CUTREMURUL TECTONIC,SOCIAL,POLITIC,ECONOMIC

Am trait multe evenimente in scurta mea viata ,unele foarte rele ,altele dificile si unele foarte rele ,nu cred ca exista om pe lume sa nu traiasca si rele si bune.
In 4 martie orele 21 si 22 de minute eram maistru de schimb la Pentomat,in cadrul Uzinei Electromagnetica din Bucuresti.In cele 45 de secunde am retrait toata viata de pina la 31 de ani,eram la etajul 2 ,am evacuat toata sectia dupa care am coborit in curtea intreprinderii unde am regasit sotia plingind (ea lucra la etajul 1 al cladirii )
In 22 decembrie 1989 orele 14 ma aflam in Anticamera Studioului 4 din TVR,iar in timpul noptii din ordinul unui parazit trebuia sa fiu impuscat (ma asteptau acasa ,sotia si 2 copii minori)
Intre anii 1992-2002 minat de conditiile social economice din Romania am luat calea pribegiei muncind in mai multe tari,departe de familie si am reusit,fapt care ma avantajeaza sa depasesc conditiile actuale din Romania.
Deci am parcurs cutremur de ordin tectonic,social-politic si economic,considerind ca suportul moral a fost dorinta ,capacitatea profesionala si familia.A mai ramas mult timp ,am multe de facut inca pe acest pamnt si incerc sa transmit tineretului si intregii natiuni din Romania mindria de a fi romn si ca nicaieri in lume nu este ca acasa.Vor urma noi cutremure,tectonice,sociale,politice si economice dar tot romni vom fi.
VOIAJOR
Postat pe 26 Februarie 2012 18:56
si pe ce se bazeaza afirmatiile din ultima parte?
Ca"nicaieri nu e la fel" poate fi adevarat - in unele parti e mai bine, in unele mai rau. Exact la fel nu e. Dar preamulte motive de mindrie patriotica eu una n-am reusit sa extrag de nicaieri. Nici din trecut, nici din prezent - iar viitorul e incert oricum.
quasaria
Postat pe 26 Februarie 2012 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna a fii un om cuminte dupa parerea voastra? Dupa parerea mea un om se numeste cuminte atunci cand isi vede de treaba lui si nu profita de slabiciunea si prostia a nici unui om.Oare exista asa ceva? 22 De la: ingerasulluptator 21 Aprilie 2012 12:26
Conducerii forumului < Garbo.......> 18 De la: garbo101426 14 Martie 2011 13:29
Un sfat va rog ! 20 De la: AlexandrWho 23 Ianuarie 2016 17:37
LA SERVICI 23 De la: melania33 10 Aprilie 2011 09:15
Gemeni- Scorpion 4 De la: garbo_4782 18 Iulie 2012 23:08
Setari Cookie-uri