canicie

poate din cauza problemelor nu imi dau seama dar va rog sa imi raspundeti este normal ca sotia mea sa fie extrem de geloasa pt faptul ca aveam o chitanta pe care scria numele operatorului ACESTA FIIND Femeie
garbo_10295
Postat pe 28 Decembrie 2012 02:17
scuzati CANICIE am vrut sa scriu casnicie nu am fost atent am tastatura virtuala scuze inca odata
garbo_10295
Postat pe 28 Decembrie 2012 02:23
depinde... daca e chitanta de la hotel cind ea stia ca lucrezi de noapte, poate ca da.
Idem, daca e chitanta de la un diamant pe care ea nu l-a primit.... da, ar putea fi chiar extrem de geloasa.
quasaria
Postat pe 28 Decembrie 2012 05:44
de ce sa mai fie geloasa din moment ce "aveai"? deci nu o mai ai, chitara....
jeje2011
Postat pe 28 Decembrie 2012 08:38
problema ata e ca nueste chitanta de la un hotel nici de la un diamant ci de la un notariat de la legalizarea unei copii
garbo_10295
Postat pe 28 Decembrie 2012 08:45
De la: garbo_10295, la data 2012-12-28 02:17:48poate din cauza problemelor nu imi dau seama dar va rog sa imi raspundeti este normal ca sotia mea sa fie extrem de geloasa pt faptul ca aveam o chitanta pe care scria numele operatorului ACESTA FIIND Femeie



fara foc nu iese fum...ceva candva..undeva..s -a intamplat...
Iryna_Iry
Postat pe 31 Decembrie 2012 12:00
de obicei asa este dar eu ma stiu curat de asta am si scris pe forum
garbo_10295
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:45
Aoleuuuu....Oare ce ar trebuii sa fac io ca sotul umbla prin toata lumea ???... Buna idee....Cand il sun seara ,la un oarecare hotel,daca raspunde receptionera,o pus-o.... ....Schimb iala....
Rotty
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:51
De la: garbo_10295, la data 2013-01-01 15:45:12de obicei asa este dar eu ma stiu curat de asta am si scris pe forum


sa inteleg ca tu esti exceptia?? posibil..chiar nu ai facut nimic de -a lungul casniciei care sa o faca pe sotia ta sa se comporte asa...de la un banal bon de casa... ??? poate o cunosteai pe operatoarea respectiva..iar sotia stia..poate a fost ceva intre voi inainte de ea si sotia stie..sunt multi de poate... insa ceva cert a decalansat reactia ei.. comunica cu ea..afla ce a deranjat-o... problemele dintr-o casnicie nu se rezolva pe "tacute"...o parere... numai bine...

Iryna_Iry
Postat pe 4 Ianuarie 2013 14:21
Detaliaza, detaliaza
zack
Postat pe 5 Ianuarie 2013 10:24
De la: garbo_10295, la data 2012-12-28 02:17:48poate din cauza problemelor nu imi dau seama dar va rog sa imi raspundeti este normal ca sotia mea sa fie extrem de geloasa pt faptul ca aveam o chitanta pe care scria numele operatorului ACESTA FIIND Femeie[/quote


Detaliaza, detaliaza
zack
Postat pe 5 Ianuarie 2013 10:25
Gelozia este boala grea. In spatele ei este frica de fapt. Frica de altcineva. Cand cineva este gelos se teme. E ca si cum ar fi intr-o camera cu fantome. Ceea ce gandeste este doar in mintea ei. Cauta sa o asiguri si sa aiba incredere in tine.
www.relatiide cuplu.com
garbo_8857
Postat pe 5 Ianuarie 2013 18:46
Cum poate afecta o chitara, o relatie sau o casnicie?? Geloasa pe ce?? pPe un obiect??
Jojolin
Postat pe 6 Ianuarie 2013 10:15
Nu era o chitanta ?
Rotty
Postat pe 6 Ianuarie 2013 10:23
Aoleo sa ma minunez sau sa ma intristez ? Nu era mai bine s-o intrebi pe ea direct cu calm de ce s-a suparat sau ce i s-a parut in neregula?Stii noi putem sa dezbatem ,un sfat insa la asa ceva ?Poate era ziua ei proasta ...aia care ni se mai intimpla din cind in cind cind ne trezim cu fata la cearceaf.Sotul meu mi-a spus de la inceputul casniciei sa nu las nici o nelamurire neclarificata ca poate crea confuzii si acestea la rindul lor neintelegeri.O fi rau? , pina acum vad ca a functionat .
fengari
Postat pe 6 Ianuarie 2013 22:34
Scuzeeeeeeeee!!! O chitanta!! Eu intentionat am scris o chitara, ca sa mi sara repede in ajutor **prietenii**!! Pentru asa ceva de ce ar fi geloasa d ne! Are probleme daca si asta i un motiv de gelozie! Pacat!Viata e scurta si ar trebui s o preocupe fericirea familiei nu ......o chitanta!!
Jojolin
Postat pe 8 Ianuarie 2013 19:57
NU te supara dar ce inseamna"" extrem de geloasa"",n-a mai vrut sa incalzeasca mincarea? sau ???????????????
fengari
Postat pe 9 Ianuarie 2013 16:32
De la: garbo_10295, la data 2012-12-28 02:17:48poate din cauza problemelor nu imi dau seama dar va rog sa imi raspundeti este normal ca sotia mea sa fie extrem de geloasa pt faptul ca aveam o chitanta pe care scria numele operatorului ACESTA FIIND Femeie

In mare parte este numai vina ta, tu esti cel care i-a alimentat neincrederea in tine cu diverse scene vis-a-vis de alte femei, tu si numai tu ai adus-o in stadiul asta cu buna stiinta! Ca acum nu-i mai suporti gelozia (posesivitatea)...asta e, suporta consecintele propriului tau "joc"! Niciodata o femeie nu este geloasa fara motive!
Sa fiu scuzata, dara asta este parerea mea!
LLisa
Postat pe 9 Ianuarie 2013 16:47
pt LLinsa multumesc de raspuns dar stiu ca voi femeile va tineti partea si sa stii ca nu eu am dat motive in casnicia noastra de a fi geloasa ci mai degraba ea cand eu eram plecat la munca in spania ea cauta alinare si se destainuia unui cumnat prin mess ca si el era plecat dar in italia EI ACUM CE MAI ZICI .si mai sunt si altele
garbo_10295
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:15
da cateva detalii de unde consideri ca a inceput 2gelozia "..un inceput tre sa fie..
Iryna_Iry
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:20
De la: LLisa, la data 2013-01-09 16:47:30
De la: garbo_10295, la data 2012-12-28 02:17:48poate din cauza problemelor nu imi dau seama dar va rog sa imi raspundeti este normal ca sotia mea sa fie extrem de geloasa pt faptul ca aveam o chitanta pe care scria numele operatorului ACESTA FIIND Femeie

In mare parte este numai vina ta, tu esti cel care i-a alimentat neincrederea in tine cu diverse scene vis-a-vis de alte femei, tu si numai tu ai adus-o in stadiul asta cu buna stiinta! Ca acum nu-i mai suporti gelozia (posesivitatea)...asta e, suporta consecintele propriului tau "joc"! Niciodata o femeie nu este geloasa fara motive!
Sa fiu scuzata, dara asta este parerea mea!



925 eu zic sa iti dai si doua perechi de palme, da acu', si mai repede te rog! nu iti este clar ca ai gresit?? nu conteaza ce, dar este clar ca ai gresit. NICIODATA o femeie nu actioneaza fara motiv. Nu conteaza ca motivul poate fi complet imbecil, dar ea are un motiv frate... Si tu esti vinovat oricum.

Eu zic ca ai gresit locul unde sa ridici o astfel de intrebare. Raspunsul este cat se poate de simplu: in conditiile in care nu planau asupra ta suspiciuni ca ai avea vreo aventura nu respectiva notarita sau ce o fi ea, NU, NU E NORMAL.
burst4x
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:36



"O casnicie buna e formata dintr-o jumatate buna si una tare"

Viktor de Kowa
barboneli
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:30
Tare de cap ?
Rotty
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:37


daca vrei.... ! si asta e un fel de-a zice... !!!!
barboneli
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:44
Eu cand sunt tare.....nervoasa,jumatatea tre sa fie taaaaaare calma
Rotty
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare am ramas insarcinata? 43 De la: Claudia19 13 Martie 2012 21:27
ce trebuie sa stie o viitoare mamica despre sarcina? 3 De la: garbo_1568 26 Aprilie 2012 10:53
Remedii naturale pentru femeile gravide sau mămicile care alăptează 2 De la: Medic_Fares 25 Iulie 2019 18:07
buna seara am si eu nevoie de un sfat: timp de jumătate de an pina luna aceasta am avut o menstruației de 28 zile . acum am 5 zle de inri 3 De la: Jennifer 18 Ianuarie 2015 09:05
Mi-a intarziat ciclul menstrual 16 zile. Ce pot sa fac sa imi vina mai repede? 22 De la: qwertyuiop 30 Noiembrie 2016 20:35
Setari Cookie-uri