RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?

De la: printesa_jo, la data 2012-05-26 16:20:22am spus si am sa o mai spun:nu-mi plac si nici n-am sa port vreodata corsete care ma strang oricat ar fi la moda.Asadar imi port "caciula pe o ureche" si daca am chef
sa fluier.....fluier.



si dupa aia iti ceri scuze ca ai gresit. Ce sa zic... onest...:-))

quasaria
Postat pe 26 Mai 2012 18:18
si dupa ce-si cere scuze ca a gresit, necontand daca primeste sau nu intelegerea si iertarea partenerului, o ia de la capat
dupa care merge la doctor sa-i ceara sa scrie pe fisa de diagnostic ca e "bolnava" ...
adica:
o lady merge la doctor si se plange ca nu-i mai ajunge secszul cu sotul
doctorul zice sa-si ia un amant, ea replica ca si-a luat si nu i-a ajuns. atunci doctorul zice sa-si ia doi amanti, ea zice ca a luat si degeaba...
- ??? 3 amanti... - pffff, am, DEGEABAAAAAA!
atunci esti bolnava femeie!
pai asa am zis si eu dom' doctor, dar va rog scrieti dumneavostra aici, ca lumea zice ca sunt kwrva
heartbit
Postat pe 26 Mai 2012 18:37
s-a mutat cumva Parchetul pe Garbo si nu se stia?:))
de ce ar trebui sa "recunoasca", daca are doua variante?
i-a placut? atunci chiar nu a gresit... a facut-o cu buna stiinta si... "no regrets"!...:)

PS: sh-apoi... who cares?!:o:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Mai 2012 18:52
Inteleg,aici nu e voie sa ...fluieri...Dar padurea e prea departe.
printesa_jo
Postat pe 26 Mai 2012 19:17
eeee, nu te lua dupa gura lumii...
ia de fluiera cat vrei, mai ales daca ti-a fost bine. inseamna ca n-ai irosit timpul.
exista "preacu(r)vioase" indignate care au in palmares chestii care intra in sfera infractionalitatii, sau a patologiei psihiatrice.
iar ele fluiera oricum,
ba mai dau si sfaturi, pe ici, pe colo...;):P :)))

eu_geminy
Postat pe 26 Mai 2012 19:39
De la: printesa_jo, la data 2012-05-26 19:17:50Inteleg,aici nu e voie sa ...fluieri...Dar padurea e prea departe.


N-as fi facut referire la greseala daca nu asa ti-ai fi incheiat postul :"A gasit puterea sa ierte greseala omului iubit." Eu nu agreez termenul pentru ca a insela n-are nicio legatura cu o eroare ci doar cu buna stiinta. Asa cum ai spus si tu, ai iubit un alt barbat, nu te-ai impiedicat si ai nimerit in patul lui.

In rest, asa cum sunt "fara numar" femeile ce iarta infidelitati, asa sunt si barbati, mai putini la numar ce-i drept. Iarta cine poate. Sau scapa cine poate. Pentru ca-i boala fara leac. Si stiu asta ambele parti implicate. Ca va sa vina si a doua oara... candva.

Dar cum relatiile au la baza cu totul si cu totul altceva decat iubire, ce mai conteaza?!
Anubis
Postat pe 26 Mai 2012 20:18
Daca am fi croiti toti pe acelasi calapod ce am mai discuta noi acum?
printesa_jo
Postat pe 26 Mai 2012 21:42
Fie ca recunosti sau nu ,acest lucru te va urmari in timp toata viata si de regula nu intr-un mod placut .Aventurile pasagere nu sunt bazate pe dragoste ,ci mai degraba pe un instinct de moment ,pe o dorinta ascunsa a fiecaruia dintre noi.Sa recunosi este o problema de constiinta ,dar de multe ori faci mai mult rau decat bine,poti strica totul.Daca nu esti cu adevarat torturata de regrete ,mai bine treci peste si poarta-te in asa fel incat sa stregi din memorie ce ai facut reprobabil intr-un moment de ratacire sau de eliberare.
garbo265966
Postat pe 27 Mai 2012 09:39
De la: garbo265966, la data 2012-05-27 09:39:09Fie ca recunosti sau nu ,acest lucru te va urmari in timp toata viata si de regula nu intr-un mod placut .Aventurile pasagere nu sunt bazate pe dragoste ,ci mai degraba pe un instinct de moment ,pe o dorinta ascunsa a fiecaruia dintre noi.Sa recunosi este o problema de constiinta ,dar de multe ori faci mai mult rau decat bine,poti strica totul.Daca nu esti cu adevarat torturata de regrete ,mai bine treci peste si poarta-te in asa fel incat sa stregi din memorie ce ai facut reprobabil intr-un moment de ratacire sau de eliberare.



Corect : ma va urmari dar ma va urmari placut.va fi una dintre cele mai frumoase amintiri.Pentru mine a fost o frumoasa poveste de dragoste.Deja este o amintire,de aceea am si adus-o in discutie.Acum pot vorbi detasat despre ce a fost.Cat despre regrete,am sa te dezamagesc dar...nu le port.
printesa_jo
Postat pe 27 Mai 2012 10:17
corect pt tine si viata ta ca ai trait acea poveste de dragoste si ai facut ceea ce ai simtit. cine nu intelege acest lucru nu stie ce inseamna sa simti cu toata inima si trupul tau dragostea si pasiunea. si ceea ce te tine langa sotul tau este, sunt, de asemenea , sentimente autentice si importante...dar, indiferent de varsta pe care o ai, nu crezi ca fara pasiune viata este putin cam stearsa? am trait si traiesc cam aceeasi situatie.
77
Postat pe 27 Mai 2012 12:05
Consider ca cine este impotriva rutinei, nu ar trebui sa se casatoreasca...
Cine inseala din plictiseala si nu are de gand sa reinvie casnicia, sigur ca e tentat sa recunoasca.
La fel cel care inseala din razbunare (pentru ca e neglijat sau la randul lui inselat).
Nu va recunoaste niciodata cel care nu este implicat afectiv in casnicie, dar situatia ii asigura confortul dorit.

MonaDa
Postat pe 27 Mai 2012 12:15
De la: garbo076668, la data 2012-05-27 12:05:20corect pt tine si viata ta ca ai trait acea poveste de dragoste si ai facut ceea ce ai simtit. cine nu intelege acest lucru nu stie ce inseamna sa simti cu toata inima si trupul tau dragostea si pasiunea. si ceea ce te tine langa sotul tau este, sunt, de asemenea , sentimente autentice si importante...dar, indiferent de varsta pe care o ai, nu crezi ca fara pasiune viata este putin cam stearsa? am trait si traiesc cam aceeasi situatie.


Se zice ca esti fericit daca ai intalnit iubirea macar o data in viata.Eu am intalnit-o.Dupa un timp s-a stins.Asa e viata,tot ce are inceput are si sfarsit.Cat despre existenta stersa....n-as zice,mai sunt si alte lucruri care imi plac si cu care imi umplu timpul.Nu simt nevoia de a forta lucrurile.Traiesc ceea ce-mi ofera fiecare zi si o fac cu drag.Prea plinul de iubire il revars oamenilor din jur,naturii,hoby-urile.Nu poti sari dintr-o iubire in alta,dintr-o pasiune in alta ca sa fii mereu ''in al 9-lea cer''.Iar eu nici nu-mi doresc asta.Acum fac planuri de calatorie cu sotul meu,ador locurile pline de istorie...e o veche pasiune a mea.
printesa_jo
Postat pe 27 Mai 2012 12:15
De la: MonaDa, la data 2012-05-27 12:15:00Consider ca cine este impotriva rutinei, nu ar trebui sa se casatoreasca...
Cine inseala din plictiseala si nu are de gand sa reinvie casnicia, sigur ca e tentat sa recunoasca.
La fel cel care inseala din razbunare (pentru ca e neglijat sau la randul lui inselat).
Nu va recunoaste niciodata cel care nu este implicat afectiv in casnicie, dar situatia ii asigura confortul dorit.



Ei draga mea...intotdeauna am fost impotriva rutinei dar niciodata n-am vazut canicia ca o rutina.Am intrat in casnicie fiind indragostita lulea.Timpul insa modifica sentimentele oricat te-ai impotrivi.
Cat despre situatie,as fi ingrata sa nu recunosc ca o casa facuta in doi nu e mai frumoasa decat una facuta dintr-un singur buget si ca mi-e chiar draga.
Nu stiu de ce dar eu ideea de canicie nu o asimilez numai cu iubirea ci si cu tot ceea ce construiesti in doi.Iubirea se pune pe tanjeala dar noi construim mai departe lucruri care ne umplu viata.Si daca mai calci pe de laturi o data in viata ...e doar un moft,o criza de moment pt care nu merita sa darami tot ce-ai construit o viata.
Si acum...iar dati cu pietre.
printesa_jo
Postat pe 27 Mai 2012 12:25
...ti-am adus roaba sa te feresti sa nu te loveasca .....nu meriti a fi lovita...faci aua..
Rotty
Postat pe 27 Mai 2012 12:30
Printesa, eu nu dau cu pietre...
parerea ta nu e musai sa coincida cu a celorlalti...
suntem diferiti, percepem si simtim diferit,
acesta e de fapt farmecul vietii...
nuti_vio
Postat pe 27 Mai 2012 12:33
Vezi, Nutica da cu flori...nu mai trebe roaba
Nutico ...sunt de aceeasi parere cu tine
Rotty
Postat pe 27 Mai 2012 12:39
Rotty,
depinde de preferinte: bujori sau trandafiri? curtea e plina
nuti_vio
Postat pe 27 Mai 2012 12:44
De toate ca imi plac... ...da io nu am bujori in gradina....
Rotty
Postat pe 27 Mai 2012 12:49
in ce priveste diferentele... e perfect adevarat.
Sintem specii diferite, functionam diferit.

Nu as putea sa mai ramin 5 minute linga un om pe care nu il iubesc, pentru ca "sentimentele trec". Nu cred ca trec ele asa, ca gripa. Trec cu un motiv. Fie si pentru ca au fost superficiale - e si asta un motiv. In rest, sint convinsa ca sint oameni care se iubesc pina la sfarsitul vietii - nu la fel, ci mai mult.
Casa, masina etc imi sint oarecum indiferente, nu ma atasez de obiecte, si nici n-am nevoie sa pastrez un barbat ca sa beneficiez de confort - probabil n-as face-o nici daca as avea nevoie. Nu sint suficient de ipocrita.

quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 13:05
De la: quasaria, la data 2012-05-27 13:05:56in ce priveste diferentele... e perfect adevarat.
Sintem specii diferite, functionam diferit.

Nu as putea sa mai ramin 5 minute linga un om pe care nu il iubesc, pentru ca "sentimentele trec". Nu cred ca trec ele asa, ca gripa. Trec cu un motiv. Fie si pentru ca au fost superficiale - e si asta un motiv. In rest, sint convinsa ca sint oameni care se iubesc pina la sfarsitul vietii - nu la fel, ci mai mult.
Casa, masina etc imi sint oarecum indiferente, nu ma atasez de obiecte, si nici n-am nevoie sa pastrez un barbat ca sa beneficiez de confort - probabil n-as face-o nici daca as avea nevoie. Nu sint suficient de ipocrita.

p


pai tocmai ca trec precum gripa..adik in timp si nu ti dai seama imediat.Cat despre "femeia intretinuta"" nu i cazul sa vb.Cred ca suntem multe cele care castigam mai bune decat sotii nostri.
printesa_jo
Postat pe 27 Mai 2012 14:27
Acesta este un prilej perfect pentru a remarca " nefericirea" Nu pentru ca tu castigi mai mult decat sotul tau, ci pentru ca te lauzi cu acest lucru si el resimte asta la tine ca pe un repros.
garbo_1713
Postat pe 27 Mai 2012 15:37
De la: barboneli, la data 2012-05-25 22:13:28"RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?"


NU !
garbo076731
Postat pe 27 Mai 2012 15:39
De la: barboneli, la data 2012-05-25 22:13:28"RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?"NU CRED O IOTA!
garbo076731
Postat pe 27 Mai 2012 15:41
De la: barboneli, la data 2012-05-25 22:13:28"RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL?"NU CRED O IOTA!
garbo076731
Postat pe 27 Mai 2012 15:41
probabil majoritatea trec, dar nu toate.
Daca nu traiam o poveste care "n-a trecut" probabil as fi ajuns la fel, la blazare, si la concluzia ca asta e, nu exista decit o oarecare frenezie hormonala la inceput si gata, asta e tot.
Dar am simtit pe pielea mea ca e posibil "sa nu iti treaca" nici dupa un an, nici dupa 10. Sa nu se modifice in timp, sa nu se modifice in functie de intimplari. Sa ramai cu iubirea aia a ta intacta, o tirasti dupa tine in continuare, fie ca esti cu el, fie ca nu.
Sau om fi noi construiti mai aiurea, cine stie...

quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 15:51
Nu suntem construiti "mai aiurea"...avem parte de iubiri "aiurea" si profunde care ne lasa cu amintiri al draq de placute, unicate si..... Mute, pana la urmatoarea experienta,care ne impinge sa o "incercam" pe propria stare sufleteasca,sa completeze golurile din noi si cand se duce dreaq si aia, observi ca s-o umplut paharu,o dat pe dinafara si reluam amintirile .....asteptand sa apara noua" frenezie hormonala"
Ce nu ne lasa sa uitam, ii tocmai profunzimea cu care imbratisam noi "frenezia"ca se simte pana in maduva oaselor si face mult bine......X_X

Fss_ssu
Postat pe 27 Mai 2012 16:15

Cand vreu sa fluier,fluier;cand vreu sa fac felatie,fac felatie,cand vreu pozitia 69 ,fac pozitia 69 ,printes-o poti sa faci sex si cu magarul de la stana(asta este dotat ca lumea) Sotul tau este probabil mandru ca convetuieste cu "doamna Bovary" ,nu ai spus daca este Leon sau Rodolphe.Draga mea draga ti-am mai spus odata ,nu te enerva pe cei care te critica si incearca sa ai un elementar bun simt pentru sotul tau ,pe care l-ai pus in postura de pampalau,ani de zile ti-o tragi cu un neica nimeni iar el in aceiasi perioada te plimba pe la Paris sau la safari in Kenya Bravo ,continua, es tres bien
quark_said
Postat pe 27 Mai 2012 18:45
Buna fetelor ,pe scurt o sa incerc sa va spun povestea mea .m-am casatorit la 19 ani cu un barbat pe care il iubeam ,si care credeam ca ma iubeste la scurt timp dupa am adus pe lume primul nostru copil la numai un an si jumatate al doilea .Sotul meu si gasit un cerc de prieten si a nceput sa bea rau de tot era exagerat de gelos daca se pute sa stau numai in casa sa nu vb cu nimeni ,bineinteles ca au inceput problemele cu detoate batai injuraturi si altele nu am mai suportat si lam lasat ,a venit dupa mine si ma implorat in genunchi sal iert .mi-a promis ca se schimba ,mam intors pt copii pt ca voiam sa creasca copii intro familie cu mama si tata ,sa schimbat dar nu foarte mult .in schimb sentimentele mele da... .ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa mai simt ceva pt el dar...,nik infine dupa alti 9 ani am adus pe lume al treilea copil .Mam hotarat ca de dragul copiilor merita sa ma sacrific sa stau alaturi de el sai fiu credincioasa (este singurul barbat din viata mea) infine probleme au fost pt ca vam spus e foarte gelos la un moment dat fica cea mai mare mia spus mami cum rezisti sa stai cu el eu las fi lasat demult .Problema este ca din cauza serviciului am fost nevoita sa plec mai mult timp de acasa ,ei in delegatia mea am cunoscut un barbat pt care am simtit ceva din momentul in care lam vazut ,bineinteles ca nu voiam sa recunosc ca mam indragostit .Ei bine se pare ca si el a fost atras de mine ,a trecut deja un an decand acest barbat se tine dupa mine ,bine inteles nu am cedat si sunt incontinuare fidela sotului meu FIZIC pt ca in fiecare zi visez la celalalt .ma rog la Dumnezeu sami treaca ,si sa ma indragostesc din nou de sotul meu .sunt lucruri pe care pur si simplu nu le poti controla .Nu va spun ca nu stiu ce sa fac pt ca voi merge inainte asa cum am facuto si pana acum ai voi fi fidela sotului meu ,si probabil imi voi gasi refugiul in dragostea pt copii mei care imi dau forta sa merg inainte .DAR TRE SA RECUNOSC CA IN RATACIREA GANDURILOR MELE MA INTREB .OARE MERITA ?
garbo168598
Postat pe 27 Mai 2012 18:51
Buna fetelor ,pe scurt o sa incerc sa va spun povestea mea .m-am casatorit la 19 ani cu un barbat pe care il iubeam ,si care credeam ca ma iubeste la scurt timp dupa am adus pe lume primul nostru copil la numai un an si jumatate al doilea .Sotul meu si gasit un cerc de prieten si a nceput sa bea rau de tot era exagerat de gelos daca se pute sa stau numai in casa sa nu vb cu nimeni ,bineinteles ca au inceput problemele cu detoate batai injuraturi si altele nu am mai suportat si lam lasat ,a venit dupa mine si ma implorat in genunchi sal iert .mi-a promis ca se schimba ,mam intors pt copii pt ca voiam sa creasca copii intro familie cu mama si tata ,sa schimbat dar nu foarte mult .in schimb sentimentele mele da... .ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa mai simt ceva pt el dar...,nik infine dupa alti 9 ani am adus pe lume al treilea copil .Mam hotarat ca de dragul copiilor merita sa ma sacrific sa stau alaturi de el sai fiu credincioasa (este singurul barbat din viata mea) infine probleme au fost pt ca vam spus e foarte gelos la un moment dat fica cea mai mare mia spus mami cum rezisti sa stai cu el eu las fi lasat demult .Problema este ca din cauza serviciului am fost nevoita sa plec mai mult timp de acasa ,ei in delegatia mea am cunoscut un barbat pt care am simtit ceva din momentul in care lam vazut ,bineinteles ca nu voiam sa recunosc ca mam indragostit .Ei bine se pare ca si el a fost atras de mine ,a trecut deja un an decand acest barbat se tine dupa mine ,bine inteles nu am cedat si sunt incontinuare fidela sotului meu FIZIC pt ca in fiecare zi visez la celalalt .ma rog la Dumnezeu sami treaca ,si sa ma indragostesc din nou de sotul meu .sunt lucruri pe care pur si simplu nu le poti controla .Nu va spun ca nu stiu ce sa fac pt ca voi merge inainte asa cum am facuto si pana acum ai voi fi fidela sotului meu ,si probabil imi voi gasi refugiul in dragostea pt copii mei care imi dau forta sa merg inainte .DAR TRE SA RECUNOSC CA IN RATACIREA GANDURILOR MELE MA INTREB .OARE MERITA ?
garbo168598
Postat pe 27 Mai 2012 18:51
pentru ce sa merite?
Tu de ce consideri ca merita?

Copiii si-au dat seama ca e o mascarada, nu casnicie... iar daca ma intreba fie-mea ce te-a intrebat pe tine fata ta... nu stiu ce i-as fi raspuns: tu ce poti sa ii raspunzi?
Ca il iubesti?
Ca sinteti familie? Ca esti fericita? Ca asta e normalitatea spre care trebue sa tinda?
Sa ii spui lasa mama, ca asa sint toti oamenii - i.e. o sa iei si tu un cosmar cu care sa stai, ca asa se face?
quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poti s aiubesti dar sa fi indragostita de altul? 12 De la: garbo_415874 29 Ianuarie 2017 18:08
Ajutor!!! 4 De la: Alecsx 28 Mai 2012 11:11
sfat 80 De la: sora_ilsi 7 Februarie 2011 00:23
ce ne dorim de la viata? 43 De la: caleidoscop 13 Iulie 2012 15:04
Vreau sa slabesc ,cine intra in hora ? 41 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
Setari Cookie-uri