Buna!!!!!

Veniti la masa la restaurant sau pot sa inchid mai repede?Pacat de sarmale ca se sacesc.....
Rotty
Postat pe 18 Martie 2012 17:26
De la: sunshine24, la data 2012-03-15 16:55:43Buna!!!
Am o dilema si vreau sa aflu parerile voastre!
Am iesit de cateva luni ies cu un baiat, pare chiar genul meu, aveam cam aceleasi principiii de viata si parea ca ma place.
De o luna este plecat cu treaba in alt oras trebuia sa se intoarca saptamana trecuta pe 5 martie si a spus ca ma va cauta, dar nu a facut-o, i-am scris un mesaj si l-am intrebat ce s-a intamplat si nu mi-a raspuns nici acum. Banuiam ca si-a gasit pe alta pana cand aseara am vazut pe fb ca s-a pus intr-o relatie, fara sa scrie cu cine.Cand am vazut am simtit ca ceva in mine moare .
Cum sa fac sa il uit?????


ia citeste tu (tot pe aici pe garbo)" Cele 11 picaturi de intelepciune ale vietii!" una dintre "picaturi" spune asa :
Picatura 5: "Iti ia doar un minut sa te indragostesti de cineva, o ora ca sa iti placa cineva si o zi ca sa iubesti pe cineva. Iti ia o viata intreaga sa uiti pe cineva".
Toate am trecut prin experiente mai mult sau mai putin placute, e foarte greu sa uiti (cine spune ca inchizi ochii si uiti, sau te duci la shopping si uiti sau iesi cu ul alt tip si uiti...etc e o prostie) iti vei aminti multa vreme.
Dar depinde de tine ca sa nu stai sa jelesti, iesi cu prietenele si cu prietenii tai , o sa vezi ca o sa cunosti si alti barbati care sa merite.
Parerea mea este sa o lasi mai usor cu principiile (ca nu te ajuta) important este sa fie citit, cult (ca principii are si un incult si e al dracului de incapatanat) , cu bunele maniere la zi, sa tina la tine, sa fie serios si de cuvant , daca varsta ta este reala la aceasta varsta trebuie sa studiezi la facultate , in general sa te preagtesti pentru viata , o viata care nu este roz de loc.
La varsta asta preocuparile trebuie sa fie studiul si un job part-time ca sa vezi cum se castiga banii si cum sa-ti organizezi viata. Daca nu are aceleasi preocupari ca tine atunci degeaba (daca tu vreii sa citesti si sa discuti o carte cu el, vrei sa vezi un film, o piesa de teatru...iar el vrea numai in cluburi...trage si tu concluziile ca esti mare);
Si deschide ochii bine in jurul tau si vezi ce alegi! Succes!
adeline
Postat pe 20 Martie 2012 16:22
terapia prin ocupatie.
e cea mai buna,da rezultate chiar si in caz de decesul cuiva...
te ocupi cu ce iti place,dat tot timpul ocupata,ca sa nu te gandesti la el.
cum iti vine in minte,cum te apuci de ceva:citit,ascultat o melodie,dansat,calcat,reparat,orice vrei,ocupatie sa fie, care sa iti ceara atentia.
asa m-am vindecat si eu de multe.
succes,d
daniilia
Postat pe 23 Martie 2012 21:57
Noh, Ade !....sunt mai multe picaturi scumpo!
...iote na , eu m-am indragostit intr-o fractiune de secunda de Greta mea,
..... acum', toarce si stoarce
o zii fr.

...dap' ...jobs...tre' sa aive ca se plictiseste,?...so' ia / aratura si ramane fara "job"!
Fss_ssu
Postat pe 24 Martie 2012 09:23
bineinteles ca atunci cind esti cu sufletul praf trebe sa iti aminteasca cineva de studii si de job.... E exact momentul oportun pentru responsabilizare.


quasaria
Postat pe 25 Martie 2012 02:03
Buna,
Este dureros cand esti parasita ,dar trebuie sa vezi partea buna.Nu a fost sa fie.Tot ce trebuie sa faci este sa-ti recapeti increderea in tine.Te uiti in oglinda si spui :SUNT FRUMOASA,SUNT DESTEAPTA si merit ceva mai bun.Multumeste-i LUI DUMNEZEU ca te-a ferit de ceva,mereu suntem ferite si asteptam ceva mai bun,speram,avem ganduri pozitive si se va intampla.
Ai rabdare si incredere in tine sunt convinsa ca cel ce te merita va aparea.
irina71
Postat pe 29 Martie 2012 15:33
USOR! CAUTATI SI TU ALTUL! NU STA VIATA NICI IN UNUL NICI IN UNA! NU DISPERA! CE I AL TAU ESTE PUS DEOPARTE! SUCCES!! VIATA ESTE SCURTA!TRECE, PROFITA DE EA!
Jojolin
Postat pe 30 Martie 2012 08:11
Buna sa va fie inima si gandirea
Rotty
Postat pe 3 Aprilie 2012 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poveste zic eu tare de tot merita citit si dat cu parerea :)) 6 De la: garbo099510 8 Martie 2010 00:25
Incredibil s-au oparit "doamnele rele de gura" 89 De la: garbo265966 9 Iulie 2012 06:31
care telenovela va place mai mult? 144 De la: daniilia 11 Martie 2013 10:39
Buna 13 De la: Veveritzatha80 11 Noiembrie 2013 08:02
Cinsprezece ani 28 De la: me_reloaded 8 Octombrie 2010 21:08
Setari Cookie-uri