ce inseamna sa ai caracter. Si importanta lui

Societatea ii respecta pe oamenii cu logica; societatea ii numeste pe acestia oameni cu caracter... De ce? Pentru ca transmit mesaje de genul:

Ai grija de gandurile tale... pentru ca vor deveni cuvintele tale.
Ai grija de cuvintele tale... pentru ca vor deveni faptele tale.
Ai grija de faptele tale... pentru ca vor deveni obiceiurile tale.
Ai grija de obiceiurile tale... pentru ca vor deveni caracterul tau.
Ai grija de caracterul tau... pentru ca va deveni destinul tau
ingerasulluptator
Postat pe 13 Octombrie 2012 21:23
De la: Rotty, la data 2012-10-13 21:28:02Wauuuu....Ingerasule ma uimesti.... :sml-love0049
...Sau poate ca nu ?
adica esti obisnuit cu desteptaciunea mea
ingerasulluptator
Postat pe 20 Octombrie 2012 19:08
Caracter ? Inca un cuvint strain de realitate,daca privesti la Basescu,Napoleon ,Hitler,Gingis Han si alti idioti.
A numi caracter calitatile unui om normal ,este o complicata constatare deoarece omul se comporta si actioneaza functie de mediul in care traieste,functie de calitatea membrilor unei societati,de capacitatea lui de a deveni o sursa de influenta negativa sau pozitiva in relatiile interumane.Astfel sunt oameni care mint ,inseala,ucid zimbind,lasind impresia de oameni de caracter in cadrul unai societati subevoluate.
http://www.youtube.com/watch?v=4sO8p8W2l9w&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 21 Octombrie 2012 00:36
mda... ironic, dar marii criminali ai istoriei erau totusi "oameni de caracter". Nu lasi, nu mimoze, nu ezitanti, sau slabi. Produsul perfect al unei societati imperfecte.
quasaria
Postat pe 21 Octombrie 2012 00:46
http://www.youtube.com/watch?v=Wt5eWjwPlVA


Vescan - Caracter de piatra
GHEISA_
Postat pe 21 Octombrie 2012 08:44


ce mai... ati facut praf topicul lui ingeras... !!! unde da-ti voi... si unde crapa la ea.... !!!

auzi ingeras... explica-mi si mie, cum este cu fraza pe care ai scris-o ? "Ai grija de caracterul tau... pentru ca va deveni destinul tau"... ca eu n-am inteles, ca-s mai prostutz... ! o data, cineva a tot sustinut pe aici ca destinul ti-e scis deja... cum naiba are legatura cu caracterul, care se formeaza cu timpul... ? tu intelegi ce ne scrii sau le repeti automat... ?
barboneli
Postat pe 21 Octombrie 2012 09:20

...da di ce tre' sa am grija sa devina intzelepciunea mea?? ti rog fr.!
Fss_ssu
Postat pe 21 Octombrie 2012 10:32
ce ti-e si cu caracteru' asta.....
Rosemaryyy
Postat pe 21 Octombrie 2012 23:50
vedeti ce inteleapta pare ingerasul cand face copy-paste, in loc sa se increada ca de obicei in puterea logicii si ortografiei ei ireductibile?
Sassette
Postat pe 23 Octombrie 2012 00:19
De la: VOIAJOR, la data 2012-10-21 00:36:44Caracter ? Inca un cuvint strain de realitate,daca privesti la Basescu,Napoleon ,Hitler,Gingis Han si alti idioti.
A numi caracter calitatile unui om normal ,este o complicata constatare deoarece omul se comporta si actioneaza functie de mediul in care traieste,functie de calitatea membrilor unei societati,de capacitatea lui de a deveni o sursa de influenta negativa sau pozitiva in relatiile interumane.Astfel sunt oameni care mint ,inseala,ucid zimbind,lasind impresia de oameni de caracter in cadrul unai societati subevoluate.
http://www.youtube.com/watch?v=4sO8p8W2l9w&feature=related
Pai Hitler a fost un om puternic..cred ca ura la facut puternic...Daca un om este puternic si are personalitate puternica de a-i domina pe ceilalti,asta nu inseamna ca are caracter..este puternic si a avut anumite interese distrigatoare.
si eu pot sa zic ca inainte sa am credinta eram puternica,,dar nu pot sa spun ca aveam caracter.Carcaterul ti-l formezi in timp,,te autoeduci,,,straduindu-te ca sa te obisnuiesti cu lucruri constructive

daca anumiti oameni sunt mai puternici si de a-i putea domina si manipula pe altii cum ar fii pe alti barbati,lcare ei doar sex au in cap,,pt ca nu au principii si sunt usor de infulentat.

hITLER REA PUTERNIC,dar nu avea pic de carcater si avea o gandire diabolica de a0i duce pe toti oamenii la moarte
ingerasulluptator
Postat pe 23 Octombrie 2012 21:29
Pai Hitler a fost un om puternic..cred ca ura la facut puternic...Daca un om este puternic si are personalitate puternica de a-i domina pe ceilalti,asta nu inseamna ca are caracter..este puternic si a avut anumite interese distrigatoare.
si eu pot sa zic ca inainte sa am credinta eram puternica,,dar nu pot sa spun ca aveam caracter.Carcaterul ti-l formezi in timp,,te autoeduci,,,straduindu-te ca sa te obisnuiesti cu lucruri constructive

daca anumiti oameni sunt mai puternici si de a-i putea domina si manipula pe altii cum ar fii pe alti barbati,lcare ei doar sex au in cap,,pt ca nu au principii si sunt usor de infulentat.

hITLER REA PUTERNIC,dar nu avea pic de carcater si avea o gandire diabolica de a0i duce pe toti oamenii la moarte
ingerasulluptator
Postat pe 23 Octombrie 2012 21:30
De la: barboneli, la data 2012-10-21 09:20:43

ce mai... ati facut praf topicul lui ingeras... !!! unde da-ti voi... si unde crapa la ea.... !!!

auzi ingeras... explica-mi si mie, cum este cu fraza pe care ai scris-o ? "Ai grija de caracterul tau... pentru ca va deveni destinul tau"... ca eu n-am inteles, ca-s mai prostutz... ! o data, cineva a tot sustinut pe aici ca destinul ti-e scis deja... cum naiba are legatura cu caracterul, care se formeaza cu timpul... ? tu intelegi ce ne scrii sau le repeti automat... ?
ce legatura are destinul cu faptul ca tu alegi sa mergi pe cai gresite.si nu vrei sa te rogi la Dumnezeu sa te pocaiesti de toate relele tale,,si sa iti asculti constiinta.Si destinul tau este in functie si de ceea ce iti doresti tu.
Eu spre exemplu nu doresc sa ma casatoresc niciodata sa fiu sluga unui barbat care munceste si aduce 2 bani acasa apoi eu trebuie sa fac toata treaba in casa si sa mai si muncesc pt ca nu ajung banii barbatului...

oamenii ar avea alt destin daca toti ar respecta poruncile si ar fii corecti unii cu altii.
destinul pe care Dumnezeu la scris pt oameni sunt cele 10 porunci.Acum oamenii aleg destinul pe care Dumnezeu l-a ales pt ei sau isi aleg alt destin tragic.
stii ce se spune,,ce isi face omul singur se numeste lucru manual
ingerasulluptator
Postat pe 24 Octombrie 2012 23:07
De la: barboneli, la data 2012-10-21 09:20:43

ce mai... ati facut praf topicul lui ingeras... !!! unde da-ti voi... si unde crapa la ea.... !!!

auzi ingeras... explica-mi si mie, cum este cu fraza pe care ai scris-o ? "Ai grija de caracterul tau... pentru ca va deveni destinul tau"... ca eu n-am inteles, ca-s mai prostutz... ! o data, cineva a tot sustinut pe aici ca destinul ti-e scis deja... cum naiba are legatura cu caracterul, care se formeaza cu timpul... ? tu intelegi ce ne scrii sau le repeti automat... ?
ce legatura are destinul cu faptul ca tu alegi sa mergi pe cai gresite.si nu vrei sa te rogi la Dumnezeu sa te pocaiesti de toate relele tale,,si sa iti asculti constiinta.Si destinul tau este in functie si de ceea ce iti doresti tu.
Eu spre exemplu nu doresc sa ma casatoresc niciodata sa fiu sluga unui barbat care munceste si aduce 2 bani acasa apoi eu trebuie sa fac toata treaba in casa si sa mai si muncesc pt ca nu ajung banii barbatului...

oamenii ar avea alt destin daca toti ar respecta poruncile si ar fii corecti unii cu altii.
destinul pe care Dumnezeu la scris pt oameni sunt cele 10 porunci.Acum oamenii aleg destinul pe care Dumnezeu l-a ales pt ei sau isi aleg alt destin tragic.
stii ce se spune,,ce isi face omul singur se numeste lucru manual
ingerasulluptator
Postat pe 24 Octombrie 2012 23:07
De la: barboneli, la data 2012-10-21 09:20:43

ce mai... ati facut praf topicul lui ingeras... !!! unde da-ti voi... si unde crapa la ea.... !!!

auzi ingeras... explica-mi si mie, cum este cu fraza pe care ai scris-o ? "Ai grija de caracterul tau... pentru ca va deveni destinul tau"... ca eu n-am inteles, ca-s mai prostutz... ! o data, cineva a tot sustinut pe aici ca destinul ti-e scis deja... cum naiba are legatura cu caracterul, care se formeaza cu timpul... ? tu intelegi ce ne scrii sau le repeti automat... ?
ce legatura are destinul cu faptul ca tu alegi sa mergi pe cai gresite.si nu vrei sa te rogi la Dumnezeu sa te pocaiesti de toate relele tale,,si sa iti asculti constiinta.Si destinul tau este in functie si de ceea ce iti doresti tu.
Eu spre exemplu nu doresc sa ma casatoresc niciodata sa fiu sluga unui barbat care munceste si aduce 2 bani acasa apoi eu trebuie sa fac toata treaba in casa si sa mai si muncesc pt ca nu ajung banii barbatului...

oamenii ar avea alt destin daca toti ar respecta poruncile si ar fii corecti unii cu altii.
destinul pe care Dumnezeu la scris pt oameni sunt cele 10 porunci.Acum oamenii aleg destinul pe care Dumnezeu l-a ales pt ei sau isi aleg alt destin tragic.
stii ce se spune,,ce isi face omul singur se numeste lucru manual
ingerasulluptator
Postat pe 24 Octombrie 2012 23:07
ce legatura are destinul cu faptul ca tu alegi sa mergi pe cai gresite.si nu vrei sa te rogi la Dumnezeu sa te pocaiesti de toate relele tale,,si sa iti asculti constiinta.Si destinul tau este in functie si de ceea ce iti doresti tu.
Eu spre exemplu nu doresc sa ma casatoresc niciodata sa fiu sluga unui barbat care munceste si aduce 2 bani acasa apoi eu trebuie sa fac toata treaba in casa si sa mai si muncesc pt ca nu ajung banii barbatului...

oamenii ar avea alt destin daca toti ar respecta poruncile si ar fii corecti unii cu altii.
destinul pe care Dumnezeu la scris pt oameni sunt cele 10 porunci.Acum oamenii aleg destinul pe care Dumnezeu l-a ales pt ei sau isi aleg alt destin tragic.
stii ce se spune,,ce isi face omul singur se numeste lucru manual



ingerasulluptator
Postat pe 24 Octombrie 2012 23:12
ce legatura are destinul cu faptul ca tu alegi sa mergi pe cai gresite.si nu vrei sa te rogi la Dumnezeu sa te pocaiesti de toate relele tale,,si sa iti asculti constiinta.Si destinul tau este in functie si de ceea ce iti doresti tu.
Eu spre exemplu nu doresc sa ma casatoresc niciodata sa fiu sluga unui barbat care munceste si aduce 2 bani acasa apoi eu trebuie sa fac toata treaba in casa si sa mai si muncesc pt ca nu ajung banii barbatului...

oamenii ar avea alt destin daca toti ar respecta poruncile si ar fii corecti unii cu altii.
destinul pe care Dumnezeu la scris pt oameni sunt cele 10 porunci.Acum oamenii aleg destinul pe care Dumnezeu l-a ales pt ei sau isi aleg alt destin tragic.
stii ce se spune,,ce isi face omul singur se numeste lucru manual



ingerasulluptator
Postat pe 24 Octombrie 2012 23:12
a avea caracter nu inseamna sa afisezi un caracter...toti oamenii se straduiesc sa pozeze frumos dar caracterul nu este poza ce-o aratam ci mai mult...este ceea ce construim zi de zi ...e f adevarat ca fiecare pas aduce ceva bun sau ceva rau...depinde de noi ...de alegerile noastre....nu putem schimba destinul cred eu dar putem alege felul in care ajungem la destinatie....la serviciu trebuie sa merg...daca merg cu masina personala,cu autobuzul sau pe jos depinde de ce efort am facut eu ca sa merg mai confortabil ,depinde de mine alegerile dar si munca depusa pt ca degeaba vreau daca n-am facut decat sa visez si sa pozez fumos...un caracter il construim zi de zi muncind la el si il perfectionam in timp,dureaza uneori ani dar daca nu-i dam importanta poate sa se darame totul intr-o clipa...e nevoie de o clipa de neatentie sau nepasare pt a se surpa o munca de ani de zile...ce se darama se poate repara tot prin munca.... ceea ce daramam nu este usor sa reconstruim ...e greu dar frumusetea o vedem abia la final niciodata cat timp se lucreaza ...cine mai are nevoie de un caracter lucrat?putini,f putini isi mai doresc asta desi e mare nevoie de asa ceva .
yzabela_03
Postat pe 27 Octombrie 2012 11:48
bravo,ingeras.
mai pe lung gasiti ideile astea,in cartea puterea gandului,de swami shivananda,se gaseste si pe net.....
daniilia
Postat pe 28 Octombrie 2012 21:46
Ce inseamna caracter?! E greu de spus... In ziua de azi , femeile categorisesc NESIMTITII prin aceea ca sunt niste tipi TRANDY... COOL ...sau mai stiu eu cum...ah ! Da...NONCONFORMISTI...Ca e nespalat...agramat...laiet...si ,,bonjurist...nu mai conteaza...este cel ce traieste de azi pe maine si nu il intereseaza nimic decat viata lui si eventual o relatie pasagera... Stie sa minimalizeze efectele si sa exacerbeze momentul... In afara de multa vrajeala si ceva in pantaloni...nu au nimic dar, reusesc sa seduca femei si sa le converteasca la ideologia lor... E greu in ziua de azi ca unei femei sa ii placa un barbat cult, elegant, indatoritor...genul asta este considerat PAPAGAL...pe cand un tip COOL... Eiii ?
adsum
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:35
Caut un papagal! Unde este?
Axl_R
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:41
De la: adsum, la data 2012-10-29 22:35:16Ce inseamna caracter?! E greu de spus... In ziua de azi , femeile categorisesc NESIMTITII prin aceea ca sunt niste tipi TRANDY... COOL ...sau mai stiu eu cum...ah ! Da...NONCONFORMISTI...Ca e nespalat...agramat...laiet...si ,,bonjurist...nu mai conteaza...este cel ce traieste de azi pe maine si nu il intereseaza nimic decat viata lui si eventual o relatie pasagera... Stie sa minimalizeze efectele si sa exacerbeze momentul... In afara de multa vrajeala si ceva in pantaloni...nu au nimic dar, reusesc sa seduca femei si sa le converteasca la ideologia lor... E greu in ziua de azi ca unei femei sa ii placa un barbat cult, elegant, indatoritor...genul asta este considerat PAPAGAL...pe cand un tip COOL... Eiii ?
pai Da pt ca si femeile si barbatii nu stiu sa aprecieze sinceritatea..Si stii de ce femeile nu stiu sa aprecieze sinceritatea pt ca ele au copiat gandirea tatalui lor atunci cand erau copiii.Pt ca copiii copie gandirea tatalui...femeile au poate sensibilitatea lor,,dar ele de copii au copiat gandirea tatalui lor,,pt ca copii copie gandirea liderului din familie nu al slugii,,care si ea practic a fost si rea manipulata la randul ei de tatal copiindu-i gandirea.,
Lumea aceasta este condusa de gandirea pacatoasa a barbatilor..
Pt ca ele vor ca femeile sa fie niste pacatoase sa faca sex ca sa aiba ei piese de schimb.
Barbatilor le place sa fie pacatosi...mentalitatea asta a fost transmisa de alte generatii,barbati mai batrani
ingerasulluptator
Postat pe 31 Octombrie 2012 10:56
barbatii spre exemplu nu vor sa lupte ca sa isi formeze un carcater pt ca lor le pasa sa fie la fel ca toata lumea....
Spre exemplu mie,,,nu mi-ar placea sa ma casatoresc sa il invat eu pe barbat sa gandesc eu in locul lui pt ca lui ii place sa fie pacatos...Sa ma casatoresc ca sa imi bag dusmanul in casa..
eu mai degaraba este mai usor sa slujesti pe Dumnezeu decat sa locuiesri cu dusmanul in casa sa mai si gandesti pt el sa ii cureti murdaria,,pt ca la barbat ii place curatenia dar nu ii place sa faca curat
ingerasulluptator
Postat pe 31 Octombrie 2012 11:10
De la: Axl_R, la data 2012-10-29 22:41:11Caut un papagal! Unde este?
pai hitler era un papagal
ingerasulluptator
Postat pe 5 Noiembrie 2012 22:15
De la: ingerasulluptator, la data 2012-10-20 19:08:30
De la: Rotty, la data 2012-10-13 21:28:02Wauuuu....Ingerasule ma uimesti.... :sml-love0049
...Sau poate ca nu ?
adica esti obisnuit cu desteptaciunea mea


deci ? citind cu atentie, ne dam seama cine este rotty si ce mixer foloseste el. un imbecil.asta da caracter.nu-i asa mirela? pantera???mirela? vai, notele astea sint folosite de thor cind compune pt programele lui eugen, catre fuge si ramine adi bogoshell, ionutz si alti maimutzoi/ jeni, tu ce rol joci in circul asta? dar pera?
garbo_5862
Postat pe 5 Noiembrie 2012 22:53
Caracterul este un lucru important pt. oameni!
Jojolin
Postat pe 10 Ianuarie 2013 22:42
garbo_11748
Postat pe 29 Martie 2013 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vorbeam cu mama mea 19 De la: m_ada 9 Iulie 2010 19:41
Fidela sau Infidela? 341 De la: tutankhamon 29 August 2010 00:47
topic pentru poezii stangace... 2065 De la: fleurdelis 29 Ianuarie 2016 21:13
Aspecte care descriu cum anume ne simim! 92 De la: tutankhamon 6 Iunie 2009 20:08
Umor involuntar 206 De la: betty37 27 Martie 2011 23:41
Setari Cookie-uri