cand el e neamt ....

adeline, daca ti-as spune ca stoiu cum e printre straini, m-ai crede?

ar fi bine sa ma crezi!

insa cred ca ceea ce i-am spus ingerasului este perfect adevarat la adresa ei! asta nu inseamna ca e universal valabil pentru toti care traiesc printre straini.

(ceea ce-am spus la adresa ei, este o ironie legata de postarile ei acide la adresa barbatilor si cu argumentele ei pseudo-religioase)
heartbit
Postat pe 17 Octombrie 2012 18:48
De la: heartbit, la data 2012-10-17 18:48:35adeline, daca ti-as spune ca stoiu cum e printre straini, m-ai crede?

ar fi bine sa ma crezi!

insa cred ca ceea ce i-am spus ingerasului este perfect adevarat la adresa ei! asta nu inseamna ca e universal valabil pentru toti care traiesc printre straini.

(ceea ce-am spus la adresa ei, este o ironie legata de postarile ei acide la adresa barbatilor si cu argumentele ei pseudo-religioase)


Hearbit, am observat ca Adm. nu te plac si iti sterg din cand in cand comment-urile. Cred ca ar trebui sa iei si tu o reteta consacrata pe acest forum ... scrii un comment, il postezi de 10 ori si chiar daca ei sterg unul, tot mai raman 9 posturi.

Ma intreb cat timp va dura pana vor sterge commentul asta?
garbo_7733
Postat pe 17 Octombrie 2012 19:20
De la: Rotty, la data 2012-10-17 08:18:21Cred ca numai Vollkornbrot si Brtchen
cel mai mult imi plac dulciurile
ingerasulluptator
Postat pe 17 Octombrie 2012 21:16
De la: heartbit, la data 2012-10-17 18:48:35adeline, daca ti-as spune ca stoiu cum e printre straini, m-ai crede?

ar fi bine sa ma crezi!

insa cred ca ceea ce i-am spus ingerasului este perfect adevarat la adresa ei! asta nu inseamna ca e universal valabil pentru toti care traiesc printre straini.

(ceea ce-am spus la adresa ei, este o ironie legata de postarile ei acide la adresa barbatilor si cu argumentele ei pseudo-religioase)
pai adevarul doare intodeauna
ingerasulluptator
Postat pe 17 Octombrie 2012 21:18
Mie tipul mi se pare super Ok din ce scrii tu, cu toate ca e neamt sau poate tocmai de-aceea.
Iar barbatii sunt prin definitie egoisti (mai mult sau mai putin).
El e mai putin (si-a anulat excursia in Egipt ca sa fie cu tine, nu stiu cati romani sau estici ar fi facut asta) pentru ca a simtit ca risca sa te piarda (adica pentru o treaba serioasa, nu ca te deranjeaza pe tine amicii lui sau alte mofturi).

Si in plus este onest, a recunoscut de la inceput ca are o doza de egoism (dar cine dintre noi este total altruist?). Mi se pare ca si tu esti cam egoista sau posesiva cu el. Ai grija: camila care cauta coarne isi pierde si urechile.

Cat despre prietenii lui fitosi si aroganti, te-asigur ca in Romanica lucrurile stau si mai rau.

In plus ce-ai vrea sa faca: sa te primeasca cu bratele deschise in gasca lor. Dar tu esti o estica, saraca si fara pozitie sociala, care se lupta sa se implanteze in est.
iar dispretul tau pentru ignoranta sau deficientele lor n-o sa te faca mai usor acceptata.


Sassette
Postat pe 23 Octombrie 2012 00:17
OK! Te inteleg foarte bine pt ca si eu traiesc in Germania de 2 ani si jumatate. Oamenii acestia sunt crescuti cu alta mentalitate. Datorita egoismului, in aceasta tara sunt foarte multi oameni singuri. Nu incerca sa-i intelegi, noi romanii, suntem latini, ei sunt mai reci si chiar daca zambesc si-ti dau impresia ca te accepta asa cum esti, o fac doar pentru a profita de tine intr-un fel sau altul. Cand se va plictisi de relatie, scurt, iti va spune intr-o zi ca ...s-a terminat, asta e si ... adio!
barlogea
Postat pe 6 Noiembrie 2012 21:31
De la: Axl_R, la data 2012-10-03 14:07:45''Atunci cnd te afli printre nebuni, devii i tu nebun, ba mai mult, gseti c nebunia asta are puin farmec.'' Henryk Sienkiewicz

Citat favorit...doar trim n aceast lume nebun...nebun...
poti trai intre nebuni,dar poti fii mai nebun ca ei prin faptul ca stii sa iti mentii cu hotarare principiilr tale,,si pt asta in ochii lor esti vazut mai nebun ca ei
ingerasulluptator
Postat pe 7 Noiembrie 2012 22:51
De la: barlogea, la data 2012-11-06 21:31:40OK! Te inteleg foarte bine pt ca si eu traiesc in Germania de 2 ani si jumatate. Oamenii acestia sunt crescuti cu alta mentalitate. Datorita egoismului, in aceasta tara sunt foarte multi oameni singuri. Nu incerca sa-i intelegi, noi romanii, suntem latini, ei sunt mai reci si chiar daca zambesc si-ti dau impresia ca te accepta asa cum esti, o fac doar pentru a profita de tine intr-un fel sau altul. Cand se va plictisi de relatie, scurt, iti va spune intr-o zi ca ...s-a terminat, asta e si ... adio!
eu zic ca depinde si de om..
toata lumea este egoista si pt ea intr-un fel sau altul.depinde din ce punct
poti fii pt tine in faptul de a nu-i lasa pe altii sa se foloseasca de tine sau poti fii egoist in faptul de a-i folosii pe altii ca sa iti atingi scopurile fara sa tii seama de nevoile lor.
cuvantul egoist are multe intelesuri
pt ca daca in zilele noastre nu esti putin egoist risti sa fii facut caroa de sters pe jos..pt ca in zilele noastre nu prea mai exista bunul simt
ingerasulluptator
Postat pe 7 Noiembrie 2012 23:01
eu zic ca depinde si de om..
toata lumea este egoista si pt ea intr-un fel sau altul.depinde din ce punct
poti fii pt tine in faptul de a nu-i lasa pe altii sa se foloseasca de tine sau poti fii egoist in faptul de a-i folosii pe altii ca sa iti atingi scopurile fara sa tii seama de nevoile lor.
cuvantul egoist are multe intelesuri
pt ca daca in zilele noastre nu esti putin egoist risti sa fii facut caroa de sters pe jos..pt ca in zilele noastre nu prea mai exista bunul simt


ingerasulluptator
Postat pe 7 Noiembrie 2012 23:03
femeile de obicei se implica sufleteste de barbatii care stiu sa le indruge povesti si iluzii ametitoare dar cand le spune ceva sincer femeile nu apreciaza..
Stii ca in viata trebuie sa fii egoist...dar dupa cum am spus anterior cuvantul egoist are multe intelesuri...
daca esti [prea darnic si bun risti sa fii facut carpa de sters pe jos.

barbatii romanii sunt de o mie de ori mai egoisti decat nemtii...

msi bine cauti o relatie unde sa te implici si sufleteste dar si cu ratiune..Decatsa te implici intre relatie cu un barbat care iti indruga povesti basme de adormit copii apoi in timp dupa ce seduce femeia isi arata adevarata fata si adevaratele obiceiuri...

eu cred ca nu este bine sa te implici sufleteste irational.

eu cred ca fiecare barbat trebuie tratat dupa cum te trateaza...
ingerasulluptator
Postat pe 7 Noiembrie 2012 23:11
http://www.garbo.ro/articol/Familie/11990/femeile-pe-care-barbatii-le-iubesc/pagina-4.html
ingerasulluptator
Postat pe 7 Noiembrie 2012 23:43
cand el e neamt....francez, japonez, roman...mereu vor fi probleme
Eugenia_
Postat pe 8 Noiembrie 2012 20:17
Mda, nu inteleg de ce nu s-a postat tot mesajul pe care i l-am scris lui Sassette :(
garbo_7733
Postat pe 8 Noiembrie 2012 20:59
oricum nemtii sunt mai organizati ca romanii..Ma refer politica lor,,pt ca cum este umul in realitate este o alta poveste..
eu una mai bine mi-as lua un neamt,,decat un roman si maI ALES POCAIT DIN ALTE RELIGIE CARE sa imi arunce toate icoanele si sa imi spuna ca nu sunt crestina,pt ca sunt sincera si ei sunt din aia care .... pe la spate oamenii..
mai bine un neamt decat un bocanit dacre face parte din vreo secta...aia sunt bllanza ca mieii dar periculosi ca lupii,,ipocriri
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:00
Asa zisii credinciosi si pocaitzi nu stau pe net...spun ca net-ul este o facatura..Tu ce cauti printre noi?

P.S Si pe de-asupra nu stim nici sa scriem...
nu_sunt_nimeni
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:07
Si ..apropo...Poti ,,pupa cu drag" ce doresti,insa nu ne mai intoxica si pe noi cu mintea ta BOLNAVA
nu_sunt_nimeni
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:28
De la: jjulyeta, la data 2012-11-09 22:07:12Asa zisii credinciosi si pocaitzi nu stau pe net...spun ca net-ul este o facatura..Tu ce cauti printre noi?

P.S Si pe de-asupra nu stim nici sa scriem...
oamenii sunt o facatura..tot felul de specimene,,,pocaiti cu creierul spalat de liderii care vor sa isi mareasca gasca sa faca banii..
calugarite convertite la Hristos dar care ascukta de regulile lui Papa sau arhiepiscop

ca cica ei ar gandi in locul lui Hristos
ce politica mai au bisericile astea

nu inteleg de ce duc calugaritele viata sa grea daca ele respecta regulile mai marilor bisericii care nu sunt cinstiti
ingerasulluptator
Postat pe 9 Noiembrie 2012 22:53
Inseamna ca ai avut parte numai de badarani..analfabeti si prost crescutzi..sau asa zisii BAIETI DE CARTIER,din moment ce cataloghezi ca toti barbatii fiind la fel..Mai iesi si tu in lume...Nu toti barbatii sunt la fel..ca de altfel nici noi femeile nu suntem toate la fel!!Gandeste-te putizin...daca erau toate femeile ca tine..cum mai evolua rasa umana?
nu_sunt_nimeni
Postat pe 10 Noiembrie 2012 15:49
De la: jjulyeta, la data 2012-11-10 15:49:41Inseamna ca ai avut parte numai de badarani..analfabeti si prost crescutzi..sau asa zisii BAIETI DE CARTIER,din moment ce cataloghezi ca toti barbatii fiind la fel..Mai iesi si tu in lume...Nu toti barbatii sunt la fel..ca de altfel nici noi femeile nu suntem toate la fel!!Gandeste-te putizin...daca erau toate femeile ca tine..cum mai evolua rasa umana?
pai intradevar zici daca totate femeile ar fii ca mine...Ar fii putini oameni pe pamant dar de calitate...Nu te-ai bucura ca ai mai multi bani si mai multa mancare pt tine.Eu m-as bucura zau
ingerasulluptator
Postat pe 10 Noiembrie 2012 15:57
Eram toate Xena cu naframa si biblia in buzunar
Rotty
Postat pe 10 Noiembrie 2012 15:57
De la: jjulyeta, la data 2012-11-10 15:49:41Inseamna ca ai avut parte numai de badarani..analfabeti si prost crescutzi..sau asa zisii BAIETI DE CARTIER,din moment ce cataloghezi ca toti barbatii fiind la fel..Mai iesi si tu in lume...Nu toti barbatii sunt la fel..ca de altfel nici noi femeile nu suntem toate la fel!!Gandeste-te putizin...daca erau toate femeile ca tine..cum mai evolua rasa umana?
pai am iesit in lume..dar toti oamenii gandesc la fel,,aproape mai sunt si eceptii.la teorie toti sunt buni,,dar la practica demostreaza ca nu au caracter si stau prost la practica,nota 2
ingerasulluptator
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:00
De la: Rotty, la data 2012-11-10 15:57:58Eram toate Xena cu naframa si biblia in buzunar
am vazut odata la televizor pe o insula.
cum poate era o localitate..toti credeau in Dumnezeu,erau amabili unii cu altii..Se simteau ca in paradis.
Numai ca problema era ca prin zona era un vulcan care le distrugea casele..
Si ma intrebam pai de ce li se intampla asa ceva/
si mi-a venit un raspuns pai cine i-a pus sa locuiasca si sa isi faca case in zone cu vulcani care peste 10 sau 100 de ani tot va erupe..

Si Dumnezeu nu baga in traista oamenii fac greseli de aceea le si merge rau
ingerasulluptator
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:04
De la: Rotty, la data 2012-11-10 15:57:58Eram toate Xena cu naframa si biblia in buzunar
pai cu icoanele in buzunar,,pt ca biblia este prea grea ca sa o car dupa mine.Insa iconitele le port cu drag dupa mine
ingerasulluptator
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:06
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-10 15:57:27 pai intradevar zici daca totate femeile ar fii ca mine...Ar fii putini oameni pe pamant dar de calitate...Nu te-ai bucura ca ai mai multi bani si mai multa mancare pt tine.Eu m-as bucura zau


Mai multi bani...de unde sa ai daca nu faci nimic?Daca ai muncii ai avea...Mai multa mancare?Pt ce mai multa mancare...este mancare pt toata lumea!!Faci niste afirmatii de egoista!!!Si mai spui ca esti credincioasa...ce zice in biblie..asa putin cat stiu eu si cred...Iubeste-ti aproapele!!Iar tu iti doresti mai putina populatie ca sa ai tu mai multi bani si mai multa mancare
Iar parerea ta despre barbati este total ERONATA.MAI CAUTA!!!
nu_sunt_nimeni
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:08
Ingerasi..faci niste greseli de exprimare exagerate..uneori imi este greu sa te inteleg ceea ce vrei sa spui
nu_sunt_nimeni
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:10
De la: jjulyeta, la data 2012-11-10 16:08:08
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-10 15:57:27 pai intradevar zici daca totate femeile ar fii ca mine...Ar fii putini oameni pe pamant dar de calitate...Nu te-ai bucura ca ai mai multi bani si mai multa mancare pt tine.Eu m-as bucura zau


Mai multi bani...de unde sa ai daca nu faci nimic?Daca ai muncii ai avea...Mai multa mancare?Pt ce mai multa mancare...este mancare pt toata lumea!!Faci niste afirmatii de egoista!!!Si mai spui ca esti credincioasa...ce zice in biblie..asa putin cat stiu eu si cred...Iubeste-ti aproapele!!Iar tu iti doresti mai putina populatie ca sa ai tu mai multi bani si mai multa mancare
Iar parerea ta despre barbati este total ERONATA.MAI CAUTA!!!


pai daca nu curat dupa barbati asta nu inseamna ca nu am ce manca...
si daca sunt cinstita si nu profit de pe urma barbatilor inseamna ca nu am bani


cand muncesti cinstit nu ai asa multi bani.pt ca munca cinstita nu este apreciata...Da uite sa faci sex si sa stii sa seduci un barbat sa vezi cati bani scoti de la el..Dar sa muncesti cinstit,,,nu esti apreciata si platita bine


daca cureti dupa un barbat si faci mancare barbatul zice ca este datoria femeii ca el nu o tine degeaba pe langa casa daca nu are profit
ingerasulluptator
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:14
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-10 16:06:48
De la: Rotty, la data 2012-11-10 15:57:58Eram toate Xena cu naframa si biblia in buzunar
pai cu icoanele in buzunar,,pt ca biblia este prea grea ca sa o car dupa mine.Insa iconitele le port cu drag dupa mine


Iti dau o idee ...Incearca cu " Visul Maicii Domnului "
Rotty
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:16
daca eram putini oameni si de calitate,munca ar fii fost apreciata si platita bine si femeile nu ar trebui sa se culce cu barbatii si sa ii prosteasca pt ca doar patronii care stiu sa faca profit de pe spinarea altor oameni,,au bani,

daca esti femeie cinstita nu ai asa multi bani..in primul rand pt ca munca cintita nu este apreciata nici macar teoretic,pt ca ti se spune ca esti prost,dar toata lumea se plange ca nu mai exista oameni corect.Cine sa ii mai inteleaga
ingerasulluptator
Postat pe 10 Noiembrie 2012 16:19
Ultimul mesaj catre tine ingeras..deoarece vad ca nu am nici un sort de izbanda cu tine....Mereu vorbesti de femei ca si cum ar fi sclave in fata barbatilor..ca trebuie sa se culce(co sotzul),ca tre sa faca curat..ca trebuie ca trebuie..De ce crezi tu ca trebuie? ..Uite draga mea ca te inseli!In casa mea suntem egali..atat sotul meu cat si eu impartim treburile...daca eu azi fac curat,el face mancare...daca facem baitza baiatului,el ramane sa ii faca masaj dupa..eu ma duc intre si pun de mancare...eu dau cu matura,el in spatele meu cu mopul.Nu ma simt cu nimic inferioara lui...El nu este cu nimic superior mie!!Daca tu spui ca barbatul este un ZERO...acelasi lucru spune si el despre tine ..ca esti un ZERO!!De aceea esti tu asa de frustrata,deoarece tu singura te decazi in fata barbatilor..Si PUNCT!
nu_sunt_nimeni
Postat pe 10 Noiembrie 2012 18:25
da lasa ca stiu eu cat ajuta barbatii in treburile casnice.La cat sunt de cinstiti

si copiii poti sa faci atunci cand ai posibilitati ca sa ii educi
.sa ai un barbat cinstiti si cu principii morale cu credinta in Dumnezeu care traieste curat sufleteste si trupeste care sa fie un tata model

eu nu imi mai deschid inima loricarui,barbat nu mai am 20 ani,nu mai sunt naiva
ingerasulluptator
Postat pe 10 Noiembrie 2012 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce ati face in locul meu? 37 De la: garbopesty 23 Decembrie 2011 01:36
Cum sa imi dau seama... 5 De la: thrillia 19 Decembrie 2010 21:43
Cum pot să-mi recucerească soția???? 9 De la: Ady_Ludu_1 18 Februarie 2017 15:39
cum sa procedez cu un barbat care are deja o relatie?? 182 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:36
frate impreuna cu sora!!! 57 De la: garbo_10760 11 Februarie 2013 15:01
Setari Cookie-uri