Orgasmul feminin-o analogie interesanta

si totusi ma intreb... oare de ce ai simtit nevoia sa postezi acelasi mesaj pe doua topicuri?
cred ca mai bine te apucai sa publici o lucrare stiintifica despre climax... daca tot consideri ca ai emanat vreo chestiune asa profunda si extraodinara incat sa merite sa fie postata peste tot... si faceai si un ban gramada... eventual candidai si la premiul Nobel pentru medicina si filozofie de cartier!
heartbit
Postat pe 1 Martie 2013 19:02
Am citit toata conversatia si , sincer sa fiu , mie mi se pare o dicutie "aproape stupida" (daca nu chiar ... ). As spune altfel - e ridicol sa vii si sa insisti ca cineva , necunoscuta, sa-ti povesteasca despre trairile ei. Orgasmul se naste intre urechi si nu intre picioare - asta e tot ce poti spune la tema data. Sfatul meu ar fi ca : cel mai bine e sa iubesti pe cineva (si ma refer la sentimente curate , din suflet si nu din ... ), ca pe acea speciala s-o faci sa se simte iubita din suflet , apoi sa o faci sa simte si orgasmul. in final tu , poate, vei intelege ce inseamna sa fii barbat , in adevarul sens al cuvantului , iar ia , poate iti va povesti cum traeste ea momentul.
garbo096683
Postat pe 2 Martie 2013 12:32
Fr aproape. Este.
Axl_R
Postat pe 2 Martie 2013 12:44
Imi pare bine ca unii s-au obosit sa citeasca toata conversatia pana aici, dupa cum au marturisit. M-as fi bucurat insa ca, pe langa faptul de a o lectura, sa o mai si aprofundeze. Mie mi se pare destul de nostim ca femeile nici macar nu se mai obosesc sa inteleaga ce simte o alta femeie, dar au pretentia ca barbatii sa ghiceasca absolut tot ce vor ele. E doar o constatare, fara a intra in misoginism... :)

In rest, am mai spus-o si o repet: nu mai dati cu pietre in mesager, ca nu va sade frumos. :) E ca si cum ai bate postasul ca ti-a adus o scrisoare care nu iti convine.
garbo_11407
Postat pe 2 Martie 2013 13:54
''Mie mi se pare destul de nostim ca femeile nici macar nu se mai obosesc sa inteleaga ce simte o alta femeie, dar au pretentia ca barbatii sa ghiceasca absolut tot ce vor ele.''

Nu rd, doar :)...da-i bun...Bine c nu-s brbat i logica nu-i pt mine.
Axl_R
Postat pe 2 Martie 2013 15:37
De la: Axl_R, la data 2013-03-02 15:37:36''Mie mi se pare destul de nostim ca femeile nici macar nu se mai obosesc sa inteleaga ce simte o alta femeie, dar au pretentia ca barbatii sa ghiceasca absolut tot ce vor ele.''

Nu rd, doar :)...da-i bun...Bine c nu-s brbat i logica nu-i pt mine.


Va, draga, nu trebuia sa te simti vizata. Tu stralucesti peste orice, esti deasupra oricarei logici.
Stai linistita si savureaza primavara. :)
Cheers!
garbo_11407
Postat pe 2 Martie 2013 16:35
Eiii, io-s mai nesimit, mai ales subtilitile m las rece...ca i berea cu care
Axl_R
Postat pe 2 Martie 2013 16:40
Inteleg, preferi o tigara... :)
garbo_11407
Postat pe 2 Martie 2013 16:44
N-ai neles, am ciocnit cu tine, apoi Da' cum ai zis, noi ateptm s ne nelegei.
Axl_R
Postat pe 2 Martie 2013 16:49
Voi asteptati prea multe...
Tigari nu mai ciocnim, fumezi singura.
garbo_11407
Postat pe 2 Martie 2013 16:54
Axl... deci voi asta asteptati, sa va intelegem noi??? pai daca voi nu sunteti instare sa va intelegeti... noi cum am putea?
cineva zicea ca femeile nu trebuie intelese, ci trebuie iubite!

un pescar tinerel ... prinde pestisorul de argint...
la care pestisorul ii zice ca daca ii da drumul, el fiind pestisorul de arginr, ii indepineste o dorinta...!
tanarul sta pe ganduri nitel si zice...
vreau o autostrada, numai a mea... de aici si pana in Caraibe!
cand aude pestisorul incepe sa se lamenteze ca el nu e asa puternic ca pestisorul de aur ... ca e mult de munca, intra materiale multe la autostrada aia.. ar pierde cateva zile sa i-o faca... etc ...
si in final ii zice sa aiba mila de el si sa-i ceara altceva...!
atunci tanarul ii zice.. ok, sa fie ceva mai simplu...
fa-ma sa inteleg femeile!!!!!!!
bucuros ca a scapat de autostrada... pestisorul incepe sa se gandeasca cum sa rezolve sarcina... si isi tot stoarce el mintea vreo 3...4 ore... pana la urma ... disturs ii zice:
- ...si pe cate benzi ai zis ca vrei sa fie autostrada aia???
heartbit
Postat pe 2 Martie 2013 19:55
Frioru' meu, ia citete tlic, ae cum trb! Pt c poi.
Axl_R
Postat pe 2 Martie 2013 20:00
Dragut banc.
Rau e ca ele nu vor sa fie doar iubite, ci si intelese...de cele mai multe ori insa, si lor le vine greu sa se inteleaga.
garbo_11407
Postat pe 2 Martie 2013 20:44
Io am trecut de faza aia.... De unde nu este,nici Dumnezeu nu cere.....
Rotty
Postat pe 2 Martie 2013 22:55
De la: Axl_R, la data 2013-03-02 20:00:37Frioru' meu, ia citete tlic, ae cum trb! Pt c poi.


nu-i nevoie... am inteles din prima... doar ca ma amuzam si eu putin ... si apoi trebuia sa am un preambul la bancul cu pricina!
heartbit
Postat pe 3 Martie 2013 02:41
De la: garbo_11407, la data 2013-02-14 11:34:40Salutare tuturor!

Am gasit o postare de acum cativa ani (2007) a unei utilizatoare Garbo, unde aceasta facea, dupa parerea mea, o foarte interesanta analogie, comparand senzatia (primara) de orgasm feminin cu descarcarea unei vezici foarte pline. Va dau si link-ul pentru a re(vedea) cele scrise de ea:
http://www.garbo.ro/comentarii/articol/2349/Cum-se-manifesta-un-orgasm-Ce-simti-descriere.html (dintzishorul)

Intrebarea este: in ce masura sunteti de acord cu aceasta comparatie? In ce mod se manifesta aceasta senzatie? Este cum a spus ea, sau unii o percep diferit? Va invit sa va sustineti parerea.


parerile sint personale
http://www.youtube.com/watch?v=IetV1n6WMwU&NR=1&feature=endscreen
garbo_11724
Postat pe 7 Martie 2013 01:37
Ejacularea precoce e o problema destul de urata, dar partea faina e ca exista pe piata o serie de produse care pot sa remedieze situatia si sa ajute destul de mult.

garbo_408385
Postat pe 7 Ianuarie 2015 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
locatii for sex;)! 262 De la: namyi 19 Aprilie 2011 18:00
Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........??? 1104 De la: eu_geminy 15 Noiembrie 2011 23:57
cum se poate explica absenta dorintei fizice (erectia) desi un barbat sustine ca doreste o femeie si o iubeste? 71 De la: 77 10 Noiembrie 2015 14:00
buna ziua 3 De la: maxalina 22 Octombrie 2012 14:08
jena de intimitate 48 De la: garbo_1681 28 Iunie 2012 12:05
Setari Cookie-uri