RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?

Cine inseala de dovada de lipsa de respect? Dar daca sotul iti da motive sa-l inseli?Te-ai gandit ca poate nimeni nu inseala de dragul artei...si de fapt sunt motive.Sotul meu nu s-a atins de mine de 3 ani...evita orice discutie despre acest subiect si toate cele.....poate ar trebui sa divortez....dar e usor sa dai bir cu fugitii.Daca il insel...eu sunt cea care greseste...nu el care ma neglijeaza.....si crede-ma nu are motive sa ma neglijeze sunt cu 10 ani mai tanara decat el si imi place ceea ce vad in oglinda.Asa ca....inca nu l-am inselat...dar am de gand.
garbo093491
Postat pe 3 Iunie 2012 18:17
si tu astepti de trei ani sa ii dai papucii, si pina la urma oricum nu ii dai papucii ci "il inseli"? :-)))
La ce minte au femeile, pe bune ca incep sa regret ca nu m-am nascut barbat...:-))

CUm dreak sa dormi cu unul in casa trei ani si sa pretinzi ca ai o relatie...?:-))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 18:20
Foarte intelept raspuns.De acord cu tine.
garbo093491
Postat pe 3 Iunie 2012 18:24
Nu am o relatie....suntem casatoriti de 10 ani
garbo093491
Postat pe 3 Iunie 2012 18:51
cred ca nici macar n-ar trebui sa iti pui problema ca "il inseli". De dupa primele saptamini in care ai vazut ca "e obosit" ar fi trebuit sa discutati si daca nu ajungeti la o concluzie despre ce sa faceti in continuare, asta e, iti inviti urmatorul sot la cina sa i-l prezinti. Ca sa nu existe discutii.

quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 18:52
Musai s fie so?
Uite, aici e o relaie cu acte-n regul i totui nu-i n regul.
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 19:02
nu e musai... doar ca sa inteleaga ca nu ramine el "sot"... nici de la departare, asa.... :-))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 19:06
suna a spovedanie sau ce?...chiar nu inteleg!...cui foloseste?...sunt mandra si demna de faptele mele, fie bune fie mai putin bune...dar asta nu presupune ca am calcat stramb!...depinde ce intelegi tu prin inselat....sunt multe interpretari!
caleidoscop
Postat pe 4 Iunie 2012 00:02
Iee i io-s mndr tare de faptele mele...mai ales alea ne_bune! Scz...pt fum!
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 00:08

"mindra" nu pot sa spun ca sint de TOATE faptele, na, unele n-au iesit cum am vrut , da' ce pot sa spun e ca am incercat sa fiu fair, macar, si sa nu pocnesc lume nevinovata cu parul in cap... As avea o problema eu cu mine daca as renunta la principiul asta, ca in rest n-am prea multe oricum...
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 01:56
De la: garbo093491, la data 2012-06-03 18:17:40Cine inseala de dovada de lipsa de respect? Dar daca sotul iti da motive sa-l inseli?Te-ai gandit ca poate nimeni nu inseala de dragul artei...si de fapt sunt motive.Sotul meu nu s-a atins de mine de 3 ani...evita orice discutie despre acest subiect si toate cele.....poate ar trebui sa divortez....dar e usor sa dai bir cu fugitii.Daca il insel...eu sunt cea care greseste...nu el care ma neglijeaza.....si crede-ma nu are motive sa ma neglijeze sunt cu 10 ani mai tanara decat el si imi place ceea ce vad in oglinda.Asa ca....inca nu l-am inselat...dar am de gand.


am intalnit si eu cazuri d'astea!:) nu stiu ce sa zic despre ele, din exterior par totusi putin credibile...asta pana te convingi ca astfel de "comuniuni maritale" chiar exista...de ce? evident, pt parteneri nu sexul conteaza! nu stiu ce sa zic mai mult...
coris_2938
Postat pe 4 Iunie 2012 09:32
DA DE CE NU?
garbo11111969
Postat pe 4 Iunie 2012 12:26
multe puncte in comun...dar mai ales banii...e atat de greu sa renunti la casa, masina, bani si sa mergi cu celalalt....iubirea e pe primul loc....da ,asta e placa multora....nu sa fim sincere_ai muncit si tu cat ai putut ,ai o casa frumoasa, un venit la fel de frumos si un amant bun la pat...deci cum sa ii spui sotului ? nu este o greseala este o mare pacaleala....si nu pacalesti sotul sau amantul ,ci pe tine insuti....din moment ce ai scris pe forum e pentru ca in adancul fiintei tale si tu stii ca te pacalesti singura si nu stii incotr-o sa apuci...cu sotul?- nu il mai iubesti dar iti asigura un trai linistit....cu amantul? - e bun la pat ,dar probabil e coate goale...nu-mi permit sa-ti dau un sfat ca nu te cunosc,dar stiu ce as face eu _as lua o pauza...mi-as pune ordine in ganduri si apoi vad ce decizie iau...si apropo sotul daca afla nu te iarta , asa cum speri, si asta pentru ca in adancul fiintei lui ceva ramane iremediabil distrus...iti urez sa ai parte de intelepciune si sa alegi calea corecta pentru tine in viata...

marcsi
Postat pe 4 Iunie 2012 14:13
ma rog...daca tu consideri ca esti echivalenta cu valoarea unei case si a unei masini... problema ta. Mie in general mi se pare ca un om - oricare - poa's a faca multe case si masini in viata lui, sa le bea/dea/faca praf si sa le faca din nou - asa ca e incontestabil mai important.
Dar... poate tu te cunosti mai bine, nu te contrazic.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 14:29
http://www.youtube.com/watch?v=vonG29Kuwc0
printesa_jo
Postat pe 4 Iunie 2012 14:53
mda...frumos... si ce?sa ne taiem venele chiar acu'?

http://www.youtube.com/watch?v=hO6dcLRXrX4&feature=related

Avec le temps, va, tout s'en va.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 15:33
quasaria,tu ai spart oglinda se pare......(ai cu ce sa-ti tai venele)
printesa_jo
Postat pe 4 Iunie 2012 17:10
doar "se pare"....
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 17:22
Mi-am inselat sotul cu primul meu iubit pe care l-am intalnit dupa 23 de ani.Era la fel de sexi si bun.Cu toate ca am un sot minunat care i-mi demonstreaza la fiecare pas cat ma iubeste tot am facut-o.
garbo097444
Postat pe 5 Iunie 2012 08:14
Scurt si la obiect...
Rotty
Postat pe 5 Iunie 2012 08:21
i-am spus si nici nu mi-am cerut scuze pentru ca nu aveam de ce sa-mi cer scuze ! si am si divortat , asta pentru ca mi-am adus aminte ca viata este frumoasa si nu merita sacrificata de dragul nimanui ! cine zice ca sta pentru copiii minte !!! sta pentru ca nu are curajul sa o ia de la capat !! nici un copil nu este fericit atunci cand parintii nu sunt fericiti ! intr-o familie plina de certuri sau dispret sau violenta nu poate fi nimeni fericit !!!
garbo174849
Postat pe 5 Iunie 2012 13:14
NINUTZA4
Postat pe 5 Iunie 2012 14:38
pai si daca i-ai spus si te-ai despartit, de ce zici ca l-ai inselat?
E un fel de fii atent ca eu te mint, sau cum?:-)

...aia nu e inselat.
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 14:43
este simplu cand l-am inselat eram casatoriti ! dupa care am divortat !!! si crede-ma ca nu mi-a parut rau nici o clipa ~!!
garbo174849
Postat pe 5 Iunie 2012 15:05
N-avea de ce sa iti para rau, ai facut ce era bine pt tine si corect fata de el.

Dupa parerea mea "inseli" atunci cind te ascunzi de cel de linga tine: din moment ce ii spui adevarul, nu e vorba de inselat....
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 15:08
si tin sa specific , ca el a inteles si nu a fost de acord cu divortul pt ca se simtea confortabil in asa zisa noastra casatorie !
garbo174849
Postat pe 5 Iunie 2012 15:12
e clar ce mult ii pasa ce fericita esti cu el, nu?
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 15:37
Asa este !!! de-asta m-am felicitat pt. decizia luata !! crede-ma decat singura in doi , mai biine lipsa !!
garbo174849
Postat pe 5 Iunie 2012 16:36
de acord cu tine.
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 16:39
era interesat doar de banii pe care ii faceam si de confortul care venea in urma acestor bani! era misto sa nu ai griija zilei de maine !!! Si crede-ma dupa ce m-am despartit de el mi-a fost super bine !!!! iar din punct de vedere financiar este si mai bine ! ce parere ai de un barbat care dupa ce iese din sala de tribunal unde se stabileste divortul iti zice : parca era vorba fara pensie alimentara pt copil !! stii ca eu nu am bani !! bineinteles ca nu aplatit niciodata pensia alimentara !!! pt ca nu m-a interesat si nu am nevoie !! asa ca fetelor curaj !!!! nu se termina lumea la o perche de pantaloni !!!
garbo174849
Postat pe 5 Iunie 2012 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 3 De la: demonsauinger 26 Iunie 2011 23:13
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
Fatarnicia 5 De la: Thor_again 14 Decembrie 2010 12:13
nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc 245 De la: raluca12 18 Septembrie 2018 19:49
Minciuni si regrete 9 De la: garbo_428155 14 Februarie 2016 15:42
Setari Cookie-uri