Credeti in dragoste la prima vedere???

De la: garbo_19362, la data 2013-10-17 00:22:18Buna , suntem suma greselilor noastre si ce nu ne omaora ne face mai puternici ...,este greu sa nu iti iei si palme de la viata dar atata timp cat exista speranta nu este prea tarziu sa spui niciodata , speranta moare ultima ! CAND viata te va surprinde in cel mi uimitor fel cu putinta atunci vei putea spune uite ca am trait-o si pe asta! DACA ai inima si sufletul deschise spre iubire , ea va veni cu totul pe neasteptate rasturnand tot ce credeai pana in acel moment ! Va veni in ziua in care esti si nemachiata si obosita sau indispusa din diverse motive dar te va duce in locuri pe care nici nu banuiai ca exista , da-i o sansa! cu prietenie G



vivacedonna
Postat pe 25 Noiembrie 2013 09:00
Viva , eu personal prefer varianta "Si au trait fericiti pana la adanci batranetzi "...daca tot e vorba de iubire.
Rotty
Postat pe 25 Noiembrie 2013 09:04
Rotty, dar acela e finalul la poveste....., gata, ne trimiti la culcare?
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 00:53
De la: Rotty, la data 2013-11-25 09:04:11Viva , eu personal prefer varianta "Si au trait fericiti pana la adanci batranetzi "...daca tot e vorba de iubire.





ovidiu42
Postat pe 28 Noiembrie 2013 01:47
881 , mai bine la culcare decat la topicul ala cu divortzuri ...Ca sa va treziti proaspeti si cu pofta de.......iubit , ca sa fim "on topic"
Rotty
Postat pe 28 Noiembrie 2013 08:01
Ovi , neata buna mai disparutule
Rotty
Postat pe 28 Noiembrie 2013 08:02
De la: Rotty, la data 2013-11-25 09:04:11Viva , eu personal prefer varianta "Si au trait fericiti pana la adanci batranetzi "...daca tot e vorba de iubire.


da, Miha, e frumoasa varianta asta si tin si eu de ea,
dar... cind nu este ....
vezi ca nu toate femeile stiu sa-si tina barbatii acasa, fara sa fie geloase, fara sa reproseze, sa ierte o eventuala aventura a sotului atunci cind l-a scapat din mina...
vivacedonna
Postat pe 28 Noiembrie 2013 10:09
Rotty, multumesc pentru intentiile si gandurile bune!

Viva, sa inteleg ca secretul sta in a nu fi geloasa, a nu reprosa, si a ierta aventurile? Unde e onestitatea si corectitudinea? Regula ta se aplica si la barbati? Sau ....... tot femeia e de vina intotdeauna.....?
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 12:04
si viceversa
sunt multe de spus....
vivacedonna
Postat pe 28 Noiembrie 2013 15:27
da, am inteles, planete diferite, tabere diferite..... si totusi ...... avem nevoie unii de altii.....

zi faina!!
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 15:55
De la: garbo_19362, la data 2013-10-17 00:22:18DACA ai inima si sufletul deschise spre iubire , ea va veni cu totul pe neasteptate rasturnand tot ce credeai pana in acel moment ! Va veni in ziua in care esti si nemachiata si obosita sau indispusa din diverse motive dar te va duce in locuri pe care nici nu banuiai ca exista , da-i o sansa! cu prietenie G


Ea exista evident, insa se arata doar acelora ce o pot simti, sufletelor deschise spre iubire, intradevar... cum am mai spus intr-un alt post, ea este o gratie divina, nu e ceva omenesc, e dincolo de ratiune, e un simtamant nobil ce izvoraste doar dintr-o bogatie interioara imensa, din puterea de a darui si de a te darui, indiferent daca aceasta iubire este impartasita sau nu.

Faptul ca iubesti pe cineva n-are absolut nimic de-a face cu persoana respectiva, are de-a face doar cu tine si atat.

Fiecare crede dupa propriile convingeri si limite, caci suntem pe acest pamant tocmai ca sa ni le depasim. Indiferent de aceste convingeri ale noastre, adevarurile continua sa existe, nealterate de orbirea noastra fata de ceea ce e evident.
whisperer
Postat pe 9 Decembrie 2013 21:35
Iubeşti - când simţiri se deşteaptă
că-n lume doar inima este,
că-n drumuri la capăt te-aşteaptă
nu moartea, ci altă poveste.

Iubeşti - când întreaga făptură,
cu schimbul, odihnă, furtună
îţi este-n aceeaşi măsură
şi lavă pătrunsă de lună.
whisperer
Postat pe 9 Decembrie 2013 22:36
De la: whisperer, la data 2013-12-09 21:35:41
De la: garbo_19362, la data 2013-10-17 00:22:18DACA ai inima si sufletul deschise spre iubire , ea va veni cu totul pe neasteptate rasturnand tot ce credeai pana in acel moment ! Va veni in ziua in care esti si nemachiata si obosita sau indispusa din diverse motive dar te va duce in locuri pe care nici nu banuiai ca exista , da-i o sansa! cu prietenie G


Ea exista evident, insa se arata doar acelora ce o pot simti, sufletelor deschise spre iubire, intradevar... cum am mai spus intr-un alt post, ea este o gratie divina, nu e ceva omenesc, e dincolo de ratiune, e un simtamant nobil ce izvoraste doar dintr-o bogatie interioara imensa, din puterea de a darui si de a te darui, indiferent daca aceasta iubire este impartasita sau nu.




DA asa este , cred si stiu asta , pot depune marturie despre asta , minunata scanteie care aprinde focul miraculos !apreciez postarea ta , cu prietenie G

Faptul ca iubesti pe cineva n-are absolut nimic de-a face cu persoana respectiva, are de-a face doar cu tine si atat.

Fiecare crede dupa propriile convingeri si limite, caci suntem pe acest pamant tocmai ca sa ni le depasim. Indiferent de aceste convingeri ale noastre, adevarurile continua sa existe, nealterate de orbirea noastra fata de ceea ce e evident.
garbo_19362
Postat pe 14 Decembrie 2013 14:42
Zâmbete

Mi-ai zâmbit ca şi cum
ar fi fost primul tău surâs.
Am zâmbit şi eu,
era atât de mult când
nu mai zâmbisem.

Mi-ai povestit o fărâmă
din viaţa ta, ca şi cum
s-ar fi oprit pentru o clipă
timpul pe loc
şi... am zîmbit.

Ne-am zâmbit ca şi cum
am fi făcut-o prima dată,
iar atunci a fost, ceea ce numim
dragoste la prima vedere
cu zîmbete...

garbo_19362
Postat pe 18 Decembrie 2013 12:17
Iubirea

Iubirea,

este un scenariu al întâmplării,
este dragoste la prima vedere,
este glasul trupului ce vibrează la atingerea voinţei,
este voinţa unirii gândurilor noastre,
este chimia pură ce ne leagă sentimentele,
este acea apropiere care îţi vibrează sufletul,
este providenţa gândului ce conştientizează lucrarea universului,
este puritatea luminii ce ajunge din cele mai frumoase stele să lumineze ochii tăi,
eşti tu, iubita mea, în braţele mele,
eşti chiar tu.

Iubirea.

poezie de Silviu Petrache (octombrie 2009)
garbo_19362
Postat pe 18 Decembrie 2013 12:19
Dragoste la prima vedere

Pe cărarea veche
Trec câte o dată
Cu speranţa vagă
De-a te întâlni
Ne cunoaştem parcă
De o viaţă întreagă
Neavând puterea
De a ne vorbi.
Prin albastrul moale,
Liniştea se adună
Şi prin diafanul
De apus vegheat
Ochii tăi de aur,
Ochi de zână bună
Când aprind în mine
Un ecou ciudat.

Dragoste la prima vedere,
Cine-ar fi crezut?
Să iubesc cu atâta putere,
ca la inceput !

cântec interpretat de Ilie Micolov, muzica de Ilie Micolov
garbo_19362
Postat pe 18 Decembrie 2013 12:20
trebuie sa credem in iubire altfel ni se usuca sufletul de tot ! iar dar din prea plinul sau, daruim celorlati este clar ca vom fi iubiti si noi !!!!!
garbo_19362
Postat pe 23 Ianuarie 2014 21:24
acu' sincer ....eu nu cred , dar zice ca unora li se intampla
jeanette40
Postat pe 23 Ianuarie 2014 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ghicitul in carti online 10 De la: garbo_485919 30 Aprilie 2018 00:03
va rog frumos cine stie ceva de thera group spune-ti-mi si mie o parere 3 De la: garbo040417 4 August 2011 23:39
tot o razbunare 32 De la: ovidiu42 6 August 2009 01:16
de ce un barbat distruge caracterul unei femei...Din cauza ca femeia asimileaza prostiile barbatului care o obliga sa mearga pe drumul lui apoi o judeca ca este curva si rea. 19 De la: ingerasulluptator 24 Aprilie 2013 13:18
Ingerii lui Daniel 2 De la: Freya_ 21 Noiembrie 2010 12:48
Setari Cookie-uri