buna am o ploblema:|


modestia ta este de-a dreptul coplesitoare....
vocabularul, exprimarea , in speta, arata foarte ...de cartier...( clar orasean )
si...pari cam.... incurcata...intre...oceane ( daca intelegi ce vreau sa spun)
de la tara...moi

P.S. Cunosti expresia " am mai fost noi, pe tractor"?
dor72_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:20
Bonsoir! Je la fel!
Axl_R
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:25


tu stiu ca stii cum e

Bonsoir! ioi sa nu incurcam lumea p-aci cu...taranismele noastre..."de la tara"
dor72_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:29
Eii, s nu aib pr! Avem i noi o cultur...2, 3...

i c am primit dezlegare.
Axl_R
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:38

fetiscano, eu in prezent, nu mai am nicio cultura....e totul...inghetat
dor72_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:40
Nu-i bai. Atept/m pn' la primvar.

Nici io.
Axl_R
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:46

oare sa ne mutam la...ranch?
dor72_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:48
Io n-am motenit, nica.
Axl_R
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:52
Tolai Doamne...va dati si voi cu americanii ? Si cine mai mere la capalit la anu` ?
Rotty
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:53
io da...dar de la tatal meu, Dumnezeu sa il odihneasca in pace
nicidecum de la ...tac'su...deh, sunt si eu de pe la tara...de unde atata (sub)cultura....la noi, ori e, ori nu e...

rotty, se pare ca avem o..."ploblema"
dor72_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:59
Trandafar, de la tata i io.

Rotty, chiar avem o pr, noi estem patroane. Cnd mai cplim?
Axl_R
Postat pe 17 Noiembrie 2012 19:02

da, ca tre' sa mentinem...circuitul...conectat ( ca niste patroane ce suntem )
dor72_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 19:03
Hmmm....Vi s-a urcat modernismul la tartacuta Azi maine va aud prin vreun aeroport . " cum se spone la voi la cow....aia...femeia lui boul..." Hmmmm...
Rotty
Postat pe 17 Noiembrie 2012 19:13
mai Rotty, "COOL" ar fi sa uiti limba romana pe aeroport; nu stiu daca iti amintesti cand a plecat Raducioiu in Italia (parca) si s-a intors la un meci cu nationala dupa vreo doua luni de stat in Italia si nu mai stia sa vorbeasca romaneste (chiar a zis ceva...come se spune la voi.... )
Daca "dor 72" nu a inteles unde am tintit eu cand am intrebat-o pe cea care a deschis topicul "de unde de la tara esti" , imi pare rau dar a trebuit sa-i raspund; cred ca nu e prima data cand spun ca am niste baieti care vor sa ajunga sa studieze cu burse de la NASA si chiar au reusit (nu e cazul sa intru in detalii) dar a fost concurs pe intreaga Europa (concurs sustinut intr-o tara Europeana, intr-o limba de circulatie internationala) si s-au clasat pe locurile 1 si 3; De mici doreau sa le ia banii americanilor , adica sa studieze pe banii lor si uite ca au reusit.
Ca tatal copiilor mei a murit in vara asta am mai spus, e adevarat ca nu am expus aici masa succesorala dar una dintre case acolo este , unde am scris in celalalt comentariu.
Si acum ce sa fac? sa-mi fie jena ca am copii care invata pe rupte si nu golanesc ca altii ?
sa-mi fie jena ca ai mei copii au inteles acum la vasrta adolescentei ce trebuie sa faca cu viata lor?
SI nu e prima data cand spun ca partenerul meu de viata are copiii stabiliti in USA (sunt casatoriti acolo la "tara" :sml-happy0009
Asa ca "dorulet" (Visul unei nopti de iarna- T.Musatescu) mai bine taci cand nu iti este clar despre ce este vorba;


adeline
Postat pe 18 Noiembrie 2012 17:47
ranca de mine o fcut o rncu, care la anu' studiaz n Japonia. Nu, nu mi-e ruine.
On sau off topic. N-am nicio "ploblem''.
Axl_R
Postat pe 18 Noiembrie 2012 17:56
Stiu Adeline de copiii tai,ca am citit cand ai mai scris pe ici pe colo. Felicitari,poti fi mandra. Eu ieri glumeam si tachinam fara rautate. In rest.....nu ma bag.
Axl....ma iei cu tine la capalit orez in concediu ?
Rotty
Postat pe 18 Noiembrie 2012 17:57
Io nu merg bre, stau la mine-n ograd.
Axl_R
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:07
pot sa merg io? is mica si galbina
Eugenia_
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:08
No bine noooo....Daca nu vreeeeiiiii..... ....Imi luam si io o sabie de samurai pe vreo doua hectare sapate....
EU_...mergem noi doua ?
Rotty
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:11
da! si-i aducem lu rose un halat, din ala, japonez
Eugenia_
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:15
Sushi nu trece pe lista ca ne da cu el in cap...
Rotty
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:17
Mi, cte kile ai? Iar cm? La hand baggage limita-i 42x32x25.

Am kimono.
Axl_R
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:17
merg transata

imi fac hara-kiri. ma asisti?
Eugenia_
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:19
Chiar insiti?
Axl_R
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:24
ar fi o onoare pentru mine

da ai cutitu ascutit?
Eugenia_
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:26
Tolai Doamne...Ptiu ptiu de tri ori in san....Ce va trece prin cap ? Dau io o geanta mai mare
Rotty
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:30
scriem un scenariu...horror. sa vedem daca prinde
Eugenia_
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:35
Mie nu imi place horror ...poate o parodie ?
Rotty
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:37

si mai ziceti ca postiti....ai, ai, ai....
moldoveanco, nu te stiam atat de disperata
fetele mele,

adeline, felicitari pentru copiii tai si cinste parintilor care au crescut astfel de pui

cat despre comentariu: am inteles perfect unde ai tintit si tocmai de aceea am si intervenit...
ieri, de exemplu, am fost cu fiu-meu la fotbal ...la tara evident, deoarece acolo este el legitimat, la o echipa de tara ( de iarba, adica...nu de sintetic )
si au aparut pe acolo doua fatze care isi incurajau copiii ( jucatori in echipa adversa) cam asa: "haideti mai, va bat taranii astia"
si sa vezi pozna, "taranii" nostri chiar i-au batut...mar
dar, Adeline, crede-ma , sunt mai mult decat sigura , ca nu stiau unde sa aseze la masa tacamurile, necum ordinea in care trebuie folosite...fiu-meu, "taran de taran" ( olimpic , printre altele...ar fi avut de furca cu ele , sa le convinga ce rost are cutitul )

am o sensibilitate aparte, pentru asemenea "tinte", tocmai pentru ca locuiesc la tara de cand ma stiu ( si e ceva vreme) si nu am cum sa accept asemenea exprimari....
chiar ii jigniti pe tarani, fara suparare...

inca o data, sa te bucuri de puii tai asa cum eu ma bucur de al meu...ca nu golaneste si ca are preocupari...diverse si sanatoase si planuri pe termen lung

in rest, seara frumoasa tuturor
dor72_
Postat pe 18 Noiembrie 2012 19:59
Lasa ca io stau aici la tara si imi place...Sunt "la curent" cu toate lucrarile agricole,inclusiv cu gunoiatul care imi "parfumeaza" locuinta uneori
Spunand in oras unde locuiesc,inca nu m-a facut nimeni "taranca". Dimpotriva,am fost chiar invidiata uneori de cei ce locuiesc in oras ca furnicile.

Seara frumoasa si tie Dor
Rotty
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac?sa lupt pt.el,desi va trebui sa infrunt atatea.... 47 De la: princess_21 26 Mai 2010 18:37
droguri...ajutor 12 De la: quasaria 9 Octombrie 2010 21:47
am nevoie de o indrumare 9 De la: kokomic 1 Ianuarie 2011 02:53
Dar intr-adevar, s-a schimbat femeia? 43 De la: garbo_466560 21 Mai 2017 13:35
nedumerita 34 De la: Topazz 17 Septembrie 2012 18:16
Setari Cookie-uri