RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?

619 atunci poti sa fii linistita: ti-ai atins scopul, n-a traumatizat decit copilul tau, nu l-a nenorocit si pe al alteia!
Tu cu amantul, barbatu-tau cu vodca lui, parinti model!

Cita prostie pe lumea asta....
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 06:57
da' n-a crescut copilu' alteia si a avut copilu' tata....nu conteaza ce fel de tata...
si cand te gandesti ca e infinita...:)))))
lady_in_black1
Postat pe 15 Iunie 2014 07:16
atat timp cat si sotul is insala sotia de ce sa fie sotia mai prejos decat sotul daca el o inseala si ea poate face la fel
ioana_brbn
Postat pe 15 Iunie 2014 07:24
Iegzact.
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2014 07:27
O venit una la spovedit ? Doar e Duminica...
Rotty
Postat pe 15 Iunie 2014 07:58
Recunosc ca nu mi-am inselat sotul.....dar sunt pe punctul de a o face!!! Nu stiu cat de mult gresesc sau nu, dar imi lipseste acel "ceva" de foarte multa vreme si cred ca am ajuns in punctul in care imi doresc sa am curajul ca macar pt 1-2 zile sa imi iau lumea in cap si sa fac ce imi vine! Pot sa spun deschis ca am cunoscut pe cineva, in afara casniciei, cu care pot sa vorbesc orice, si ma atrage intr-o oarecare masura! Si el este casatorit asa ca intr-un fel am scapat de unele "complicatii". ce sa zic mai mult de atat? sunt dispusa sa traiesc ceea ce viata imi ofera! Zica cine ve o vrea!
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 09:09
nimic
garbo189024
Postat pe 15 Iunie 2014 09:11
si de ce nu ti-ai lua lumea in cap sa faci ce iti vine restul vietii, de fapt?
Drama queen.... ce victime, saracele! Cum le tine societatea legate cu lanturi de o bestie nenorocita si vor si ele "sa scape macar citeva zile"...
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 09:21
Cred ca nu ai inteles ce am vrut sa zic!!!! anyway...nu am judecat pe nimieni niciodata despre ce si cum si nici nu imi place sa fiu judecata "ca nu mi-am luat lumea in cap " pana acum si nici nu m-am victimizat in vre-un fel. Poate pe unii ii tine societatea legati ori ba, nu ma intereseaza catusi de putin, iar altii sunt doar constienti de viata si responsabilitatile pe care le au acasa si nu isi perimit asa, cu una, cu doua sa isi ia lumea in cap. De ce sa fim ipocriti si sa nu recunoastem ca toti ne-am dori, mai devreme sau mai tarziu, sa iesim din rutina de zi cu zi?
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 09:33
de ce sa fim ipocriti si sa recunoastem ca daca viata de zi cu zi a devenit o chestie de care sa "scapi" inseamna ca e o problema, pe care o aventura nu o rezolva?
E chiar atit de complicat sa gindesti in perspectiva?
Responsabilitatile tu ti le stabilesti si le ai sau nu le ai, nu le ai cu pauze, ca poate nu observa.
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 09:43
Unu: Daca vrei sa "scapi" nu inseamna neaparat ca ai o problema, doar ca iti doresti sa experimentezi niste chestii...la un moment dat in viata.
Doi: O aventura poate rezolva sau nu, o problema sau mai multe intr-o casnicie. E cu dus si intors! Stiu persoane care au inselat si asta le-a facut sa priveasca casnicia cu alti ochi, in sensul bun!
Trei: Daca ai o aventura sau o relatie in afara casniciei asta nu inseamna ca nu esti capabil sa iti exerciti responsabilitatile.
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 10:06
foarte clar explicat!
garbo028298
Postat pe 15 Iunie 2014 10:06
interesant mod de a vedea lucrurile.....arata multa maturitate si intelepciune...

Emil_Telehoi_1
Postat pe 15 Iunie 2014 10:22
Daca sunt ceva mai tanara,nu inseamna ca sunt si proasta sau necoapta...cum ar zice unii....
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 10:36
pe bune ca inselatul "repara" casnicia? Ia explica-i si lui barbatu-tau ca l-ai iubit atit de mult incit n-ai vrut sa il pierzi si te-ai culcat cu x. Poate crede...

Ma uimeste naivitatea pe care sau o ai, sau crezi ca altcineva o are....
Cind un cuplu nu iti ofera ce vrei tu sa iti ofere, lucrurile se rezolva din interior, iar cind nu le poti rezolva din interior si ai incercat tot posibilul si nu se poate, atunci pleci. Dar pleci cu capul sus. Mintindu-l nu faci decit sa iti bati joc de el si, si mai important, sa iti bati joc de TINE.
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 11:04
Ori nu ai citit ce am scris, ori ai citit si nu ai inteles! partea cu 'e cu dus si intors' ai citit-o? cine a zis ca am o aventura ca sa imi repar casnicia? am dat doar unele exemple pe care vad ca nu le-ai inteles din varii motive...how knows....
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 11:10
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 11:19
cea care nu intelege esti tu. Poate fi virsta, poate fi educatia, poate fi capacitatea ta intelectuala deficitara. Ca sa iti fac o favoare, o sa cred ca e virsta.
Ai vreo vaga idee care e sensul termenilor "onestitate" si "responsabilitate", daca tot sustii ca "iti poti indeplini responsabilitatile"? Ai idee ce inseamna persoana responsabila? Ai idee ce inseamna sa iti asumi deciziile, miss prajiturica?

E dreptul tau sa te indragostesti de altcineva, dar nu exista absolut nici o scuza sa sa calci in picioare oamenii cu care iti imparti viata. Iar daca ti se pare ca a insela e "minor", e o "evadare" oarecare, fa-o, uita-te in ochii lor si spune-le. Si vezi daca i-ai ranit sau nu. Asta inseamna "responsabilitate". Responsabilitate pentru faptele tale.
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 11:20
Cucoana draga, din respect pt cei de aici, si pt propria persoana nu voi intra in polemici cu mata! Nu am jignit, ci am vorbit respectuos, iar daca prin faptul ca eu vad lucrurile intr-un mod propriu si personal, mata intelegi ca am o "capacitate intelectuala deficitara" cred ca ar trebui sa mai iesi si matale'n lume! Nu am dat sfaturi, nu am recomndat nimanui nimic! Singura recomandare pe care o voi face e urmatoare: Oamenii astia carora le place sa judece, sa arate cu degetul pe x si pe y , le-as recomanda sa isi vada de lungu' nasului!
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 11:35
pai da, "te duci si te'ntorci"! =))


De la, a faceo si pana la a recunoste, ii cale lunga, zac io trebuie mult curaj pt. ambele, depinde de maturitatea gandirii proprii.
Cine apuca sa o faca(insala) trebuie sa aibe sigur motivatie sau scop
insa recunoasterea nu cred c-o sa fie cu tati celea la pachet.

zaua buna!
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 11:40
nu stiu din ce comuna vorbesti tu praji, dar in toata lumea civilizata valorile sint aceleasi.
Si din faptul ca sari ca fripta cind auzi de responsabilitate si onestitate e evident ce caracter ai. 'Ai de capul tau.
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 11:47
Cook ....are dreptate in ce priveste "vina"

Nimeni nu trebuie judecat si pedepsit, totul trebuie sa decurga in buna intalegere!
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 11:47
ce te faci cand e invers/ cand sotul te insala? el are voie? daca da....de ce?barbatii din Romania, au gandire balcanica...mai bine spus; gandire musulmana. culmea...le convine...da, omoara cand sunt inselati...prostia este la cote mari...dar femeia inselata....are dreptul sa-i omoare?
garbo089273
Postat pe 15 Iunie 2014 11:47
Ca doar nimeni nu inseala de nebun normal ca exista motivatie....zic...
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 11:48
De la: quasaria, la data 2014-06-15 11:47:15 nu stiu din ce comuna vorbesti tu praji, dar in toata lumea civilizata valorile sint aceleasi.
Si din faptul ca sari ca fripta cind auzi de responsabilitate si onestitate e evident ce caracter ai. 'Ai de capul tau.



Q , de ce esti asa rea si nu lasi fata sa se imparta in toate partile ?
Oricum explici in vant , nu vrea sa priceapa....si pace buna.
Rotty
Postat pe 15 Iunie 2014 11:51
Unora le convine sau nu sa fie inselate! Unele ar face si ele acelasi lucru dar daca aud asta de la alta femeie vezi doamne e cu valori morale, onestitate si toate cele! De aia suntem azi unde suntem, de aia barbatii traiesc cu impresia ca ei au voie sa insele dar daca femeia o face, e in stare sa faca moarte de om! Treziti-va mai muieri ca nu mai suntem in secolul in care ati fost educate cica voi!
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 11:53
273 - nu, n-au "dreptul". Aici nu are importanta ca esti barbat sau femeie - tine strict de calitatea ta ca persoana. Da, barbatii de proasta calitate inseala. Si da, femeile de proasta calitate inseala. Daca ei nu se respecta suficient cit sa isi asume propriile fapte, nu isi vor respecta nici partenerii de cuplu.
E vorba de structura psihica, si structura nu se schimba: daca a fost suficient de josnic sa o faca o data, o va face in continuare, pentru ca a demonstrat deja o lejeritate a caracterului care ii permite.
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 11:59
Pe timpul astora nu se facea asa....nu iti expuneai punctul de vedere, doar treceai direct la fapte! Ca daca aveai curajul sa spui ceva erai imediat etichetat...ba chair mai mult...! Vechile obiceiuri nu se uita!
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 11:59
auzi vita incaltata, daca ai fi citit cit de cit in cei trei ani pe are pari sa ii ai ti-ai fi dat seama ca avantajul civilizatiei este ca ACUM poti sa te desparti - inainte nu puteai - si ca da, ACUM nu mai esti obligat sa te fouti prin tufe ca sa nu afle barbatul pentru ca daca divortezi esti blamata!
Deci e exact invers: nu mai ai de ce sa minti! Poti sa faci ce vrei cu viata ta, un divort e mai simplu ca oricind daca iti pute ce ai acasa, chiar n-ai de ce - in afara caracterului de kkt - sa joci teatrul de Penelopa in societate si sa ti-o tragi cu cine iti vine in rest. Nu mai e de vina societatea - acum societatea iti da cita libertate vrei sa traiesti ca femeie singura, mama singura, sau sa te mariti de 10 ori daca ai chef! Deci acum pentru toate minciunile si lasitatea de a te ascunde tocmai ACUM esti de vina fix tu, ca persoana!
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 12:07
cuasaria, sau cum iti zice?! .... ia spune tu, fata cuminte...te-ai maritat fecioara si nu stii la viata ta decat pe barbac-tu.? sau esti fecioara ...scuze, nemaritata, ai incercat n barbati pan-acu... cati iubiti ai avut, fata cuminte??
garbo-mira
Postat pe 15 Iunie 2014 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIOLENTA NASTE VIOLENTA ! 4 De la: tutankhamon 11 Noiembrie 2009 01:31
cum sa castigi bani usor? 2 De la: gia85 27 Mai 2010 22:36
mincinos , tradator dar bun actor !! 76 De la: garbo_405684 14 Iulie 2017 00:55
Dragoste cu tragedii! 44 De la: Rotty 27 Ianuarie 2013 21:15
Daca o prinzi ca te-a inselat merita o sansa? 105 De la: Alonzo 26 Aprilie 2016 10:17
Setari Cookie-uri