RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?

De la: garbo168598, la data 2012-05-27 18:51:09 .DAR TRE SA RECUNOSC CA IN RATACIREA GANDURILOR MELE MA INTREB .OARE MERITA ?


CINE sau CE sa merite? Daca te agati de raspunsul "fericirea copiilor mei", doar ca idee, ca vorbe frumoase, da, copiii merita sa triasca fericiti. Ceea ce nu e cazul in familia ta. Ma rog, e foarte posibil ca ei sa creasca cu ideea ca a fi fericit inseamna ca mami sa ia pumni in fata cand tati e beat. Buna povata si lectie de predat fiicei tale. Va trai si ea exact ce traiesti tu. Probabil asta-i fericirea pentru care te sacrifici ca alta nu vad.
In rest, ce sa merite?

Eu zic ca, asemenea povesti, asemenea semne de intrebare nu asteapta raspuns. O femeie care stie ce vrea, nu lasa anii sa treaca peste ea tot intrebandu-se "ce sa faca?" STIE ce trebuie sa faca.

Cat despre un alt barbat pe care sustii ca-l iubesti, un mare fas. Iubirea muta muntii. Nu te-ai mai intreba ce sa faci, daca undeva ai fi gasit cu adevarat iubirea.
Anubis
Postat pe 27 Mai 2012 19:20
Subscriu la tot ce ai spus,si sunt de avord cu tine! Fie are are viata singulara,unica,ne nastem singuri si murim singuri....nu consider ca exista vina si vinovati.eu l am inselat in repetate randuri si i am spus ca l am i selat pentru ca asa consider ca pot ramane langa el....pana moartea ne va desparti......sper sa nu continue contractul si pe lumea cealalata. Daca il iubesc? Da,cred ca da....si ghici .....el ma iubeste ca la inceput.....o fi de vina faptul ca nu consider ca ....am gresit. Nu consider ca este o greseala acest....cum ii spune? Inselat.... Asa ca Felicitari! Tie ca ai spus si lui ca a inteles....si a trecut mai departe....de fapt era frica de a nu te pierde.
garbo266713
Postat pe 27 Mai 2012 20:12
Raspuns final NU. Fa ce ti spune inima si ia si pentru tine un strop de fericire.Meriti doar pemtru ca te ai nascut femeie!
garbo266713
Postat pe 27 Mai 2012 20:15
De la: garbo266713, la data 2012-05-27 20:12:59eu l am inselat in repetate randuri si i am spus ca l am i selat pentru ca asa consider ca pot ramane langa el....pana moartea ne va desparti......sper sa nu continue contractul si pe lumea cealalata. Daca il iubesc? Da,cred ca da....si ghici .....el ma iubeste ca la inceput.....o fi de vina faptul ca nu consider ca ....am gresit. Nu consider ca este o greseala acest....cum ii spune? Inselat.... Asa ca Felicitari! Tie ca ai spus si lui ca a inteles....si a trecut mai departe....de fapt era frica de a nu te pierde.


"a insela" e atunci cind nu ii spui - altfel e un fel de "vezi ca acu' te mint". Inseli atunci cind omul crede saracul ca are o familie si o nevasta care e a lui.

Si eu cind am descoperit ca iubesc pe altcineva i-am spus: n-am mintit pe nimeni. I-am spus pur si simplu - vreau sa incheiem aici, sa isi vada fiecare de viata. Vrei sa raminem dusmani, ok, vrei sa raminem prieteni, iar ok. Tu alegi.
Si as fi apreciat sa faca acelasi lucru, daca i se intimpla lui. Si as fi apreciat sa inteleaga. Ei bine, n-a inteles. Era de acord la o adica sa ma si imparta, da' sa nu ne despartim: lucru care nu m-a facut sa consider ca "ma iubeste"... din contra... mi-am dat seama ca se iubeste pe el. Ca putin ii pasa ce simt eu, ce vreau eu, daca eu sint fericita cu el sau nu, daca eu il mai vreau pe el sau nu...
quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 20:29
Nu te inteleg. In nici un caz nu merita. Viata trebuie traita. Lasa moralul la o parte si incearca sa traiesti momente placute. O sa te trezesti mult mai bine dimineata.
garbo276286
Postat pe 27 Mai 2012 21:08
Ion, pe patul de moarte:
- Marie, io amu ma duc, mult nu mai am, da' vreu sa stiu si eu: m-ai inselat tu vreodata?
La care, Maria:
- Apai ma, Ioane draga, io ti-as zice, da'daca nu mori?...
joulie
Postat pe 28 Mai 2012 23:50
De la: quark_said, la data 2012-05-27 18:45:55
Cand vreu sa fluier,fluier;cand vreu sa fac felatie,fac felatie,cand vreu pozitia 69 ,fac pozitia 69 ,printes-o poti sa faci sex si cu magarul de la stana(asta este dotat ca lumea) Sotul tau este probabil mandru ca convetuieste cu "doamna Bovary" ,nu ai spus daca este Leon sau Rodolphe.Draga mea draga ti-am mai spus odata ,nu te enerva pe cei care te critica si incearca sa ai un elementar bun simt pentru sotul tau ,pe care l-ai pus in postura de pampalau,ani de zile ti-o tragi cu un neica nimeni iar el in aceiasi perioada te plimba pe la Paris sau la safari in Kenya Bravo ,continua, es tres bien



Sa-mi fie cu iertare dar de unde ai inteles tu ca m-am enervat?Sau de unde ai inteles tu ca asteptam sfaturi despre ce,cum sau cu cine vreau sa ..''fluier''?De ce crezi ca n-as fi putut poza pe site-ul asta in sotia perfecta?Din lipsa de ''scenaristica''?Ohh,dragul meu...nu pot sa spun ca esti un mare domn jignind un alt barbat in lipsa.
Oricum e de apreciat vasta ta cultura literara.Nu multi se pot lauda cu asta.
Sa fii iubit!
P.S. Luna viitoare plecam la Roma.Sic!
printesa_jo
Postat pe 29 Mai 2012 00:11
De la: garbo_1713, la data 2012-05-27 15:37:44Acesta este un prilej perfect pentru a remarca " nefericirea" Nu pentru ca tu castigi mai mult decat sotul tau, ci pentru ca te lauzi cu acest lucru si el resimte asta la tine ca pe un repros.


Draga mea nu m-am laudat cu acest lucru.Incercam doar sa raspund ,aici.''acuzei''cum ca as fi o intretinuta si de aceea as tine cu dintii de sotul meu.
Suntem pe un site de socializare unde consider ca putem spune deschis ceea ce gandim.Faptul ca unora le place sa jigneasca ma lasa....rece.N-am cerut de mancare nimanui de pe aici.Si nici ...indurare.
Si curcubeul are atat de multe culori ....
printesa_jo
Postat pe 29 Mai 2012 00:19
iar esti defensiva...
Nu te-a acuzat nimeni ca ai fi intretinuta, n-are nimeni de unde sa iti stie veniturile, discutam doar de faptul ca o casa facuta in doi e mai draguta decit una facuta singur...nu? :-)
Si pina si chestia asta e interpretabila... mie mi se pare mai draguta o casa in care sa pot linistita sa-l primesc pe omul pe care il iubesc, care o fi ala... da' e mai palpitant altfel, intr-adevar...:-)
quasaria
Postat pe 29 Mai 2012 01:01
quasaria,sincer iti doresc sa ai parte de ceea ce-ti doresti.E un ideal frumos,realizabil chiar.
Eu mi-am ales drumul si mi-e bine.Incert sa-l strabat cum ma pricep mai bine,cu urcusuri si coborasuri.Sunt la varsta la care chiar nu mai visez cai verzi pe pereti. (dovada faptul ca stau pe aci si ma incaier cu voi).
Gata ca o dau in melodrama si ma numeste ''nu stiu cine'' Anna Karenina.
Sa ai o zi buna.
printesa_jo
Postat pe 29 Mai 2012 10:30
Neata doamnelor...si domnilor!:)
Eu n-as sfatui pe nimeni sa insele, sa triseze, sa mearga pe langa drumul oficial. Nu consider ca-i bun sfatul "fa ce-ti zice inima si ce te face happy"... E corect sa div si apoi sa faci ce-ti propune inima...Nu recomand "dublajele"...nu poate iesi nimic bun din ele...mai ales daca ai pe batatura un ins nitelus mai alcoolist sau cu evidente tendinte agresive...
Cand vei intra in gura lumii,nici Dunarea nu te mai spala si pt lumea asta grozava nu conteaza adevarul, conteaza doar sa aibe ei din ce face tantar, armasar ... mai bine eviti, va spune Stanca Patita!:)
coris_2938
Postat pe 29 Mai 2012 11:02
printesa, ms.
Ca sa fiu sincera, si mie mi-e bine, la nivel personal, cu caii mei de pe pereti samd. :-) Dar aici discutam o situatie - generica - nu de mine, nu de tine, sau nu ca persoane - ca roluri, daca vrei.
Pina la urma, sintem niste poze si niste garbo nu-stiu-cit, de fapt asta e si ideea... de schimb de opinii.
Iar al nivel de opinie generala - nu de pe pozitia "vreau sa imi apar alegerile MELE" - ar fi interesant de stiut daca poate sustine cineva ca poti sa fii fericita, cu adevarat fericita, din jumatati/sferturi/procente... Altfel, resemnare am mai intilnit...
quasaria
Postat pe 29 Mai 2012 17:42
Coris, gura lumii... oricum ai face de brf nu scapi. Pe mine chiar nu m intereseaz treaba asta cnd iau o decizie.
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2012 17:55
"Gura lumii" e relevanta in anumite contexte- in care comunitatea are un rol important sa te ajute sau sa te ingroape. In ro, si in anii astia, nu prea are nici un rol. Daca e perfect de acord cu mine, nu castig nimic, daca nu e, nu pierd nimic concret - deci ... de ce as lua-o in calcul?!
quasaria
Postat pe 29 Mai 2012 18:01
Io cnd m-am mutat aici, eram o ciudat, pt c nu m mbrac, nu m ''port'' ca o ''nevast''.
Dar orice minune ine 3 zile. N-au dect s vb! Chiar nu-mi pas!
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2012 18:09
cred ca nici eu... cre' ca nici macar n-am constatat cum "se imbraca" si "se poarta" o nevasta...:-))) - cert e ca fie-mea mi-a zis ca nu arat "a mama"...:-)) M-am oripilat: da' a ce arat? A tata?!
quasaria
Postat pe 29 Mai 2012 18:46
Nu ai gabarit i frez...
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2012 18:55
nu sint grasa si blonda, deci mama nu sint precis...:-))
Asa ca probabil nici "nevasta" n-am cum sa fiu...:-))
quasaria
Postat pe 29 Mai 2012 18:59
Atunci, nici nu poi nela!
Ce caui pe topicu' sta?
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2012 19:04
invat.... pentru cind o sa cresc eu mare...:-))) Mare si blonda...:-)))
quasaria
Postat pe 29 Mai 2012 19:09
Ceva tot ai recunoscut.
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2012 19:14
Nu numai blondele inseala. Asta vine de la sine si tine de firea femeii ( Pot sa spun chiar a omului in general ). Asa ca draga Q., nu-ti pierde nadejdea si lasa galbenul in pace.
garbo_1713
Postat pe 29 Mai 2012 19:19
nu imi pierd nadejdea, poate cine stie... reusesc si eu sa insel pe cineva vreodata, macar vinzatoarea de la aprozar cu restu', daca nu altfel...:-)))) Daca tu zici ca nici macar nu trebe sa ma vopsesc... mi-ai mai dat sperante.
quasaria
Postat pe 29 Mai 2012 19:34
da oricat de dureros ar fi....
ingerash1975
Postat pe 30 Mai 2012 10:06
De la: Axl_R, la data 2012-05-29 17:55:19Coris, gura lumii... oricum ai face de brf nu scapi. Pe mine chiar nu m intereseaz treaba asta cnd iau o decizie.


Neata!:) Eu sunt mai bleaga, e clar ca nu sunt foarte stapana pe mine...de ce,nu ma intrebati, asa sunt de niste ani buni...

Apropo de neveste, al meu copil, vineri cand veneam de la gradi: "mama, tu esti batrana!" "de ce?" intreb eu curioasa, evident! si-mi zice :"femeile maritate sunt batrane, dupa ce se marita , imbatranesc" "dar alea nemaritate, cum arata" - intreb eu si raspunsul "a tiganci" . Ioi, de unde si pana unde, nu stiu, ca la mine-n casa nu se discuta despre rase, pt noi toti suntem egali! Cand s-o face mai mare am sa intreb cum arata femeile divortate!:)))) Daca-mi place cum suna, ma bag si eu!:)))
coris_2938
Postat pe 30 Mai 2012 11:30
hai nu zau!
barbatul inseala DOAR dupa ce afla ca a fost inselat ...
fii serios ... seriosule ...
cri_cat
Postat pe 1 Iunie 2012 09:04
Sexul, necesitate afectiv Dragostea, nu sexul. Se pare c, tu vb numai de sex.
Axl_R
Postat pe 1 Iunie 2012 09:08
la unii este acelasi lucru ...
cri_cat
Postat pe 1 Iunie 2012 09:13
Bine c io nu-s serioas!
Axl_R
Postat pe 1 Iunie 2012 09:16
nici eu... is neserioasa
ce mai faci AXL?
am intrat pe aici ... aceleasi probleme existentiale ..
cri_cat
Postat pe 1 Iunie 2012 09:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrem sa fim fericiti 58 De la: criss889 1 Septembrie 2016 18:28
amanta - sotie 1098 De la: garbo108099 21 Martie 2010 17:31
Cum facem alegerea potrivita? (persoana alaturi de noi) 17 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:30
Obiceiul - traditie sau NU ? 6 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 00:04
de ce ma inselat? 96 De la: melania33 21 Mai 2011 21:10
Setari Cookie-uri