Acesta adorabile PISICI !!!!!

Miauuuuuuuu,adica buna! Sunt Sandokan, un motan tigrutz roscat cu ochii verzi[mamy a mea le zice strugurei si e invidioasa,zice ca nici lentile de contact de un asemenea verde nu a vazut], am mustati luuuuuuuuungi , sunt dolofan, ce mai, o splendoare de motan ! Dorm doar in pat cu mamy si cu taty- eh, uneori ii las si singuri , imi ascut gherutzele de tot ce prind si ma alint muuuuult cand am chef. Mamy ma scarpina si ma pupa pe burtica si, ca sa-i fac placerea ,o las 1 Taty mi-a cumparat o lesa mica si ma scoate la plimbare. Ma intorc taaaaare obosit Revin,acum ma duc sa vad ce tot pregateste mamy prin bucatarie, mereu e ceva special pt.mine Miaaaaaauuuuuuu, adica pa si sarut mana la doamne!
Sygryd
Postat pe 2 Aprilie 2012 02:29
Buna dimineata Sandokan si bine ai venit in "familia"pisicutelor Garbo. Uite te pup si eu deca imi dai voie Blaky si Schnuri nu au vazut ca acum dorm.Au fost toata noaptea afara,pt ca au voie daca vor.Daca nu au chef de plimbare,dorm si ei cu mami si tati.Iti doresc o zi frumoasa
Rotty
Postat pe 2 Aprilie 2012 09:13
Dragi pisicute si catei,saptamana asta am un oaspete.Vecina mea a plecat in concediu si mi-a lasat in grija pe Flupy....un arici Biroul meu a devenit implicit camera de oaspeti.Flupy e linistit si doarme toata ziua,dar seara incepe sa circule si il apuca foamea.
Rotty
Postat pe 2 Aprilie 2012 19:20
Ptr. Rotty si Schnuri a ei: O viata fara smantana este o viata fara sens.Nimicul este ceea ce ramane intr-un castron de mancare...gol!!
Ptr. Criss:Simple ...necesitati ..ale unei pisici:Vreau sa intru!!Vreau sa ies!!Hraneste-ma!!Vorbeste-mi!!Joaca-te cu mine!!Piaptana-ma!!Lasa-ma-n pace!!Adora-ma!!Te rog!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Aprilie 2012 22:00
Si ptr. Sygryd "Bine-ai venit cu Ssndokan!" Pup ochii lui verzi ca ai mei nu degeaba mi se mai zice mie "Pisicuta.."
O cugetare ..in ton.. Oricat ai fi de ocupat gaseste timp sa apreciezi artele.Petrece cateva placute momente infigandu-ti ghearele intr-un tapet scump, apoi relaxeaza-te,si savureaza-ti..efortul creativ!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Aprilie 2012 22:10
Multumesc pentru primirea calduroasa
Rotty, mie imi place sa fiu pupat. Nu conteaza ca esti catzel, eu am o prietena catzelusha,rasa Border Collie si ne impacam f.bine. O data am zgariat-o pe botic si nu s-a suparat. Eu doar ma jucam,dar eram mai micutz si nu stiam sa-mi ascund bine gherutzele Te pup pe botic! Sandokan
Sygryd
Postat pe 3 Aprilie 2012 00:18
Sarut mana,doamna Lisa ! Pot sa va spun asa,nu va suparati ? Daca aveti ochii verzi sunteti o doamna foarte frumoasa ! Si iubiti mult pisoii ! Eu sunt un mare alintat si mi-ar place sa stau in brate la dvs.sa ma mangaiati! Sa vedeti cum torc de suna camera ! Va pup ! Miaaaaaaaaaauuuuuuuuu ! Sandokan
Bine v-am gasit ! Ma bucur mult ca ati deschis un topic pt.pisici ! De cand ma stiu am avut pisoi. Ador pisicile, sunt superbe toate si alintate si .....stiu sa obtina ceea ce-si doresc atat de usor ! De fapt, nu exista animalutz care sa nu-mi placa. Sa va spun ceva -Sandokan refuza categoric smantana , in schimb e imperios necesar sa primeasca zilnic portia lui de unt proaspat . Va sarut cu drag, Sygryd
Sygryd
Postat pe 3 Aprilie 2012 00:30
..sigur.sigur... ..o zi frumoasa va doresc...si multi pupici ...
_Cristina_Criss_
Postat pe 3 Aprilie 2012 08:08
Sygryd,mai usurel cu untul pentru tigrul Malaeziei!!!

i-o fi placand lui,dar face rau!..mandra mea,ar fi facut orice pentru un pic de unt.....dupa aia , a trebuit sa faca medicul tot,ca s-o salveze
Cristina_Adler
Postat pe 3 Aprilie 2012 09:05
Buna dimineata si pupici la toti rasfatatii cu blanita.Sandokan eu ma inteleg bine cu pisicile.Am si poza cand mananc cu Schniri impreuna(poti sa o vezi) si nu ma supar cand el sau Blaky imi iau locul in pat la picioarele lui mami.Mai iau si cate o palmuta cand pisi au chef de joaca,dar sa vezi cand am eu chef de joaca... Fug dupa ei prin toata gradina,i inghesui cu nasul intr-o tufa de flori,iar iau o palmuta ...si mami striga indignata: Stati cuminti mai copii !!!
Rotty
Postat pe 3 Aprilie 2012 09:11
CURS DE AEROBIC PISICESC
Ora cea mai potrivita pt. exercitii fixice este pe la 3 dimineata,cand in casa e liniste deplina si toti oamenii dorm in paturile lor.
Fa-ti incalzirea cu cateva zgarieturi-intinde-ti bine picioarele si apoi retrage-le incet,punandu-ti ghearele la lucru in lungul sofalei.Exerseaza apoi "Vanatoarea soarecelui" simuland cu o minge micuta imprejurul camerei-fii atenta sa te feresti de obiectele ce cad in timp ce te avanti frenetic peste mese si scaune.
Apoi,aseaza-te langa perete si intinde labele cat poti de sus si nu uita sa lasi un semn de performanta pe tapet ca sa stii pt data viitoare.
In final tasneste in viteza in dormitorul oamenilor,aterizeaza pe una dintre burti,respira adanc,relaxeaza-te si culca-te!!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Aprilie 2012 18:56
Bety draga si buna dimineata
Partea cu saritul pe burta o cunosc si nu imi place
Rotty
Postat pe 4 Aprilie 2012 08:36
Buna dimineata!
Betty,cursul nu-i chiar complet

''vanatoarea soarecelui'' se face cel mai bine cu un handy pe care-l gasesti sa zicem,pe masa din bucatarie..sau cu o bricheta sau cu ochelarii stapanei (care fie vorba,e neglijenta si ii lasa pe noptiera)..dupa ce obiectele de mai sus,ajung mai jos,incepe joaca....e important sa te joci cu ceva ce face zgomot ...nu de alta,dar daca ea nu doarme(adica ghemul de blana), de ce-ar dormi altii????

apoi,dupa ce obiectul ''victima'' , ajunge intr-un loc greu accesibil,micul dejun...rontait la repezeala...si-ar vrea totusi ceva dulce...cutia cu bomboane e la locul ei...sau era ,ca gata-i jos....

dupa atata efort ,sa vedem daca bipezii din dormitor au priceput ceva!?!....se pare ca nu! deplasare in camera cu pricina...hm..ciudat..usa inchisa..parca nu era asa cand am plecat eu din pat....nu-i nimic..se rezolva dintr-o saritura....aha, or dormi...cum or putea unii sa doarma asa de mult ????...sa verific...ce sa vezi?....nu mai dorm,se prefaceau doar....si se spune ca pisicile-s prefacute!!!!!!!

biinnee!!!!

fuga-n pat!....

dar ?? iar nepotrivire...s-au trezit de-a binelea si o zbughesc ...eee..nu-i nimic...locu-i cald...adoarme obosita...

numai ca..pe lumea astea toate se platesc!!!...si apare progenitura bipezilor ...si-o smotoceste bine....ce sa mai doarma in atare conditii????

si uite-asa , a invatat Ro-Ri un proverb: ce tie nu-ti place,altuia , nu-i face!!!!.....s-a mai potolit oleaca! deh..si varsta....la batranete,parca suntem un pic mai intelepti....chiar daca suntem feline.....
Cristina_Adler
Postat pe 4 Aprilie 2012 09:26
Neata Cristina Uite de aia ma bucur eu cand pisi mei prefera sa faca ora de aerobic nocturn in gradina chiar daca dimineata vin cu labutele ude si murdare si prefera sa isi faca toaleta in living pe sofa
Rotty
Postat pe 4 Aprilie 2012 09:49
Buna dimineata,Rotty...

mda..ce sa spun?...ai dreptate!

cum e vremea pe la tine?....ca p'aici e soare si vreo 12 grade...
Cristina_Adler
Postat pe 4 Aprilie 2012 09:54
Fericito!!! Aici ploua marunt si e un cer gen Bacovia.Nu e frig si din fericire nu bate vantul (inca)ca de obicei. Trimite si aici putin soare ca tre sa ies cu cainii si imi e groaza.
Rotty
Postat pe 4 Aprilie 2012 10:03
trimit cu drag...deja e si mai cald..16 grade...asa-i pe malul Rhein-ului....
Cristina_Adler
Postat pe 4 Aprilie 2012 10:45
Tocmai am fost cu cainii si sunt uda leoarca. Tipic Mnsterland.Vant,ploaie,7 grade
Rotty
Postat pe 4 Aprilie 2012 10:49
nu te necaji,Rotty!

eu plec maine la Berlin...si acolo vremea-i mizerabila....asa ca...na!..viata-i frumoasa si merita traita chiar si daca-i vant si ploaie....

p.s. acu's 18 grade....si tot soare....
Cristina_Adler
Postat pe 4 Aprilie 2012 12:34
Total de acord Si privind la partea plina a paharului,ieri am pus gladiolele deci nu e rea putina ploaie,plus ca imi iese arpagicul.
Iti doresc o zi minunata in Berlin !
Rotty
Postat pe 4 Aprilie 2012 12:42
Cristina..felicitari lui Ro-Ri pt pisoii ei-sigur e o mamica grijulie,o pup! Si pe tine! Si merci de copletare..da nu stiam toate fazele Cursei Soarecelui..
Rotty-la noi e o primavara capricioasa-ieri a fost minunat,azi s-a cam innourat si a batut si vantul un pic..Nu fii necajita de vremea rea-dupa vreme rea vine ..vremea buna!! Si pe tine si pe animalute va pup!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Aprilie 2012 23:47
Betty,stai oleaca ....Ro-Ri ,n-are pisoi... si nici n-a avut....una ca ea , e intotdeauna de ajuns....

o zi frumoasa,iti doresc....
Cristina_Adler
Postat pe 5 Aprilie 2012 08:21
Buna dimineata! Cristina am crezut ca ai plecat deja Bei cafeaua pe aici?
Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2012 08:28
Buna dimineata!...

pai...liber e abia maine....asa ca o stergem dupa program....

asa ca,beau cafeaua si ma gandesc cat e de frig la Berlin.....de fapt nici aici nu-i mai breaz..s-a facut frig si e innorat...cred ca nici la tine nu-i mai altfel....
Cristina_Adler
Postat pe 5 Aprilie 2012 08:36
E frig ..Ma bucur ca nu tre sa merg la lucru.Mai stau pe acasa sa ma refac.
Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2012 08:44
Au venit pisoii flotaiti si miorlaiti de foame.Papita si hop la somn Mai tre sa curat si la arici ca ala are program nocturn
Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2012 08:50
pai da...cam asa-i cu felinutele...activitate intensa dar pentru scurta vreme...in rest..somnic de frumusete....

Mein Got! ai si arici...ce mai menajerie...
Cristina_Adler
Postat pe 5 Aprilie 2012 09:02
Ariciul e al unei vecine plecata in concediu. Mie imi ajung 2 caini si 2 pisici.
Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2012 09:04
am inteles eu gresit,SZ Cristina...am luat "progenitura bipezilor" drept ...a pisicii... si ca sa ma SZ iti trimit ..:
Orice zgomot trebuie facut la volum maxim chiar in toiul noptii...Daca se intampla sa ramai singur afara,in frig,in intuneric,mort de frica in puterea noptii nu sta si suferi in tacere...Urla prelung si persistent-omul tau va fi fericit sa sara din pat,sa vina sa te salveze si sa-ti dea sa mananci in miezul noptii.!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Aprilie 2012 22:16
Betty draga,din pacate pentru miorlaitii mici care au ramas pe afara noaptea,s-au inventat geamurile termopane si cum dormitorul mai e si la etaj.....
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2012 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani ! Urari de toate cele de la forumisti catre forumisti ! 81 De la: barboneli 2 Ianuarie 2014 21:02
se poate? 45 De la: daniilia 15 Noiembrie 2011 16:31
Violata si batuta 105 De la: garbo_413902 22 Octombrie 2015 20:07
Restaurant & Lounge din CENTRUL ISTORIC-BUCURESTI 21 De la: Axl_22 25 Ianuarie 2012 18:26
reprezentanti Avon 1 De la: cris_roxa85 5 Mai 2009 15:08
Setari Cookie-uri