O casnicie atat de tanara si atat de aproape de dezastru

As dori sa va impartasesc si eu povestea mea.casnicia mea dureaza de 7 luni.Poate sfaturile unor persoane care nu a cunosc si trateaza subiectul la rece,ma vor ajuta sa realizez ce se intampla de fapt si sa accept realitatea asa cum este ea,cruda dar adevarata.
L-am cunoscut pe actualul meu sot la locul de munca..am avut un ineput frumos,eram foarte buni prieteni,nici nu se punea problema de altceva intre ni,ne intelegeam de minune.Pe parcurs totul a inceput sa devina serios si sa ne dam seama ca totusi simtim ceva unul pentru celalalt.Au fost normal si probleme legate de relatia lui trecuta,moment in care eu am decis sa plec sa lucrez in strainatate.El nu a fost de acord,dar mi-a spus sa ma duc totusi sa incerc si ca el o sa ma astepte.Asa a si fost,dupa un an de zile m-am intors acasa..totul era frumos,lapte si miere,m-a cerut in casatorie de craciun,la 2 luni de cand venisem acasa.Am inceput pregatirile de nunta,o perioada stresanta,dar am avut o nunta superba si memorabila.La fel a fost si concediul nostru,extraordinar.Ne-am mutat singuri in chirie dupa nunta(inainte stateam cu mama mea).Si acum incep problemele..De cand ne-am mutat,el iesea foarte des la bere cu baietii,pana si duminica..am incercat sa inteleg si sa il fac sa isi dea seama ca nu am nimic impotriva acestor iesiri,ca nu sunt absurda,dar nu atat de dese si nu in weekend.Situatia s-a inrautati din ce in ce mai mult,pana intr-o zi cand mi-am dat seama ca el are pe altcineva..Am stat de vorba cu ea...este o femeie foarte rea,lipsita de scrupule si ar calca si pe cadavre ca sa obtina ce isi doreste..Din discutie am aflat ca ei aveau o relatie de dinainte de nunta si ca el se plangea la ea ca nu vrea sa se insoare si ca ii pare rau si ca ii e mila de mine,ca nunta nu i-a placut..dar nu e adevarat,cel putin asa am crezut...el era foarte fericit si implinit,se vedea..ce om bolnav se insoara numa asa?? dupa discutia noastra i-am facut frumos bagajele si i-am spus sa plece..2 luni de zile a locuit cu ea iar in acest timp am inceput din nou sa vorbim si el imi spunea ca ii e dor de mine,ca vrea sa se intoarca acasa dar nu poate sa scape de ea si multe altele..am acceptat si s-a intors acasa...ok la inceput,eu incercand sa trec peste,fara nici un fel de reprosuri si fara nici un fel de aluzii la ce a fost..sunt o persoana puternica,pot sa lupt acolo unde este de luptat cu tot sufletul..si asa am facut,dr dupa 2 luni mi-am dat seama ca ei nu au terminat..asa ca de data asta am plecat eu.in lacrimi si cu parere de rau,iar el spunandumi sa nu plec,ca unde ma duc..nu mi-am luat tot si dupa 2 zile m-am intors sa mai iau ceva el nefiind acasa in momentul acela si mi-am dat seama ca ea a calcat in casa mea..atunci mi-am luat tot si am inaintat divortul...el s-a prezentat la divort..nea dat termen 30 de zile de gandire..3 saptamani nu am vb deloc,doar auzeam de la varii persoane ce mai face el cum mai e si etc..pana intr-o zi cand m-am gandit sa il sun sa ne intalnim sa vad ce face..in ideea ca oricat de mult rau mi-a facut,el o sa fie mereu sotul meu si o sa ii fiu alaturi la nevoie..doar pt fapul ca femeia asta nu il iubeste si doar se joaca cu el..l-a indepartat de toata lumea iar el o vede pe ea cea mai perfecta...este foart foarte shimbat,nu numai cu mine ci si cu prietenii lui..si dupa ce l-am sunat sa vad ce face,ne-am intalnit iar si iar si acum stau sa ma gandesc ca mai am doar un pic pana la semnarea actelor si eu nu stiu el ce gandeste ce ar vrea sa faca..de ce am ajuns iar s ane intalnim dar fara sa stam de vorba..am impresia ca de fiecare data cand incerc sa stau de vorba cu el despre noi si depsre ce va fi,nu despre ce a fost,deci fara reprosuri,se sperie..nu este in stare sa imi zica ce vrea,ci ca nu stie ce vrea si este dezorientat...nu este un copil este un barbat la 32 de ani..daca puteti sa imi dati sfaturi sa stiu ce as putea face,cum sa tratez lucrurile,cum sa reusesc sa merg mai departe!! multumesc
garbo272342
Postat pe 30 Martie 2012 15:43
Nu vezi lucrurile corect.
Femeia aia n-ar fi avut ce sa faca daca el n-ar fi vrut sa fie cu ea. Nu poti tine un barbat legat. Nu il poti forta sa ramina cu tine. Indiferent cit de "rea si lipsita de scrupule" esti. E cu ea pentru ca el vrea sa fie, punct. N-a intrat in casa ta cu forta - el a adus-o. Nu a aflat detalii de la nunta altfel - el i le-a spus. Au o relatie suficient de puternica ca tipa sa fi trecut peste faptul ca el s-a insurat cu tine - si relatia asta n-o pot distruge decit ei din interior. N-o poti influenta tu.
Ce as face in locul tau ar fi sa ma focusez pe relatia MEA cu el,nu pe a lor - si sa ma gindesc bine, dar bine daca vreau un astfel de om linga mine in continuare. Nu amanta e cauza problemelor - amanta e doar un efect. Cauza problemelor este el.
quasaria
Postat pe 1 Aprilie 2012 02:03
...M'da, serioasa problema!..342,parerea mea este: deja esti in prag de divort,OK! semneaza,da liber la alegere si resemneaza-te o perioda de timp, lasand loc gandirii la rece si miscarii libere/i tie si lui / timpul rezolva situatia.
Cum?...ve-i vedea singura, X revine la tine si tu daca mai esti disponibila, accepti( fara casatorie)
X ramane cu amanta X cu altele/ in altele.OK? Succes iti urez si revino cu informatii.
Fss_ssu
Postat pe 1 Aprilie 2012 13:08
ea nu il iubeste de asta am spus ca este lipsita de scrupule si o femeie foarte rea..si nici el nu o iubeste doar ca nu il lasa in pace..ea mereu a fost insistenta si incet incet s-a ajuns aici..
garbo272342
Postat pe 1 Aprilie 2012 16:48
342, - tu chiar crezi ca "ea nu il lasa in pace"? Ce crezi ca poate sa faca o femeie sa OBLIGE un barbat sa fie cu ea???
Daca nu l-ar iubi sau n-ar simti nimic fata de el, s-ar duce si aia invirtindu-se. Si el la fel. Accepta faptul ca au sentimente unul fata de altul. Si ca ea nu dispare dintre voi pentru ca el nu vrea ca ea sa dispara.
quasaria
Postat pe 5 Aprilie 2012 01:15
am trecut prin aproximativ aceeasi situatie,lasa'l si dute, mai bine suferi acum decat sa traiesti cu neincredere tot timpul....
garbo_814
Postat pe 8 Aprilie 2012 06:22
Lasa'l si dute, mai bine suferi acum decat sa traiesti cu neincredere tot timpul.
Nu merita suferinta ta un astfel de om. Ai sa ajungi sa imbatrinesti tot sperand sa se schimbe, nu stie ce vrea, o sa fie nehotarat toata viata.
lacrimioara
Postat pe 15 Aprilie 2012 20:12
De la: quasaria, la data 2012-04-01 02:03:37Nu vezi lucrurile corect.
Femeia aia n-ar fi avut ce sa faca daca el n-ar fi vrut sa fie cu ea. Nu poti tine un barbat legat. Nu il poti forta sa ramina cu tine. Indiferent cit de "rea si lipsita de scrupule" esti. E cu ea pentru ca el vrea sa fie, punct. N-a intrat in casa ta cu forta - el a adus-o. Nu a aflat detalii de la nunta altfel - el i le-a spus. Au o relatie suficient de puternica ca tipa sa fi trecut peste faptul ca el s-a insurat cu tine - si relatia asta n-o pot distruge decit ei din interior. N-o poti influenta tu.
Ce as face in locul tau ar fi sa ma focusez pe relatia MEA cu el,nu pe a lor - si sa ma gindesc bine, dar bine daca vreau un astfel de om linga mine in continuare. Nu amanta e cauza problemelor - amanta e doar un efect. Cauza problemelor este el.

Avea și el o dragoste mai veche și suge la doua oi
Una rece ,una calda este nehotarit dar acesti barbați așa mor ,greu de indreptat !
VOIAJOR
Postat pe 16 Aprilie 2012 09:22
Din pacate am trecut prin aceeasi situatie e foarte greu...si crede ma ca el e singurul vinovat....pleaca chiar daca e greu ...mai tarziu o sa fii fericita
activplus2008activ
Postat pe 17 Aprilie 2012 14:22
Eu cred ac ai facut destule... e timpul sa ti vezi de viata ta, l ai iertat de prea multe ori. Lasa ls a se trezeasca singur la realitate...
andradatudor80
Postat pe 19 Aprilie 2012 11:04
342, cum poti sa mai vrei sa fii cu el, cand stii ca ei au fost tot timpul impreuna, iar voi, pasager?
stiu ca tu crezi cu toata taria in ceea ce iti indruga el...astfel de barbati sunt cei mai periculosi si iti provoaca cele mai multe suferinte...
tu decizi cat vrei sa suferi....
dor72_
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:42
Esti tinara.....probabil si frumoasa si desteapta,lasa-l draga sa isi vada de viata lui si tu mergi inainte,nu se va schimba in veci vecilor,tu nu faci altceva decit sa te amagesti pe tine.
Da cred ca-l iubesti dar nu-i mai cauta scuze,cum poti iubi un om care dupa nici 7 luni de casatorie el umbla cu alta?cum poti sa crezi ca femeia cealanta se tine dupa el?
Draga mea trezeste-te la realitate, sotului tau ii chiar convine situatia,tu esti un refugiu ptr el atunci cind are probleme cu amanta si chiar daca ar rupe legatura cu ea ar aparea alta in viata lui ptr ca nu e un om stabil si singura care ar avea de suferit esti numai tu,semneaza actele de divort,lasa sa treaca ceva timp si sa nu uiti ca cel de sus are grija de tine si poate ca asa a vrut bunul D-zeu sa se intimple,cine stie de ce rele te-a ferit.
Printr-o situatie asemanatoare am trecut si eu,nu am ascultat si de parerea celor din jurul meu si am tinut cu dinti de casnicia mea si in final nu a iesit nimic bun in afara de 2 copii si eu am sperat in toti anii ca el se va schimba si am dat vina tot pe amante,nu au nici o vina amantele,de vina sunt ei ca nu stiu sa isi vada de familie atunci cind isi intemeiaza o familie.
Am semnat actele de divort,am suferit groaznic de mult si iata ca dupa citiva ani mai lungi ptr ca la mijloc au fost copii,mi-am gasit perechea si sincer sunt foarte fericita ceea ce iti doresc si tie.Un om care te iubeste,nu te raneste,te divinizeaza.......
Nu uita un lucru: EL NU SE VA SCHIMBA NICIODATA
garbo273199
Postat pe 24 Aprilie 2012 09:30
Bucura-te ca nu ai apucat sa faci vreun copil cu el, ca sa mai sufere si copilul, bucura-te ca esti sanatoasa , lasa-i-l pe dl Nehotarat amantei sale, si-l merita, doar il asteapta dinainte de casatoria voastra, intelege ca singura pacalita esti tu , plangi o zi, doua, daca simti nevoia, apoi uita tot ce a fost legat in viata ta de acest tip ca om nu ii pot zice. Sunt multi barbati in lumea asta, undeva e si acela care o sa te iubeasca asa cum meriti si o sa faca tot ce poate ca sa fii fericita . A doua oara fii mai atenta la ce alegi . Mult noroc si fericire iti doresc
garbo039125
Postat pe 25 Aprilie 2012 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce oamenilor rai nu le plac oamenii buni? 47 De la: xenaluptatoareainimoasa 8 Octombrie 2010 17:42
OARE E POSIBIL? 5 De la: dor72 15 Aprilie 2011 23:57
clarvazatoare si ghicitoare buna 1 De la: elizateo 8 Decembrie 2011 06:28
Indragostita de fostul 24 De la: garbo162553 2 August 2010 18:30
plictisita sa traiesc in minciuna 21 De la: garbo209071 13 Iunie 2011 13:14
Setari Cookie-uri