am nevoie de un sfat

De la: garbo_8857, la data 2012-12-29 10:17:32Draga mea, dupa parerea mea de fin psiholog, de fapt ceea ce tu traiesti este o dragoste neimpartasita, neimplinita, suspendata. In trecut, ai fost dominata tot de teama si poate si acum faci tot la fel. Teama asta ne distruge vietile. Tu ai ramas cu gandul la el, el cu gandul la tine. Uneori acest tip de iubire ne poate distruge vietile. Sunt multe de zis la acest capitol.

Din punctul meu de vedere, tu esti divortata. Ok, deci asta prespune ca esti o femeie libera. Iti poti oferi sentimentele lui vrei si cui simti. teama ta este justificata, el are pe altcineva. este normal sa fii oarecum tu teama in san. Vrei sa te protejezi si inteleg asta. daca iti asumi aceasta responsabilitate, adica el are pe altcineva si simti ca vrei sa iubesti, ce astepti? Stii, exista o vorba, daca te uiti la tavan, ramai pana la urma cu el.

www.relatiidecuplu.com





ma bucur ca cineva ma intelege :)...intr-adevar am o teama...o sa incerc sa trec peste si ma voi intalni cu el dupa sarbatori...si o sa revin cu impresii.multumesc mult!!!
La multi ani si un an mai bun!
irina_stefan83
Postat pe 29 Decembrie 2012 21:25
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-12-29 12:30:22De ce nu? Eu te sfatuiesc sa-l intalnesti! Numai asa vei sti cine e cu adevarat pentru viata ta...daca indragostirea de acum 15 ani a fost importanta...E clar ca nu traieste fericit cu doamna de langa el, posibil sa te fi cautat exact ca sa umple un gol. Dar numai intalnindu-l vei afla cine esti pentru el.





Multumesc de sfat....o sa-l urmez :)....in viata mai trebuie sa mai si riscam...ce-o fi o fi

La multi ani!
Un an mai bun si multa sanatate
irina_stefan83
Postat pe 29 Decembrie 2012 21:31
De la: irina_stefan83, la data 2012-12-20 21:10:44Am nevoie de un sfat...acum mai bine de 15 ani,am cunoscut un baiat de care m-am indragostit insa in tacere...intre noi nu s-a intamplat niciodata nimic,el era ceva mai mare decat mine si nu aveam cercuri de prieteni comune. De fiecare data cand il intalneam inima imi batea foarte tare.Anii au trecut,eu m-am casatorit,am divortat,am 2 fetite...cand intr-o zi ma contacteaza pe un site de socializare,eu nestiind cine este pt ca nu avea niciun fel de poze. Intrebandu-l cine este el a inceput sa-mi povesteasca,tinand sa precizeze ca stie ca in trecut eu am fost indragostita de el.Am ramas foarte surprinsa de aceasta situatie...mi-a spus ca vrea sa ne intalnim si sincer nu stiu ce sa fac,cum sa reactionez.Inca nu ne-am intalnit face to face,vorbim de ceva timp pe mess...ma simt bine cand vorbesc cu el,pt ca nu trec printr-o perioada tocmai fericita si simt ca parca inima mi-o ia iar la trap,cu toate ca au trecut mai bine de 15 ani.I-am intrebat daca stia totusi ca eu sunt indragostita de el,de ce nu m-a bagat niciodata in seama?la care mi-a raspuns ca niciodata nu e prea tarziu.Exista totusi o problema,el are pe cineva momentan.nu este casatorit insa are pe cineva,a fost sincer si mi-a spus.D-aia imi este foarte greu sa iau decizia de a ma intalni cu el,cu toate ca imi doresc foarte mult asta.Nu-i inteleg nici lui intentiile.....si mi-e teama.Ce ma sfatuiti?


Daca va intalniti si vorbiti, nu cred ca moare nimeni din asta. Vedeti ce iese. Numai ca va trebui sa fii atenta, el stie ca tu il placi, dar tu ce stii despre sentimentele lui? Si ma mai gandesc ca daca te-ar fi placut cu adevarat nu te-ar fi scapat acum 15 ani, mai ales ca stia ce simti pt el.
zack
Postat pe 5 Ianuarie 2013 10:32
Nu te implica. Vrea doar sa profite de tine.Stie, din ce ati discutat pana acum ,ca esti vulnerabila din punct de vedere sentimental.E ca o hiena!Din moment ce el are inca o relatie....Daca era interesat de tine isi dorea sa fiti impreuna cu 15 ani inainte.Nu te-ar fi ignorat atunci,cu siguranta.Acum e doar curios si plictisit.Ai mari sanse sa suferi.
garbo_10469
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:57
Ce-si doreste cel de acum 15 ani care a inviat este in mod destul de clar zic eu o aventura,esti o prada usoara (ai fost indragostita de el).El s-ar putea sa fie nitel mai insurat decit recunoaste si cu copii.Asta n-ar opri pe nimeni sa vrea aventuri dar s-ar putea sa te raneasca profund.Provenind dintr-un grup din care ai facut parte s-ar putea lauda cu cucerirea ta si s-ar putea sa te jigneasca aceasta atitudine. Nu este o certitudine este mai bine zis un punct de vedere care sa te faca sa te gindesti la cit de mult ti l-ai dori in viata ta pe cineva care a ignorat sentimentele tale stiind de ele.Nu stiu cit de benefice sunt aceste genuri de.. daca se poate de ce nu, pentru ca trebuie sa te pretuiesti ca om si mai ales ca mama.Alegerea este a ta.
fengari
Postat pe 6 Ianuarie 2013 22:52
De la: garbo_10469, la data 2013-01-06 11:57:43Nu te implica. Vrea doar sa profite de tine.Stie, din ce ati discutat pana acum ,ca esti vulnerabila din punct de vedere sentimental.E ca o hiena!Din moment ce el are inca o relatie....Daca era interesat de tine isi dorea sa fiti impreuna cu 15 ani inainte.Nu te-ar fi ignorat atunci,cu siguranta.Acum e doar curios si plictisit.Ai mari sanse sa suferi.


Are mare dreptate oracolul 49!!! E o hiena, clar! Inchide-te in casa, trage draperiile. Suna la 112 si cere ajutor de urgenta. Nu iesi din casa! Roaga pe cineva sa iti cumpere un spray paralizant sau poate un pistol cu bile. Nu bea apa de la chiuveta!!! Ar putea fi otravita. Puneti o centura de castitate cu autodetonare in caz de intruziune- daca reuseste totusi nenorocitul sa iti faca cel mai rau lucru de pe lume pe care il poate face un barbat unei femei - sa se culce cu tine - tu nu poti accepta o astfel de umilinta oricum si il pedepsesti si pe el. E clar Nosferatu in persoana, venit sa profite de inocenta unei biete femei.
burst4x
Postat pe 7 Ianuarie 2013 09:14
quasaria
Postat pe 7 Ianuarie 2013 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna mamicilor! 4 De la: rheiush 17 Aprilie 2012 16:19
Test nastere prematura 4 De la: garbo_385367 7 Februarie 2014 13:45
canicie 25 De la: garbo_10295 13 Ianuarie 2013 10:48
avort spontan sau nu? 8 De la: RamonaPopescu 28 Iulie 2020 12:36
scurgeri anormale? 5 De la: RamonaPopescu 21 Ianuarie 2020 10:17
Setari Cookie-uri