Dragoste cu tragedii!

Cine calu` lui Stefan cel Mare a mai deschis si topicul asta ? Oare se referea la Romeo si Julieta ?
Rotty
Postat pe 9 Ianuarie 2013 14:30
calul lui Stefan ce l Mare o fi deschis topiciul..se pare ca nu a mai avut timpsi pt ceva detalii acolo..
Iryna_Iry
Postat pe 9 Ianuarie 2013 14:43
Avem voie sa credem ce vrem
Buna Iryna
Rotty
Postat pe 9 Ianuarie 2013 14:53


mmmda... ! nimic nou sub soare... ! sau, cu alte cuvinte...


Iubirea e cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta... !
barboneli
Postat pe 9 Ianuarie 2013 14:59
Daca e cu...tragedii... NU mai e ..dragoste !! E numai...tragedie!!
Dragostea-indiferent la ce varsta- e cel mai frumos sentiment,cel mai inaltator spre fericire ,multumire si bucurie!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Ianuarie 2013 19:00
De la: Rotty, la data 2013-01-09 14:53:56Avem voie sa credem ce vrem
Buna Iryna



sarutmana o seara frumoasa cu dragoste multa sa aveti
Iryna_Iry
Postat pe 9 Ianuarie 2013 19:10
De la: Rotty, la data 2013-01-09 14:30:49 Cine calu` lui Stefan cel Mare a mai deschis si topicul asta ? Oare se referea la Romeo si Julieta ?


Probaibil
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=AZlNCJhB-Jo
VOIAJOR
Postat pe 11 Ianuarie 2013 21:13
de dragoste cu nabadai am mai auzit...
dar dragoste cu tragedii.... asta da nouate in materie de dragoste si de tragedii!
trebuie sa fi fost tare intuneric pe acolo...!
heartbit
Postat pe 11 Ianuarie 2013 23:33
"Mi-a placut tare mult ce a spus parintele Pantelimon de la Manastirea Oasa: "Trebuie sa iubesti cu Dumnezeu din tine, pe Dumnezeu din celalalt"
Sa invatam sa iubim inainte de toate pe celalalt si sa incetam sa ne mai iubim pe noi insine prin celalalt. Sa invatam sa ne daruim.
In iubire nu exista scuza pentru a nu te darui. Trebuie sa te daruiesti chiar si atunci cand te simti lipsit de putere, cand crezi ca vei sfarsi daca vei mai face un gest de iubire."

Sursa: http://www.crestinortodox.ro/editoriale/ne-potrivim-138896.html

simplu si fara tragedii ...
LylyH
Postat pe 27 Ianuarie 2013 02:56
dragostea t condamna la suferinta,dar esti fericit pina suferi,asa k e minunat
Camelia_Ludovica_1
Postat pe 27 Ianuarie 2013 09:37
iubirea s-a ntalnit cu Ura la un pahar de vorb pe marginea jurnalului siropos . S-au luat la ceart :
Iubirea: eu ii fac pe oameni fericii !
Ura: mereu i dezamgeti cu apariiile tale scurte ! eu i fac s se liniteasc , cu mine rmn pn la urm!
Iubirea : dac nu a fi eu toi oamenii ar fi triti i singuri !
Ura : dac n-ai fi tu nimeni nu ar mai suferi !
Iubirea : dac nu a fi eu tu nu ai exista!
Atunci Ura a tcut i s-a gndit c are dreptate dar c nu i-ar putea spune pentru c tia c putea exista i altfel. Nu tia cum , dar era sigur c exista un mod.
Iubirea s-a ridicat brusc suprat i s-a ndreptat spre colul ars al unei pagini din jurnalul n care era prins. Ura a urmrit-o i nu i-a vorbit pn cnd nu i-a dat seama c era mai trist ca de obicei i fr roea n obraji. S-a apropiat de ea i i-a optit la ureche : tu i faci pe oameni fericii . Atunci Iubirea s-a ntins pe spate i l-a luat de mn vrnd s zboare printre Trecut i Viitor i Prezent. S-au inut de mn tot timpul pn cnd Iubirea l-a ntlnit pe Srut i s-a ndrgostit nebunete .
Ura i privea inndu-se de mn , alergnd printre cuvinte . De atunci a fost mereu lng ea cu toate c ea s-a cstorit cu Srut i au fcut muli copii pe care i-au numit Sentimente. Tot de atunci de la Ur la Iubire nu e dect un pas. ''

Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 09:57
Frumos Rotty !! Nu stiu de unde o ai..dar e atat de adevarata!! Si DA ..de la Iubire la Ura nu e decat ...un pas!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Ianuarie 2013 10:57
nimic nu stiti!!! era Anna Karenina, intre timp a venit trenu si cum toti stim cu mersu trenuui la CFR nu te joci.......
gab
Postat pe 27 Ianuarie 2013 10:57
Cand un cuplu face dragoste in dormitor ...si intra neanuntata ....sotia... e dragoste?? sau...tragedie??/
elisabeta_boia
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:06
E paruiala
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:07
Dragostea nu poate fi cu tragedii dar se poate spune ca in marile povesti de dragoste, asa este. Noi insa avem realul nu filmul sau cartea... deci putem fi si putem trai povesti de iubire fara tragedii ...Dragostea adevarata se termina cu moarte , stim :LOVE STORY, ROMEO SI JULIETA...
cercelmarilena
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:10
Numai daca mori tanar inseamna ca ai iubit cu adevarat ? ...
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:13
N-ai neles Numa' n cri i filme iegzist dragoste mare/adevrat i tragedii.

Viaa...e via numa'.
Axl_R
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:26
Stim si L.S si R.J...dar se termina ..tragic..si in ..si in... Si uite ca dupa parerea ta..de fapt,dragostea e cu tragedie!..
Doar in basme si povesti..dragostea se termina cu..:"Si au trait fericiti pana la adanci batraneti!!" Numai...
Rotty..da .cu paruiala...Dar eu cunosc{mama cate mai stiu si eu...} un caz,povestit de o EA...supeeer!!! Ea a venit acasa pt. ca a uitat sa-si ia umbrela...numai ce plecase de 10-15 min.la servici...cand a intrat fara gand de verificare...aude in dormitor zgomot..intra si ..surpriza,sotul ei in pat cu vecina-prietena de la etaj!! A ramas asa de uimita ca a incremenit in usa Cei 2 cand au vazut-o asa tare s-au pricipitat,emotionat ca nu stiau pe ce sa puna mana pt. a se imbraca cat mai repede...ca luau fiecare hainele celuilat si parca vroiau sa se imbrace cu ele! Asa ca din uimirea asta mare,a prins-o un ras hohotit si cei doi erau si mai speriati,uimiti de reactia ei! Totul s-a terminat cu ruperea definitiva si a mariajului si a prieteniei,dar fara scandal,paruiala sau insulte!!
Parerea mea este ca daca EA facea scandal,sarea la bataie-se lasa cu un maare scandal,nervi si poate chiar vreo criza de crestere de tensiune-si oricum..cuplul era sortit despartirii definiteve,la fel si prietenia cu vecina...Deci pt. acelasi sfarsit...mai putina agitatie ..face bine SANATATII!!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:30
Azi inteleg mai greu...

Da-mi, Doamne, puterea de a schimba lucrurile pe care le pot schimba! Da-mi puterea de a accepta lucrurile pe care nu le pot schimba! Si da-mi intelepciunea de a le deosebi!
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:31
un taran roman, e intrebat de un filozof neamt... la un moment dat!!!
bade, ce e viata?
apai, mno, cum sa-ti zic eu tie? viata-i viata, dar e si multa nalucire in jur!!!
se vede treaba ca era de prin ardeal... si se intelegeau ei intr-o limba a lor... :)
heartbit
Postat pe 27 Ianuarie 2013 13:07
De la: cercelmarilena, la data 2013-01-27 11:10:28Dragostea nu poate fi cu tragedii dar se poate spune ca in marile povesti de dragoste, asa este. Noi insa avem realul nu filmul sau cartea... deci putem fi si putem trai povesti de iubire fara tragedii ...Dragostea adevarata se termina cu moarte , stim :LOVE STORY, ROMEO SI JULIETA...


i bun pt topicu' la...din puul gndirii.
Axl_R
Postat pe 27 Ianuarie 2013 13:51
frumos!
alecsandrita
Postat pe 27 Ianuarie 2013 14:33
Axl_R
Postat pe 27 Ianuarie 2013 14:38
De la: alecsandrita, la data 2013-01-27 14:33:19frumos!


Ce ? Unde ?
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 14:45

Iote di la Stan Patitu'!
Sa ia "bolnavu' din farmacia(apoteca)Atottiitorului :credinta, nadejde si dragoste.Sa le amestece bine si sa le sfarme marunt in piua indelungii rabdari.Sa le cearna prin sita constiintei. Sa le fiarba in vasul uitarii.Sa le framante cu lingura cumpatarii Sa le strecoare prin panza judecatii, sa le bea cu paharul multumirii.Sa se culce apoi pe salteaua virtutii si a moralitatii, sa se infasoare in acoperamantul blandetii, avand drept capatai prevederea.Dupa ce va asuda, sa-si usuce corpul cu stergarul linistii, spalandu-se pisti tat in apa intelepciunii.In urma sa imbrace vesmintele bunei vietuiri SI va fi sanatos ca marul....alegand sa traga linii
Fss_ssu
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:18
________________ _________ ____________ ______________
Axl_R
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:25
Bine zis finutzo. Si mai departe ce-o mai zas ?
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:28

...uni mai diparti?....tragedie, ii pi nasalie
nu vezi? ;))

Mai, voi ati vazut mort indragostit X vobind?
da ii misto la inceput...... :-P
Fss_ssu
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:48
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL? 334 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Aceeasi poveste (?) 18 De la: unu964 23 Iulie 2014 22:27
viata si personalitate dubla 23 De la: moniq_ 4 Iunie 2010 15:42
Iubire sau atractie fizica? 100 De la: Flor60 1 Septembrie 2009 18:45
amanta-sotie 190 De la: christine21 8 Noiembrie 2013 08:45
Setari Cookie-uri