conteaza virsta

448....am inteles ca stii sa joci" hora-n doua parti"....nu e rau,in cazul tau
Fss_ssu
Postat pe 25 Februarie 2012 20:03
De la: Katinka, la data 2012-02-25 15:05:55 eu nu ma amestec in lapte.
...tu tragi la miere ca albinutzaaa,las'ca stiu eu hoatoo
Fss_ssu
Postat pe 25 Februarie 2012 20:07
Katinka
Postat pe 25 Februarie 2012 20:12
..dap nu-i rau,esti dulce.....vezi cum faci cu mos martin ca,.....are o varsta!
Fss_ssu
Postat pe 25 Februarie 2012 20:13
iar varsta!...da, sa ramanem on topic.
Katinka
Postat pe 25 Februarie 2012 20:16
singurul mod in care vroiam sa actionez pana acum era sa plec... daca eram importanta pentru el, nu m-ar fi lasat. Dar ce ma fac daca nu ma opreste?

cred ca am o doza mai mare de orgoliu decat permite legea. mi-e frica de un refuz, dar si mai frica mi-e sa nu-l pierd, stiti senzatia aia de ocazie unica in viata pe care daca o ratezi, asta a fost, nu vei mai avea a doua sansa?

cri si quasaria, va multumesc pentru raspunsuri si incurajari!

suparatule, nu stiu exact ce ai inteles tu ca stiu sa fac, oricum, mergand pe principiul, mai bine sa te vorbeasca lumea de rau decat deloc, e de bine!
garbo010448
Postat pe 25 Februarie 2012 20:22
448, o discutie ar trebui sa aveti totusi, macar "for your sanity".
Poate "nu" nu e chiar "nu", poate la fel de bine cum tu nu stii ce e in capul lui nici el nu stie ce e intr-al tau. Se poate termina prost, foarte prost clarificarea respectiva, dar in timp iti va fi mai simplu decit sa iti reprosezi ca n-ai avut-o.
quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 20:24
Q, usor de zis. si daca concluzia va fi ca am indraznit sa-mi doresc mai mult decat merit, cum fac fata? cum mai traiesc cu mine?

pe de alta parte ce sanse sunt in situatia pe care am descris-o? diferente de statut, varsta, nationalitate, religie... altfel tipul extrem de deschis, prietenos, spontan, inovator...

inca ceva important, povestea a inceput-o el, la inceput nici nu mi-ar fi trecut prin cap, nici macar nu l-am observat cateva luni, nu e genul meu sa ma implic in asa ceva, cu un superior care are o relatie stabila...

garbo010448
Postat pe 25 Februarie 2012 20:51
-..mey! ai facuto,ai facuto,...acu' ce n-ai inteles din ce ti-a explicat fetele p'aici? ...si ce lege "se iegzista" de-ti permiti sa ai orgoliu,mai mult decat itzi permite ea?
Fss_ssu
Postat pe 25 Februarie 2012 21:08
garbo 448, stiu ca vrei ca visul sa nu se risipeasca, intuitia iti spune ceva, ascult-o. Nu exista nicio lege sa-ti interzica se vrei totul. Asa trebuie sa vrei ... TOTUL. daca nu se poate asta este. Nu se moare din asta. Zici ca nu mai poti trai cu tine pentru ca ai sperat la mai mult? cum vine asta? Traim cu toate alegerile pe care le facem ... bune sau mai putin bune.
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 21:18
448, o sa supravietuiesti, crede-ma.
Ai incredere in tine ca esti puternica si faci fata orice s-ar intimpla si orice curs ar lua discutia - si ai incredere in el ca nu e just another jerk sa te calce in picioare. Si, daca e omul pe care il iubesti, probabil merita o doza de incredere, nu?
quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 21:42
mai este ceva. e foarte posibil ca el sa nu vrea discutia, poate nu e pregatit pentru o asemenea discutie. poate nu e pregatit sa dea un raspuns.
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 21:47
e un om extraordinar, indiferent de ce s-ar intampla, orice ar hotari. m-a sprijinit mereu, s-a bucurat ca un copil pentru orice succes pe care l-am obtinut, e clar ca tine la mine, dar exista o multime de nuante, intre a-i fi simpatica si a vrea sa ma ajute si a-si schimba complet viata ca sa fie cu mine.
oricum probabil ca e prea tarziu, hotararea a luat-o deja, se muta intr-o alta locuinta mai frumoasa cu actuala prietena, asta pentru ca ea a insistat, el traieste mai mult la serviciu, nu se grabeste niciodata sa mearga acasa si pare mai fericit la munca decat cand pleaca sau vine de acasa.
garbo010448
Postat pe 25 Februarie 2012 21:56
cri, stii cum spunea vulpea in Micul Print: devii raspunzator pentru ceea ce ai imblanzit.
Ar trebui sa dea un raspuns.
quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 21:56
448, pe unul dintre cei mai buni prieteni ai mei asa i-am cunoscut: cam cum povestesti tu.
Si sintem prieteni si dupa aproape 20 de ani.

Si stii de ce? Pentru ca a fost absolut onest cu mine intr-o situatie in care aproape orice alt om ar fi preferat sa ocoleasca adevarul, cel putin pe moment. Mai ales ca vinatul era deja impuscat ca sa spun asa.
quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 21:59
Q in conditii normale, da, doi oameni maturi trebuie sa discute indiferent de sfarsitul discutiei. Dar de multe ori tacerea e folosita drept raspuns.

cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 22:01
asta ar da un indiciu despre calitatea lui ca om, nu?
quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 22:04
da, face parte din oamenii pe care as vrea sa-i pastrez in viata mea indiferent cum, in ce calitate.
numai ca e al naibii de greu de pastrat doar ca prieten, avand in vedere cum arata, in ciuda varstei ca sa ramanem on topic.
Q, tu cum ai reusit?
garbo010448
Postat pe 25 Februarie 2012 22:07
fiecare reactioneaza diferit in fata situatiilor.
Unii prefera sa fuga, altii sa le infrunte.
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 22:07
448, va ramane doar prieten cu tine doar daca tu il vei privi ca pe un prieten, nu ca pe un iubit.
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 22:09
cum spuneam, e prea tarziu. si din pacate, nu suntem singuri pe lume, faptele noastre ii afecteaza si pe altii, poate ca nu mai e indragostit de prietena lui ca la inceput, mai mult ca sigur nu, dar au un trecut impreuna, probabil ca tine la ea si nu vrea sa-i faca rau.

pure speculatii, nu stiu ce gandeste si nici nu sunt in situatia de a-l intreba direct. nu-mi permit.
garbo010448
Postat pe 25 Februarie 2012 22:21
el a reusit, nu eu.

Mi-a pus frina atunci cind eram mai plina de avint, intrebindu-ma daca sigur el e ce vreau, in situatia in care nu e fericit in casnicie (mi-a confirmat-o fara sa il intreb) dar nici nu e pregatit sa renunte in momentul ala, nici nu poate promite cind si daca va fi. Si sa ma gindesc bine, tine la mine, nu vrea sa fiu nefericita din cauza lui, si el nu imi va spune nu.
M-a lasat speechless.
Mai ales ca monologul a venit abrupt, pina in momentul ala doar ma pierdeam in ochii lui. Dar si-a dat seama ca ma cam pierdeam de tot. I-am raspuns ca are dreptate... Si asa am incheiat subiectul "romance". In schimb a creat o legatura de incredere care s-a amplificat, nu s-a erodat in timp. Imi povesteste lucruri foarte personale - eu la fel - si e unul dintre oamenii cu care vorbesc atunci cind am o problema sau cind am nevoie de un sfat.



quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 22:24
stai putin 448... el stie ce simti pentru el ? care este cu adevarat relatia voastra?
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 22:25
foarte frumos Q, un prieten bun rar se gaseste.
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 22:28
mi se pare doar ca a valorificat bine momentul. Ce ar fi obtinut altfel ar fi fost o aventura de trei lei, din care am fi iesit amindoi shifonatzi - ce am castigat a fost un prieten.
quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 22:34
cri, am mai spus, oficial, relatie de superior- subordonat, mentor-invatacel, am invatat enorm de la el, e extrem de bun in profesie si a fost primul care m-a sprijinit la acest loc de munca, care a crezut in mine. in rest, potrivire de temperament, ne completam frazele adeseori, flirt. daca stie ca ma pierd in ochii lui, cum zicea Q? nu, sunt prea orgolioasa pentru asta. cand restul fiintelor de sex feminin pe o raza de 10 km alearga dupa el si se scurg in fata lui, eu mai degraba i-am refuzat avansurile. probabil ca asta l-a intrigat la mine, dar poate ca tot asta o sa ma faca sa-l pierd.
garbo010448
Postat pe 25 Februarie 2012 22:39
nu relatia oficiala te intrebam. Nu conteaza cate femei sunt dupa el. Daca il vrei cu adevarat actionezi. Dar, ca exista un dar.... trebuie sa fii sigura ca il vrei. Si mai ales sa fii pregatita de un refuz.
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 22:44
448 - fii sigura ca stie.
Si fii sigura ca e mult mai pregatit pentru o discutie decit crezi.
quasaria
Postat pe 25 Februarie 2012 22:46
si apropo de varsta ... chiar nu conteaza
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 22:49
n-am fost in viata mea mai sigura de ceva decat de faptul ca il vreau.
vi se intampla si voua? cu trecerea anilor vrei mai multe, vrei TOTUL, nu mai esti dispus sa faci compromisuri, desi poate normal ar fi sa fie pe dos, ca de, riduri, celulita...

stiu ca nu conteaza varsta, ma straduiesc sa-i explic suparatului de cateva ore bune dar nu se lasa convins.

oameni buni, voi cititi ce scriu eu? se muta in curand cu prietena intr-o noua locuinta, asta mi se pare mai degraba semn de un nou inceput pentru ei, pare sa fi luat deja hotararea.
garbo010448
Postat pe 25 Februarie 2012 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai cred:( 7 De la: crys14 20 Decembrie 2009 12:52
prietenie sau altceva? 113 De la: laura30 15 Iulie 2013 12:04
Buna Seara 3 De la: hadassa 7 Februarie 2010 18:16
Cafeneaua virtuala 13 De la: after 10 Septembrie 2009 09:14
un om cu doua fete UN OM RECHIN CU DOUA FETE .DELFIN SI RECHIN? 106 De la: laura30 31 Octombrie 2011 21:39
Setari Cookie-uri