Cine sau ce te-a suparat cel mai rau AZI? Cine sau ce te-a bucurat cel mai mult AZI?

De cand il am pe Michelangello,am numai pb-azi ..a EVADAT..din vanita in care-l tin Si are spatiu mare de miscare,apa proaspata,pietre,frunze si mancare... Ce i-o fii mai trebuit??Am cautat la el numai 4 ore..L-am gasit blocat intre un raft de flori si perete.! Dadea din labute,scotea capul,codita..dar nu se mai putea clinti de-acolo,de nu-l gaseam..evadarea asta l-ar fii costat cu adevarat o inchisoare... Asta m-a suparat-ca nu-i recunoscator pt cata afectiune si conditii ii ofer+siguranta,si chiar destula libertate..
Dar m-am bucurat cand l-am gasit,ba l-am si pupacit-si a stat,bucuros ca a scapat din ceea ce s-a bagat singur-singurel...
Si m-a bucurat medalia de argint la sol a lui Ponor :sml-love0049
Si m-a intristat cum a pierdut la o sutime..pe cea de bronz de la barna.. : Dar per ansamblu:Felicitari Echipei de Gimnastica a Romaniei!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 August 2012 22:14
Isus a fost rastignit pe un stalp ..nu se specifica nicaieri in biblie ca pe cruce ,in fine ,nu e nici locul nici momentul sa facem religie ,am putea fii considerati fanatici pe nedrept
Flory70
Postat pe 7 August 2012 22:15
De la: Rotty, la data 2012-08-07 22:14:32
De la: barboneli, la data 2012-08-07 22:12:25mersi tu... ptr. grija ! eram sigur ca o sa-mi lipseasca ceva... dar pana la urma, nu ! Rotty face cafea tare buna... daca ne invita si pe noi, o bem impreuna maine dimineatza.... ! e o intrebare... !

Gata s-a marcat.La 7 jumatate e gata cafeaua ...Ora ro?


sarumana... dar asta inseamna ptr. tine ora 6... ! nu e prea devreme ? glumesc, stiu ca te scoli devreme... !
barboneli
Postat pe 7 August 2012 22:17
Nuuu...E ora la care ma trezesc de obicei
Rotty
Postat pe 7 August 2012 22:18
ma bag si eu daca ma primiti
Flory70
Postat pe 7 August 2012 22:20
Pai...??? Atata iti trebe sa nu vii...
Rotty
Postat pe 7 August 2012 22:22
De la: elisabeta_boia, la data 2012-08-07 22:14:41De cand il am pe Michelangello,am numai pb-azi ..a EVADAT..din vanita in care-l tin Si are spatiu mare de miscare,apa proaspata,pietre,frunze si mancare... Ce i-o fii mai trebuit??Am cautat la el numai 4 ore..L-am gasit blocat intre un raft de flori si perete.! Dadea din labute,scotea capul,codita..dar nu se mai putea clinti de-acolo,de nu-l gaseam..evadarea asta l-ar fii costat cu adevarat o inchisoare... Asta m-a suparat-ca nu-i recunoscator pt cata afectiune si conditii ii ofer+siguranta,si chiar destula libertate..
Dar m-am bucurat cand l-am gasit,ba l-am si pupacit-si a stat,bucuros ca a scapat din ceea ce s-a bagat singur-singurel...
Si m-a bucurat medalia de argint la sol a lui Ponor :sml-love0049
Si m-a intristat cum a pierdut la o sutime..pe cea de bronz de la barna.. : Dar per ansamblu:Felicitari Echipei de Gimnastica a Romaniei!!


cred ca am vazut-o si noi asta dupamasa pe Ponor... o tipa inalta si in costum mai negru... barna n=am vazut-o dar la sol a fost chiar mai buna decat cea dinaintea ei... ! dar eu nu sunt arbitru... ! cred ca avea "lipici" pe talpi... dupa sarituri nu se misca de pe podea... ne-a placut !!!
si da-i te rog un mar in plus lui Michelangello si din partea mea... !!!
barboneli
Postat pe 7 August 2012 22:23
multumesc ..data viitoare o dau eu ,si eu fac cafeluta fff buna ,o seara buna si noapte buna ,ma retrag in dormitor ..pup
Flory70
Postat pe 7 August 2012 22:25
De la: Flory70, la data 2012-08-07 22:20:47ma bag si eu daca ma primiti


pai eu am fost cam obraznic si am scris "daca NE invita si pe noi..." deci invitatia lui Rotty era si pentru tine ! Rotty si cu "rozvailerul"... ( ) ei, ne primeste !!!
barboneli
Postat pe 7 August 2012 22:26
am urmarit si eu concursul fetelor de la sol ..da, catalina a facut un exercitiu perfect ,pacat de sandra
Flory70
Postat pe 7 August 2012 22:33
De la: barboneli, la data 2012-08-07 22:26:33
De la: Flory70, la data 2012-08-07 22:20:47ma bag si eu daca ma primiti


pai eu am fost cam obraznic si am scris "daca NE invita si pe noi..." deci invitatia lui Rotty era si pentru tine ! Rotty si cu "rozvailerul"... ( ) ei, ne primeste !!!

multam ptr. invitatie ..o primesc cu drag ..pe maine atunci
Flory70
Postat pe 7 August 2012 22:36
Ne "vedem" dimineata la Restaurant. Acum tre sa ies cu Rozvailerul ca e tarzior.
Rotty
Postat pe 7 August 2012 22:37
Somnic pufos Flory
Rotty
Postat pe 7 August 2012 22:38
si tie la fel... !
Flory a scris: "noapte buna ,ma retrag in dormitor ..pup"

ce bine de tine Flory... dormi in dormitor... azi mi-a spus Suzi sa nu indraznesc sa intru in dormitor.... si-a adus aminte ca de ziua ei, a fost in Mai... nu i-am dat 7 fire din floarea ei ci numai 5... asa ca ma pedepseste... !!!! asa ca o sa dorm cu Gemi pe canapea in saloon... ! nu-i bai.. e mare si moale ! la canapea ma refer...
barboneli
Postat pe 7 August 2012 22:50
cine m-a suparat azi ?
nici nu vreau sa-mi amintesc .....
jeanette40
Postat pe 7 August 2012 23:00
Uita mai bine Janneto....maine e o noua zi
Rotty
Postat pe 7 August 2012 23:05
jeanette... foarte bine faci... !!! nici noi nu vrem sa-ti amintesti. asa ca, nici nu te intrebam... asta ca sa uiti de tot !
barboneli
Postat pe 7 August 2012 23:06
De la: barboneli, la data 2012-08-07 22:50:35si tie la fel... !
Flory a scris: "noapte buna ,ma retrag in dormitor ..pup"

ce bine de tine Flory... dormi in dormitor... azi mi-a spus Suzi sa nu indraznesc sa intru in dormitor.... si-a adus aminte ca de ziua ei, a fost in Mai... nu i-am dat 7 fire din floarea ei ci numai 5... asa ca ma pedepseste... !!!! asa ca o sa dorm cu Gemi pe canapea in saloon... ! nu-i bai.. e mare si moale ! la canapea ma refer...

Asa-ti trebuie... Sa uiti asa ceva??
Rotty
Postat pe 7 August 2012 23:40
Gata !!! la somn
Noapte buna si vise placute tuturor prietenilor si mai ales dusmanilor
Rotty
Postat pe 7 August 2012 23:54
Nica, nica, nica nu m-o bucurat azi!
....sa nu indrazniti sa ma suparati maine! :(:(:(
Fss_ssu
Postat pe 8 August 2012 23:26
Azi m-a ..bucurat o poezie scrisa pt ..mine Am realizat ca sunt speciala..{macar pt o persoana..}si ce romantica este..au caAm iertat toti dusmanii si toti invidiosii Si ..inca mai recitesc versurile ..mele{acum,nu?} pup..autorul!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 August 2012 23:12
De la: barboneli, la data 2012-08-07 22:50:35si tie la fel... !
Flory a scris: "noapte buna ,ma retrag in dormitor ..pup"

ce bine de tine Flory... dormi in dormitor... azi mi-a spus Suzi sa nu indraznesc sa intru in dormitor.... si-a adus aminte ca de ziua ei, a fost in Mai... nu i-am dat 7 fire din floarea ei ci numai 5... asa ca ma pedepseste... !!!! asa ca o sa dorm cu Gemi pe canapea in saloon... ! nu-i bai.. e mare si moale ! la canapea ma refer...


SUZI,SUZUKI SI SUZUKA.=VANGHELIS=DONO+GUNOAIELE DIN MINTEA LUI(gunoaie intrate in putrefactie)
garbo_5862
Postat pe 10 August 2012 06:23
De la: suparatu_, la data 2012-08-08 23:26:52Nica, nica, nica nu m-o bucurat azi!
....sa nu indrazniti sa ma suparati maine! :(:(:(


ce semeni, aia culegi.
garbo_5862
Postat pe 10 August 2012 06:23
"Seman" :

Si culeg: :(:(
da nu-i nica ...


...asta m-o bucurat!
Fss_ssu
Postat pe 10 August 2012 11:03
da de ale tale, o sa scapi candva... ??? la gunoaie ma refer. apropo... Suzi vine de la Suzana... ! ia sa-ti vad talentul acum.... !
barboneli
Postat pe 10 August 2012 14:03
Mi-e si teama..azi iar numai bucurii..prea mult bine..sa nu vina si ...supararile,vorba ceea"Dupa vreme rea vine vremea buna..si invers.."
Zi cu soare mai putin,dar placuta vreme ..racoroasa..Am fost la munte,am pescuit-nu am prins nimic-nimic,dar ce placere...sa stai in natura,o cola,o ciocolata,o vb buna,un compliment-doua{am primit-nu am dat} ..ca tin bine undita,ca pun bine momeala,ca arunc bine firul..ca...ce daca nu am prins nici un peste... au mancat ...insa...momeala..deci?...am hranit pestii!!
Pup pe toti ca tareeee bine si fericita sunt!!
elisabeta_boia
Postat pe 10 August 2012 19:18
?????????Unde sunteti????????
elisabeta_boia
Postat pe 12 August 2012 01:30
La ora asta inca nica nu m-a suparat sau bucurat.....sunt planta,nu gandesc inca
Rotty
Postat pe 12 August 2012 08:25
Bucurie mare-l-am vazut pe veb pe nepotelul meu Ioan,are deja..4 luni si 6,400 kg!!
"Necaz"ul de azi...bagajele de plecare in concediu...
elisabeta_boia
Postat pe 17 August 2012 00:08
Unde dai si ...unde...las sa crape....
Rotty
Postat pe 17 August 2012 01:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-ar placea sa lucrez intr-un orfelinat de copiii si nu stiu cum sa fac 350 De la: eu_geminy 19 Ianuarie 2012 15:57
mai exista oameni deosebiti..Care sunt recunoscatori si cu bun simt? 46 De la: garbo098853 13 August 2010 23:00
vreau un sfat....va rog! 10 De la: yanyacharberet 18 Noiembrie 2009 10:58
Buna 4 De la: alfheim 4 Septembrie 2011 14:44
lapte praf 1 De la: kidz008208 20 August 2010 12:25
Setari Cookie-uri