Gresesc eu, greseste el ?

Gresesc eu, greseste el sunt eu egoista sau este el cel care nu vrea sa faca nimic pentru a functiona relatia mai bine. Am sa va spun si dece. Sunt de 2 ani si 6 luni intr-o relatie. Eu sunt o fire spontana, vesela ect (varsatoare). El este mai.....posesiv, egoist ect (taur). Nu as vrea sa cred ca, nu suntem compatibili. Vreau sa merg pe idea ca suntem oameni si fiecare greseste mai mult sau mai putin, fiecare dintre noi are parti bune si parti rele. Ce as vrea eu sa stiu de la cititori. Eu la inceput eram tot timpul cea care facea primul pas in toate, in toate. Nu spun ca asteptam si de la el dar, ma deranja ca el era si este....(astepta sa fiu eu cea care face, care vine..), la inceput nu era asa el c-am 3 luni a durat sa fie sa zic apropiat de mine. Problema nu este ca eu as face, ca eu as lua initiativa in tot dar, oare, sunt prea egoista ca, as vrea sa primesc si eu ce-ia ce ii ofer eu? Problema nu este daca nu as primi in totalitate dar, mai sunt si altele care ma fac sa nu mai fiu cea din-nainte. Eu am inteles cum este el de caracter (cine cunoaste zodia taur poate intelege mai bine) el vrea sa fie inteles dar pe mine nu ma intelege. I-am vorbit mereu despre noi unde nu merge, unde se greseste, ce nu imi place, ce imi place dar parca vorbesc de una singura nu vad schimbari din partea lui sunt prea exagerata, gresesc eu?
Va rog sa imi raspundeti.
VA MULTUMESC!
garbo_7913
Postat pe 29 Septembrie 2012 11:36
tu nu gresesti pt ca incerci sa comunici dar>>>>>
el va lua doar ce-i convine nu ramane langa un barbat care nu comunica cu tine atunci cat degeaba spui nu te aude ori gandul nu este doar la tine si e nehotarat ori nu vrea sa auda si nu- ramane langa un astfel de barbat pt .ca vei regreta plus ca atunci cand nu aude sigur are pe altcineva si tine minte daca te vrea se poate schimba macar de dragul tau dar daca nu >> tauri au f multe aventuri si intotdeauna se intorc acasa si sant f gelosi el are voie tu nu ai grijaaaa
doremi
Postat pe 29 Septembrie 2012 16:20
Ia gandeste-te bine, daca de doi ani si jumatate vorbesti la pereti , cum crezi ca va fi in continuare?! Raspunsul cred ca il ai deja, dar nu vrei sa crezi ca acesta este....
Unde te vezi tu cu el peste 5 ani? Cam ce parere ai? Peretii sunt ai tai, vorbeste-le in continuare!!!
adeline
Postat pe 6 Octombrie 2012 21:39

daaaa, ce sa-ti zic "fa-sol-la-si"...daca era peste, se strecura, daca era leu, ragea, daca era scorpion, intepa,daca era berbec, impungea ....daca ii taur iubeste prin SAT.....913, toate au o legatura cu problemele dintre voi doi:tu, poate esti comunicativa,dar el in situatia descrisa pare sa nu fie receptiv.In general asta este considerata o boala si se poate trata. Cel mai bine ar fi sa nu asteptati inca 3 ani sa faceti 5 sa vb. tot cu "zidurile" si sa treceti la "atacuri"Cauza nu o poate depista decat un medic dar trebuie sa fie si el deacord pt. a face un control ORL si chiar psihiatric.....
Diagnosticul pus de medic/i poate sa se soldeze cu un tratament adecvat si sit. sa se schimbe in bine. Succes!

Intr-o lume'n care viata,
Prin durere se masoara
Nu vrei sa traiesti "asa"
Si sa'ti fie o povara!

NB!
Fss_ssu
Postat pe 7 Octombrie 2012 00:29

Intr-o lume'n care viata,
Prin durere se masoara
Nu vrei sa traiesti "asa"
Si sa'ti fie o povara!


Corect suparatule

Fa ce-ti spune inima si ce ai de-i spus spune-i verde-n fata. Taurul trebuie luat de coarne pana nu ta ia in coarne.
O zi frumoasa!
michu61
Postat pe 7 Octombrie 2012 11:36
De la: garbo_7913, la data 2012-09-29 11:36:42Gresesc eu, greseste el sunt eu egoista sau este el cel care nu vrea sa faca nimic pentru a functiona relatia mai bine. Am sa va spun si dece. Sunt de 2 ani si 6 luni intr-o relatie. Eu sunt o fire spontana, vesela ect (varsatoare). El este mai.....posesiv, egoist ect (taur). Nu as vrea sa cred ca, nu suntem compatibili. Vreau sa merg pe idea ca suntem oameni si fiecare greseste mai mult sau mai putin, fiecare dintre noi are parti bune si parti rele. Ce as vrea eu sa stiu de la cititori. Eu la inceput eram tot timpul cea care facea primul pas in toate, in toate. Nu spun ca asteptam si de la el dar, ma deranja ca el era si este....(astepta sa fiu eu cea care face, care vine..), la inceput nu era asa el c-am 3 luni a durat sa fie sa zic apropiat de mine. Problema nu este ca eu as face, ca eu as lua initiativa in tot dar, oare, sunt prea egoista ca, as vrea sa primesc si eu ce-ia ce ii ofer eu? Problema nu este daca nu as primi in totalitate dar, mai sunt si altele care ma fac sa nu mai fiu cea din-nainte. Eu am inteles cum este el de caracter (cine cunoaste zodia taur poate intelege mai bine) el vrea sa fie inteles dar pe mine nu ma intelege. I-am vorbit mereu despre noi unde nu merge, unde se greseste, ce nu imi place, ce imi place dar parca vorbesc de una singura nu vad schimbari din partea lui sunt prea exagerata, gresesc eu?
Va rog sa imi raspundeti.
VA MULTUMESC!
Stii eu cred ca atunci cand doi oameni aleg sa traiasca impreuna ceea ce nu este usor..Trebuie sa faca compromisuri....In sensul ca amandoi trebuie sa discute apoi sa se ajunga la o intelegere si sa se faca lucruri care convin la amandoi..
este normal ca atunci cand traiesti cu cineva nu mai poti face ceea ce vrei ci trebuie sa dicutati sa ajungeti la o intelege la lucruri corecte care va face placere la amandoi....Amandoi trebuie sa lase de la ei,stiu nu este usor.dar pt asta trebuie iubire...
Femeia a lasat de la ea mereu dar a uitat sa ii fie si ei bine..intr-o relatie nu trebuie sa existe egoism dar nici nu trebuie sa te lasi ca sa fii luat de prost..Ci sa se dicute si sa se ajunga la lucruri care convin la amandoi...Nu trebuie sa te lasi pe tine ca lui sa ii fie bine si tie sa iti fie rau.Asta este prosteala pe fata...
ingerasulluptator
Postat pe 7 Octombrie 2012 11:59
Stii eu cred ca atunci cand doi oameni aleg sa traiasca impreuna ceea ce nu este usor..Trebuie sa faca compromisuri....In sensul ca amandoi trebuie sa discute apoi sa se ajunga la o intelegere si sa se faca lucruri care convin la amandoi..
este normal ca atunci cand traiesti cu cineva nu mai poti face ceea ce vrei ci trebuie sa dicutati sa ajungeti la o intelege la lucruri corecte care va face placere la amandoi....Amandoi trebuie sa lase de la ei,stiu nu este usor.dar pt asta trebuie iubire...
Femeia a lasat de la ea mereu dar a uitat sa ii fie si ei bine..intr-o relatie nu trebuie sa existe egoism dar nici nu trebuie sa te lasi ca sa fii luat de prost..Ci sa se dicute si sa se ajunga la lucruri care convin la amandoi...Nu trebuie sa te lasi pe tine ca lui sa ii fie bine si tie sa iti fie rau.Asta este prosteala pe fata
ingerasulluptator
Postat pe 7 Octombrie 2012 12:00
Iti multumesc pentru raspuns!
garbo_7913
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:48


aaa... pai ingeras are intodeauna dreptate... !!!
eu zic ca gresiti amandoi... dar asta se intampla des la varsta voastra ! raspunsurile vin o data cu varsta... si alea gresite uneori.
barboneli
Postat pe 9 Octombrie 2012 11:37
Buna idee Barbo Raspunsurile vin o data cu varsta.....deci ei ar trebuii sa astepte pana pe la 60....70 de ani ca sa-si dea seama daca relatia va functiona ???
Rotty
Postat pe 9 Octombrie 2012 11:43
draga mea
banuiesc ca vrei un sfat sincer
renunta.eu stau cu tauroaica de 22 d ani si cred ca am ajuns la capatul puterilor
asa sunt ei nativi,nu i i poti schimba
nu iti bate joc de viata ta,e pacat
eu666
Postat pe 9 Octombrie 2012 15:39
Fugiiiii......nu sunte-ti compatibili deloc.....dar de loc.A ramine inpreuna inseamna -viata distrusa 100%.
lylu
Postat pe 9 Octombrie 2012 22:42
De la: Rotty, la data 2012-10-09 11:43:40Buna idee Barbo Raspunsurile vin o data cu varsta.....deci ei ar trebuii sa astepte pana pe la 60....70 de ani ca sa-si dea seama daca relatia va functiona ???


nu draaaaga... eu nu am specificat nici o varsta !!! si nu am specificat nici despre ce greseli e vorba... ! astea a lor, sper ca se rezolva cam pana la 26-31 de ani.... !
barboneli
Postat pe 9 Octombrie 2012 23:28
Topic tipic deschis de o varsatoare! Nu greseste nimeni, sunteti pur si simplu incompatibili. Nu va mai cereti sa va schimbati pentru ca nu va veti schimba niciodata! Cat va dura sentimentul, va dura si relatia...
Luna_in_capricorn
Postat pe 10 Octombrie 2012 08:47
ce pierde,daca nu te asculta,daca nu te inteelge?
nimic.
de aia nu face efortul.
ia scutura-l putin,taie-i din portie,cand nu discuta,si sa vezi ce se deschide.
daniilia
Postat pe 11 Octombrie 2012 05:18
buna eu sunt taur si ce am citit din raspunsuri nu ma multumit. nu sunt toti taurii aventurieri. eu cred ca problema voastra tine si de locurile voastre de munca . daca el are un job care il solicita foarte mult credema ca ajungi acasa foarte obosit. parerea mea este sa incercati sa comunicati mai mult. de felu lor taurii sunt foarte rabdatori dar nu le place sa fie luati peste picior . eu zic sa incerci sa mai discuti cu partenerul tau de viata si cred ca va da rezultate
cristian_14531
Postat pe 14 Octombrie 2012 19:55
De la: cristian_14531, la data 2012-10-14 19:55:47buna eu sunt taur si ce am citit din raspunsuri nu ma multumit. nu sunt toti taurii aventurieri. eu cred ca problema voastra tine si de locurile voastre de munca . daca el are un job care il solicita foarte mult credema ca ajungi acasa foarte obosit. parerea mea este sa incercati sa comunicati mai mult. de felu lor taurii sunt foarte rabdatori dar nu le place sa fie luati peste picior . eu zic sa incerci sa mai discuti cu partenerul tau de viata si cred ca va da rezultate
nu te supara dar asa sant taurii egoisti ,zgarciti ...taciturni ....ei au voie sa faca orice pe cand partenerii (pt ca ii schimba)au indatoriri si sant si lenesi .eu am fratele in taur .... si acu la 30 de ani si tot razna este .
floare_cu_colti
Postat pe 14 Octombrie 2012 20:04
De la: eu666, la data 2012-10-09 15:39:13draga mea
banuiesc ca vrei un sfat sincer
renunta.eu stau cu tauroaica de 22 d ani si cred ca am ajuns la capatul puterilor
asa sunt ei nativi,nu i i poti schimba
nu iti bate joc de viata ta,e pacat


Unde ai invatat tu ca trebuie sa schimbi un om? Asteapta mult si bine, inca 22 de ani.
Intr-o relatie e vorba de mici compromisuri, nu sa schimbi un om. Femeile taur sunt printre cele mai tari femei, dar doar daca au barbatul potrivit langa ele, in alte situatii sunt belea :D, deci ti-o meriti, poate

Nu te-a tinut nimeni cu forta atatia ani langa ea!
magdabeauty
Postat pe 19 Octombrie 2012 08:59
De la: garbo_7913, la data 2012-09-29 11:36:42I-am vorbit mereu despre noi unde nu merge, unde se greseste, ce nu imi place, ce imi place dar parca vorbesc de una singura nu vad schimbari din partea lui sunt prea exagerata, gresesc eu?
Va rog sa imi raspundeti.
VA MULTUMESC!


nu cred ca "greseste" nimeni. Probabil tu esti extrovertita, el introvertit, tu ai mai mult aplomb si apetit pentru discutii, el mai putin... Sint oameni pe care analizele astea continue si aprofundate ii obosesc al dreak - nici mie de ex. nu mi-ar conveni deloc sa vin seara obosita si sa caut un colt de perna si de cind intru pe usa sa aud ce merge, ce nu merge, ce ii place, ce nu ii place... etc.
quasaria
Postat pe 19 Octombrie 2012 09:37
ok, eu sunt taur-oaica si barbati tauri sunt diferiti , dar au ceva in comun zodia atat , ok sa lasam asta la o parte cu zodile , eu cred ca trebuie sa il prinzi in toane bine , calm si sa clarifici situatia, multa rabdare si femeia varsator si barbatul taur nu merge , mult succes !
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 20 Octombrie 2012 19:03
De la: garbo_7913, la data 2012-09-29 11:36:42Gresesc eu, greseste el sunt eu egoista sau este el cel care nu vrea sa faca nimic pentru a functiona relatia mai bine. Am sa va spun si dece. Sunt de 2 ani si 6 luni intr-o relatie. Eu sunt o fire spontana, vesela ect (varsatoare). El este mai.....posesiv, egoist ect (taur). Nu as vrea sa cred ca, nu suntem compatibili. Vreau sa merg pe idea ca suntem oameni si fiecare greseste mai mult sau mai putin, fiecare dintre noi are parti bune si parti rele. Ce as vrea eu sa stiu de la cititori. Eu la inceput eram tot timpul cea care facea primul pas in toate, in toate. Nu spun ca asteptam si de la el dar, ma deranja ca el era si este....(astepta sa fiu eu cea care face, care vine..), la inceput nu era asa el c-am 3 luni a durat sa fie sa zic apropiat de mine. Problema nu este ca eu as face, ca eu as lua initiativa in tot dar, oare, sunt prea egoista ca, as vrea sa primesc si eu ce-ia ce ii ofer eu? Problema nu este daca nu as primi in totalitate dar, mai sunt si altele care ma fac sa nu mai fiu cea din-nainte. Eu am inteles cum este el de caracter (cine cunoaste zodia taur poate intelege mai bine) el vrea sa fie inteles dar pe mine nu ma intelege. I-am vorbit mereu despre noi unde nu merge, unde se greseste, ce nu imi place, ce imi place dar parca vorbesc de una singura nu vad schimbari din partea lui sunt prea exagerata, gresesc eu?
Va rog sa imi raspundeti.
VA MULTUMESC!

Clar,ori nu mai nimereste el ,ori tu nu mai simti......necaz mare !
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/nek-iubito-iubito-5
VOIAJOR
Postat pe 23 Octombrie 2012 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sall 7 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:04
Cum am reusit eu sa trec peste o mare deceptie. 3 De la: Celleste_ 6 Aprilie 2010 11:42
alte opinii 23 De la: Jojolin 21 August 2010 22:54
Pauza in relatie 25 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:41
e bine sa parasesti,cand u mai simti iubire?? 115 De la: lacramioaracrengi 20 Iunie 2011 20:37
Setari Cookie-uri