RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?

Mulam, binior.
Aici e ca-n serialele alea la kg i km, nelegi povestea, chair dac pierzi cteva episoade. ;))
Axl_R
Postat pe 1 Iunie 2012 09:37

da, cam asa este.

O zi frumoasa iti doresc! :)
cri_cat
Postat pe 1 Iunie 2012 09:45
De la: quasaria, la data 2012-05-26 13:48:10printesa, faptul ca i-ai spus e o mare bila alba, pina la urma - iar motivele de a cauta ceva ce satisface o nevoie afectiva sint evidente.
Problema, "greseala" daca vrei, e ca nevoia afectiva ramine. Si ramine neindeplinita.
Camarazi am si eu. Dar nu ii numesc soti.
Am toata increderea din lume in ei, am tot respectul, putem calatori peste tot si dormim in acelasi hotel, avion sau bivuac fara sa ne punem problema ca eu sint femeie si ala barbat. Putem fi foarte bine femei, barbati sau neutri. E nevoia de a avea prieteni. Nu nevoia de a iubi sau de a fi iubita - asta n-are nimic "prietenesc" in ea. Si nici nu trece cu virsta. Cu virsta doar o ascunzi, probabil, mai mult, in virtutea preudecatilor sociale ca na, ce mai ai 20 de ani sa te pupi cu el pe banca in parc?
In realitate, o femeie ramine la fel de femeie si se viseaza la fel de "printesa" si la 20, si la 50, si cit timp e vie... Faptul ca tu alegi sa ii fii "fidela" celui mai bun prieten - care iti e doar prieten - inseamna ca incerci sa iti amputezi o parte importanta din suflet. Poti sa incerci. Succes, sa si reusesti...
Pentru ca, daca nu reusesti, lasind la o parte faptul ca l-ai facut pe barbatu-tau sa sufere,ai luat o decizie care te face pe tine sa suferi.






....sanatoasa gandire !
nazdravana
Postat pe 1 Iunie 2012 21:50
De la: eu_geminy, la data 2012-05-26 18:52:41s-a mutat cumva Parchetul pe Garbo si nu se stia?:))
de ce ar trebui sa "recunoasca", daca are doua variante?
i-a placut? atunci chiar nu a gresit... a facut-o cu buna stiinta si... "no regrets"!...:)

PS: sh-apoi... who cares?!:o:)))




corect ...
nazdravana
Postat pe 1 Iunie 2012 21:55
De la: printesa_jo, la data 2012-05-27 10:17:21
De la: garbo265966, la data 2012-05-27 09:39:09Fie ca recunosti sau nu ,acest lucru te va urmari in timp toata viata si de regula nu intr-un mod placut .Aventurile pasagere nu sunt bazate pe dragoste ,ci mai degraba pe un instinct de moment ,pe o dorinta ascunsa a fiecaruia dintre noi.Sa recunosi este o problema de constiinta ,dar de multe ori faci mai mult rau decat bine,poti strica totul.Daca nu esti cu adevarat torturata de regrete ,mai bine treci peste si poarta-te in asa fel incat sa stregi din memorie ce ai facut reprobabil intr-un moment de ratacire sau de eliberare.



Corect : ma va urmari dar ma va urmari placut.va fi una dintre cele mai frumoase amintiri.Pentru mine a fost o frumoasa poveste de dragoste.Deja este o amintire,de aceea am si adus-o in discutie.Acum pot vorbi detasat despre ce a fost.Cat despre regrete,am sa te dezamagesc dar...nu le port.




ca bine zici ,printeso
nazdravana
Postat pe 1 Iunie 2012 22:00
De la: quark_said, la data 2012-05-27 18:45:55
Cand vreu sa fluier,fluier;cand vreu sa fac felatie,fac felatie,cand vreu pozitia 69 ,fac pozitia 69 ,printes-o poti sa faci sex si cu magarul de la stana(asta este dotat ca lumea) Sotul tau este probabil mandru ca convetuieste cu "doamna Bovary" ,nu ai spus daca este Leon sau Rodolphe.Draga mea draga ti-am mai spus odata ,nu te enerva pe cei care te critica si incearca sa ai un elementar bun simt pentru sotul tau ,pe care l-ai pus in postura de pampalau,ani de zile ti-o tragi cu un neica nimeni iar el in aceiasi perioada te plimba pe la Paris sau la safari in Kenya Bravo ,continua, es tres bien



Eiii ,....hai ca acu ma enervezi cu nervii nervosi ,dragul nostru drag de unde sti tu ca este un neica nimeni ? ai cautat pe google si ai gasit ? off...offf ce dor ce jale pe la poarta sotului pampalau ,care sigur este usa de biserica ...
nazdravana
Postat pe 1 Iunie 2012 22:13
De la: printesa_jo, la data 2012-05-29 00:11:15
De la: quark_said, la data 2012-05-27 18:45:55
Cand vreu sa fluier,fluier;cand vreu sa fac felatie,fac felatie,cand vreu pozitia 69 ,fac pozitia 69 ,printes-o poti sa faci sex si cu magarul de la stana(asta este dotat ca lumea) Sotul tau este probabil mandru ca convetuieste cu "doamna Bovary" ,nu ai spus daca este Leon sau Rodolphe.Draga mea draga ti-am mai spus odata ,nu te enerva pe cei care te critica si incearca sa ai un elementar bun simt pentru sotul tau ,pe care l-ai pus in postura de pampalau,ani de zile ti-o tragi cu un neica nimeni iar el in aceiasi perioada te plimba pe la Paris sau la safari in Kenya Bravo ,continua, es tres bien



Sa-mi fie cu iertare dar de unde ai inteles tu ca m-am enervat?Sau de unde ai inteles tu ca asteptam sfaturi despre ce,cum sau cu cine vreau sa ..''fluier''?De ce crezi ca n-as fi putut poza pe site-ul asta in sotia perfecta?Din lipsa de ''scenaristica''?Ohh,dragul meu...nu pot sa spun ca esti un mare domn jignind un alt barbat in lipsa.
Oricum e de apreciat vasta ta cultura literara.Nu multi se pot lauda cu asta.
Sa fii iubit!
P.S. Luna viitoare plecam la Roma.Sic!




nazdravana
Postat pe 1 Iunie 2012 22:16
:))) tu sau ea?
G_X
Postat pe 1 Iunie 2012 23:57
De la: G_X, la data 2012-06-01 23:57:30:))) tu sau ea?


oi odata

se poate si amandoi odata !
nazdravana
Postat pe 1 Iunie 2012 23:59
Tot ce duce atingere bunei-intelegeri este de evitat, deci NU, nu i-as spune ca l-am inselat, in schimb as fi pe deplin nefericita :1) ceva nu merge la mine in casa si m-a facut sa merg pe calea adulterului 2) am impietat grav taina cununiei. Daca pot spera la iertarea divina prin cainta, propunere si penitenta, nu stiu cata intelegere voi gasi la sotul meu tradat. Morala: daca totul merge bine in familiile noastre, vor fi cat mai putine motive sa ne punem intrebarea de mai sus. O zi minunata tuturor!
Leo_Florea_1
Postat pe 2 Iunie 2012 05:37
Stiu ca o sa va suparati pe mine...dar....
Parerea mea este ca daca ajungi sa ti inseli aproapele,sa ti cauti placerea carnala in alta parte e clar ca ceva nu e bine si nu l meriti pe acel om de langa tine bun sau rau,cum este.Parerea mea este ca mai bine divorteaza intai si dupa sari in patul altui barbat pt a ti calma apucaturile perverse....e mult mai diplomatAsta este o boala,dupa mine,o boala a creierului care te face sa te gandesti doar la tine si atat...fara sa vezi ce ai putea provoca(mai ales in cazul in care sunt si copii la mujloc)si mai mult decat atat,pe langa ca este un mare pacat,exista o taina a cununiei care este foarte importanata pt noi credinciosii.
Eu m as simti patat,murdar cu constiinta incarcata daca as face asa ceva.Aici nu e vorba daca sa i zicem sau nu, e vorba sa nu ajungem sa facem asta...asta ar fi trebuit sa fie tema.Ne a dat Dumnezeu gura (si pentru a vorbi,nu numai pentru a pacatui) si creier,ne a dat posibilitatea sa ne putem exprima ,nu sa fim animale ...putem vorbi ,putem incerca sa salvam ceva inainte da a distruge de tot,nu e un concurs,nu merge cu ...TRECEAM PRINTR O PERIOADA GREA,EL ERA OCUPAT CU AFACERILE MAI TOATA ZIUA.....si eu ce am facut???? M am dus si m am F....cu altul...!!! In loc sa vorbesc,in loc sa ma gandesc daca nu cumva eu sunt cauza care a provocat lipsa de afectiune a sotului si timpul tot mai putin petrecut impreuna....!
Suntem vai de noi daca am ajuns sa dezbatem astfel de subiecte si nu i de mirare ca pamantul asta s a saturat de noi!!!
next007
Postat pe 2 Iunie 2012 07:04
Felicitari....eu cred ca ai facut ceea ce ai simtit...si atunci cand l-ai inselat si atunci cand i-ai marturisit adevarul...era mai bine sa afle de la altii?
Eu cred ca nu....iar a face ce simti cand simti este perfect normal
sweetcandy
Postat pe 2 Iunie 2012 07:21
bravo ahmed la tine, ai facut multe femei fericite!!!!!!!!!!!!!
garbo206643
Postat pe 2 Iunie 2012 07:24
Intr-o casnicie trebuie sa se comporte ambi soti cu responsabilitate si mult respect.
Sotul sa reziste laorice avansuri aunei alte femei ca altfel isi umileste sotia,iar sotia sa reziste altor tentatii pentru prestigiul sotului si acasniciei.
Atunci cand inseli intervin minciuna,suspiciunile,lipsa de incredere si multe scandaluri.
Cand inseli nu-ti mai iubesti sotul si stai in casnicie din cu totul alte interese decat dragostea,respectul si increderea.
Dragostea trebuie aparata si de EA si de El cu sabii de otel,ca sa nu degradati CASNICIA.
De aceea in vest cand o casnicie scartaie ajung repede la divort si apoi fiecare isi vede de drum in viata chiar daca au copii,deoarece INREDEREA in cazul adulterului dispare.
Noi orientalii suntem mai ipocriti si inventam fel de fel de motive de a ramane intr-o casnicie distrusa.Si cine inseala o data inseala mereu...........
garbo263313
Postat pe 2 Iunie 2012 07:53
DACA L-AS INSELA AS RECUNOASTE. DAR NU SE VA INTIMPLA
garbo244707
Postat pe 2 Iunie 2012 07:57
Eu nu inteleg ...ai avut o poveste frumoasa de dragoste si nu ti-a pasat de sot ,dar nici de amant (prieten )sau cum iti place sa ai spui .Este evident ca esti egoista ..iar acum ca nu iti mai pasa deloc de sentimentele lu' ala de care te-ai folosit sa iti satisfaci poftele nebune iti continui viata linistita alaturi de incornorat .
Maria2009
Postat pe 2 Iunie 2012 08:31
Daca-ti inseli sotul cu un altul pe care-l iubesti....DA trebuie recunoscut si chiar terminat cu sotul...
Daca-ti inseli sotul cu un altul doar pt placerea fizica...pt ca el ..sotul nu mai face fata...NU ar trebui sa recunosti,mai ales daca inlocuitorul nu-ti provoaca fluturi in stomac...
Desi o casatorie se face "si la bine si la rau"....dar ..hai sa fim indulgenti..omul e om...o aventura e doar o aventura...Ar fii bine sa nu crezi nici tu ca ai facut ceva...nu merita sotul tau o astfel de "palma"
Parerea mea...nu trebuie nimeni s-o adopte..
elisabeta_boia
Postat pe 2 Iunie 2012 08:35
Bey, ce ma scot din papuci puritanele care nu au trecut prin asemenea experiente dar isi dau cu parerea. Mai intai stai cu un om cativa ani buni, vezi cum se transforma relatia, cum la un moment dat, desi sunt multe legaturi sufletesti intre cei doi, fizic se ajunge intr-un impas, si dupa aia vino pe forum sa spui daca ai recunoaste sau nu.

No offence, dar cine crede ca o relatie dureaza zeci de ani si sexul ramane acelasi intre cei doi, viseaza!

On topic: nu. O data am facut-o si relatia s-a destramat lent, desi el avea frecvent aventuri (le recunostea, indirect). Ulterior mi-am invatat lectia.
Dolce_vita
Postat pe 2 Iunie 2012 08:35
Eu unul am fost inselat de fosta sotie dupa 15 ani de casnicie.problema este ca nu a recunoscut ,si in acelasi timp imi spunea ca vrea sa pastreze relatia """de prieteni de familie""" ,unde si el era insurat.Am pus punct cind am vazut ca o tine pe a ei.Am divortat ,copilul prin lege a ramas la ea,iar ea nu a ramas nici cu ala ea recasatorinduse cu un alcolist care face datorii pe bautura .pacat de copilul meu ca a ajuns intr-un mediu de ala.deci in cosecinta stiinduva fiecare sotii si comportamentul lor daca inselati barbatii nu uita niciodata ,unii se razbuna ,altii nu uita,nu iarta .deci "a gresii inselind"" nu este o solutie sa ii spui,aceea rana nu se va inchide toata viata.deci preferabil e sa o faci cind esti singura si sa ii dai verde,liber.cel putin ai constiinta ca nu ai facut o gresala grava in fata lui d-zeu.si eu m-am simtit vinovat fata de ea ca nu aveam timp de comunicare.deci comunicarea ,la mine m-ia distrus familia ea a cautat in alta parte si asa s-a distrus tot.cel putin m-am ales cu o lectie de viata. dar de iertat sau de uitat niciodata nu o iert.
mihaim
Postat pe 2 Iunie 2012 08:37
Daca iubesti nu iti poti ranii prietenul ....sotul INSELANDU-L ! ! ! Si este un alt aspect care tine de psihicul celui inselat . . .DACA AM FOST INSELAT O DATA DE ACUM INCOLO MA POATE INSELA DE N ORI.........Sau de cate ori intarzie etc incepi sa te gandesti ......cu cine e ? ; ce face ?SUnt cu sotia mea de cevs vreme si de la inceput stim amandoi.....daca relatia noastra nu mai merge spunem STOP.Pamantul e plin si de femei si de barbati unde poti gasi pe altcineva
garbo169404
Postat pe 2 Iunie 2012 08:39
ce fromos scrii draga ! cum se face insa ca toate anunturile matrimoniale abunda de soti disperati care doresc pitipoance pentru placeri sexuale...si al meu traieste cu una...trebuie sa-l omor !dc voi barbatii va ganditi la omor ? inca nici un barbat din lume nu merita sa nu fie inselat ! fie ca recunoasteti sau nu ,toti sunteti o apa si un pamant! acasa sunteti ...adica faceti pe lupul moralis iar in deplasare va satisfaceti placerile sexuale deviate.....IPOCRITI! asta sunteti ! femeile nu inseala decat atunci cand voi barbatii va purtati cu ele ca si cu niste gunoaie ! nu stiu cine v-a invatat ca o hartie data de la primarie si care se numeste certificat de casatorie ,da dreptul de viata si de moarte asupra femeii ?si mai spuneti ca nu sunteti musulmani! sunteti mai rau ca si ei ...un lucru ma nedumereste:voi barbatii nu puteti ierta tradarea...bun ! dar voi de ce tradati si aveti pretentia de la femei sa va ierte? sotul meu are amanta ..cine ma opreste sa nu-l insel ? merita1 dar ,daca afla? are dreptul de a-mi lua viata ? nu.! fi sigur ca nu apuca...il ia dracu....sa se bucure ca nu l-am terminat eu ! oricum este suparat foc pentru ca am inaintat divort. pitipoanca nu vrea sa-i fie servitoare...ea vrea doar lux si bani..un singur lucru nu stie insa :eu stiu ce las...ea nu stie ce ia...si asta imi e deajuns ! inca ceva...un barbat adevarat trece peste orice...dar cum sunt doar purtatori de .....sigur ca se intampla tragedii...
garbo089273
Postat pe 2 Iunie 2012 09:06
Concluzia: nu mai sunt brbai adevrai? Ce tragedie...
Axl_R
Postat pe 2 Iunie 2012 09:13
concluzia? esti o tampita ! daca nu ai inteles nimic,...da, nu ,ai sunt barbati adevarati...sunt doar purtatori de ....sunt intretinuti de femei,nu le place lucrul, nu le pasa de copii, de casa....daca faci pe desteapta iti doresc din suflet un astfel de exemplar masculin...o meriti! sa-ti dea de 10 ori bataie pe zi si o data apa..pitipoanca tampita!
garbo089273
Postat pe 2 Iunie 2012 09:20
Tmpita de mine, i mulumete pt iegsplicaie! Ap am, btaie nu Ce pcat! O piipoanc nebtut...
Axl_R
Postat pe 2 Iunie 2012 09:30
ce te scoate din sarite dolce_vita?
Ca n-au considerat necesar sa insele - sa se dea cu sula in cour si cu sufletu' n rai - si abia dupa aia sa isi dea cu parerea? Sau la ce "experiente" te referi?
Si da, sexul poate fi la fel - dragostea si aia poate fi la fel daca a fost de la inceput. Iar daca nu e la fel, nu te opreste nimeni sa iti pui desaga la spinare si sa cauti una mai buna FARA SA MINTI PE NIMENI. Ok?

Nu te razbuni pe nimeni ca ti-o tragi cu unul ampoulea, te razbuni pe TINE - e corpul tau, e sufletul tau, deciziile referitoare la ce sa faci cu ele le iei in functie de tine, nu de bizonul de acasa pe care nu il doare de tine oricum. Nu ii faci lui nici un rau. Iti faci tot tie.
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 09:44
De la: achmed, la data 2012-05-26 13:13:08
De la: Anubis, la data 2012-05-25 22:45:52 CUM e posibil sa gresesti culcandu-te cu alta persoana decat parterul tau, fie ca-i cu acte, fie ca nu-i?.


Achmed nigiodata nu z-a gulgat gu barderul. E rege ji inzenzibil, ga o gamila moarda. Achmed a breveread o vemeie, ghiar daga nu vagea barde din birginele lui Allah.
Dar gand ai agde be barder, adungi e bine za dugi ala barder la harem, za vie bazid de eunugi.
clauditza02
Postat pe 2 Iunie 2012 09:48
Eii, srim calul, ne dm cu popoul de pmnt, ne lovim ru la partea aia, cu care gndim, apoi generalizm.
Dac acas ai un exemplar-purttor de...- nu nseamn, c toi sunt la fel.
Axl_R
Postat pe 2 Iunie 2012 09:50
De la: achmed, la data 2012-05-26 13:13:08
De la: Anubis, la data 2012-05-25 22:45:52 CUM e posibil sa gresesti culcandu-te cu alta persoana decat parterul tau, fie ca-i cu acte, fie ca nu-i?.


Achmed nigiodata nu z-a gulgat gu barderul. E rege ji inzenzibil, ga o gamila moarda. Achmed a breveread o vemeie, ghiar daga nu vagea barde din birginele lui Allah.
Dar gand ai agde be barder, adungi e bine za dugi ala barder la harem, za vie bazid de eunugi.





Scuze..nu stiu ce a aparut prima data dat fiind ca nu postez deci nu-s obisnuita ..oricum ...recunosc ca nu m-am putut abtine..Achmed....am ras cu lacrimi...esti genial ..o zi faina
clauditza02
Postat pe 2 Iunie 2012 09:52


Foarte bun raspuns. Oricum a sunat foarte direct, natural, sincer.
In viata , la un moment dat te simti singur. Si atunci , cauti sa iti alimentezi oarecum acesta singuratate. Dupa ani de casnicie, sa fim seriosi, ajungi sa te cunosti unul atat de bine incat nu prea mai ai cum surprinzi unul pe celalalt. Si atunci, pentru a "pipera" oarecum viata , ai parte de escapade. Ideea este ca atunci cand simti , sa o faci. Nu de alta dar nu are sens sa traim cu regrete. Nu exista fericire continua. Exista momente de fericire.Si alea trebuite traite la maxim.
Hai sa nu mai fim oamnei cu prejudecati. Oricum fiecare traieste dupa propriile principii.Si chiar nu e atat "de grav" sa faci ceea ce simti.
O zi buna tuturor!!!
iulia_floca
Postat pe 2 Iunie 2012 10:00
a dreak limba asta romana cum vorbim impreuna si ne intelegem separat!!
Ce pnm are de-a face "sa faci ce simti" cu sa il prostesti pe alalalt???? Cine a zis ca n-ai dreptul ca te duci dupa ce putzulica ai chef - te-ai nascut libera, nu? Ce legatura are "a face cu vrei" cu ipocrizia de a zica a doua zi "eu n-am facut asa ceva, sint nevasta "onorabila" a lui X sau Y"?? Si ce e "de scuzat" in a fi ipocrit???
Ii gasesti aluia nspe mii de vin imaginare si defecte? Te-a neglijat, maltratat/inselat? Ok - go! Du-te invirtindu-te - daca e asa un nenorocit, de ce sa "il inseli" , de ce nu il parasesti pur si simplu??
O relatie nu "devine" de trei lei dupa nspe ani - o fac de trei lei aia implicati. Nu e nici o axioma general valabila ca daca voi ati dat chix atunci "nu exista dragoste/atractie care sa dureze" - ete fleosc... Da' vreun crocodil ai vazut, tanti, tu cu ochii tai? Nu? Atunci sa stii ca precis "nu se exista" asa creatura in realitate!! Luam unul de plus si zicem ca e adevarat... ca altceva nu exista precis!
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
acum o vrea pe prietena mea... 17 De la: erika11 18 August 2010 23:57
femei...amante...iubite 61 De la: garbo_5596 21 Noiembrie 2012 20:27
amanta-sotie 190 De la: christine21 8 Noiembrie 2013 08:45
Celebrul m-a inselat sau nu...? 1 De la: garbo_501791 19 Februarie 2020 16:32
Setari Cookie-uri