Intrebare strumfeasca


ce faceti acilea,bre?
rezolvati dilemele irinucai?
sau ailanta...oare cum se intitula,ca-mi scapa acuma...alexandra,parca?
hait,ma lasa memoria ceva de speriat..

eniuai - just so u know - este niste useri p'acilea care posteaza din tzshpe coante,va dati voi singuri seam dupa stil,din cate vad..
precizilla
Postat pe 10 Iunie 2012 11:53
Stilul smuls...md.
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 11:57
bancuri la tema.... !!! poate se mai invata ceva din ele.....


Bul merge s violeze o bab. Cnd l vede, baba ncepe s strige:
- Hoii! Hoii!
- Stai babo, zice Bul, c am venit s te violez, nu mai ipa!
La care baba:
- Hoomanule!

La judecatorie, Ion e acuzat de viol.
Judecatorul:
- Inculpat Ion, esti acuzat de viol.
- Nu e adevarat.
In spate o batranica, neauzind prea bine intreaba pe cel de langa:
- Ce zice, maica, ce zice?
- Zice ca nu e adevarat.
Judecatorul:
- Inculpat Ion, cum pledezi?
- Nevinovat!
Batranica:
- Ce zice, maica, ce zice?
- Zice ca e nevinovat.
Inculpatul:
- Nu i-am atins nici macar un fir de par, d-le judecator!
Batranica:
- Ce zice, ce zice?
- Zice ca nu i-a atins nici macar un fir de par.
- Cata precizie, maica, cata precizie !

Viol pe coridor
femeia de serviciu, proaspat violata, la interogatoriu, descrie cum s-a trezit fata in fata cu faptasul, pe coridor..
-Bine, dar de ce nu ai incercat sa fugi?!?
-Pai unde sa fug, maica? In stanga perete, in dreapta perete, in spate dabia spalasem

Veverita lipseste o noapte intreaga de acasa.
A doua zi vine toata zmotocita, cu blana jumulita, vai de ea.
- Ce s-a intamplat? o intreaba sotul.
- Pai m-a prins bursucul, m-a dus la el acasa si 3 zile m-a violat intruna.
- Dar tu lipsesti doar de o zi!
- Pai am venit numai sa ma schimb si ma duc inapoi !

La radio Erevan un ascultator fidel intreaba:
- O femeie poate fi violata in timp ce alearga?
Radio Erevan raspunde
- Niciodata. O femeie cu fusta ridicata fuge mai repede decat un barbat cu pantalonii in vine



O pereche pleaca in vacantza pe un lac unde se putea pescui.
Lui ii placea sa pescuiasca in zori, ea adora lectura.
Intr-o dimineata el se intoarse dupa citeva ore de pescuit si hotari sa traga un pui de somn. Desi lacul nu-i era familiar ea se hotari sa iasa cu barca. Vasli putin, apoi relua lectura. Dupa putin timp apare paznicul in barca lui:
- Buna ziua, ce faceti aici?
- Citesc, raspunse ea desi gindea ca e evident.
- Sunteti intr-o zona unde pescuitul este interzis!
- Dar nu pescuiesc, nu se vede ?
- Da, dar aveti tot ce va trebuie. Trebuie sa ma urmati si va trebui sa va amendez .
- Daca o faceti va denunt pentru viol.
- Dar nici macar nu v-am atins !
- Adevarat, dar aveti cu dvs. tot ce va trebuie !
Morala: NU contraziceti niciodata o femeie care stie sa citeasca !

Intr-o sectie de politie intra o frantuzoaica zbarlita:
- Domnule comisar, am fost violata de 15 persoane in parc!
- Calmati-va, doamna. Descrieti aspectul atacatorilor si eu va asigur ca ii vom gasi pe toti.
Frantuzoaica, rasufland usurata:
- Toti nu-mi trebuie! Va rog sa-i gasiti pe cel de-al cincilea, al optulea si al treisprezecelea.


Vine o bbu la Poliie, s reclame un viol.
- Ce pedeaps vrei s-i dm violatorului, dup ce l gsim?
La care bbua, suprat:
- Reconstituirea !

http://2.bp.blogspot.com/-Vu8Vqq7jjCU/TtumbHgK6eI/AAAAAAAAAQA/zmghmOyNWaA/s1600/f-Funny-Cat-3539.jpg

asta ca sa nu va mai certati.... cearta e sora cu dracu', asa ca mai bine va bateti ! bataia e rupta din rai... !!!



barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 13:25
nt, ce frumusete de topic....
Bineinteles ca se poate - cu ceva talente persuasive, il manipulezi de se violeaza si singur... "Nu si-a dat seama" inseamna ca a fost de acord?
Folosesc "il" nu "o" pentru ca mi-e mai la indemina - a nu se interpreta. Iar definitia "violului" e ampla - nu are neaparat conotatii sexuale. A "viola corespondenta" de ex. nu inseamna "foutu-i plicu' ma-sii"!
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 13:46
De la: quasaria, la data 2012-06-10 13:46:15 nt, ce frumusete de topic....
Bineinteles ca se poate - cu ceva talente persuasive, il manipulezi de se violeaza si singur... "Nu si-a dat seama" inseamna ca a fost de acord?
Folosesc "il" nu "o" pentru ca mi-e mai la indemina - a nu se interpreta. Iar definitia "violului" e ampla - nu are neaparat conotatii sexuale. A "viola corespondenta" de ex. nu inseamna "foutu-i plicu' ma-sii"!


corect... !!! ca si a viola religia, nu inseamna "foutu-i biserica masii"... ! cred ca mai degraba. la ma-sa se referea... !!!! la fel cu (ma scuzati... dar sunt luate din folclorul de injuraturi pur romenesti...!!! ) Christos-ul..., Dumniezaii... , Mortzii.... etc. !!!

sper ca nu mi se sterge postarea... ca asta inseamna violarea Libertatii cuvantului... sau Libertatea propagarii folclorului Roman.... !!!!!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 14:10
Ha? Who?
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 14:29
Said... probabil ai scris ceva interesant... dar eu nu pricep limba lui.... Adamo... !!! sorry !
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 14:29
ce pnm de sanscrita e aia? :-))
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 14:52
De la: heartbit, la data 2012-06-09 23:56:46Sassette
daca mintea ta este inchistata si obsesia ta majora este sexul, te pot informa ca am logica mai multa decat ai fi putut sa ai tu vreodata, nu sufar de autosuficienta iar coerenta mea o s-o depaseasca pe-a ta si de-ar fi sa beau 10 sticle de palinca!

ai intrebat prosteste daca exista viol nesexual, pentru ca esti la fel de puerila si te poti lua de mana cu aia care zicea de violatul in somn.
daca eu iti violez domicilul inseamna cumva ca am facut sex cu domiciliul tau?
daca eu iti violez corespondenta inseamna ca am facut sex cu corespondenta ta?
ia de rumega! marunt, fara graba!
ca sa fii logic in gandire nu trebuie doar sa gandesti ci sa si imbini ce gandesti intr-o anume insiruire corecta a ideilor! daca gandeai nu puneai intrebarea stupida din topic!
mai bine iti vedeai de cratita si nu te mai dadeai intelectuala pe forum, dovedindu-ti prostia si intrebandu-te ca baba jefuita si parasita: Maica, da' cu violu' cum ramane?

pentru nelinistea ta am sa-ti spun ca nu vad violul ca idee ci ca un act de agresiune!
si in caz ca nu stiai nu numai barbatii violeaza si femeile violeaza!
fii pe pace ca nu ma tem ca m-ai viola!
caz concret: prin anii '80~'90, cateva femei au ademenit sechestrat si violat un baiat de 16 ani, pana l-au omorat! si nu este un caz singular. cauta in cazuistica criminalista si apoi mai discutam!
un caz:
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/viol-african-nimfomana-germania-36-ore-sex-391713.html
alt caz:
probabil ca asta ar trebui sa-ti mai dea ceva de gandit
http://www.gindul.md/archives/1243 - 5 femei violeaza o alta femeie!





Cine s-a bagat aici primul in seama incercand sa defineasca "ideea de viol"? Ia reciteste tot ce-ai scris, incetinel, la viteza cu care este adaptat creierasul tau, nu cumva sa faci sincope cu urmari ireversibile (desi dupa agitatia psihomotorie pe care o exhibi am impresia ca deja te-ai cam grabit).
Nu te contrazici singur apoi, declarand ca pentru tine violul nu e idee, ci e agresiune. Si mai sustii ca nu e nevoie sa fi violat ca sa intelegi foarte bine ce-i ala un viol. Apropo, a incercat sa-ti explice cineva pana acuma, la masura intelegerii tale care este diferenta intre un concept si realitatea pe care o aproximeaza? (Caci in caz ca nu ai aflat inca pana la frageda varsta celebrala pe care o etalezi, diferenta intre un fenomen si definitia acestuia, este la fel de mare cat aceea dintre logica si ideea de logica din capusorul tau).

Ma baiatule,inainte de a exersa scheme de argumentare incepand cu definitii de dexonline si terminand cu insulte grosolane culese de prin cartierele marginase unde ti-ai petrecut copilaria nefericita si abuzata (apropo la cursurile de retorica nu ti s-a spus ca atacul la persoana nu este un argument valid si ca descalifica intelectual oponentul) , n-ar fi mai bine sa faci un efort de auto-cunoastere, pentru a deslusi cauzele intunecate care te imping la astfel de excese de grobianism si auto-suficienta. Ca barbat ce tocmai a depasit perioada tulbure a adolescentei, cred ca ar trebui sa stii acum cat de periculos este efortul acesta permanent de a te auto-satisface pe diverse paliere ale vietii biologice si sociale.

In rest, cred ca poti sa stai intr-adevar linistit, ma indoiesc ca un personaj atat de nevricos si grosolan ca tine sa tenteze vreodata indeajuns pe cineva incat sa-i upgradeze experienta sexuala limitata. Admit ca poti spera insa la un viol nesexual, mai putin satifacator, dar acceptabil intr-o viata terna, marcata ocazional de excese de alcool si exercitii nereusite de logica formala.
Pe de alta parte, nimic nu te impiedica sa continui sa-ti imbogatesti experienta cognitiva pe youtube si diverse site-uri de socializare, si sa-ti investesti fantasmele cu valoare de realitate.
charmelen
Postat pe 10 Iunie 2012 15:08
De la: quasaria, la data 2012-06-10 13:46:15 nt, ce frumusete de topic....
Bineinteles ca se poate - cu ceva talente persuasive, il manipulezi de se violeaza si singur... "Nu si-a dat seama" inseamna ca a fost de acord?
Folosesc "il" nu "o" pentru ca mi-e mai la indemina - a nu se interpreta. Iar definitia "violului" e ampla - nu are neaparat conotatii sexuale. A "viola corespondenta" de ex. nu inseamna "foutu-i plicu' ma-sii"!


definitia" violarii" este mai ampla, nu cea a violului, al carui sens primar este cel de agresiune sexuala; rasfoiti ce dictionar doriti, doom, dex, etc ca sa va convingeti.

De aceea se si spune violarea corespondentei, nu viol de corespondenta - dar nu vreau sa intru in aspecte ce tin de lingvistica formala.
In ciuda sinonimiei partiale si a paralelismului sintactic, nu cred ca putem echivala violarea unei persoane cu violarea de locuinta sau de orice altceva, desi stilistic orice este posibil.
charmelen
Postat pe 10 Iunie 2012 15:50
De la: charmelen, la data 2012-06-10 15:50:04
De aceea se si spune violarea corespondentei, nu viol de corespondenta


si "violarea unei babe" nu se spune? Se spune "viol de baba"?
Asta e argumentul pe care l-ai adus, nu ca ar avea vreo importanta. Sint convinsa ca intelegi sensurile si daca exprimarea e formala, si daca e mai putin formala.

Si apropo de sens, in afara de faptul ca esti, sa zicem, cam iritata, ca sa ma exprim tot frumos si formal, ai opinii despre subiect sau...?
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 15:58
Q.
Rotty
Postat pe 10 Iunie 2012 16:01
Q, pe mine m-a convins de mult charmelen ca este inapta de ratiune si dialog. de-aia nu ii mai adresez vreun cuvant.
in ce priveste cealalta persoana care miroase a pute in diverse ipostaze si sub diverse nume, este la fel de saraca intelectual si spiritual ca 966 daca nu cumva este el insusi travestit.
atat timp cat intreba: "Se poate viola o femeie fara violenta?.... a zis ca nu a fost niciodata violent cu ea, sustinanad cu tarie ca "nu mi-a dat vreodata macar o palma."
... O intrebare totusi ma munceste: dar cu violul cum ramane?..."
si apoi la urmatorul mesaj vine cu: "Scuze ca intervin intr-o argumentatie asa de articulata, dar e ceva care scartaie inca de la primele fraze. ... De-aici urmand firul logicii primare ilustrate cu atata auto-suficienta de retorul ideii de viol, se poate deduce ca exista si un viol nesexual . Ei, asta da noutate. Ar fi interesat si de definit si de argumentat. Dupa cum zice nenea Tidbit: nu trebuie sa ai parte de astfel de experiente, ca sa fii logic in gandire, trebuie doar sa gandesti. Ceea ce, in cazul dumnealui, se dovedeste a fi fintr-adevar foarte greu. "
ca sa demonstreze nimic, mi se pare o persoana foarte echilibrata si apta din punct de vedere clinic pentru o camasa cu maneci lungi si doze sustinute de xanax.

oricat i-ar spune cineva ca violul nu are legatura totdeauna cu sexul tot n-ar intelege. asa ca mai bine hai sa vorbim despre retete culinare!
cred ca pe vremea asta ar merge o ciorba de dovlecel sau niste dovlecei umpluti la cuptor si o salata acrita cu zeama de lamaie
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 16:26
bit, eu cu retetele culinare am un paralelism de camp lexico-semantic... mai degraba violam lingvistic ce putem viola pe aici, numai la cratita sa nu ma trimiti, ca nu ma descurc, TE ROOOOG!
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 16:34
Dragilor...eu am fost aseara luata la.......rost. Azi a fost randul vostru...
Rotty
Postat pe 10 Iunie 2012 16:43
daca vrei parerea mea, ai fost luata la rost intr-un mod cam prea direct si fara motiv. Si heartbit la fel. Cel putin, din ce se vede de aici. Chiar daca stilul lui Sassette se cam aseamana - chiar si asa....
Dar fiind faptul ca am avut conversatii oarecum ample cu charmelen, deci pina la urma am putut discuta, nu ma astept sa dea cu pietroiul la ce i-am scris (desi am mai patit-o si de la altii).
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 16:49
Q, nu era vorba de triimis la cratita, ci doar un schimb de pareri gastronomice.
dar inteleg si nu e o problema faptul ca nu te pasioneaza bucatareala.
iar de violat aici chiar si doar lingvistic, la drept vorbm si de-am vrea, n-avem pe cine!
n-ai pe cine buey, n-ai pe cine, niste "tarani"!
asa ca io pus-am cruce la topicul asta. prea e degeaba!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 17:00
bit, nu intelege gresit, n-am nici o pb. cu cratita - dar nu sint in stare sa port o discutie despre subiect, pentru ca in afara de supa fie-mii cind i-am facut diversificarea n-am fiert si prajit nimic in viata mea. Iar supa aia a fost mincata de un bebe nestiutor, pentru ca habar n-avea ce gust ar trebui sa aiba o mincare, de fapt...:-) Altfel o scuipa precis.
Asta e, mea culpa.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 17:08
lasati.... RoQBit, ca eu nu va iau la rost... ! mie imi place de voi... ! cu toate ca eu, la culinare.... maaaama ce ma mai pricep !!! nu de la mama si de la nevasta-me si din carti... ! pe alt forum, eram tare solicitat. pacat ca nu vorbim un pic si despre dovlecei... ! tocmai facui ochi si mi-o foaaaame de o halesc si pe nevasta-mea daca nu mi-a lasat ceva din piftelele marinate cu sos de tarhon..... !!!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 17:38
@Quasaria: se spune intr-adevar violare de baba, domiciliu, de ce vrei tu, pentru ca violarea are un sens mai amplu si poate fi lipsita de conotatii sexuale, cum ai observat mai sus; dar
"violul" singur sau in sintagma implica intotdeauna agresiune sexuala.

Cat despre subiect, am oarece opinii destul de ferme bazate pe experienta unei persoane apropiate, dar crede-ma nu am nici o tragere de inima sa le dezvolt, cu atat mai mult cu cat n-ar servi la nimic: Hbit este dovada elocventa a triumfului ideilor fixe asupra experientei empirice.
charmelen
Postat pe 10 Iunie 2012 17:52
epiric oare ce-o insemna in capul ala al tau de sauriana?
dar nu cred ca e cazul sa ne explici. mai degraba ai putea sa-mi explici cand m-ai vazut ultima oara la un viol, fie macar si ca spectator, sau hai sa-i zicem asistent? nu cumva erai tu ce-a violata? dupa cum debitezi asa imi pare! insa ma intreb unde ai fost violata, pentru ca atunci cand ne-am (m-ai) vazut erai virgina!

crezi ca daca ai un an sau doi mai mult decat mine pe garbo ti se cuvine sa fii nesimtita?
daca da, be my guest!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 18:39
...eu doar am raspuns....
Rotty
Postat pe 10 Iunie 2012 18:40
ti-ai pus poalele in cap marmelada de reptila, sper ca aceasta refulare din haznaua gandirii tale te face sa te simti mai bine.
cat priveste proasta la maritat nu poti sa fi fost decat tu, in caz ca ai gasit vreun nghiob vreodata sa incerce asa ceva! iar daca ti-ai luat teapa, acum du-ti-o pana la capat, nu incerca sa o transferi altuia!
iar ca sa inteleaga creierul tau atrofiat si mucilaginos, n-am facut decat sa spun ca viol sexual fara violenta cel putin psihica nu se poate! dar nu ma mir ca n-ai inteles. nu e prima data cand raspunzi parasutat la un subiect!
asa esti tu! si din cand in cand mai bubui!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 19:03
charmelen,

imi pare sincer rau de ce i s-a intimplat persoanei despre care povestesti.

Inteleg ca ai raspuns pe baza unei reactii emotionale . Mie nu mi s-a parut ca bit a fost rautacios - ba chiar mi s-a parut ca a luat in serios intrebarea. Are un stil analitic, nu empatic, asa cum probabil am si eu, atita tot. Dar, sigur, e dreptul tau sa percepi altfel...

In rest, stii, oamenii pot fi unele dintre cele mai josnice creaturi. Si printre putinele care fac rau de dragul de a face. Pentru ca pot. Cind eram in scoala, una dintre prietenele noastra s-a sinucis. Si nu pentru ca i-a venit ei ideea asta, ci pentru ca i-au dat altii ideea asta. Si au insistat. Si au si asistat-o, de fapt.
Din moment ce n-au participat in mod fizic si direct la "agresiune", nu au fost urmari asupra lor... Intrebati ulterior ulterior de ce au facut-o, raspunsul a fost exact asta: pentru ca au putut. Probabil si "justificarea" unui viol este, in fond, aceeasi.
Asta ne e specia - si trebuie sa coabitam - incercind sa nu ne suspectam gratuit, si sa nu ne urim intre noi, totusi.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 19:04
si cine-i Bute Lucian la faza asta?
ca arbitru vad cine-i...
precizilla
Postat pe 10 Iunie 2012 19:22
Asear dup ce am citit pe topicu sta n-am mai avut chef s postez.
Uneori a prefera, ca n loc de vb, mai bine s-mi dea cineva o palm. Vb dor. Poate-s io mai...
mi cer scz!
Q, tu m faci s dau din cas.
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 19:26
preci, Gotanu' ...:-))

Axl, stiu. De aia eu una prefer sa nu incurc borcanele...no face, no name, no number, ca verde de paris am si la mine in camara. Destul.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 19:26
iubita mea Q
i've got news 4 u : Gotanu' ne face pe noi doo Butzi...
precizilla
Postat pe 10 Iunie 2012 19:30
si te rog sa consemnezi ca NICIODATA pana acum n-am fost in halu' asta de siropoasa incat sa-mi iasa din taste apelativul ala..
precizilla
Postat pe 10 Iunie 2012 19:32
botzi... =a program that operates as an agent for a user or another program or simulates a human activity.

hai la duo sa iti dedic ceva accordingly...:-))
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 34 De la: Axl_22 11 Decembrie 2011 15:02
o viata in paralel 162 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:55
Relatie doar pentru sex 2 De la: garbo_495129 25 Ianuarie 2019 18:45
existaDIVORT DE FORMA??? 16 De la: garbo055472 13 Ianuarie 2010 20:41
nu am facut sex de 3 ani 335 De la: Laleauaneagra 7 Februarie 2010 22:19
Setari Cookie-uri