RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?

Auzi cuconita, ai gresit persoana pe care sa iti versi frustrarile....uita-te putin la "vitele" din ograda ta si identifica de unde iti vin aceste frustrari! intre timp, am voie sa fiu cum vreau, sa fac ce vreau, ca doar de aia e democratie! si nu imi vorbi tu mie de civilizatie, tu, care, dupa modul in care te exprimi esti la ani lumina departare de civilizatie!
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 12:27
garbo163619 las-o draga, nu o lua tare ca asta e moralitatea intruchipata si daca cumva isi primeste cu moralitatea peste bot intra de tot in ceata
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 12:32
s' io ti pup uai! =)))))

s-o umflat Coka.?...da pi dinafara? mai bosoleste-o oleac' si apoi bag-o la microunde
spor!
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 12:34
nu mai folosi cuvinte din astea grele pt tine cum sint "democratia" si "civilizatia", handicapato, ca habar n-ai ce sint alea! Democratia inseamna tocmai ca n-ai nevoie de minciuni sfruntate, vita! Si da, ai dreptul sa faci ce vrei - ia asuma-ti-l! Mai oracai daca e sa recunosti ce faci?
Traim intr-o lume care invata sa ACCEPTE - accepta inclusiv preferintele pentru acelasi sex, si sint oameni carora le e mult mai greu sa vorbeasca despre cine sint si ce prefera cu adevarat, si totusi o fac! Si o fac in numele democratiei, gasca handicapata! Asta nu o sa pricepi niciodata, tu si neamul tau de cartite: ca poti sa ai verticalitatea iti asumi alegerile si sa le sustii, acum chiar nu mai ai de ce sa minti pe nimeni! Asta inseamna civilizatie, nu gunoiul tau de sub pres!
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 12:47
pai,quasaria cum ramane cu libera opinie.Nu asta inseamna democratie,fiecare cu opinia lui.Epitetele tale nu prea lasa loc de alte impresii
Eu sunt de parere ca in viata nimic nu este intamplator.Karma ne aduna laolalta pentru a invata si implicit pt. a plati din datoriile acumulate.Noua ca oameni ne ramane lectia iertarii si a iubirii.
lie-ciocarlie
Postat pe 15 Iunie 2014 13:13
De la: garbo163619, la data 2014-06-15 12:26:56cuasaria, sau cum iti zice?! .... ia spune tu, fata cuminte...te-ai maritat fecioara si nu stii la viata ta decat pe barbac-tu.? sau esti fecioara ...scuze, nemaritata, ai incercat n barbati pan-acu... cati iubiti ai avut, fata cuminte??


Năşico, iote o vin't şi popa!
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2014 13:16
Asta incercam si eu sa o fac sa inteleaga...cum sta treaba cu libera opinie, dar nah, de unde nu e, nici D-zeu nu cere!
Cookie4Me
Postat pe 15 Iunie 2014 13:29
Io zac: treaba asta cu "democratia" ii precum lectia bine stiuta cum sa te stergi la cour, din fata spre spate(tata viata) pt. a evita sa faci herpes si alte alea....na!
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 13:49
ramine ca si cu democratia. Ai absolut orice drept cit timp nu incalci dreptul altuia. Ori dreptul altuia este sa stie cu cine traieste - si sa accepte, sau nu.
"Libera opinie" nu inseamna sa imi apar "dreptul" sa mint, sa insel, sa fur. Ca s-ar goli puscariile. Deci care e motivul pentru care amestecam civilizatia, libera opinie si democratia in balta asta de "sa mi-o trag dar sa mint bine" ?

Pina si femeile musulmance au inceput sa isi manifeste dreptul de a alege si de a fi cu cine iubesc - o femeie a fost omorita cu pietre pentru ca si-a afisat dreptul intr-o societate primitiva. Dar a avut curaj sa o faca. Iar Ro NU e tara musulmana. Nu te omoara nimeni. Deci care e motivul ipocriziei fufelor aferente??
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2014 13:52
ei na, di parca tata lumea se arunca(ca tini) in putu gandirii, ci sa-ti zac?!
Nu vezi ca-i criza?.....lasa-ma si cu musulmancele si constiinta lor maniPULAta.
Totu' se rezuma la a trai clipa si adevarul sa ramana "ingropat".
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 14:00
De la: Axl_R, la data 2014-06-15 13:16:13
De la: garbo163619, la data 2014-06-15 12:26:56cuasaria, sau cum iti zice?! .... ia spune tu, fata cuminte...te-ai maritat fecioara si nu stii la viata ta decat pe barbac-tu.? sau esti fecioara ...scuze, nemaritata, ai incercat n barbati pan-acu... cati iubiti ai avut, fata cuminte??


Năşico, iote o vin't şi popa!



M-am facut ca nu-l vaz , sa nu ma certe ca am lucrat in gradina...tocmai azi.
Rotty
Postat pe 15 Iunie 2014 14:14
Si uite-asa au inteles unii democratia...fac ce vreau cu cine vreau...
Si daca nu esti de acord cu ele si le spui ca si in democratie exista valori,esti o baba comunista... sa mai zic,sa nu mai zic....
lady_in_black1
Postat pe 15 Iunie 2014 14:28
"Valori"?

La ce valori te referi matali in democratia asta ma rog fr.?
Uite, promit sa nu te fac "baba", dar daca o sa fii sa stii ca nu raspund de mine!
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 14:35
si daca as fi baba nu cred ca ar fi o problema...si nu m-as supara...
e un privilegiu pe care unii nu il au....
la ce valori??...la ale mele
lady_in_black1
Postat pe 15 Iunie 2014 14:42
De la: nuti_vio, la data 2012-05-27 12:33:02 Printesa, eu nu dau cu pietre...
parerea ta nu e musai sa coincida cu a celorlalti...
suntem diferiti, percepem si simtim diferit,
acesta e de fapt farmecul vietii...


PAI placer vietii ar putea fii si daca suntem diferiti,percepem si simtit diferit dar important ca ceea ce simtim sa fie moral si sa nu afecteze pe cei din jur..
eu cred ca fiecare dintre noi simte atunci cand este inselat dar poate ca nu arata..
eu una sunt impotriva acestor lucruri pt ca nici mie nu mi-ar placea sa fiu inselata dar nici sa insel...Daca nu esti multumita si nu ai cu cine discuta si sa ajungeti la un numitor comun si nu exista cooperare mai bine va separate..
dar sa ramai cu un barbat pt ca iti place sa ai o casa mai frumoasa,,sau sa ai cu cine face excursii,,nu mi se pare coreci ci uz egoist.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:00
buna rau!


fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung unde vor ele! ;)))
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 15:02
PAI placer vietii ar putea fii si daca suntem diferiti,percepem si simtit diferit dar important ca ceea ce simtim sa fie moral si sa nu afecteze pe cei din jur..
eu cred ca fiecare dintre noi simte atunci cand este inselat dar poate ca nu arata..
eu una sunt impotriva acestor lucruri pt ca nici mie nu mi-ar placea sa fiu inselata dar nici sa insel...Daca nu esti multumita si nu ai cu cine discuta si sa ajungeti la un numitor comun si nu exista cooperare mai bine va separate..
dar sa ramai cu un barbat pt ca iti place sa ai o casa mai frumoasa,,sau sa ai cu cine face excursii,,nu mi se pare coreci ci uz egoist.

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:03
, iote, iti explic io cum ii treaba cu moralu' si imoralu':

Exista in viata doua lucruri: Bun sau Rau.
Bunu' il alege pi imoral ca sa-l schimbe sau sa se completeze.
Rau' il alege pi moral si da cu el di pamant pana fata ,"fata", 'ntales exemplu?
cam asta-i logica vietii.
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 15:08
De la: Fss_ssu, la data 2014-06-15 15:02:10buna rau!


fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung unde vor ele! ;)))


pai ca daca o femeie este dreapta pt ca asta inseamna practic sa fii om bun.
si asa poti ajunge departe prin munca..
dar daca ii lasi pe altii sa profite de tine si sa iti umple capul cu prostii sigur nu ajungi departe.

eu sunt o o fata buna si corecta si sigur cred ca o sa ajug departe si fara sa fiu rea..
eu nu ma vand pt bani,pt ca nu se merita..Eu vreau sa fiu fericita si ,multumita sufleteste.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:09
De la: Fss_ssu, la data 2014-06-15 15:08:08 , iote, iti explic io cum ii treaba cu moralu' si imoralu':

Exista in viata doua lucruri: Bun sau Rau.
Bunu' il alege pi imoral ca sa-l schimbe sau sa se completeze.
Rau' il alege pi moral si da cu el di pamant pana fata ,"fata", 'ntales exemplu?
cam asta-i logica vietii.


eu una nu cred ca un om care allege sa fie bun adica sa fie om drept nu asa cum vor altii carpa de sters pe jos...
nu ai cum sa te completezi cu un om care vrea sa fie rau daca tu vrei sa fii om drept...cum se impaca omul escroc cu omul drept? pt ca asta inseamna om rau si om bun...Omul drept este bun si omul escroc este rau...
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:15
omul bun---adica omul drept nu se poata impaca cu omul rau adica omul escroc pt ca asta inseamna ce este bun sau rau
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:19
rautatea nu vine din vrere ci din foloase

n-ai dreptate, io am vazut si inca mai vad multi "drepti"hoti.......aia cocosati is mai @plecati ;))



Ia citeste matali titlu topicului(ghini) si vezi daca esti pi langa!
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 15:25
daca un om allege sa fie un om drept este de la sine inteles ca acel om nu va fii atras de escroci..eu nu vreau sa schimb pe nimeni eu vreau doar sa fiu acceptata si ca altii sa sa nu faca lucruri care ma afecteaza.
nu vreau sa am dea face cu oameni rai sa lupt sa ii schimb,,eu vreau doar ca eu sa fiu acceptata..


fiecare poate sa faca ce vrea atata timp cat nu face lucruri care ma afecteaza...
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:25
De la: Fss_ssu, la data 2014-06-15 15:25:01 rautatea nu vine din vrere ci din foloase

n-ai dreptate, io am vazut si inca mai vad multi "drepti"hoti.......aia cocosati is mai @plecati ;))



Ia citeste matali titlu topicului(ghini) si vezi daca esti pi langa!


si eu am vazut multi drept hoti dar nu am de gand sa fac si eu ceea ce fac ei,,pt ca nu vreau sa fac parte di grupul lor..

poti trai intre hoti dar fara sa faci ceea ce fac ei si sa zic sa lupti sa devii mai intelligent apoi sa te impui putin cate putin..
toata lumea are de suferit din cauza celorlalti hoti dar asta nu inseamna ca trebuie sa devii ca si ei...
tu esti pe langa eu am explicat la ceea ce a fost scris in topic tu nu intelegiesti incult
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:31
De la: Fss_ssu, la data 2014-06-15 15:25:01 rautatea nu vine din vrere ci din foloase

n-ai dreptate, io am vazut si inca mai vad multi "drepti"hoti.......aia cocosati is mai @plecati ;))



Ia citeste matali titlu topicului(ghini) si vezi daca esti pi langa!

eu vad rautatea ca fiind nefositoare si daca esti hot...
daca ai avea o functie mare ai avea ce sa furi,,dar daca traiti intre amarati si nu ai ce fura ce faci? va furati caciula unii la altii?
daca esti rau nimeni nu te ajuta...depinde si ce ajutor vrei,,,spre exemplu eu nu vreau ajutor de bani mocca..

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:36
...nu, nu poti, cine se aseamana se aduna, si tu ziceai pi undeva.
Acum, da-te un pas inapoi si baga bine la doxa: ceea ce aberezi tu uneori in repetate randuri pe unde o faci nu te scoate in evidenta nici culta si nici ca binefacatoare.
Obositor sa-ti tot explic, tot nu pricepi, asa ca, succes in continuare!



Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 15:39
degeaba allege un om sa fie hot daca el nu are ce sa fure..plus ca nimeni nu il primeste in casa de frica ca este hot.

nu trebuie sa iti bati joc de oameni ci trebuie sa demostrezi ca esti capabil la munca si ca doresti mai multi bani de la sef..

eu una nu vreau sa fiu nici rea nici hoata...dar nici ca altii sa iisi bata joc din mine
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:43
De la: Fss_ssu, la data 2014-06-15 15:39:04...nu, nu poti, cine se aseamana se aduna, si tu ziceai pi undeva.
Acum, da-te un pas inapoi si baga bine la doxa: ceea ce aberezi tu uneori in repetate randuri pe unde o faci nu te scoate in evidenta nici culta si nici ca binefacatoare.
Obositor sa-ti tot explic, tot nu pricepi, asa ca, succes in continuare!





pai da fiecare om isi allege un drum in viata si apoi se simte atras de oameni cu o gandire asemanatoare ca a lui..
spre exemplu un om care allege sa fie hot se simte atras de o gandire asemanatoare ca a lui,,,si pe oamenii drepti incearca sa ii faca ca si el sa demostreze ca gandirea lui este cea buna..
oamenii aleg sa fie hoti si rai apoi incearca si pe cei buni sa ii strice sa ii faca hoti ca si ei..in loc sa aleaga sa fie oameni drepti si sasi impuna gandirea si sa ii faca si pe altii sa gandeasca ca si el si ar avea mai mult de castigat..spre exemplu ar fii sanatosfizic si sufleteste
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:49
pai da fiecare om isi allege un drum in viata si apoi se simte atras de oameni cu o gandire asemanatoare ca a lui..
spre exemplu un om care allege sa fie hot se simte atras de o gandire asemanatoare ca a lui,,,si pe oamenii drepti incearca sa ii faca ca si el sa demostreze ca gandirea lui este cea buna..
oamenii aleg sa fie hoti si rai apoi incearca si pe cei buni sa ii strice sa ii faca hoti ca si ei..in loc sa aleaga sa fie oameni drepti si sasi impuna gandirea si sa ii faca si pe altii sa gandeasca ca si el si ar avea mai mult de castigat..spre exemplu ar fii sanatos fizic si sufleteste

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 15:52
Topic interesant, ha, ha, ha!
Prin urmare... nu va inteleg si asta din cauza ca vecina de la 4 si cea de la 1, spun ca-s "al Naibii de bun". Insa conform teoriilor voastre as fi rau!?! Cat despre moralitate... cine-o fi inventat si asta? Aaaaaaa, cu siguranta vreun (o) frustrat (a). Inteleg, uneori strugurii nu-s tocmai copti!
barlogea
Postat pe 15 Iunie 2014 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
studiile sunt importante intr o relatie? 43 De la: LILO 27 Mai 2010 15:26
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
habar n'am ... 53 De la: Strumfette 19 Septembrie 2009 16:33
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
Reactie neplacuta 54 De la: garbo265966 16 Iulie 2012 09:02
Setari Cookie-uri