cand el e neamt ....

daca nu era un mesaj de iq subunitar, na, normal ca l-au sters: vorbesti limbi straine.
Pe irina n-o sterge nimeni. Nici postarile agramate (probabil la alea sint oricum imposibil de identificat cuvinte... obscene sau nu).
quasaria
Postat pe 6 Octombrie 2012 23:01
E o greseala pe care prefer sa mi-o asum in continuare.
Bine, asta daca nu cumva una ca irinuca o fi vreun cont de admin, ca sa mai anime atmosfera pe forum si sa iti convinga odraslele sa mearga la scoala, in cazul in care nu doresti sa ajunga precum ea.
anakin
Postat pe 7 Octombrie 2012 13:03
Sa anime atmosfera ? Sa ne sufoce ai fi vrut sa zici...
Chiar daca e de la admini...sufera de exces de zel
Rotty
Postat pe 7 Octombrie 2012 13:17
trebuie sa mai treaca cv vreme ca tu sa intelegi ca noi suntem priviti ca niste fiinte inferioare fata de ei, dar exista un dar dupa ce va vedea ,,prietenul,, ca totul e ok va trece cv timp si atunci te vor lua altfel ca pe unul de -al lor ,dar va mai trece vreme daca intre timp nu te vei plictisi si vei renunta.si eu am avut si am de aface cu cv austrieci care sunt la fel .daca ma crezi nici numele meu nu vor sa-l pronunte in lb romana ce sa zic ca nici pe harta nu stiu unde e romania ,ce e cu moldova ardealul si asa mai departe... rabdare daca nu adio si gata treci mai departe.Succes!
garbo_3121
Postat pe 7 Octombrie 2012 14:45
De la: crisdan, la data 2012-10-06 10:36:19Hallo,eu locuiesc in Mnchen ! Am si eu o poveste exact ca ai a ta.tot ce trebuie sa faci e sa nu l lași sa te domine si sa te controleze.parerea lor despre noi nu o sa o schimbi niciodat,tu sa ii arati doar ca si noi femeile romnce avem demnitate si respect de noi insine si nu toate suntem așa cum cred ei:hoate, prostituate etc.sunt si aici oameni buni trebuie doar sa ii cauti😄iar cu el comporta-te ca si cu un Neamț ,nu ca si cu un roman!poate reușim sa ne si ntlnim 😄



Ceauuu,

Iti multumesc pentru mesaj. Am vorbit cu el si i-am spus cam ce ma doare. Nu imi doresc sa il ... schimb insa unele lucruri care ma deranjeaza nu o sa le mai accept...nu doar lui.. NIMANUI.
O sa incerc sa iti scriu un mesaj privat, nu stiu exact cum functioneaza asta insa imi doresc sa vorbim si chiar sa ne intalnim la o cafea.

garbo_7733
Postat pe 7 Octombrie 2012 21:57
De la: quasaria, la data 2012-10-06 11:20:4877, daca vrei sa inteleaga prin ce treci tu.... oricit ar fi de bine intentionat, nu are cum. Eu traiesc la multe mii de km de RO - si am inteles de la inceput ca trebuie sa "mut" cit mai mult din mine peste bariera diferentelor, daca vreau sa traiesc aici, pentru ca ei nu se vor apropia de realitatea mea. Eu trebuie sa ma apropii de realitatea lor, pe cit posibil sa simt la fel, gindesc la fel, traiesc la fel. Altfel imi fac singura viata grea. E inutil sa astept sa inteleaga.
De cite ori imi e greu - si imi e, de multe ori - imi amintesc ca eu am ales sa traiesc aici. Si asta e cu bune, cu rele. Mi-am dorit bunele, mi-am asumat relele. Si mi-am asumat sistemul de valori pe care l-am gasit aici, asa cum e el, mult diferit de tot ce stiam eu.


Merci de mesaj Q, stiu ca ai dreptate, totul depinde de capacitatea mea de a ma adapta la societatea germana. Experiente cu traitul prin alte tari am mai avut ( o bursa Erasmus in Italia pt 6 luni- acolo m-am acomodat rapid si fortat si datorita universitatii, Work& Travel SUA... ) insa cultura germana e un pic mai greu de digerat....
Astept, sa vedem, am impresia ca lucrurile incep sa se miste incet incet ...
Oricum mi-am propus sa va tin la curent !
garbo_7733
Postat pe 7 Octombrie 2012 22:10
De la: anakin, la data 2012-10-06 12:00:20Panama, scrisesem si eu ceva aici si vad ca adminii l-au sters.
Adevarul este ca mesajul era unul insultator, continea cuvinte obscene precum "fund", "sut in dos", samd.
Taticu', sa va fie de bine.. o sa ramaneti sa va jucati intre voi si veti avea de comentat (moderat) inclusiv postarile pe subiecte de genul "s-a uitat la mine peste un minut, oare sunt gravida?" ori "am pus prea mult ardei in ciorba, oare ma insala?".


:)))
mda... am observat si eu acuma ca a fost sters si raspunsul meu...
era ceva de genul... ca dupa cum vezi imi prevad sutul in DOS asa ca sa speram ca nu o sa raman "descoperita" peste alte 6 luni

anyway... multam de comment
garbo_7733
Postat pe 7 Octombrie 2012 22:18
esti straina in tara straina,si nu are cum sa inteleaga sta,decat daca a trait si el printre straini.
daca vei avea alt prieten,vor fi alte defecte.
Astea cu prietenii,nu e chiar de nesuportat.
daca el ti-a adus flori,si ti-a acordat mai mult timp,inseamna ca tine la tine,si vrea sa faca ceva ca relatia sa mearga.
sincer,mie mi se pare ca esti prea suspicioasa,interpretezi in rau cuvintele lui,te legi de maruntisuri,ca sa te indoiesti de relatia voastra.
lasa trecutul si urmele lui se pot strege,in afara de concluzie,care este ca toti oamenii sunt supusi greselii,si ca toti barbatii au defecte.
nu lasa trecutul sa inece sansa unei relatii normale.
Se poate ca el sa nu te inteleaga intotdeuna asa cum astepti tu.
daca tii la el,singurul lucru care trebuie sa te preocupe,e cum sa consolidezi relatia,pentru ca toate relatiile se schimba in timp,din cauza noastra.
uite cum ne casatorim indragostiti,si uite cum evolueaza majoritatea relatiilor,ai sigur prieteni casatoriti de mai mult de cinci ani....
Fiecare relatie cere rabdare,efort,pentru intretinere,si evolutiein sens bun.
cat despre prietenii lui....daca ii plac ,nu mai avem ce comenta,mai ales daca il ajuta la greu.
incearca sa fii mai optimista,sa vezi partile bune din relatia voastra,ca partile rele oricum sunt in program,nu lipsesc din nici o relatie.
Acum el se indoieste ca tu tii la el,vezi ca strici o relatie,fara sa existe un motiv palpabil,serios,doar indoielile tale,care vin din trecut.
daniilia
Postat pe 11 Octombrie 2012 04:49
De la: garbo_7733, la data 2012-10-01 17:40:48Buna, va cunosc si citesc virtual de ceva vreme. Va aceept si inteleg in ciuda faptului ca unii sunteti mai prietenosi, altii cinici, unii aiuriti sau altii chiar enervanti.
Eu va plac asa cum sunteti voi... iar azi vreau sa imi descarc sufletul, vreau sa aud parerile voastre.

Am 29 de ani, o facultate, un mariaj urat incheiat cu un divort. Mi-a fost greu, dar nu atat de greu ca altora de pe acest forum. Eu i-am avut aproape pe parintii, si rudele mele si chiar si pe voi, desi in acele moment nu eram capabila sa leg 2 fraze cap-coada.
A trecut, am ales si facut eforturi sa ma vindec repede, sa nu plang alti 10 ani pentru cineva care nu merita.
Mi-a reusit in parte insa cicatricile fizice ca si cele sufletesti raman acolo sa imi aminteasca din cand in cand ... ce inselatori pot fi oamenii uneori.
In urma cu 1 an am parasit Romania si am venit in Germania, pe un job foarte slab platit insa care imi permitea sa ma duc la scoala, sa invat limba, sa imi recunosc studiile.
Mi-a fost si imi este foarte greu aici... mai ales ca nu am nici o ruda iar prietenii cei mai apropiati sunt la vreo 200 de km.

In urma cu 6 luni am intalnit un el, un el care mi-a placut mult. Si EL m-a placut pe mine, si am inceput sa ne intalnim. De la inceput mi-a spus ca oamenii trebuie sa fie din cand in cand egoisti insa nu i-am acordat o chiar atat de mare atentie informatiei. Am observat inca de la inceput ca prietenii lui sunt foarte importanti pentru el, insa nu m-a deranjat acest lucru. Am stiut ca ei i-au fost aproape in momentele grele.
Mi-a placut si imi place ca s-a comportat si se comportaa frumos cu mine, ca imi vorbeste frumos...
I-am cunoscut familia si prietenii, pe primii i-am placut pe cei din urma nu. Am descoperit in prietenii lui o adunatura de copii de bogatasi, rasfatati, cu aere de superioritate, limitati in acelasi timp, care vor sa fie modesti dar carora nu le iese intotdeauna.
Mi se pare extraordinar ( in sens negativ) ca cineva sa viziteze SUA de 16 ori, iar Praga, care e la 385 de km de aici NICIODATA....Mentalitatea grupului fiind... ca cei din OST ( adica est) sunt oricum lumea a3a, ce ar putea avea mai frumos decat ei. Iar daca in Praga nu au fost... fiti siguri ca alte tari mai la OST nici vorba.
Ne petrecem mult timp impreuna mai ales la sfarsitul saptamanii si intre noi sunt multe vorbe frumoase, gesturi tandre, insa...
Simt ca intre noi exista un zi invizibil, simt ca el nu poate sa-mi inteleaga situatia, greutatile prin care trec. Simt ca de fiecare data cand ajungem la subiectul asta el aplica cuvintele frumoase care sa ma faca sa ma simt bine si atat....simt ca sunt singura cu el ... chiar daca el imi spune ca nu e asa.
Ma intreb daca nu cumva sunt DIN NOU intr-o relatie care nu mi se potriveste, ma intreb de ce exista zidul acesta invizibil intre noi.
Ma intreb daca nu cumva eu sunt prea prietentioasa si nerabdatoare cu un om care poate fi bine intentionat...
Ma intreb in acelasi timp...daca el e omul atat de bun si special si deosebit...de ce a fost atat de mult timp singur?
Ma intreb de ce se insoteste cu oamenii astia superficiali?

Ma simt singura, uneori chiar in prezenta lui...iar saptamana trecuta cand i-am zis ca vreau sa o terminam, s-a dat de 3 ori peste cap, a cumparat flori, m-a vizitat, si-a anulat vacanta planificata in Egipt ca sa aiba ceva mai mult timp liber cu mine...
Ma doare faptul ca ceva NU MERGE din nou...

Ce eroare umana !
Oamenii inca nu sunt stampilati,markati cu sigilii,nu conteaza marka sau natiunea,conteaza sa fie om cu ratiune ,sentimente si capacitatea sa respecte semenii lui ,in fapt femeile .
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=49AUsGKfYA8&feature=endscreen
VOIAJOR
Postat pe 14 Octombrie 2012 11:31
De la: garbo_7733, la data 2012-10-01 17:40:48Buna, va cunosc si citesc virtual de ceva vreme. Va aceept si inteleg in ciuda faptului ca unii sunteti mai prietenosi, altii cinici, unii aiuriti sau altii chiar enervanti.
Eu va plac asa cum sunteti voi... iar azi vreau sa imi descarc sufletul, vreau sa aud parerile voastre.

Am 29 de ani, o facultate, un mariaj urat incheiat cu un divort. Mi-a fost greu, dar nu atat de greu ca altora de pe acest forum. Eu i-am avut aproape pe parintii, si rudele mele si chiar si pe voi, desi in acele moment nu eram capabila sa leg 2 fraze cap-coada.
A trecut, am ales si facut eforturi sa ma vindec repede, sa nu plang alti 10 ani pentru cineva care nu merita.
Mi-a reusit in parte insa cicatricile fizice ca si cele sufletesti raman acolo sa imi aminteasca din cand in cand ... ce inselatori pot fi oamenii uneori.
In urma cu 1 an am parasit Romania si am venit in Germania, pe un job foarte slab platit insa care imi permitea sa ma duc la scoala, sa invat limba, sa imi recunosc studiile.
Mi-a fost si imi este foarte greu aici... mai ales ca nu am nici o ruda iar prietenii cei mai apropiati sunt la vreo 200 de km.

In urma cu 6 luni am intalnit un el, un el care mi-a placut mult. Si EL m-a placut pe mine, si am inceput sa ne intalnim. De la inceput mi-a spus ca oamenii trebuie sa fie din cand in cand egoisti insa nu i-am acordat o chiar atat de mare atentie informatiei. Am observat inca de la inceput ca prietenii lui sunt foarte importanti pentru el, insa nu m-a deranjat acest lucru. Am stiut ca ei i-au fost aproape in momentele grele.
Mi-a placut si imi place ca s-a comportat si se comportaa frumos cu mine, ca imi vorbeste frumos...
I-am cunoscut familia si prietenii, pe primii i-am placut pe cei din urma nu. Am descoperit in prietenii lui o adunatura de copii de bogatasi, rasfatati, cu aere de superioritate, limitati in acelasi timp, care vor sa fie modesti dar carora nu le iese intotdeauna.
Mi se pare extraordinar ( in sens negativ) ca cineva sa viziteze SUA de 16 ori, iar Praga, care e la 385 de km de aici NICIODATA....Mentalitatea grupului fiind... ca cei din OST ( adica est) sunt oricum lumea a3a, ce ar putea avea mai frumos decat ei. Iar daca in Praga nu au fost... fiti siguri ca alte tari mai la OST nici vorba.
Ne petrecem mult timp impreuna mai ales la sfarsitul saptamanii si intre noi sunt multe vorbe frumoase, gesturi tandre, insa...
Simt ca intre noi exista un zi invizibil, simt ca el nu poate sa-mi inteleaga situatia, greutatile prin care trec. Simt ca de fiecare data cand ajungem la subiectul asta el aplica cuvintele frumoase care sa ma faca sa ma simt bine si atat....simt ca sunt singura cu el ... chiar daca el imi spune ca nu e asa.
Ma intreb daca nu cumva sunt DIN NOU intr-o relatie care nu mi se potriveste, ma intreb de ce exista zidul acesta invizibil intre noi.
Ma intreb daca nu cumva eu sunt prea prietentioasa si nerabdatoare cu un om care poate fi bine intentionat...
Ma intreb in acelasi timp...daca el e omul atat de bun si special si deosebit...de ce a fost atat de mult timp singur?
Ma intreb de ce se insoteste cu oamenii astia superficiali?

Ma simt singura, uneori chiar in prezenta lui...iar saptamana trecuta cand i-am zis ca vreau sa o terminam, s-a dat de 3 ori peste cap, a cumparat flori, m-a vizitat, si-a anulat vacanta planificata in Egipt ca sa aiba ceva mai mult timp liber cu mine...
Ma doare faptul ca ceva NU MERGE din nou...
poate ca este diferenta de mentalitate...sunt oameni straini si tu te-ai obisnuit cu barbatii romani care sunt si badarani si batausi nu toti dar majoritatea...
ce pot sa zic,,,poate nu iti place sa iesi cu prieteni lui....atunci iesiti amandoi...
poate chiar tine la tine,,apoi nici nu este prea bine sa ii arati la un barbat ca esti disperata dupa el...Dar ii poti spune ca preferi sa iesiti amandoi...sau sa fie in grupul respectiv si prieteni de ai tai..romanii gandesc altfel...dar fiecare este obisnuit cu mediul unde a trait...cu mentalitatea
ingerasulluptator
Postat pe 14 Octombrie 2012 21:29
Ingeras,azi ti-a luminat Dumnezeu mintea ...
Rotty
Postat pe 14 Octombrie 2012 21:39
cu Lanterna cu LED!
lumanarea e demodata si mai face si fum, becul incandescent face un consum ridicat de energie si deci risipa... lanterna cu neon nu este practica si nici eficienta... noroc ca s-a inventat LED-ul, e mic, dar are putere mare, consum redus si nepoluant!
heartbit
Postat pe 15 Octombrie 2012 01:24
Dar se putea sa NU EXISTE vreun sportiv care sa scrie ironic, rautacios si plin de superioritate???Se putea???
Nu :(
Deci, pentru nenii si tantile
- care isi aleg partenerii/partenerele dupa cum acestea/acestia gatesc papara ( papara= ompleta);
- pt cei care nu au pus piciorul nici pana in Ungaria - nu mai vb din butoiul cunostiintelor dumneavoastra insusite din revista flacara-
va rog din tot sufletul, nu mai scrieti in subiectul deschis de mine, nu am nevoie de 1000 de comment-uri aiurea.
Exista intotdeauna oameni bine- intentionati, lipsiti de ironii, buni la suflet care pot sa spuna lucruri care pot face orice om sa reflecteze, care pot ajuta persoana in cauza sa faca alegerea corecta.

Neni, tanti, eu nu am nevoie de ironiile voastre!


Multumesc !
garbo_7733
Postat pe 15 Octombrie 2012 17:22
Neamt sau oricare alta natie, omul respectiv nu poate trece prin zidul tau, trebuie sa-l darami singura
Rosemaryyy
Postat pe 15 Octombrie 2012 22:52
De la: Rosemaryyy, la data 2012-10-15 22:52:17Neamt sau oricare alta natie, omul respectiv nu poate trece prin zidul tau, trebuie sa-l darami singura


dap, ai dreptate insa e destul de greu sa renunt la self defence wall ...avand in vedere trecutul glorios.

P.S. Brusc mi-au venit in cap versurile celor de la 3SE .."amintirile ma chinuie, amintirile ma rascoleeeeeesccc... " :)))

O dimineata faina va doresc !
garbo_7733
Postat pe 16 Octombrie 2012 10:01
doar in cazul in care ai vrut sa faci o aluzie la mine, ironiile mele nu faceau referire la persoana ta!
erau adresate eternului ingerasluptator

daca cumva te-ai simtit lezata de ele in amorul prorpiu sau mai putin propriu, atunci nu e vina mea!

ca idee de final, cand faci un topic iti asumi toate consecintele, inclusiv acelea de-a gasi pe el postari care nu.ti convin, sau cu referire la alte idei decat ceea initiata de tine!

in rest numai bine si succes!

cei doi neni sportivi care au postat pe topicul tau, au trecut de mult de granita cu ungaria, moldova, bulgaria, serbia.
iar treaba cu sportul s-ar putea sa fie doar parerea ta prezumtiva, aluziva...etc. sau s-ar putea sa nu!
heartbit
Postat pe 16 Octombrie 2012 18:05
eu is printre "tanti" ...cea naiva. speram ca a cazut zidul Berlinului
mai, eu stiu atat de putin: cand merg in casa unui om, port papuci de musafir.
Eugenia_
Postat pe 16 Octombrie 2012 19:29
porti ce papuci iti da de cind intri...
Un zid va exista intotdeauna, e inevitabil. Depinde cita importanta ii dai. Poti sa ii pui niste floricele si sa il faci element de decor, sau sa te lupti sa il darimi, in mod inutil... Sau poti sa il folosesti drept pretext.
Cind am plecat cu fie-mea din RO, fie-mea fiind nascuta acolo, i-am spus odraslei sa ii intre bine in cap si sa nu accepte sa fie calcata pe coada de nimeni. Ma gindeam ca e o tinta usoara pt bullies la gradi si scoala, fara sa cunoasca limba sau obiceiurile. Ei bine, m-am trezit dupa un timp ca nu numai ca nu o defavorizeaza nimeni, dar a facut din diferente un motiv de tratament preferential: ce n-are chef se face ca nu intelege, solicita tot felul de favoruri - ex. sa aiba acces la iphone, ipod, internet - sub pretextul ca nu se descurca altfel, etc. A trebuit sa am alte discutii sa ii bag in cap ca eu am zis sa nu accepte sa fie tratata mai rau, nu am sustinut ca e ok sa fie tratata mai bine, sau altfel decit ceilalti copii, care la urma urmei tot copii sint si tot nedreptatiti se simt daca vad ca a mea e mai cu motz.
Cam asa si cu relatiile interumane - sint oameni cu care comunici mai bine si altii cu care comunici mai greu - si omul ala poate fi orice, de la neamt la alien, nu neaparat e vina diferentei de limba si cultura: poate fi diferenta de personalitate, sau personalitatea TA dificila.


quasaria
Postat pe 16 Octombrie 2012 21:08
De la: Rosemaryyy, la data 2012-10-15 22:52:17Neamt sau oricare alta natie, omul respectiv nu poate trece prin zidul tau, trebuie sa-l darami singura
Da aa este...barbatii fie ei nemti sau alte natie se simt atrasi de femeile care nu se arata ca sunt disperate dupa ei...da sa tii la barbat dar sa ii arati cateodata ca tii la el,,dar in acelasi timp sa fii hotarata finut si sa stii sa iti impui punctul de vedere.
si eu am fost prin strainatati dar diferenta mea de gandire este..si este greu sa ma apropii de vreun am din alta nationalitate mai ales ca el o duce mai bine material ceea ce ma face sa ma simt mai inferioara,,,poate ca si din cauza mea,,poate ca si din cauza lor..In fond tot oameni suntem...nemtii sunt si ei tot barbati,,,daca vede ca tii prea mult la ei ti se urca in cap...Asa ca mai bine incearca sa te obisnuiesti cu el si arati si tu din cand in cand ca tii la el...Dar daca te arati disperata sar putea sa profite si sa inceapa sa te joace cum vrea el.In fond toti sunt oameni indiferent de nationalitate
ingerasulluptator
Postat pe 16 Octombrie 2012 21:37
Da aa este...barbatii fie ei nemti sau alte natie se simt atrasi de femeile care nu se arata ca sunt disperate dupa ei...da sa tii la barbat dar sa ii arati cateodata ca tii la el,,dar in acelasi timp sa fii hotarata finut si sa stii sa iti impui punctul de vedere.
si eu am fost prin strainatati dar diferenta mea de gandire este..si este greu sa ma apropii de vreun am din alta nationalitate mai ales ca el o duce mai bine material ceea ce ma face sa ma simt mai inferioara,,,poate ca si din cauza mea,,poate ca si din cauza lor..In fond tot oameni suntem...nemtii sunt si ei tot barbati,,,daca vede ca tii prea mult la ei ti se urca in cap...Asa ca mai bine incearca sa te obisnuiesti cu el si arati si tu din cand in cand ca tii la el...Dar daca te arati disperata sar putea sa profite si sa inceapa sa te joace cum vrea el.In fond toti sunt oameni indiferent de nationalitate
ingerasulluptator
Postat pe 16 Octombrie 2012 21:38
Da aa este...barbatii fie ei nemti sau alte natie se simt atrasi de femeile care nu se arata ca sunt disperate dupa ei...da sa tii la barbat dar sa ii arati cateodata ca tii la el,,dar in acelasi timp sa fii hotarata finut si sa stii sa iti impui punctul de vedere.
si eu am fost prin strainatati dar diferenta mea de gandire este..si este greu sa ma apropii de vreun am din alta nationalitate mai ales ca el o duce mai bine material ceea ce ma face sa ma simt mai inferioara,,,poate ca si din cauza mea,,poate ca si din cauza lor..In fond tot oameni suntem...nemtii sunt si ei tot barbati,,,daca vede ca tii prea mult la ei ti se urca in cap...Asa ca mai bine incearca sa te obisnuiesti cu el si arati si tu din cand in cand ca tii la el...Dar daca te arati disperata sar putea sa profite si sa inceapa sa te joace cum vrea el.In fond toti sunt oameni indiferent de nationalitate
ingerasulluptator
Postat pe 16 Octombrie 2012 21:38
tu stii cel mai bine ingeras, ca doar esti experta in doua domenii: religie si barbati! si mai ales barbatii nemti, ca doar mananci aceeasi paine cu ei...
heartbit
Postat pe 17 Octombrie 2012 00:53
Cred ca numai Vollkornbrot si Brtchen
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 08:18
De la: heartbit, la data 2012-10-17 00:53:16tu stii cel mai bine ingeras, ca doar esti experta in doua domenii: religie si barbati! si mai ales barbatii nemti, ca doar mananci aceeasi paine cu ei...


Hearbit nu era vorba despre tine iar criticile nu ma deranjeaza. Da, imi asum faptul ca am postat subiectul pe forum DARRRRRR ma deranjeaza rautatile gratuite.
Posibil sa fiu eu o personalitate mai dificila, mmmmmm dehhh niciodata nu am negat asta.
garbo_7733
Postat pe 17 Octombrie 2012 08:19
Stai linistita draga mea. Fiecare sac isi gaseste peticul
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 08:25
Grea meserie croitoria asta...
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 13:20

Nu este croitorie,Rotty...ci carpeala...tesut ...peticeala!!!
The_rock_flower
Postat pe 17 Octombrie 2012 13:24
De la: Rotty, la data 2012-10-17 08:25:03Stai linistita draga mea. Fiecare sac isi gaseste peticul


Sunt sigura de asta, dar ma intereseaza marca peticului

*** rectific: am o personalitate ... dar posibil si sa fiu o personalitate la un moment dat ... urla modestia subconstientului dis-de-dimineata in mine.
garbo_7733
Postat pe 17 Octombrie 2012 16:22
Iar au sters commentul lui Bit Acum nu mai are nici o noima...
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 16:32
De la: heartbit, la data 2012-10-17 00:53:16tu stii cel mai bine ingeras, ca doar esti experta in doua domenii: religie si barbati! si mai ales barbatii nemti, ca doar mananci aceeasi paine cu ei...




este foarte greu printre straini, are dreptate Q un zid exista, fie el si de decor; dar nu este imposibil sa traiesti printre ei si sa-ti faci un partener de viata dintre ei;
adeline
Postat pe 17 Octombrie 2012 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cele mai originale locatii pentru nebunii 49 De la: pik_nik 27 Mai 2010 15:33
Moralitate barbateasca 166 De la: wife 27 Septembrie 2009 21:18
Influenteaza oare atat de mult ajutorul financiar dat personei iubite? 60 De la: Cleopatra2010 3 Aprilie 2012 09:40
help me pls 7 De la: etta70 16 Octombrie 2009 17:46
Voi intelegeti tipul asta? 4 De la: garbo110966 17 Iulie 2011 00:19
Setari Cookie-uri