De ce inseala barbatii?

Il scuipa sa nu-l deoache ?
Rotty
Postat pe 30 Martie 2013 20:32
Rotty ai ghicit!!! apai sa vezi de mai ai motan ...daca il prinde !!! are personalitate....
ladyDY
Postat pe 30 Martie 2013 20:57
Marea majoritate ca sant lasi
Nu au curajul sa recunoasca ca au o problema (chiar si de cuplu) si nu gasesc o cale mai buna de a o rezolva
garbo242232
Postat pe 31 Martie 2013 06:13
Cu cine inseala barbatul??????????
Evident cu o femeie.
theodoraandreea
Postat pe 31 Martie 2013 07:22
bine ai zis ,intradevar gandesc cu capul din pantaloni,daia insala barbati si apoi cei care insala nu au sentimente pentru o persoana,pentru ca nu poti iubi mai multe persoane odata
iepurila2000
Postat pe 31 Martie 2013 07:32
O SCHIMBARE INSEAMNA REGENERARE
garbo233027
Postat pe 31 Martie 2013 09:00
Buna la toata lumea, nu toti barbati insala si cei care o fac, o fac pentru un motiv anume cum ar fi din infidelitate,dar daca barbatul isi iubeste femeia de langa el nu o va face niciodata.Cand iubesti pe cineva esti fidel.MAKE LOVE, NO WAR.
garbo_12357
Postat pe 31 Martie 2013 09:00
De prosti...
garbo270402
Postat pe 31 Martie 2013 09:14
Din punct de vedere biologic fiinta umana nu este "construita" sa fie monogama.In alta ordine de idei, barbatii "inseala" femeile tot cu femei(in cea mai mare parte)...si atunci apare intrebarea: de ce isi inseala femeile barbatii?...din acelasi motiv de "constructie" biologica.
Paduraru_Florentina_1
Postat pe 31 Martie 2013 09:46
De ce inseala barbatii??? Cum inseala barbatii? nu inteleg intrebarea, Dar femeile ce fac atunci cand barbatii inseala??? daca un barbat se duce la o femeie sau cu o femeie, ceeace face femeia cum se numeste????
Poate imi explica si mie vre-o femeie.... caaa... barbatii inseala, ceeace fac femeile se cheama altfel, nu stiu cum dar nu se cheama a insela, probabil ele fac dragoste in timp ce barbatii inseala... Sunt al dreaq de uluit, nu-mi dau seama...
garbo088037
Postat pe 31 Martie 2013 10:12
Oooo, nicio pr! Nimeni nu aparine nimnui. Cnd nu mai iubeti...pleci, nu?
Axl_R
Postat pe 31 Martie 2013 10:53
Cand nu primesc ce trebuie sau din curiozitate tot deauna acceasi vrea sa mai schimbe din cand in cand astia sunt barbati spun ca nu mai ei pot dar si femeile pot doar sunt egali in drepturi femeia cu barbatul
garbo204615
Postat pe 31 Martie 2013 10:55
Dar cu cine inseala barbatii? Acelea nu sunt femei? Cosiderati ca sut venite din afara sistemului nostru solar sub alta infatisare si denumire? Dar femeile de inseala sua de ce se lasa inselate, oare nu tocmai pentru ca le place? Fiinta umana nu este monogama si nu in ultimul rand atat barbatii cat si femeile cauta ceea ce nu gasesc in patul lor conjugal ( caldura, mangaiere, dragoste) etc.
fuscus
Postat pe 31 Martie 2013 11:10
Povestea cu barbatul sau femeia care dezvolta o relatie sexulala alta decit cu partenerul sau este veche ,face parte din TEORIA CUNOASTERII . La momentul sau momentele de RATACIRE organismul uman are un comportament necontrolabil uneori ,si din cite am mai citit pe ici pe colo functiile creeierului incetinesc si toata ennergia este directionata pe functia sexuala .Dorinta trupului devine stapina peste puterea si inteligenta din creier .Teoretic vorbind nu ar trebui sa fie nici o tragedie ,pentru ca organismul i-si genereaza niste functii ,le executa si dupa care individul revine la ce era inainte .Lipsa educatiei in acest sens induce teorii TIMPITE infidelitate ,crima ,furt ,bla ,bla ,bla .Sa fim seriosi cind se va descoperi aparatul care sa surprinda instantaneu pofta sau dorinta si va fi montat undeva intr-un loc cu trafic uman intens o sa ramaneti socati de rezultatul sondajului cind o sa vedeti cupluri chipurile de indragostiti care in acel moment rivnesc amindoi la cu totul altceva .Chimia umana mai are inca multe secrete ,deocamdata primeaza functiile stariilor de perceptie ,probabil in timp evolutia umana va fi cu totul si cu totul alta si actiunea sexulala va fi o chestiune de rutina ceva de genul " ma duc la coafor " sau " la un masaj "
SUNT MULTE TEORII DE ABORDAT - CERT ESTE CA DACA PERSONALITATEA INDIVIDULUI AR FI CONCENTRATA SUFICIENT DE MULT PE TEORIA CUNOASTERII - ALTA AR FI PERCEPTIA DESPRE ACEST FENOMEN AL INSELARII .
petreagh18_yahoo_com
Postat pe 31 Martie 2013 11:30
De la: Estera111, la data 2013-03-31 10:50:39Ai dreptate.
Dar cred ca intrebarea a fost pusa de o femeie casatorita care probabil a inselat-o sotul cu una necasatorita.
Si in acest caz, daca generalizam, ei inseala.
Dar sunt f multe cazuri cand inseala el cu ea casatoriti fiecare in parte cu altcineva.
Ca in rest.......daca el nu e insurat si nici ea maritata.......care e problema?


nu e chiar asa... ! si nu ma mir ca inca nu ati reusit sa gasiti raspunsul... ! pentru ca sunt milioane... si se intampla, DUPA ADAM SI EVA... ptr. ca ei nu puteau insela partenerul !!! am scris ca "nu e chiar asa"... pentru ca nu numai cei casatoriti pot sa insele, ca nu inseala un simplu act, ci pe o femeie care il iubeste. sau l-a iubit. multi inseala si iubite... fara sa fie casatoriti. de fapt... inseala dragostea !!!!
barboneli
Postat pe 31 Martie 2013 12:03
Pentruca se gasesc destule femeie dispuse sa faca sex!barbatul nu ar insela daca nu ar exista "doamne"
garbo115135
Postat pe 31 Martie 2013 12:12
De la: garbo115135, la data 2013-03-31 12:12:00Pentruca se gasesc destule femeie dispuse sa faca sex!barbatul nu ar insela daca nu ar exista "doamne"


Ie-te-te! Parc numa' femeile...domnii nu.
Axl_R
Postat pe 31 Martie 2013 13:54
esti foarte inteligenta!!!!nu am ce spune....dar inainte de a pune acest subiect in discutie-----------de ce nu va intrebati voi femeile???!!!OARE DE CE SUNT INSELATA???OARE NU SUNT EU CAUZA???OARE EU SUNT PERFECTA???STIU SA FIU NEVASTA??STIU SA FIU MAMA??STIU SA OFER CEIA CE PRIMESC??STIU SA FIU O FEMEIE CURATA SI O BUNA GOSPODINA????? IMI CER SCUZELE DE RIGOARE ,,DAR MAI SI GANDITI.
garbo080088
Postat pe 31 Martie 2013 13:59
Eu i doar eu da, sunt destul de inteligent ca s tiu, dac vrea s nele gsete motive, s nu se simt el vinovat.
n rest...
Axl_R
Postat pe 31 Martie 2013 14:18
mai bine ar fi sa intrebam de ce inselam noi femeile nu barbatii!!!!!
pamela_jim2007
Postat pe 31 Martie 2013 14:18
De la: Estera111, la data 2013-03-31 14:21:01Dar nu stim? De ce sa mai intrebam?
Sa ne spuna altii de ce inselam noi, ca doar nu facem lucruri fara sa stim de ce!


uneori DA ! adica stii dar nu poti sa te abtii... !
barboneli
Postat pe 31 Martie 2013 14:42
De la: Axl_R, la data 2013-03-31 13:54:36
De la: garbo115135, la data 2013-03-31 12:12:00Pentruca se gasesc destule femeie dispuse sa faca sex!barbatul nu ar insela daca nu ar exista "doamne"


Ie-te-te! Parc numa' femeile...domnii nu.


....eu stiu sa dau cu aspiratorul....ei,si?.....daca capu' se"dizmeticeste" cand o vede pi duduia si ea zambeste si mai imprastie si ....miros cu .parfum de femeie,mmmmm!:*.....na ca alerg dupa ea...asta-i cauza
Eu cred ca cine o deschis topicu nu are suficienta incredere in sot sau nu-l are deloc Punct!
Fss_ssu
Postat pe 31 Martie 2013 14:46
De la: garbo080088, la data 2013-03-31 13:59:44 esti foarte inteligenta!!!!nu am ce spune....dar inainte de a pune acest subiect in discutie-----------de ce nu va intrebati voi femeile???!!!OARE DE CE SUNT INSELATA???OARE NU SUNT EU CAUZA???OARE EU SUNT PERFECTA???STIU SA FIU NEVASTA??STIU SA FIU MAMA??STIU SA OFER CEIA CE PRIMESC??STIU SA FIU O FEMEIE CURATA SI O BUNA GOSPODINA????? IMI CER SCUZELE DE RIGOARE ,,DAR MAI SI GANDITI.

voi ganditi???!!!! pe dreaq!!! siiii cand exista toate ce le-ai enumerat si vine acasa ca un bou si ii pute tot si toate ce-l inconjoara, nu este in stare sa-si spele macar farfuria in care a mancat,... cum dreaq sa gandesti????!!! ce face EL???!!! da cu micii in fasole...eventual mai iei si o lopata peste fata sau in cap...ca deh ....este barbat !!!...si merge la alta... vai de crucea lui...
nu poti generaliza....poate este valabil in cazul tau.....
ladyDY
Postat pe 31 Martie 2013 14:49
Mi, io-s ngrmdit...ce parfum am mprtiat?
S nu !
Axl_R
Postat pe 31 Martie 2013 14:51
088, i iar ''eu i doar eu'' ceea ce oferi i ''ceia ce'' primete ea...oare-i ac lucru?
Axl_R
Postat pe 31 Martie 2013 14:55
De la: garbo_12381, la data 2013-03-27 12:13:30De ce inseala barbatii?

Unii au chestia asta in sange...este un soi de boala.

Insala...ca asa se simt mai barbati, mai puternici..cica !! :))))
Interesant este ca se comporta ca niste turbati daca sotia sau iubita ii insala !! :))))

Repet..in general tine de patologic, educatie, anturaj.
garbo229279
Postat pe 31 Martie 2013 14:55
De la: Axl_R, la data 2013-03-31 14:51:55Mi, io-s ngrmdit...ce parfum am mprtiat?
S nu !


...cuvintele spun totul (la mine).....SI au, un parfum .....mmmm!
numai ele pot emana, asa....miros ....o pt. mai tarziu!;))
Fss_ssu
Postat pe 31 Martie 2013 15:02

Lady....cum poate sa te insele barbatu' ca nu si-o spalat farfuria? ...cred ca te-o pacalit mai digraba da, daca manca direct din oala, ci-ti facea....te trada??
vaileu!! mai ghini se nastea Eva inaintea lu' Adam
Fss_ssu
Postat pe 31 Martie 2013 15:08
Aha te pot duce cu vb.
Axl_R
Postat pe 31 Martie 2013 15:16
eu cred ca daca vrei sa intrebi ceva legat de asta ar trebui sa intrebi de ce inseala oamenii? barbati sau femei, egal suntem oameni si gresim...cred ca poti insela din curiozitate, ca te-ai lasat dus de val, ca nu esti multumit de actuala relatie....
garbo_11706
Postat pe 31 Martie 2013 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre homosexualitate 9 De la: Cineze 1 Aprilie 2015 06:30
unde trebuie sa merg??? 16 De la: garbo083491 17 Ianuarie 2010 15:29
buna 7 De la: vuvuzela 22 Septembrie 2010 02:20
eu si un bun prieten al sotului ne-am indragostit 517 De la: liaiedera 6 Iunie 2010 08:04
Femeile peste 35 de ani 228 De la: yves 21 Februarie 2011 22:46
Setari Cookie-uri