice cheloida si atat.Restul e o durere ce nu va avea sfarsit...
DANNYELLE40
Postat pe 26 Martie 2014 16:24
Cand ai timp de citit cauta pe Google Cum se manifesta psihopatul? si Personalitate narcisica. Vei descoperi lucruri interesante. S-ar putea sa te ajute sa-ti raspunzi la niste intrebari. Mult noroc si tine minte :nemernicul nu se schimba decat de haine!
Monica_Grosariu_1
Postat pe 26 Martie 2014 17:42
Fie-mi iertat! Sa intelegem ca doar uneori constiinta e pe-acasa? Din ce am invatat din carti si din viata, constiinta e singurul aspect care ne deosebeste de "vietuitoare"! Daca e cum spuneti, sunteti o "pasare rara" si ferice de femeia care va sta alaturi!
Monica_Grosariu_1
Postat pe 26 Martie 2014 18:19
De la: andamada, la data 2014-03-25 10:29:04Da, sunt foarte sigura ca, cel putin in perioada asta relatia lor e stopata...nu exclud ca pe viitor sa se reia, sau sa i se aprinda calcaiele dupa o alta duduie binevoitoare...totul e posibil. In schimb, stie ca daca se va mai intampla, indiferent cu cine si in ce circumstante ...va fi ultima...si , de obicei cand spun ceva, atunci chiar ma tin de cuvant..



da eu nu cred ca ai stopat nimic ci doar se ascund bine.Asa am crezut si eu, ca totul s-a terminat si ca-mi pot duce viata linistita si multumita, ca fericit sau fericita, dupa ce ai fost inselat/a, nu mai poti fi niciodata.Si dupa aproximativ 10 luni m-am trezit ca domnul s-a mutat de acasa fara sa spuna un cuvant.Mi-a raspuns simplu...sec printr-un sms si mai grav, casa in care locuisem am aflat ca tocmai fusese inchiriata...deci...Poate daca as fi fost la fel de hotarata ca si tine, si nu l-as fi iertat cand a gresit si a doua oara, poate n-as mai fi avut parte de alte dezamagiri si ce e mai rau , nu mi-as fi vazut copilul murind datorita suferintelor mele provocate de acest individ...
garbo_399025
Postat pe 26 Martie 2014 19:48
foarte dureros 025, ceea ce ai descris. Imi pare rau!
myriam
Postat pe 27 Martie 2014 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 230 De la: eu_vio 1 Iulie 2010 13:03
Cosmarul din care multe aveti ce invata 66 De la: ioanasad 3 Iunie 2014 15:08
CREDETI IN MONOTONIE???? 29 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 14:34
avem sanse sa ne impacam? 249 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 16:30
Setari Cookie-uri