ce urasc barbatii la femei

"Stiati ca exista 12 lucruri pe care barbatii le urasc cel mai mult la femei ? Iata lista acestor lucruri pentru a incerca sa le evitati:
1. Nerespectarea intelegerilor
Atunci cand aranjamentele sunt facute femeile au tendinta sa le schimbe pentru a se potrivi cu nevoile lor, indiferent care ar fi situatia.
2. Ascunderea sentimentelor
De cele mai multe ori femeile nu isi impartasesc sentimentele decat atunci cand sunt intrebate.
3. Incercarea de a schimba partenerul
Femeile inteleg de cele mai multe ori barbatii dar nu sunt de acord cu felul in care sunt, tocmai de aceea incearca sa ii schimbe pentru a li se potrivi nevoilor lor.
4. Compararea partenerilor
Femeile, uneori fara sa isi dea seama, compara partenerul actual cu fostii.
5. Neacceptarea hobby-urilor partenerului
Fiecare are cate un hobby sau doua iar femeile au tendinta de a refuza sa accepte hobby-urile barbatilor.
6. Barfa
Barbatii urasc barfa.
7. Intreruperea
Credeti sau nu un barbat are si el nevoia sa vorbeasca asa ca este bine sa inveti sa il asculti si sa nu-l intrerupi.
8. Solutie orientata vs. conversatie orientata
Barbatilor le place sa ajunga la fundul lucrurilor asa ca nu te supara daca nu vor sa vorbeasca pentru cateva ore despre un subiect anume.
9. Paranoia
Barbatilor nu le place cand o femeie devine paranoica in ceea ce priveste felul in care arata.
10. Nesiguranta si gelozia
Barbatilor nu le place gelozia nici macar un pic."

am citit undeva si mi s-a parut interesant. sunt curioasa daca barbatii garbovisti s-au gandit la aceste lucruri si care punct este adevar si care nu.



caasandra
Postat pe 9 Iunie 2010 18:50
ce mai faci Alexandra? te astept la ,,o magie" :-)
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 18:52
Barbatii urasc barfa? Ce gluma buna.
Aleho, nu mai da copy/paste la toate articolele idioate. Am lucrat mereu doar intre barbati si stiu mai bine.
Doara
Postat pe 9 Iunie 2010 18:54
exact asta am vrut si io sa spun....le chiar place sa birfeasca!!!!!!!!
da is de acord la chestia aia cu..le place sa ajunga la fund....
nazirra
Postat pe 9 Iunie 2010 18:56
Aha.
Si nu stiu de ce.
Noi adoram sa nu-si respecte promisiunile, habar sa n-avem ce e in capul lor, sa ne dicteze ce si cum si cind sa fim, sa ne compare cu toate fostele, sa ne interzica hobbyurile, sa vorbeasca peste noi, sa barfeasca tot ce misca si sa fie paranoici.
Asta iubim la ei.
Nu stiu de ce lor nu le-o place....
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2010 21:45
De la: caasandra, la data 2010-06-09 18:50:52
am citit undeva si mi s-a parut interesant. sunt curioasa daca barbatii garbovisti s-au gandit la aceste lucruri si care punct este adevar si care nu.


Toate, mai draga, toate!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 9 Iunie 2010 21:48
astai noua platforma program a CC a UTC?
preci
Postat pe 9 Iunie 2010 21:51
recunosc, nu am citit ce urasc barbatii la femei dar , oare, ce urasc barbatii in general?
si apoi, daca 'mnealor urasc ceva, nu e dreptul lor? cum , este si dreptul femeilor sa le doara si anume undeva, de toate aceste chestii ce sunt cat de cat subiective?
uite, eu, de exemplu nu accept barbatii infatuati, laudarosi, plini de sine - ca si curcanii. pe ei nu dau nici doi bani - mai ales ca e vorba de criza. . nu de barbati ci, de bani


si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2010 22:43
Hai cu vrajeala Casandro, ca am adus gaina neagra!
Tylly
Postat pe 9 Iunie 2010 22:47
fleurdelis
Postat pe 9 Iunie 2010 22:49
aia cu, compararea partenerilor, e cea mai tare...

io as zice ca ar fi unele mai importante. cum ar fi:
-necomunicarea
-neincrederea
-caderea in dogma religioasa
-schimbarea caracterului tau, si mai grav dorinta de a ma "modela" si pe mine dupa noile tale orientari.
Asta daca vizeza femeia de langa mine, sau cu care am un contact social/profesional. Ca daca ne intalnim in autobuz...no importa nada...poate doar parfumul (ne)folosit.
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:02
povestea cu necomunicarea ma distreaza cel mai tare

si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2010 23:11
inseamna ca n-ai trecut prin asa ceva
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:12
Bai nene, dar vaz ca Aleha nu zise nimic de soacre, fir-ar sa fie!
Pai taman ea, Soacra (adica ma-sa) sa lipseasca din enumerare?..
anakin
Postat pe 9 Iunie 2010 23:18
ba, am trecut, reflexule. tocmai ca am trecut. pierdere de vreme.da, tu crede, daca nu ai ceva mai bun de facut.
si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2010 23:18
mie-mi place cel mai mult punctul 9
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 23:21
sincer, cred ca urasc cel mai mult ce le dam ocazia sa urasca: plafonarea....
Majoritatea barbatilor au pasiuni. Hobby-uri. Chiar si cu cei mai putin dotati intelectual gasesti subiecte de discutie in afara de mincare, smotru si copii. Au o viata in afara relatiei - si asta este foarte bine. Procentul femeilor pentru care tot universul se limiteaza la familie este mult mai mare. Si sa nu aud ca "indatoririle". Ce te preocupa, ce visezi, ce iti doresti nu tine de indatoriri. Si nici de timp.
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2010 23:22
da. tare 9-le. da`io nu l-am inteles. cum adica, paranoica despre cum arata?
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:23
da, la punctul 7 ce e? ,,intreruperea" de ce ? sau din ce ???
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 23:24
punctul 6 e fals. barbatii barfesc mai nult decat femeile
si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2010 23:26
haide mey..pey daca ala vorbeste 5 ore eu trebuie sa nu-l intrerup?? plateste el dupa aia concediile mele de relaxare, ce dreaku ( la punctul 7 ma refer)
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 23:26
mie-mi place pct ala 6!
imi vine sa rad! ei barfesc de nu-i adevarat frate!
fleurdelis
Postat pe 9 Iunie 2010 23:26
pai 7-le, cred ca se refera sa nu-l intrerupi, cand vorbeste saracul si el, in somn. ca altfel cand poate vb-i peste femeie? sau poate?
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:27
punctul 8 -,,Barbatilor le place sa ajunga la fundul lucrurilor" asta ar veni cam cum era pe vremuri in autobuzele din Timisoara ,,dati biletul din mana in mana pana-n fund la taxatoare"
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 23:29
De la: si_totusi, la data 2010-06-09 23:26:09punctul 6 e fals. barbatii barfesc mai nult decat femeile

n-am barfit niciodata! si sa stii ca, barbatii, detesta pe cei ce barfesc -adevarat, mai sunt cazuri, dar astia dau foarte rau...
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:29
De la: Reflex, la data 2010-06-09 23:29:44
De la: si_totusi, la data 2010-06-09 23:26:09punctul 6 e fals. barbatii barfesc mai nult decat femeile

n-am barfit niciodata! si sa stii ca, barbatii, detesta pe cei ce barfesc -adevarat, mai sunt cazuri, dar astia dau foarte rau...



oare?
refexule, daca m-as fi nascut ieri, ti-as da dreptate. culmea e ca, m-am nascut prin 61. lasa vrajeala !
si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2010 23:34
5-ul...la fel. hobby -pescuitul, m-as duce zilnic. dar din lipsa de timp, daca merg de 10x/an. se mai poate numi hobby?
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:36
pai si pe 61 si inainte si dupa...era tot asa. barfa intre barbati!? bleah...

bai, ce m-am saturat de sandero asta.
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:38
ei, las. ia zi reflexule, ce memela ai? sunt pescar ai pus-o
si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2010 23:39
mie imi place doar la stiuca -de noapte
Reflex
Postat pe 9 Iunie 2010 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va place Brahms? 9 De la: charmelen 10 Noiembrie 2012 23:40
O noua sansa relatiei tale sau divort fara probleme? 4 De la: iulia_marinela 24 Octombrie 2013 06:07
mesajul lui Dan Puric catre poporul roman...Dan Puric - ca de obicei de exceptie!!! 154 De la: adeline 18 Septembrie 2012 15:54
ROSTUL 0 De la: 26 Februarie 2011 12:52
Despartire la 50 de euro 22 De la: garbo_469525 8 August 2017 08:46
Setari Cookie-uri