conteaza virsta

curiosule
Katinka
Postat pe 2 Martie 2012 17:41
De la: Axl_22, la data 2012-03-02 16:48:05Imaginaie.
Rose si tu ai ,imaginatie "di ti so"pleostit borul ...s-au nu vre-i sa-ti intuesc imaginatia ,ori fiindca ma schimb eu ?
Fss_ssu
Postat pe 2 Martie 2012 17:43
.noh buburuzo,nu ma pleznii.......fetele astea ma tot supara,le spun si nu cred ,le arat si vrea sa puna si mana.....cum ca ar fi din imaginatie,auzi tu?!
Fss_ssu
Postat pe 2 Martie 2012 17:47
vezi?...sunt curat si uscat,dupa ploaia de dimineata.Da tu pe unde mai zbori?
Fss_ssu
Postat pe 2 Martie 2012 17:49
curiosule unde sunt flori.
Katinka
Postat pe 2 Martie 2012 17:53
numa" /flori?/ plarii,degetele nasuc...nu?
Fss_ssu
Postat pe 2 Martie 2012 18:04
cum fac proba? :-)) Pai... sa vedem... cind mi-am facut eu niste rochitze mai fitzoase croitoreasa a fixat materialul cu niste ace bold, cica sa vada cum pica.....
S-o aplica metoda asta si la probat elefantei?
quasaria
Postat pe 2 Martie 2012 18:35

sigur .........proba-i proba
jeanette40
Postat pe 2 Martie 2012 18:36
ace!
Katinka
Postat pe 2 Martie 2012 18:44
ace ...brice ....

no , asta era pe alt topic .......
jeanette40
Postat pe 2 Martie 2012 18:48
cu gamalie !!!
ladyDY
Postat pe 2 Martie 2012 18:48
hehehehe...Jeanette....ace...brice si alice..
ladyDY
Postat pe 2 Martie 2012 18:53
Q, va jur ca el a inceput povestea, primele luni la locul asta de munca nu l-am privit decat ca pe un sef, imi aduc aminte cand a venit o noua colega din Ro si m-a intrebat (eu eram deja de o luna) daca e casatorit, ca am fost extrem de socata, habar n-aveam si nici nu ma interesa la momentul respectiv. Dupa cateva luni am inceput sa lucram impreuna si a fost extrem de interesat de soarta mea, m-a ajutat mereu cand nu m-am descurcat, cand reuseam sa fac ceva bine avea grija sa afle toti sefii, ajunsesera astia cand ii sunam si intrebam de politete daca ii deranjez sa zica sa nu mai intreb asa ceva niciodata ca eu nu-i deranjez niciodata Bine, in perioada in care el a intrat in depresie anul trecut si-au revenit si au reinceput sa-mi raspunda ca-i deranjez.

am o gramada de exemple dar nu mai povestesc ca iar zice garbo xxx ca incerc sa va conving de ceva.

in orice caz, imi fac treaba bine dar nu sunt atata de geniala incat sa recurga la asa ceva ca sa ma tina, plus ca se poarta foarte frumos cu mine in comparatie cu ceilalti care sunt si ei buni; intre noi e o complicitate pe care cu altii nu o are, ne potrivim la rautati si umor negru.
poate intr-un fel si-a asumat raspunderea fata de mine, a avut incredere in mine ca sunt buna, la inceput intr-o tara straina cu un job nou nu e chiar usor sa te descurci dar a crezut primul in mine, inaintea celorlalti si acuma e mandru de mine, pt ca intr-un fel sunt creatia lui. Dar nimic mai mult.

Q, o intrebare, in episodul pe care l-ai povestit cateva pagini mai devreme, J era singur, nu?



garbo010448
Postat pe 2 Martie 2012 18:53
448, J. nu a fost niciodata singur.
Ba chiar era in prag de nunta - "partida" pe care a considerat mama-sa ca am venit eu de peste mari si tari si am stricat-o...
Sa lasam asta.



quasaria
Postat pe 2 Martie 2012 19:02
ok.
m-am gandit la varianta: prietena de acasa, flirtul de la serviciu. vorba bancului, radem, glumim, dar in incinta.
stiu ca tine de mine sa-l transform in ceva mai mult, dar na... ramasei fara idei...
cum era cu elefanteii aia? ce trebuie sa fac? invatati-ma si pe mine sa crosetez!
garbo010448
Postat pe 2 Martie 2012 19:15
ai putea incerca sa-i transformi intr-o papusa .....vodoo
jeanette40
Postat pe 2 Martie 2012 19:19
ma refeream la flirt, ca as incerca sa-l transform in ceva mai mult. A sunat chiar atat de incoerent?

garbo010448
Postat pe 2 Martie 2012 19:25

esti sigura?

Stii vorba aia... ai grija ce iti doresti....
quasaria
Postat pe 2 Martie 2012 19:26
uite, retrospectiv privind, eu as fi preferat sa ma fi lasat la momentul respectiv sa ma duc in drumul meu. Sa isi fi luat masa linistit si sa ma fi intrebat ce planuri de viitor am... si du-te invirtindu-te ...si atit.

asa ca exista doua nenorociri pe lumea asta: una e sa nu obtii ce vrei, a doua e sa obtii....
quasaria
Postat pe 2 Martie 2012 19:33
ei na, nu cred.

si chiar daca ar fi asa, am si eu dreptul la propriile greseli si la propriile drame.

pentru ca din pacate nu stiu sa traiesc altfel, sec, premeditat, calculat, fara sentimente sau resentimente.
garbo010448
Postat pe 2 Martie 2012 19:40
partea cu greselile... e vaga. Aia cu dramele e mai putin vaga.
Dar daca nu incerci nici nu stii cum ar fi fost. Russian roulette.
quasaria
Postat pe 2 Martie 2012 19:43
De la: garbo010448, la data 2012-03-02 19:40:04ei na, nu cred.

si chiar daca ar fi asa, am si eu dreptul la propriile greseli si la propriile drame.

pentru ca din pacate nu stiu sa traiesc altfel, sec, premeditat, calculat, fara sentimente sau resentimente.

buna!imi permit sa ma bag si eu ca "musca in lapte" ca temele mi le-am facut urmarind acest topic.448,imi pari o fata cu capul pe umeri si sfaturile quasariei mi se par cat se poate de bune.adica,o discutie intre voi doi,referitoare la ceea ce simti si ce a fost si va fi,trebuie sa aiba loc ca sa stii in "ce ape te scalzi".umarile le vei vedea atunci.deocamdata concentreaza-te pe ziua de azi.framantarile nu-ti aduc nimic bun.iar noi,cele care citim si ne dam cu parerea nu vom sti niciodata cu adevarat cum te zbati tu,pt ca nu suntem in pielea ta.putem doar sa te sustinem si sa te incurajam.asta fac prietenii.mult succes si o primavara plina de iubire!
garbo_bella
Postat pe 2 Martie 2012 19:54
Atentie! Google castiga miliarde de dolari anual din reclama fara sa imparta nimic cu noi. Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare WAZZUB va oferi 50% din profituri utilizatorilor!!! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja. Cei interesati pot accesa linkul-invitatie de mai jos pentru inscriere: http://signup.wazzub.info/?lrRef=401aef4c
garbo266960
Postat pe 2 Martie 2012 21:23
va multumesc la toti pentru sfaturi si pentru sustinere!

daca iese prost o sa dau vina pe voi, cred ca e clar.

o sa dispar cateva zile, vine o prietena in vizita si cum asta se intampla rar aici asa departe, o sa profit la maxim. deci daca sunt atacata si nu raspund, nu ma acuzati de lasitate, ma intorc si dau inapoi cu dobanda nu ma dau eu batuta asa usor!

pana atunci, apreciez in continuare orice sfaturi, idei, modele de crosetat si va doresc si voua zile insorite si o primavara frumoasa!
garbo010448
Postat pe 2 Martie 2012 21:26
poate sintem in aceeasi tara.

Nu de altcvea, chestia cu "asa departe" imi suna cunoscut.
Bafta, si o primavara frumoasa si tie....
quasaria
Postat pe 2 Martie 2012 21:36
448 weekend placut si sa auzim de bine!

apropo .. da vina pe mine
cri_cat
Postat pe 2 Martie 2012 21:40
sa fie asa cum iti doresti tu,multumesc si o primavara plina de iubire!
garbo_bella
Postat pe 2 Martie 2012 21:41
Mi Suprici, ce-ai matali cu boru' meu? De imaginaie nu duc lips!
Axl_22
Postat pe 2 Martie 2012 21:47
De la: Axl_22, la data 2012-03-02 21:47:28Mi Suprici, ce-ai matali cu boru' meu? De imaginaie nu duc lips!
imi plac bor(d)urile puse proaspat.....vara,pe la partile umbrite, fetele cochetele!...stii tu Rose!.. ma da pe spate uneori
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 14:10
448, tin'te bine,ia un loc si tine bine minte ce-ti mai repet ma bucur ca ai revenit in fortza mai optimista,da catzi sefi ai matale?Si eu cred ca te cam zbati ca pestele/ uscat,cautand solutii , dap,....sunteti cam ,malefici bre si de asta nu reusesti nici macar sa-ti schimbi job-ul.Uite,invata si matale sa impletesti bre,IMPLETESTI 1/FATA :2-3/DOS o mai lasi jos cand obosesti....nu-i deloc greu,i-a incarca te rog frumos!
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ingerii lui Daniel 1 De la: Saxon 21 Noiembrie 2010 10:38
ce face o relatie fericita? 145 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:30
prietenie 61 De la: any_chiriac74 2 Septembrie 2009 16:51
relationare? 44 De la: casperphantom 1 Decembrie 2010 04:08
UNDE SA IMI CAUT JUMATATEA?? 66 De la: Elya79 10 Martie 2019 18:07
Setari Cookie-uri