Ce parere aveti cu demostratiile...Oare daca va cadea guvernul? Oare ce hot va urca la conducere?

buna seara.. referitor la topic..eu cred k oricum oricine ar ajunge presedinte tot si ar umple buzunarele prima data apoi daca va mai ramane bani si pt pensii sanatate si alte cele bine...:|:| din pacate asta este realitatea ,,,sincer nu am de gand sa mai merg vreodata la vot..regret enorm k am fost si prima data..oricum nu voi sta aici sa vad cum "ne conduce" o adunatura de ..ma abtin a comenta... cat despre ideea ca ar fi bn daca am avea un presedinte neamt...nu cred k este una dintre cele mai bune...pt k s ar indrepta spre o dictatura ...ceea ce iarasi nu ar fi oki.. pana la urma privind partea pozitiva..un viitor candidat ar putea fi si becali...si aici vine partea " pozitiva" ca el nu mai are de ce sa si umple buzunarele ..oricum ar fi...e cu adevarat trist... noi sa fim sanatosi...
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:40
eu cred ca cel mai bine este sa nu lasi pe altii sa gandeasca pt tine pt ca vor profita de tine.
asa se intampla cand oamenii nu stiu sa se conduca singuri,,ii conduc altii si profita..
Da poporul a ales un presedinte,,,,care sa ii ajute sa evolueze,,,numai ca oamenii sunt diabolici.,inclusiv presedintii....De asta este bine ca fiecare om este bine sa gandeasca individual,daca vrei sa nu profite nimani de tine si sa te faca sa te integrezi
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 21:53
presedintele face poporul sa i se supuna de acea si exploateaza...
la fel fac si barbatii mici fac femeia sa i se supuna si o exploateaza pt ca oamenii nu sunt cinstiti..
de aceea cred ca cel mai bine este ca fiecare om sa aiba demnitate si sa nu se lase exploatat.ci sa faca lucruri sa le fie fie si lor,,si nu numai lor ci a tututor,,,pt ca fiecare om are talente diferite,,si pt a se construi ceva trebuie ca oamenii sa se uneasca si sa coopereze,,,si ca fiecare om sa isi impuna punctul de vedere,il ajuta pe celalt la construirea caracterului...
fii tu om si impuneti punctul de vedere ca si ceilalti sa devina oameni,si asa vor face si ei cu ceilalti,,,
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:00
irinooka...
pe tine cate ore te tine la terapie ocupationala, pe calculator?:PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:03
QUEEN - I Want To Break Free

http://youtu.be/bRdo7WXTVoM
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:05
De la: eu_geminy, la data 2012-01-18 22:03:54irinooka...
cate ore te tine la terapie ocupationala pe calculator?:PP
:))))
presedintele face poporul sa i se supuna de acea si exploateaza...
la fel fac si barbatii mici fac femeia sa i se supuna si o exploateaza pt ca oamenii nu sunt cinstiti..
de aceea cred ca cel mai bine este ca fiecare om sa aiba demnitate si sa nu se lase exploatat.ci sa faca lucruri sa le fie fie si lor,,si nu numai lor ci a tututor
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:07
si ce legatura are cu ceea ce spuneam eu?...:))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:11
ce comparatie...poi sa ti spun ceva ingerasul luptator... barbati mici??? la ce te referi mai exact?? mici de inaltime...:D:D:D poi ai facut sa sune ca si cum ar fi slavie intre barbat si femeie..pff...scz da conceptii ca ale dvs nu am mai intalnit si cred cu siguranta ca nu voi mai intalni...:D:D fara ofensa
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:13
sclavie..scuze de la emotii:)
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:15
mama lui de feedback, irino! :)))
auzi, irino, chiar, tu deslusesti limba romana?

ge, irina e ...impenetrabila! :P :)))
...si mai mult... nu aude, nu vede...

:)))
esme
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:17
ba e penetrabila, esme...
dar pana si bormasinile fug de ea... cu mandrinele lor cu tot...:PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:18
De la: Iryna_Iry, la data 2012-01-18 22:13:59ce comparatie...poi sa ti spun ceva ingerasul luptator... barbati mici??? la ce te referi mai exact?? mici de inaltime...:D:D:D poi ai facut sa sune ca si cum ar fi slavie intre barbat si femeie..pff...scz da conceptii ca ale dvs nu am mai intalnit si cred cu siguranta ca nu voi mai intalni...:D:D fara ofensa
Ma refer la barbatii in functii mici.....presedintele exploateaza poporul...barbatii exploateaza femeia,,sa ii spele sa ii calce sa ii faca mancare si el sta cu aia in mana toata ziua
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:19
pana si preotul are slujnica..una o femeie chiar dupa ce a murit,,,familia i-a scris pe cruce ca a fost servitoarea preotului,de parca trebuie sa te mandresti cu asa ceva.Ca lai slugarit pe popa.prostia omeneasca
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:23
hahaha! ai dreptate! n-am gandit problema in adancime, ge! :P

pe de alta parte, daca n-o atinge nicio ...tepusa, ma intreb, o fi fost si ea scaldata in Styx, precum Ahile? ;)
:)))
esme
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:24
ingerarasul luptator..observ ca aveti o fixatie.. PRINCIPALA cu brabatii si femeile ..atunci de ce nu v ati exprimat punctul de vedere si la ce am scris mai sus ..chiar este sclavie?? de iubire nu ati auzit?? nemailuand in seama ca iubirea asta e mai complexa ,de mai multe feluri...iubire materna..iubire fata de sor..si in plus topicul este despre presedinte si conducerea tarii..dar nah.. ce o mai fi si asta???
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:31
De la: Iryna_Iry, la data 2012-01-18 22:31:38ingerarasul luptator..observ ca aveti o fixatie.. PRINCIPALA cu brabatii si femeile ..atunci de ce nu v ati exprimat punctul de vedere si la ce am scris mai sus ..chiar este sclavie?? de iubire nu ati auzit?? nemailuand in seama ca iubirea asta e mai complexa ,de mai multe feluri...iubire materna..iubire fata de sor..si in plus topicul este despre presedinte si conducerea tarii..dar nah.. ce o mai fi si asta???
Iubirea este rationala.....Eu nu as putea iubi bun barbat care nu este cinstit si cu bun simt...
ca barbatul pretinde femeii sa il slugareasca pt ca il iubeste,acesta este santal sentimental
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:35
tzeapa cu topicul asta...intrasem cu manecile suflecate sa-ncing ringul, aveam chiar si pronosticuri...
v-ati scarbit de politica, ai?
ufishor
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:36
scz scrisu..emotiile astea...:D:D
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:36
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-18 22:35:25
De la: Iryna_Iry, la data 2012-01-18 22:31:38ingerarasul luptator..observ ca aveti o fixatie.. PRINCIPALA cu brabatii si femeile ..atunci de ce nu v ati exprimat punctul de vedere si la ce am scris mai sus ..chiar este sclavie?? de iubire nu ati auzit?? nemailuand in seama ca iubirea asta e mai complexa ,de mai multe feluri...iubire materna..iubire fata de sor..si in plus topicul este despre presedinte si conducerea tarii..dar nah.. ce o mai fi si asta???
Iubirea este rationala.....Eu nu as putea iubi bun barbat care nu este cinstit si cu bun simt...
ca barbatul pretinde femeii sa il slugareasca pt ca il iubeste,acesta este santaj sentimental
eu niciodata nu m-am lasat manipulata sentimental,pt ca am demnitatea mea....
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:37
..deci IUBIREA E RATIONALA???? PFF...:)))) LASA TI AM SA SPUN CEVA.. IUBIREA NU ARE NIMIC A FACE CU RATIUNEA!!!!!! DAR cine stie cunoaste...deja mi a crescut tensiunea :D:D...
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:38
hait, c-ai scos-o, irino! de unde, fata? din tichia cu margaritar?
esme
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:39
scuza ti ma ca spun asta ...da nustiu ce "barbat bun" v ar putea iubi cu asa conceptii....si a iubi e a iubi ..inima nu are legi ratiune...
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:46
mi se pare, oare? sau voi chiar va certati cu irinooka?!:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:46
De la: Iryna_Iry, la data 2012-01-18 22:38:54..deci IUBIREA E RATIONALA???? PFF...:)))) LASA TI AM SA SPUN CEVA.. IUBIREA NU ARE NIMIC A FACE CU RATIUNEA!!!!!! DAR cine stie cunoaste...deja mi a crescut tensiunea :D:D...
treaba ta fa cum te duce capul si eu fac cum ma duce pe mine capul
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:48
De la: Iryna_Iry, la data 2012-01-18 22:46:02scuza ti ma ca spun asta ...da nustiu ce "barbat bun" v ar putea iubi cu asa conceptii....si a iubi e a iubi ..inima nu are legi ratiune...
toate organele sunt conduse de creier...Omul cum gandeste asa si actioneaza....cand pe om nu il duce capul,atunci gandeste cu inima
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:50
ei, cum sa ne certam cu irinuca?! ;)
ne jucam si noi, ...ca fetele! :)))

esme
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:53
inima este un organ,,si penisul,zonele genitale tot de creier sunt conduse..Depinde de ratiunea fiecaruia....cand creierul nu are control asupra organelor,,atunci este foarte grav..
inima are rostul ei,,,organele genitale rosturile lor....toate organele sunt coordonate de creier,,,asta bineinteles daca omul are control asupa lui....
sau gandeste doar cu instinctele exact ca animalele
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:54
buna seara eu geminy ...nu ma cert..imi sustin opinia...da ... mai bine ma abtin...is doar curioasa ce zodie e dna cu ingerasul luptator/???
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:54
si in opinia dvs care ar fi rolul inimei?? sau a organelor genitale.?? adevarat este creierul este principala"cheitza" a corpului uman...
Iryna_Iry
Postat pe 18 Ianuarie 2012 22:56
creierul coordoneaza inima..Pe oameni trebuie sa ii ajuti dar nu trebuie sa ii lasi sa profite de tine..
nu poti gandi doar cu inima si sa ii lasi pe altii sa profite de tine
ingerasulluptator
Postat pe 18 Ianuarie 2012 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 142 De la: vuvuzela 23 Septembrie 2010 03:31
femeia rac! 3 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:08
exista viata dincolo de moarte? 132 De la: lumi_casia 28 Ianuarie 2011 13:11
tristetea din kuza familiei 1 De la: pisiMic 1 Martie 2010 16:45
OARE E POSIBIL ? 15 De la: namyi 16 Aprilie 2011 00:50
Setari Cookie-uri