Cand un om e prea bun...

S trieti! :) Proaste de serviciu s mereu. ;)) Te mulumeti cu puin. ;) :P
Axl_R
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:15
Axl,
daca pun de-un buchet mitiTEl, tot e ceva...
ca mai rar boboc frumos...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:18
neles.;) nv. Poate am i io %%-
Tot un neuron am dar noroc niema. :P
Axl_R
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:24
care n-ai avut...:P
(ca nu stiu sa zic pe ungureste...:)))...)
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:27
i cine te oprete?
Axl_R
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:31
de la ce?
(in caz ca vorbesti cu mine:D)
:))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:36
Mi, io am citit, s nu zic pe ungurete. Ori ai corectat? De aia am ntrebat, ce te oprete?
Acu-i bine. :P
Da, cu tine vb. Adevru-i c uneori vb i sg. Scz! Pa!
Axl_R
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:40
nu-sh' ce-ai citit, dar eu n-am schimbat nimica...:))
Pa...:)
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:42
PS: cu proastele de-s de serviciu, nu retractez... mai ales ca-s de fatza...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 29 Aprilie 2012 23:45
De la: Axl_R, la data 2012-04-29 23:04:27 Mie mi ajung 2-3 minute s-mi dau seama, nu vreau s fiu om bun!
eu vreau sa fiu om bun si serios,,dar doar pt mine sa fiu buna si pt ca respect pe Dumnezeu..Si nu ma impretenesc decat cu oamenii care merita atentie,restul sunt doar afaceri
ingerasulluptator
Postat pe 30 Aprilie 2012 17:26
Nu vreau sa fiu omul cel bun
Mai bine zac in vreme prost
Sarac, iubind, far-adapost
Mereu pe al poeziei drum

Cu versuri dulci sa te insel
Ca si parfumul ce-l respir
Cand tu inchisa-n trandafir
Il vrei in vesnicii pe el

Aceleasi drumuri ne despart
Aceleasi doruri ne seduc
Dar eu sunt umbra unui nuc
Cand tu ma lasi pentru un alt'

Chiar daca e sa mor acu
In macii rosii rastignit
Eu stiu ca tu nu m-ai iubit
De-aceea eu te rog: Te du...

De lacrimi frunza a picat
Si dorurile-au amortit
Tacerile m-au troienit
Si pasarile au plecat

Se-nalta numai plopii goi
Ca niste umbre funerar
Acoperit de-al meu frunzar
Inca visez uitat la noi
garbo_1713
Postat pe 30 Aprilie 2012 18:44
Eu cred ca daca un om este serios si corect trebuie sa o faca pt el nu pt altii..
pt ca altii gresesc si nu stiu ce inseamna a fii om bun,pt ca se lasa influentati de gandirea preotilor curvari si farisei in loc sa caute adevarul sa se roage sa citeasca carti bune...sa ia ce este bun,,,
a fii om bun nu inseamna a fii prost...asa cum sunt considerati de oamenii inapoiati care sunt obisnuiti doar cu lucrurile rele.
daca perseverezi in a fii un om corect cu timpul devii maiestru..
repetitia este mama invataturii
oamenii sunt ceea ce practica zi de zi,,,practica pana le intra in instinct ci carcaterul este caracterizat de ceea ce practica
ingerasulluptator
Postat pe 30 Aprilie 2012 19:52
Irino, mai citete fato, n-ai neles nica! Era un rspuns pt altcineva.
Ce bine c mai eti i tu!
Axl_R
Postat pe 30 Aprilie 2012 20:38
pentru cine era raspunsul?....vorbiti precum surdo-mutii?(nu vreau sa jignesc acea categorie de oameni)...din intamplare am citit, va citesc randurile cand am timp si uneori si particip la discutiile voastre!...recunosc uneori sunt lipsite de substanta, fie si cenusie...nu o mai condamnati pe " ingerasulluptator" ca unii dintre voi nu sunt in stare a scrie cateva randuri , daca sunt scrise sunt la "sto"...pentru ca va considerati voi a fi destepti!...fiti destepti in continuare, nu jigniti si nu deranjati auditoriul.
caleidoscop
Postat pe 1 Mai 2012 08:51
Ce-ai patit Caleidoscopule? Daca te iubesti asa de tare cu luptatoarea perversa, de ce nu deschideti voi doua un topic in care sa va pupati in siguranta cu perdelele trase? Ia zi Luneta lui Lucifer? Amandoua sunteti una?
garbo_1713
Postat pe 1 Mai 2012 10:01
SRI n aciune.
Axl_R
Postat pe 1 Mai 2012 10:11
De la: caleidoscop, la data 2012-05-01 08:51:53pentru cine era raspunsul?....vorbiti precum surdo-mutii?(nu vreau sa jignesc acea categorie de oameni)...din intamplare am citit, va citesc randurile cand am timp si uneori si particip la discutiile voastre!...recunosc uneori sunt lipsite de substanta, fie si cenusie...nu o mai condamnati pe " ingerasulluptator" ca unii dintre voi nu sunt in stare a scrie cateva randuri , daca sunt scrise sunt la "sto"...pentru ca va considerati voi a fi destepti!...fiti destepti in continuare, nu jigniti si nu deranjati auditoriul.
lasa-i ca ei sunt din aia cu gura mare doar cu femeile ...ptc ca sefii lor ii trateaza ca carpe de sters pe jos,,si ei sunt supusi si ascultatori pt ca sunt destepti
ingerasulluptator
Postat pe 1 Mai 2012 10:41
De la: ingerasulluptator, la data 2012-05-01 10:41:06
De la: caleidoscop, la data 2012-05-01 08:51:53pentru cine era raspunsul?....vorbiti precum surdo-mutii?(nu vreau sa jignesc acea categorie de oameni)...din intamplare am citit, va citesc randurile cand am timp si uneori si particip la discutiile voastre!...recunosc uneori sunt lipsite de substanta, fie si cenusie...nu o mai condamnati pe " ingerasulluptator" ca unii dintre voi nu sunt in stare a scrie cateva randuri , daca sunt scrise sunt la "sto"...pentru ca va considerati voi a fi destepti!...fiti destepti in continuare, nu jigniti si nu deranjati auditoriul.
lasa-i ca ei sunt din aia cu gura mare doar cu femeile ...ptc ca sefii lor ii trateaza ca carpe de sters pe jos,,si ei sunt supusi si ascultatori pt ca sunt destepti
sunt vai de curul lor,,nu as vrea ca sa fiu in pilelea lor
ingerasulluptator
Postat pe 1 Mai 2012 10:43
...alo?!....am pretentii de la tine!...se scrie corect pielea nu pilelea!...hai sa nu ne inecam ca tiganul la mal tocmai acum!...cand inca sunt vremuri tulburi pentru multi dintre noi!.... da!...si ce daca e SRI in actiune?, mie numai actiune imi place!...si garbo_1713 sa stii ca nu sunt pe invers...ai grija cum vorbesti cu d-na avocat ca ...pe viitor deschid proces!
caleidoscop
Postat pe 1 Mai 2012 11:15
hai, pa, pa, pa...pentru ca sunt la iarba verde, azi de 01 mai si nu cred ca bateria de la laptop ma mai tine mult!...oricum maine plec la americani!...m-am dat cu ei!
caleidoscop
Postat pe 1 Mai 2012 11:24
salutari de bine tuturor romanilor de pe Garbo, mai ales tie ingerasulluptator si nu uitati ca nimeni nu e perfect intr-o lume imperfecta,...lumea suntem noi!
caleidoscop
Postat pe 1 Mai 2012 11:28

tare mi-e cunoscut ce scrii ............gata , iar pleci la americani ???
sa mori tu
jeanette40
Postat pe 2 Mai 2012 00:53
Pacat ca o persoana buna este considerata "proasta de buna "(.este adevarat ca bunatatea in zilele noastre nu mai este o virtute.) dar daca ai parte de aceea bunatate apreciazo ptr ca
nu sti ce-ti ofera viata si poate va veni o zi cind ve-i regreta ca nu ai apreciato.
garbo_2285
Postat pe 2 Mai 2012 14:01
vine o zi cind regreti ca n-ai apreciat nici cratima...
quasaria
Postat pe 3 Mai 2012 01:40
Te inteleg, cateodata ai nevoie de cineva care sa te inteleaga, nu doar sa te incurajeze. Insa cred ca acea pers tien la tine si deci n ar tr sa i dai cu piciorul...
andradatudor80
Postat pe 3 Mai 2012 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sport 1 De la: Adi192 21 Noiembrie 2018 12:20
FAZAN 1316 De la: Axl_22 18 Iulie 2016 22:19
cei 40 de mucenici 0 De la: 9 Martie 2010 15:07
Dumnezeu si rautatea oamenilor 232 De la: ramonabambache 5 Septembrie 2011 09:48
Sfaturi pentru o slujire crestinã eficientã 9 De la: ingerasulluptator 3 August 2012 01:24
Setari Cookie-uri