Orgasmul feminin-o analogie interesanta

Oameni buni, eu nu am ce sa va explic pentru ca (si va spun cu tot respectul) nu cred ca ati citit cu atentie textul femeii. Ca sa dau doar doua exemple:

Barboneli, tu spui la un moment dat ca "daca aia cand are orgasm, o trec fiorii ca si cum ar face pipi, e problema ei..." Ori, ea nu a zis asa ceva. Ea a spus ca simte ceva asemanator orgasmului atunci cand se usureaza dupa ce s-a tinut toata ziua.

Observatie valabila si pentru quasaria: "daca ar fi la fel atunci ne-am stradui toate sa facem pipi des". Tocmai, ca la ea nu apare cand face pipi des, ci din contra, cand a trebuit sa se abtina mult timp de la a face pipi.

Asa ca nu sariti pe mine ca nu va raspund. Am explicat destul si nu cred ca textul ei e chiar in chineza. Pacat ca nu mai e pe aici, poate ea ar trebui sa dezvolte ideea, care mie mi s-a parut interesanta. Daca voua nu vi se pare, va inteleg si gata. :)
garbo_11407
Postat pe 15 Februarie 2013 17:10
Intr-un avion o doamna statea langa un tanar,din cand in cand d-na stranuta apoi se scutura ca electrocutata. si faza cu stranutul si frisoanele d-nei se repeta de cateva ori. Uimit,tanarul o intreaba:-Va este rau ,d-na?
-O..nu stiu cum sa va spun...dar sufar de o boala rara...de cate ori stranut-am un ORGASM!!
-Vai/1 nu am mai auzit,si ce luati?
-PIPER !!!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Februarie 2013 20:33
07, cu tot respectu' am citit ce-o zis fata.
Dac io nu vreu s vb despre ce i cum i cnd am orgasm, nu nseamn c n-am neles.

i da, nu mi se pare interesant.
Axl_R
Postat pe 16 Februarie 2013 16:34
ei si cu tine acum, soro... ia sa ti se para interesanta...! pai ce il dezamagim pe ala micu?
vrei sa ramaie corigent si anul acesta?
ia-i belete si la union, mamitzico!
heartbit
Postat pe 16 Februarie 2013 18:20
Acu-i la mod Western Union.
Axl_R
Postat pe 16 Februarie 2013 18:45
daca tot esti interesat de orgasme si manifestarile lor, citeste asta!
http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/13342/despre-orgasm-cu-mary-roach/pagina-2.html

acum fac si reclama la articolele garbo
heartbit
Postat pe 16 Februarie 2013 18:55
Doar ca..."pagina asta nu mai exista pe Garbo!"...
elisabeta_boia
Postat pe 16 Februarie 2013 19:21
Serios? La mine, da. Virus de pe FB.
Axl_R
Postat pe 16 Februarie 2013 19:26
betty, daca mergi pe fir, ajungi si unde trebuie!
ca nu isi publica astia nici link-urile lor integral de forum .. au o mintea asa creatzaaaaaaaa... in fine...
dar curios lucru tu ca femeie sa nu stii totul despre orgasme si sa vrei sa mai citesti articolul de pe site.... mai ales ca ziceai ca ai o experienta in domeniu destul de serioasa si ca esti binecuvantata cu un sot care .... face si drege...! deci oricum n-ai pierde nimic daca n-ai citi! eu unul n-am citit articolul... mult prea plictisitor!

cum ziceam...
cand are o blonda orgasm?
cui ii pasa?
(poate fi vorba de blonde vopsite!)
heartbit
Postat pe 16 Februarie 2013 20:21
Nu imi mai fac suvitze...
Rotty
Postat pe 16 Februarie 2013 21:12
ideea este urmatoarea: in momentul in care castigi o batalie dupa o indelunga asteptare, ai o senzatie asemanatoare orgasmului. cuvant cheie:"asteptare". te-am lamurit?
anylad
Postat pe 17 Februarie 2013 10:17
Eu sunt total de acord. In special cand vezica este foarte plina si se goleste putin, iar apoi iti inchizi sfincterul de golire voluntar si ramane totusi plina, dar putin mai goala. Buna analogie.
Lady_L
Postat pe 17 Februarie 2013 10:21
e total diferit dupa parerea mea : si diferenta e cat se poate de simpla si logica

prima varianta , cea cu vezica plina -abia astepti sa gasesti o toaleta si sa se termine ...
a doua varianta , orgasmul : iti pare rau ca-i asa de scurt

concluzie : mare diferenta

mutumiti de raspuns ?!
garbo110974
Postat pe 17 Februarie 2013 10:55
De la: garbo_11407, la data 2013-02-14 11:34:40Salutare tuturor!

Am gasit o postare de acum cativa ani (2007) a unei utilizatoare Garbo, unde aceasta facea, dupa parerea mea, o foarte interesanta analogie, comparand senzatia (primara) de orgasm feminin cu descarcarea unei vezici foarte pline. Va dau si link-ul pentru a re(vedea) cele scrise de ea:
http://www.garbo.ro/comentarii/articol/2349/Cum-se-manifesta-un-orgasm-Ce-simti-descriere.html (dintzishorul)

Intrebarea este: in ce masura sunteti de acord cu aceasta comparatie? In ce mod se manifesta aceasta senzatie? Este cum a spus ea, sau unii o percep diferit? Va invit sa va sustineti parerea.



Cu siguranta alte femei o percep diferit. Nu e ca la barbati, sa vezi exact ce si cum se excita, exista mai multe posibilitati de a avea o femeie orgasm: vaginal, punctul G, clitoridian. Dar chiar si barbatii au experientele lor diferite. Unii se multumesc cu un orgasm dupa 5 minute de efort, altii au descoperit senzatii mai intense daca reusesc sa isi mentina erectia mai mult timp. Eu am alte senzatii de la o perioada la alta, chiar daca seamana mult intre ele. Totusi nu sunt identice.
Pentru cine nu stie, oamenii, inclusiv femeile, sunt diferiti/e intre ei/ele, asa ca nu m-as astepta sa zica cineva "O, da, exact aceeasi senzatie de vezica plina am si eu, sunt sigura ca simt ca si persoana de mai sus." Nimeni nu poate fi sigur ca e aceeasi senzatie. Cel mult cadem de acord ca exista asemanari mari.
Spre norocul acestei persoane, a gasit o comparatie la indemana. Din comentariile de mai sus, trag concluzia ca putine pot gasi comparatii la indemana.
zaraza26
Postat pe 17 Februarie 2013 11:02
"Din comentariile de mai sus, trag concluzia ca putine pot gasi comparatii la indemana. "

...Sau stiu sa taca din degetzele referitor la asemenea subiecte ...
Rotty
Postat pe 17 Februarie 2013 11:12
Haidi bre, las' s vb! Mai facem i noi comparaii...

Nu dai cu pietre! Prefer s am altceva la ndemn...apoi...comparaii...
Cte puncte am pus.
Axl_R
Postat pe 17 Februarie 2013 11:19
Mh! Care mai triți p-aciulea, ha? Care-a mai dat colțu' și care nu?
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2013 11:27
S trieti! Io, nc nu.
Axl_R
Postat pe 17 Februarie 2013 11:31
Io nici nu am de gand Ziua buna moshule
Rotty
Postat pe 17 Februarie 2013 11:34
De la: Thor_again, la data 2013-02-17 11:27:55Mh! Care mai triți p-aciulea, ha? Care-a mai dat colțu' și care nu?


traim mai multi, nu prea multi... dar oricum destui nenea Thor!
si inca ceva ... am o intrebare privata pt tine... se poate?
heartbit
Postat pe 17 Februarie 2013 11:53
Heartbit, se poate, di ce s nu? Bag-o aciulea dac nu merge mesageria, ți rspund io n privat. Normal, dac-mi convine, muahahahaha!
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2013 12:01
vaz io bine?
thorelu`, am io asa niste mustrari... nu doar de constiinta.
dar gasesc eu calea sa dreg busuiocul.
esme
Postat pe 17 Februarie 2013 12:18
Esme, da' io tot te iombesc, cu tte mustrrile lu' matale de conștiinț! C d-ale mele, ce s mai zic?
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2013 12:19
thorelu`, asta e o mare usurare pt mine.
da` io tot mustrata sunt!
esme
Postat pe 17 Februarie 2013 12:37
esme, las' c tocmai ți scrisei n privat, așa c nu-ți mai bate capul cu prostioare d-astea!
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2013 12:38
Bre, da' forumu' aista e mai retardat dect era cnd bntuiam io p-acilea, zu așa! Ce-i cu tmpeniile astea, c de abia se ncarc! Și ce oligofreni au fcut ca pe bul s nu apar ultimele mesaje ci ultimele teme la care s-a comentat? Ca s nu mai spun c bula roz mi apare doar atunci cnd sunt n profilul meu... Bre, adminilor! Luați, dreaq, lecții de la ia vechi, c voi tare sunteți handicapați!
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2013 12:45
Asa asa ...Mai injura-i si tu ca noi i-am boscorodit destul
Rotty
Postat pe 17 Februarie 2013 12:53
Rotty, se pare c degeaba-i boscorodim! Administratori att de nesimțiți, de mrlani, de jegoși cum sunt știa de acum, nu a avut Garbo.ro niciodat! Deci i va durea la basc de boscorodelile noastre, ei tot niște nesplați care vor șterge comentariile ce nu le convin vor rmne! Cocalari de doi bani...
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2013 12:57
Amin.
Rotty
Postat pe 17 Februarie 2013 12:59
Ce comparatie aiurea!!!
Orgasmul nu este o simpla placere,este de 10 ori placere si nu se poate compara cu o vezica plina,este o comparatie ca nuca-n perete,saraca femeie e dusa cu pluta!!!
garbo162553
Postat pe 17 Februarie 2013 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 3 De la: maxalina 22 Octombrie 2012 14:08
parere despre sexul oral 120 De la: alfheim 29 Iulie 2011 10:28
Virginitate dupa 20 de ani 23 De la: lennaria 9 Octombrie 2013 10:10
indoiala de copil...?! 316 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 12:19
iubirea in concediu 16 De la: garbo055154 13 August 2012 15:42
Setari Cookie-uri