conteaza virsta

iar esti suparat? unu pe fata unu pe dos...impleteste! calmeaza!
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 14:23
Supi_, ai nevoie de ajutor? Te ridic!
Axl_22
Postat pe 3 Martie 2012 15:18
....ma descurc singur,ce-i in" multime",strica fondul,apoi designerul meu se pricepe bine si la nuante si la ridicat/ noh!...sa nu-ti vina ceva idei nastrujnice ca ,iramai descoperita!
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 16:26
buburuzo ,tu te-ai apucat de impletit pentru mine?....nu-i rau,/calmeaza,asa e!
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 16:29
Ei, na! M acopr cu plria! Jos plria!
Axl_22
Postat pe 3 Martie 2012 16:35
De la: quasaria, la data 2012-03-02 18:35:10cum fac proba? :-)) Pai... sa vedem... cind mi-am facut eu niste rochitze mai fitzoase croitoreasa a fixat materialul cu niste ace bold, cica sa vada cum pica.....
S-o aplica metoda asta si la probat elefantei?
dap.... cum crezi Q ?!....daca nu-i modelat cu masura ,trebuie probat ca de nu, cine stie ce matrapazlac iese?!....da ii mai bine cu proba la rochitele,tu ce zici? i-a consulta-ti designerul ,poate nu mai foloseste ace cu gamalie,numa' traseaza cu creta si taie Si tie o primavara cu:un zambet si-o O raza de soare.....! Lui 448 ii urez cand revine!
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 16:39
pai....pa aia tzo' ia vantu( nu ala ...stii tu ..) si ridica si poalele de la rochita si ce se vede,....tu nu vezi ca nu ai cum....atunci ce mai faci?ai?
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 16:44
Axl_22
Postat pe 3 Martie 2012 16:49
nu impletesc, tes...panze pentru paianjeni.
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 17:01
Nu-mi plac jivinile astea,buburuzo eu credeam ca te tzii de terapie......nu da rezultate impleitu, apucate de plezneala buburuzo
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 17:45
care terapie? o plasa buna...si totul e ok!
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 17:54
De la: Katinka, la data 2012-03-03 17:54:13care terapie? o plasa buna...si totul e ok!
dap....bine zici,vezi sa nu prinzi si pestii ,ca nu mai scapi,o sa vrei sa-ti iei zboru si .....
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 19:30
Sigur conteaza varsta,ceee!......asa, intri pe un topic si intrebi frumos,civilizat si ti se raspunde la 11metri. Eu ce sa cred?!ori ii pusti si n-are experienta(da o deschis topic)Ori ii la senectute domnu' cela si te mai face si de kko cu lapte/margine.Dap,....cat de tolerant sa fiu,...unii taie,altii impusca... iote' ala politistu' 8 o impuscat! Voi ziceti ca nu conteaza varsta,pai cum sa pui bre chistolu in mana la unu bolnav si imbatranit?....judecati omeni buni,ce mai conteaza in ziua de azi?
Fss_ssu
Postat pe 5 Martie 2012 23:34
De la: garbo010448, la data 2012-02-29 19:50:18garbo 715, pentru mine trairile mele REPREZINTA UN ADEVAR ABSOLUT. Incerci sa ma convingi de contrariu? Stiu exact ce simt eu, imi este extrem de clar si nu am afirmat niciodata, ba chiar mi-am exprimat aproape in fiecare postare indoiala ca el ar avea sentimente pentru mine. Tocmai pentru ca nu a avut loc niciodata nici o discutie la obiect nu stiu ce gandeste; nu am facut decat sa expun niste fapte din care incerc sa imi dau seama ce se intampla.

Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic. Daca ai fi urmarit discutia de la inceput ai fi vazut ca am intrat pe forum intreband ca alte sute de forumiste care au deceptii in dragoste daca si cand trece durerea.

Deci: e vorba despre mine, despre sentimentele mele care pentru mine sunt reale si despre durerea mea care e la fel de reala si daca tu nu le crezi sau nu le intelegi, nu ti se adreseza postarea mea.

p.s. familia mea si prietenele mele cele mai bune sunt la curent cu situatia mea. nu e o fantezie visata azi noapte, e o poveste care dureaza de un an jumate si care se va sfarsi cand voi pleca de aici.


ok.. sunt de acord cu tine: "trairile tale reprezinta un adevar absolut".
Evident ca trairile tale sunt reale! ( doar pentru tine)
Nu asta am intrebat.
Raspunsul la dilema ta (atunci cand am expus) se referea fix la asta:

n-am fost in viata mea mai sigura de ceva decat de faptul ca il vreau.
"vi se intampla si voua? cu trecerea anilor vrei mai multe, vrei TOTUL, nu mai esti dispus sa faci compromisuri, desi poate normal ar fi sa fie pe dos, ca de, riduri, celulita...

stiu ca nu conteaza varsta, ma straduiesc sa-i explic suparatului de cateva ore bune dar nu se lasa convins.

oameni buni, voi cititi ce scriu eu? se muta in curand cu prietena intr-o noua locuinta, asta mi se pare mai degraba semn de un nou inceput pentru ei, pare sa fi luat deja hotararea."

Culmea!!! Eu, " om bun" chiar am citit ce ai scris!
Cam ce cauti tu intr-o relatie in care omul isi cauta cauta o locuinta impreuna cu prietena lui????????????????
Din punctul tau de vedere mai e loc de o indoiala?
Chiar ar trebui sa-mi solicit eu neuronii si sa ma fac ca pricep ca omul asta, ( in timp ce cauta o locuinta pentru a convietui cu o alta femeie) ar simti ceva si pentru tine??????????
Sa fiu si in vreo stare de dementa si sa mai pricep ca tu vrei "TOTUL" si ca nu mai esti dispusa sa faci compromisuri??????? (desi omul asta arata clar ca nu vrea absolut nimik de la tine???????) Si mai mult........chiar nu esti nevoita sa faci vreun compromis? Nimeni nu -ti cere asta??!!!( )
Tu chiar nu pricepi ca te complaci in asa ceva doar pentru ca tu asta vrei????????????

Tu zici ca ar avea sentimente pentru tine! Eu zic ca traiesti in alta realitate!!
garbo225715
Postat pe 7 Martie 2012 00:01
seara buna tuturor!
am revenit, sper ca voi aveti parte de o primavara mai frumoasa ca mine.

715, sunt 2 variante, ori ti-ai facut un obicei din a rastalmaci cuvintele oamenilor, ori ai profunde erori de judecata. spre binele tau, sper ca e vorba de prima varianta... altfel nu-mi explic de ce restul lumii intelege sensul cuvintelor mele si tu nu.

daca ma exprim prea complicat pentru tine, sa incerc sa-ti explic, dar nu o sa-mi fac vreun obicei din a-ti traduce tie toate postarile mele.

pe omul care acum isi cauta o locuinta impreuna cu o alta femeie nici macar nu l-am observat pana cand el a inceput sa-mi trimita anumite semnale, sa faca anumite gesturi, aluzii si sa stabileasca o anumita conexiune intre noi, pe care nu o are cu altcineva dintre colegii mei.

si da, am ajuns la varsta si maturitatea la care nu mai vreau sa fac compromisuri, ci vreau TOTUL, iar el reprezinta (cel putin in momentul asta) TOTUL pentru mine. Compromis ar fi insemnat orice altceva decat TOTUL, adica o relatie cu vreun alt barbat. deci exact pe dos fata de ce ai inteles tu. oi fi eu atat de incoerenta sau ai tu o problema de gandire? restul lumii n-a avut probleme in a pricepe cuvintele mele...

sa trecem peste.... ce caut eu in relatia lor? nimic, ii doresc sa fie fericit cu ea. nu e!!! daca ar fi s-ar grabi sa plece acasa la prietena lui si nu ar pierde serile la serviciu cu.... mine printre altii. mai ales cand nu e obligat, nu are nimic de facut.

ia sa vedem ce ai mai comentat.... da, iar incepi ca eu sustin ca el ar avea sentimente fata de mine si iti repet ca nu sustin absolut nimic, habar n-am ce gandeste, stiu doar cum se comporta si nu se comporta ca un om care e fericit si multumit de relatia pe care o are ci ca un om care are o problema serioasa. care poate fi orice, habar n-am, dar sanatos e, probleme financiare nu cred sa aiba asa ca multe variante nu raman. dar sunt de acord ca astea sunt pure speculatii.

persisti cu "Evident ca trairile tale sunt reale! ( doar pentru tine)". E ultima oara cand iti repet ca trairile mele sunt reale, evident ca pentru mine ca de aia sunt ale mele si nu ale altcuiva, iar parerea celorlalti in privinta trairilor mele nu ma intereseaza foarte mult, iar parerea ta ma intereseaza din ce in ce mai putin.

acum, daca imi dai voie, cand o sa am ocazia o sa am o discutie cu el, atat cat imi permite situatia sociala, profesionala, etc din care sa ma conving ca stie cat il apreciez si ca situatia ar putea fi alta. iar daca raspunsul va fi negativ, va exista cel putin o persoana fericita si anume tu, ca ai avut dreptate. ok?


garbo010448
Postat pe 7 Martie 2012 19:13
daaaaa, vrei TOTUL....si tu ce dai in schimb?
numa' vrei si atat?
ia fa matali' o lista cu ce dai si vezi pe unde te afli,aiiii?
Fss_ssu
Postat pe 15 Martie 2012 13:49
Numai la castig te gandesti Suparatule! N-ai face un bine asa de pomana, doamne fereste!
SAL
Postat pe 15 Martie 2012 14:57
...dap in zilele astea,....nici tata lu' mama nu-i mai da digeaba' bre!
ah! ce ma ustura ochii!
....baga o popularoasa ca sa vezi,... ce mai conteaza!
Fss_ssu
Postat pe 15 Martie 2012 17:52
de la sudura, poate, suparatule
sau .. cine stie unde te-ai uitat si te ustura ochii... te-ai ars
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 14:48
suparatule, dau si eu TOT... TOT ce am. dupa parerea mea e mult, am facut lista deja. dar totul e relativ, ce e mult pentru mine poate sa nu insemne nimic pentru tine.

dar tu, ma cunosti de poti sa judeci daca e mult sau putin?

garbo010448
Postat pe 16 Martie 2012 19:52
De la: garbo010448, la data 2012-03-07 19:13:44seara buna tuturor!
am revenit, sper ca voi aveti parte de o primavara mai frumoasa ca mine.

715, sunt 2 variante, ori ti-ai facut un obicei din a rastalmaci cuvintele oamenilor, ori ai profunde erori de judecata. spre binele tau, sper ca e vorba de prima varianta... altfel nu-mi explic de ce restul lumii intelege sensul cuvintelor mele si tu nu.

daca ma exprim prea complicat pentru tine, sa incerc sa-ti explic, dar nu o sa-mi fac vreun obicei din a-ti traduce tie toate postarile mele.

pe omul care acum isi cauta o locuinta impreuna cu o alta femeie nici macar nu l-am observat pana cand el a inceput sa-mi trimita anumite semnale, sa faca anumite gesturi, aluzii si sa stabileasca o anumita conexiune intre noi, pe care nu o are cu altcineva dintre colegii mei.

si da, am ajuns la varsta si maturitatea la care nu mai vreau sa fac compromisuri, ci vreau TOTUL, iar el reprezinta (cel putin in momentul asta) TOTUL pentru mine. Compromis ar fi insemnat orice altceva decat TOTUL, adica o relatie cu vreun alt barbat. deci exact pe dos fata de ce ai inteles tu. oi fi eu atat de incoerenta sau ai tu o problema de gandire? restul lumii n-a avut probleme in a pricepe cuvintele mele...

sa trecem peste.... ce caut eu in relatia lor? nimic, ii doresc sa fie fericit cu ea. nu e!!! daca ar fi s-ar grabi sa plece acasa la prietena lui si nu ar pierde serile la serviciu cu.... mine printre altii. mai ales cand nu e obligat, nu are nimic de facut.

ia sa vedem ce ai mai comentat.... da, iar incepi ca eu sustin ca el ar avea sentimente fata de mine si iti repet ca nu sustin absolut nimic, habar n-am ce gandeste, stiu doar cum se comporta si nu se comporta ca un om care e fericit si multumit de relatia pe care o are ci ca un om care are o problema serioasa. care poate fi orice, habar n-am, dar sanatos e, probleme financiare nu cred sa aiba asa ca multe variante nu raman. dar sunt de acord ca astea sunt pure speculatii.

persisti cu "Evident ca trairile tale sunt reale! ( doar pentru tine)". E ultima oara cand iti repet ca trairile mele sunt reale, evident ca pentru mine ca de aia sunt ale mele si nu ale altcuiva, iar parerea celorlalti in privinta trairilor mele nu ma intereseaza foarte mult, iar parerea ta ma intereseaza din ce in ce mai putin.

acum, daca imi dai voie, cand o sa am ocazia o sa am o discutie cu el, atat cat imi permite situatia sociala, profesionala, etc din care sa ma conving ca stie cat il apreciez si ca situatia ar putea fi alta. iar daca raspunsul va fi negativ, va exista cel putin o persoana fericita si anume tu, ca ai avut dreptate. ok?




Scuze ca intervin in monologul pe care il tot reciti in fata oglinzii........
Eu chiar nu am persistat in nimik.
Nu cred ca trebuie sa imi "repeti" ceva pentru simplul motiv ca tu doar imi raspunzi la o singura postare, in nici un caz la mai multe. Chiar nu prea ai ce "repeta"!
Nu ar fi decat simplistul tau dialog cu tine insati fixat evident pe o parere contrara a ceea ce opinezi tu si.........( desi nu as crede asta ), sustinuta de stupida senzatie ca la aceeasi parere s-ar ralia si altii.
Faptul ca tu, in aceasta ( sa-i zicem )" naivitate" a gandirii tale speri sa gasesti in mine un simpatizant intr-o idee ce nu deduce altceva decat o tulburare maniaco-excitanta si mai si incerci sa ma convingi de faptul ca " trairile tale sunt reale" si mai mult de atat, ca: "pe omul care acum isi cauta o locuinta impreuna cu o alta femeie nici macar nu l-am observat pana cand el a inceput sa-mi trimita anumite semnale, sa faca anumite gesturi, aluzii si sa stabileasca o anumita conexiune intre noi, pe care nu o are cu altcineva dintre colegii mei. " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SEMNALELE, GESTURILE, ALUZIILE, CONEXIUNEA dintre voi doi, din punctul meu de vedere nu reprezinta altceva decat o perceptie gresita a realitatii in care doar TU vrei sa traiesti.
Tu spui : "ce caut eu in relatia lor? nimic, ii doresc sa fie fericit cu ea. nu e!!! "
De unde stii tu ca nu e fericit?

Pe baza tot a " perceptiilor tale"?
garbo225715
Postat pe 21 Martie 2012 02:07
dialogurile de-a surda nu ma pasioneaza. ti-am spus ce am avut de spus in postarile anterioare. tu nu ai inteles de la bun inceput nici macar motivul pentru care am postat initial pe garbo.

e nefericit. a constatat toata lumea din jur. si mi-a confirmat si el acum doua zile cand am avut o anumita discutie. si nu e vorba despre job. m-a intrebat daca e atat de evident ca e ceva in neregula cu el. si da, e evident.

atat am avut de spus. tie.
garbo010448
Postat pe 22 Martie 2012 21:24
adica a vrut sa afle daca ai observat ca este nefericit.
cri_cat
Postat pe 22 Martie 2012 22:38
...dap 448 ...lasa-ma cu filosofeala matali....vrei X
nu vrei?
Iete na si vrei sa despici firul acuma ce asa mari greseli de ortografie o facut?
Stiam ca sunt supartiv nu critic s-au ....fil'olog...is damblagit de mijloc
Fss_ssu
Postat pe 22 Martie 2012 22:56
sau trecut din copt
jeanette40
Postat pe 22 Martie 2012 22:58
dap' ma fac si ca, racu ... na!

flacarico,... cum itzi mai este tie, mie, mi-e frig rau...

ai observat?
Fss_ssu
Postat pe 22 Martie 2012 23:37
dap ' ...abea o facut straturi, nu stii?
tu Je , vrei gata...noua recolta ...ete si la fata asta ...mare!
Fss_ssu
Postat pe 22 Martie 2012 23:39
S'apoi...taranca cei' de la tara, pi' unde umbla
...o plecat la capitala.... plec si eu maine
Fss_ssu
Postat pe 22 Martie 2012 23:41
da, mai suparatule, vreau X, da ce sa fac daca el nu ma vrea, filozofez si eu...

n-a facut nici o greseala, stapaneste la perfectie ortografia...

a venit primavara!!!

garbo010448
Postat pe 22 Martie 2012 23:58
cri, as vrea eu sa fie cum spui, dar eu am initiat discutia, deci e clar ca am observat ca e ceva in neregula, i-am spus ca s-a schimbat fata de cum l-am cunoscut si in contextul asta a intrebat daca e evident. pleaca in concediu de mutare in noua locuinta, asa ca in final i-am spus ceva de genul sa reinceapa sa traiasca si sa fie la fel ca inainte. a ras si a promis ca asa o sa faca.

sper sa-i fie bine. sper sa-mi fie si mie bine intr-o zi.
garbo010448
Postat pe 23 Martie 2012 00:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Definitie prietenie.... 90 De la: Luna_in_capricorn 4 Octombrie 2010 20:02
Caut iubita in Dej 4 De la: Anonimus007 13 Ianuarie 2018 09:40
8 Martie 7 De la: kyra 22 Iulie 2009 18:41
Prietenie cu ghilimele. 56 De la: Ioana007 5 Noiembrie 2009 06:40
ajutati'ma:( 3 De la: krystyna17 9 Ianuarie 2012 15:30
Setari Cookie-uri