Fidelitatea in stil muieresc = infidelitatea in stil barbatesc

va planjitzi toat zaua pi forumuri di barbatz da atz hauzat in viatza voastr di peneloapa? cum cari? aia cari o ashtieptat 2o di ani lunji sh grei sa vie barbatsu din razboi sh no acshieptat avansuri di la nimini pi motiv di hormoni.
mai sant fimei ca ie in zalili noastri?
voi dak statzi tri zali far barbat bagatz divortz k va plictisatz sh dak va da tarkoali gicu shiokbok atz sh cracashit kishioarili sau fashitz un blaujiob fast.
fratimio shofer di tir munshia za sh noapti sa aduk malaiu gros in kasa pintru nevasta sh asta o plekat dup 4 luni di maritish k ierea greu s stia 2 stamani far di


garbo_398447
Postat pe 2 Aprilie 2014 13:24
"penelopa" aia care facea si desfacea?
A!
De la ea a iesit zicala: "cine face si desface are tot mereu ce face!"
Deci, avea ocupatie:)) Penelopa de-a rezistat ispitei.


Cred ca "frate-tu" daca o avea pe "penelopa" isi gasea alt job ca sa n-o piarda.

Eu ma de ce musai sa te slutesti la vb. si sa scrii handicapat limba ro.? mai si -ri!

Fiecare cu problemele lui/ei, (adevarat) dar tu, ai cam multe.
pitiTa_
Postat pe 2 Aprilie 2014 14:43
ieshti fumei dishtiapta oak s vedi shcoala vechi k astia di aku nu shtiu nik.
io kred k s vedi k sh io is dishtept sh numa di shiteshti titlu itz dai sama k shtiu s skriu korekt.
da sh gajika mia shiteshti pi aishea sh am eu motivi s nu vreu s hiu recunoscut k ia imi cunoasti stilu
garbo_398447
Postat pe 2 Aprilie 2014 16:34
ei, parca stii numa' unu?! baga si tu un "stil" mai stilat nu asa disti...

Cum arata ca sa stau eu de vb. cu ea, poate ii dau dreptate sa-ti faca o catarinca?
pitiTa_
Postat pe 2 Aprilie 2014 16:44
" Fidelitatea in stil muieresc = infidelitatea in stil barbatesc"

Pe aici care cu cine-i egal ?
Rotty
Postat pe 2 Aprilie 2014 17:50
ei, "la stil" se refera nu la egalitate, a vrut sa le desparta sau(ma rog)
sa le separe si i-a iesit "egal" si eu pun un zero barat alaturi pana invata sa scrie ro.
pitiTa_
Postat pe 2 Aprilie 2014 18:26
Aha... ? Eu cand am citit postarea am crezut ca ne-au invadat mongolii....deja cautam dictionar.
Rotty
Postat pe 2 Aprilie 2014 18:29
nu ma mira, tu cu "mongolii" te intelegi bine;))

numa' o cafea sa-ti faca si-i la masa ta!
Da, "asta" nu cred ca se pricepe la "bibileala".
pitiTa_
Postat pe 2 Aprilie 2014 18:48
Daaa...ma intzeleg. Suntem veri din pretini.
Rotty
Postat pe 2 Aprilie 2014 19:03
Daca vrei sa spui ca barbatii si femeile inseala in egala masura, probabil ca ai dreptate. Insa daca vrei sa scoti in evidenta ca in zilele noastre nu mai sunt femei credincioase barbatilor lor, gresesti. Poate ca exemplul din familia ta te-a facut cinic si de asta generalizezi. Eu nu mi-am inselat sotul si nici macar cand banuiam ca ma inseala el nu am simtit vreun impuls in sensul asta. De asta n-am intelegere pt femeile care spun cu nonsalanta ca si-au inselat barbatul pt ca si ele au fost inselate. Dar asta este deja un subiect mult mai amplu.
bucura
Postat pe 2 Aprilie 2014 19:47
io la k si tz dau cu clor.
Eugenia_
Postat pe 2 Aprilie 2014 20:14
poate n-o fi meritat efortul sa il astepte, eu stiu?
Da' aprpo soferu' de tir ce a facut oare in alea 4 luni, si-a lipit poza nevestii pe bord sau...?
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2014 23:02
De la: Eugenia_, la data 2014-04-02 20:14:43io la k si tz dau cu clor.


ace ?
_Isis_
Postat pe 3 Aprilie 2014 07:22
De la: Rotty, la data 2014-04-02 18:29:31 Aha... ? Eu cand am citit postarea am crezut ca ne-au invadat mongolii....deja cautam dictionar.


ce stii tu de mongoli ?
_Isis_
Postat pe 3 Aprilie 2014 07:22
Ce ar trebui sa stiu ?
Rotty
Postat pe 3 Aprilie 2014 07:44
De la: quasaria, la data 2014-04-02 23:02:52poate n-o fi meritat efortul sa il astepte, eu stiu?
Da' aprpo soferu' de tir ce a facut oare in alea 4 luni, si-a lipit poza nevestii pe bord sau...?




"a facut malaiu gros" numa' ca nevesti-si nu-i placea terciu' si nici "porci" nu voia sa creasca, isi cauta job....
pitiTa_
Postat pe 3 Aprilie 2014 09:52
bukuriko fata tati park iereai im-para iar akushaka zaci di sotz? kan vream sh io satz fak (s ma skuzi) curti pi acilik tu ma lashi cu oki in soari?
oakk di shi ma dizamajashti dup shi parei dama mishto?
ma bukur-a k o rivinit astrahala printri noi. bre ham krezut k ti o hi papat o gauri niagri or ti o hi trosnat vro kometa mai nervoasi dikit tini sh kari nu o stat la negoshieri. vezi shi fashi pi stopiku mieu k io nu ti las s skri maskari k imidiat ti raportez.
aku tre sa plek drajili meli gajishi da s nu planjitzi dupa mini k ai cam beac.
garbo_398447
Postat pe 3 Aprilie 2014 13:48
Tot impara sunt, asa ca poti sa-mi faci curte linistit - desi as prefera o gradina din motive de ...hobby.:) M-am referit, evident, la perioada in care eram cu sot. Cat despre cererea de prietenie, trebuie sa te mai testez un timp, fii si tu intelegator. Si n-ar fi rau sa transezi lucrurile cu cea care te recunoaste dupa stil:) incat sa ai libertatea sa scrii cum trebuie, e cam mare efortul de a te deslusi.
bucura
Postat pe 3 Aprilie 2014 18:39
Iauzi! 447, suntem frate si sora cumva?=))

...eh! "Eu? Imi apar saracia si nevoile si neamul....
Si de-aceea tot ce misca-n tara asta, raul, ramul,
Mi-e prieten numai mie,.... "

"...iubirea de mosie e un zid, dara, n-avem osti..."

Acu,' t'ai revenit ?
pitiTa_
Postat pe 3 Aprilie 2014 22:51
pai ca o femeie sa poata trai cu un barbat curvar,,trebuie sa se integreze tace nu comenteaza ca sa nu fie in cearta in casa dar tace si face si ea cand ii pica cate o bucatica buna de barbat dragastos care stie sa ii ofere atentia pe care nu o primeste acasa,,dar familia sio tine de ochii lumii..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 3 Aprilie 2014 23:43
si apoi barbatii se impaca mai bine cu femeile care tac din gura si fac si ele..

cum ar fii barbatii nu se impaca bine cu femeile serioase ca mine,,pt ca sunt pretentioase sigur ma vor presa ca sa imi tin gura ceea ce ma va face ca sa tac si sa fac si eu..adica sa ii fac si eu rautati si sa il insel..

dupa parerea mea barbatii inraiesc femeile de aceea sunt si femeile casatorite rele de gura ,,cred ca din cauza problemelor nervilor ..

spre exemplu fetele tinere nu sunt asa ca femeile maritate...alea sunt bolnave cu nervii din cauza barbatilor pe care le au acasa
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 3 Aprilie 2014 23:48
femeile sunt mai rele ca barbatii pt ca barbatii sunt liderii ei le dau idei si sluga le pune in practica ca sa aiba pace buna cu barbatul..
Barbatii cica par buni..pt ca ei dau idei la femei ca sa faca ele rau practica metoda,,dezbina si cucereste..face femeile sa se urasca intre ei ca sa le poate conduce ei barbatii ..au gandire de demoni.
si cu toate barbatii par ei cei buni,,si femeile cele rele,,dar femeile fac toata treaba casnica,,nu isi cumpara lucruri lor ca sa cumpere copiilor.
pe cand barbatilor nu prea le plac copii pt ca trebuie sa le dea bani,,dar cand au facut sex nu sau gandit la asta.

barbatii nu vorbesc prea multe ei doar dau ordin si femeia trebuie sa execute..
doamne freest ca mai bine stai nemaritata decat sa execute ordinele unui drac de barbat..care nici macar sexual nu te mai atrage pt ca se comporta ca un bou...nu mai sunt asa de curtenitori ca la inceput...pt ca acum crede ca suntem prada lor ne-au prins in plasa
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 3 Aprilie 2014 23:55
De la: pitiTa_, la data 2014-04-03 22:51:51 Iauzi! 447, suntem frate si sora cumva?=))

...eh! "Eu? Imi apar saracia si nevoile si neamul....
Si de-aceea tot ce misca-n tara asta, raul, ramul,
Mi-e prieten numai mie,.... "

"...iubirea de mosie e un zid, dara, n-avem osti..."

Acu,' t'ai revenit ?

di shi imi reshitzi poiezai bre oak? da ku oshtili shi vrei s zashi k nu prishep. nu tz s pari k iesti
garbo_398447
Postat pe 4 Aprilie 2014 18:14
De la: bucura, la data 2014-04-03 18:39:29Tot impara sunt, asa ca poti sa-mi faci curte linistit - desi as prefera o gradina din motive de ...hobby.:) M-am referit, evident, la perioada in care eram cu sot. Cat despre cererea de prietenie, trebuie sa te mai testez un timp, fii si tu intelegator. Si n-ar fi rau sa transezi lucrurile cu cea care te recunoaste dupa stil:) incat sa ai libertatea sa scrii cum trebuie, e cam mare efortul de a te deslusi.

bukuriko ti mishti greu sh ai perdut. aku ma orientez katri cumintishluptashios k am fakut pi lok un cupdifudra pintru ia. cum shi i ala? is in mari a-mor cu ie
garbo_398447
Postat pe 4 Aprilie 2014 18:28
exact cum ma asteptam=))
Off!

.... un "moment poetic fidel" in stilul meu...diferenta, e la "interpretare"!


pitiTa_
Postat pe 4 Aprilie 2014 18:30
injerash penk noi skrim la fel tre s ni sh intzalejem unu pi altu. io kiar ti intzaleg sh ai sh direptati in tat shi zashi. s raspunzi la shererea di prieteshug kum o primeshti
garbo_398447
Postat pe 4 Aprilie 2014 18:40
De la: pitiTa_, la data 2014-04-04 18:30:00 exact cum ma asteptam=))
Off!

.... un "moment poetic fidel" in stilul meu...diferenta, e la "interpretare"!



bre oak zashi k io is prost
imper aaa inter aaa za bre tu k s intzalieg io shi o vrut s zak autoru na
garbo_398447
Postat pe 4 Aprilie 2014 18:47
Barbatii....! ; &

Femeile: :D; &

Pe ce coclauri ai facut scoala, ai invatat numai despre "esenta" fidelitatii si infidelitatii?" Da apa la moara ca sa obtii curent!"

n-am spus eu, ai constatat tu.
Mura'n_gura nu dau!
Si, chiar dac- as face-o nu te schimbi, asa esti tu!
pitiTa_
Postat pe 4 Aprilie 2014 19:07
De la: Rotty, la data 2014-04-02 17:50:56" Fidelitatea in stil muieresc = infidelitatea in stil barbatesc"

Pe aici care cu cine-i egal ?


Rotty, era ironic cu "fidelitatea in stil muieresc", vroia sa zica, de fapt, ca ..."femeile e curve"
Amor_Aeternus
Postat pe 4 Aprilie 2014 19:09
De la: Amor_Aeternus, la data 2014-04-04 19:09:51
De la: Rotty, la data 2014-04-02 17:50:56" Fidelitatea in stil muieresc = infidelitatea in stil barbatesc"

Pe aici care cu cine-i egal ?


Rotty, era ironic cu "fidelitatea in stil muieresc", vroia sa zica, de fapt, ca ..."femeile e curve"


pai depinde la ce te referi ca femeile e curve,moral sau fizic.

stiu ca femeile batrane din cealalata generatie nu au fost curve fizic,au fost fidele fizic sotilor,,dar erau la fel de rele ca si ei.si curve moral,si invidioase femeile se invatatu unele pe altele sa fie slugele barbatilor pt ca erau lenese sa devina cinstite moral apoi sa se impuna.stiu ca femeile stiau ca nici ele nu merg pe drumul lor asa ca au tacut..apoi au aparut feministele negative...Adica femeile care nu erau cinstite moral dar aveau pretentii ca barbatii sa le respecte,,erau invidioase,profitau de slabiciuni...Pt ca eu cred ca o femeie care este serioasa este cu toata lumea nu doar cu unii .

eu una nu as doari sa fiu fizic femeie cinstita dar rea sa accept rautatile barbatilor si sa ma descarc pe oameni care nu imi fac nimic,cum ar fii copii,sau altii
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 4 Aprilie 2014 23:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna omul bun si omul rau? 39 De la: anaROBERT 16 Ianuarie 2011 23:55
+fiica adolescenta insarcinata 275 De la: elisabeta_boia 15 Mai 2011 22:43
eu leu,el capricorn ce crede-ti? 5 De la: alfheim 26 Iulie 2011 10:22
Ce inseamna a fii un om cuminte dupa parerea voastra? Dupa parerea mea un om se numeste cuminte atunci cand isi vede de treaba lui si nu profita de slabiciunea si prostia a nici unui om.Oare exista asa ceva? 22 De la: ingerasulluptator 21 Aprilie 2012 12:26
eu capricorn, el rac! 2 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 12:32
Setari Cookie-uri