tradarea

bibi_varga
Postat pe 22 Februarie 2009 23:58
Indraznesc sa va adresez si eu o rugaminte! Particip la un concurs pe site-ul tvr-ului si am nevoie de cat mai ulte voturi...va rog...se poate sa ma ajutati? Este poza a doua (cu mutritza trista desenatat in frigider) de la sectiunea concurs! http://www2.tvr.ro/trezirealaapel/
Va multumesc mult si sper din suflet sa nu deranjez pe nimeni cu aceasta rugaminte!
maimuticagogosica
Postat pe 23 Februarie 2009 15:51
bibico...vrei sa ne zici ceva si nu indraznesti ?

nu-ti fa griji...intram noi si dezvoltam subiectul...oricum tot la sarmale ajungem...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Februarie 2009 19:31
De la: bibi_varga, la data 2009-02-22 23:58:30




tradare tradare, da' sa stim si noi ce reprezinta misculatorii aia!!
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 09:12
bibicuto vargaluto te intereseaza tradarea spermatozoizilor ? nah...sunt lucruri neesentiale....
xxlanita
Postat pe 25 Martie 2009 18:30
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 11 Aprilie 2009 04:06
Avantajul contractelor este ca sunt din hartie si le poti da si intrebuintari mai putin ortodoxe.
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:27
Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.




de aia nu mai putem noi oamenii d legaturi si de vorbe ,atata timp cat nu primim ceea ce dorim cautam in alta parte .,in asta costa evolutia si din cauza asta astaam ajuns pana aici .
yavrum
Postat pe 22 Mai 2009 20:39
Perlalunii
Postat pe 24 Iunie 2009 14:56
zambil
Postat pe 24 Iunie 2009 14:58

mda... alta "perla" care s-a impiedicat de tastatura...
Ella34
Postat pe 24 Iunie 2009 14:58
uuuufffff!!!! ce ti-e si cu lumea asta!!! nimic nu ati inteles!!!

pai ce e asa de greu? personajele din postare (alea cu codita) fug, fug si tot fug...
la un moment dat cel din frunte se opreste si striga: "Staaaaaaiii!!! TRADARE!!! Am fost dati in gat!!!!"

deci... iaca si tradarea!

hmmmm... bibicule, numai 4 ai reusit sa scremi?
Thor
Postat pe 24 Iunie 2009 15:12
asa arata tradarea in opinia ei
si a n a reprezentat prin niste mormoni multi ...mormoni
e ceva in neregula cu tipa ...parerea mea
DaMarkus09
Postat pe 24 Iunie 2009 22:34
poate cere mormoni si ii e frica sa spuna...doar deseneaza.....
tutankhamon
Postat pe 24 Iunie 2009 23:43
tradarea-in ziua de azi tradarea este o chestie total acceptata de societate si nu inteleg de ce, nu vad dece pare atat de normal pentru toti cu care vb. sunt eu naiva sau nu ar trbui acceptata treaba asta asta asa normal-din propie experienta dragi tradatori ;cand esti tradat simti cum iti calca cineva pe mormant,simti pentru prima oara gustul amar al vietii care te-a dezamagit-ar fi mult mai corect sa spuneti persoanelor pe carte nu le mai iubiti adevarul nu sa-i lucrati ca pe fraieri insultandu-le inteligenta .....
garbo013802
Postat pe 1 Iulie 2009 14:54
De la: garbo013802, la data 2009-07-01 14:54:48tradarea-in ziua de azi tradarea este o chestie total acceptata de societate si nu inteleg de ce, nu vad dece pare atat de normal pentru toti cu care vb. sunt eu naiva sau nu ar trbui acceptata treaba asta asta asa normal-din propie experienta dragi tradatori ;cand esti tradat simti cum iti calca cineva pe mormant,simti pentru prima oara gustul amar al vietii care te-a dezamagit-ar fi mult mai corect sa spuneti persoanelor pe carte nu le mai iubiti adevarul nu sa-i lucrati ca pe fraieri insultandu-le inteligenta .....

Exact. Cine nu este sau a fost in acesta situatie nu stie ce inseamna. Ma enerveaza si nu suport minciuna. Daca au curajul sa insele, oare de ce nu curajul sa si recunoasca? Sau a insela este o lasitate?
petcu_irina
Postat pe 4 Iulie 2009 15:14
nope....pentru unii e o mandrie....un act de bravura...
tutankhamon
Postat pe 4 Iulie 2009 15:20
De la: Ioana007, la data 2009-05-22 20:27:52Avantajul contractelor este ca sunt din hartie si le poti da si intrebuintari mai putin ortodoxe........
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv................
sophia
Postat pe 5 Iulie 2009 11:36
shadow.....cam fortata alaturarea infidelitatii cu boala.....adica starea de adulter in pura sanatate si starea de adulter cand celalalt partener este bolnav......parerea mea e ca nu prea suporta comparatie.....sunt doua situatii complet diferite......nu ca as fi de acord cu adulterul in vreuna din stari...
tutankhamon
Postat pe 5 Iulie 2009 12:29
De la: tutankhamon, la data 2009-07-04 15:20:14nope....pentru unii e o mandrie....un act de bravura...

Si atunci cand sunt prinsi, de ce nu recunosc?
petcu_irina
Postat pe 5 Iulie 2009 16:07
Pentru ca este mai greu ca avocat sa spui despre clientul tau ca este nebun, cata vreme idiot este un cuvant mult mai simplu.
Ioana007
Postat pe 5 Iulie 2009 16:41
mai grav este , consider EU sa "profiti" de starea de boala a partenerului tau pt. a comite adulterul.
oricum, in ambele cazuri solutia este simpla: divortul!!!!
sophia
Postat pe 5 Iulie 2009 22:08
Un tip se intalneste la o bere cu un prieten care are ochii vineti.
- Ce ai facut?C ine te-a lovit la in halul asta?
- Nevasta-mea.
- De ce?
- I-am vorbit cu TU.
- Si pentru atata lucru s-a suparat si te-a lovit?
- Da! Stateam aseara la televizor si priveam la un film romantic, iar ea a zis : "dragule, au trecut 3 luni decand nu am mai facut sex" La care eu i-am raspuns: poate TU!
daria_
Postat pe 6 Iulie 2009 00:26
shadow...nu-ti doresc sa ai acasa un sot bolnav, in pat, tu sa=ti faci mendrele cu altul si cand vii acasa sotul tau sa te priveasca bovin cu ochii lacramosi....ai petrecut bine draga mea????
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2009 00:31
Acesta este blestemul Faraonului?Acum inteleg de ce a murit Carter.
Ioana007
Postat pe 6 Iulie 2009 16:23
blanca
Postat pe 6 Iulie 2009 16:27
Mieluta, in loc sa bati din palme, mai bine pune mana pe pix si scrie.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 08:45

eu pot sa ma opresc doar la ras? iaca bonus...na-ti
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 15:06
Poti ajunge la aceleasi lucruri si fara evolutie.Evolutia nu te ajuta decat sa te exprimi mai bine.
Ioana007
Postat pe 9 Iulie 2009 22:58
...si asta-i adevarat din pacate...cat despre la ce-i buna evolutia...hm...macar si numai pentru atat...si-i suficient
mia79x
Postat pe 10 Iulie 2009 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trasaturile barbatului infidel 52 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:55
daca recunoastem ca inselam 46 De la: thomas_andersro 13 Februarie 2014 16:08
reactie normală sau nu 9 De la: garbo_430358 13 Februarie 2016 15:52
Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ? 139 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Sunteti fidela? 80 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 19:00
Setari Cookie-uri