buna!!! probleme in relatie (text repostat)

As cam avea o problema..in relatia cu iubita...sunt cu ea de 1an si..dar ne cunoastem de 3ani aproape ..si ne.am combinat la banchet dar ea mai statea cu cineva mai intai nu am vrut sa stau cu ea dar dupa ce ne.am intors din banchet toti colegi ei imi zicceau ca bravo ca te.ai combinat cu ea..dar eu n aveam nici.o trb cu ea n mai vroiam sa stiu nimic de ea..dar m.am razgandit si m.am dus la ea s am invitato la suc...si dupa am ramas impreuna dar cum pe ea nu o interesa de mine si indiferenta ei ma atras si nu mai puteam sa stau fara sa vb cu ea parca o luasem razna...ea mai statea cu un baiat dar eu nu stiam cand vroia ea vorbea cu mn cand nu nu..mai tarziu am priso cu asta la discoteca dar ea mi.a zs ca nu avea nimik cu el si lui ca nu avea nimic cu mn...pe ala il iubea dar mai tz am inteles ca eu eram doar consolarea ei..de cate ori se certa cu ala venea la mn...pana la urma cica ramasese cu mn sa mutat cu chirie in bucuresti ca era la facultate.si trebuia sa ne vdm dar nu mai imi raspundea la tlf si dupa mi.a zs ca era cu celalalt si ca n poate sa se vada cu mn sa o las in pace dar si in acelas timp imi vorbea de parca tot sa o caut chiar si asa...dar nu am m.ai cautato am plecat in anglia dupa vro 2 luni imi da msj pe facebook sa ii dau parola de la mes ca i.am schimbato si ca de ce nu i.o dauu...i.am dat parola si dupa a inceput sa se puna cu mine in vba ...am inceput sa vb usor usor si se plangea la mn de tot c ii sa intamplat si ca ii e dor de mine ca de ce nu vin aksa...ea tot vbea cu ala ba chiar cu 2 saptamani inainte sa vin acasa asta dupa 5 luni ce am vbt cu ea doar la tlf si pe mes ea a stat cu ala la varasa caateva zile....si iar nu mai a vorbit cu mn iar.ma tepuit..in fine am ajuns acasa si am sunato vorba ca atunci stateam eu cu ea dar cand a trebuie sa ne intalnim sambata mi.a zis ca nu mai are rost ca din cauza mea sa impacat cu ala si eu i.am zis ca daca din cauza mea te.ai impakt din cauza mea nu mai stai cu el..si asa a fost in seara de sambata la lasat definitiv asta fiind pe 23inie ..toate bune si frumoase de craciun ia venit draci si la sunat ....m.am enervat rau ...au vorbit ce au vorbit. Mi.a zis ca seara de revelion e ultima intre noi ca se impaca cu ala...va dati seama ce a fost pe mine num.ai distractie nu a fost pe capu meu..dupa revelion mi.a zs k nu mai are nimica cu el ca a vrut sa vada daca mai exista sentimente pt el si mi.a zis ca nu mai are nimic de gand cu el ..dupa cva tmp a intervenit pariti iei ca nu mai vor sa o lase sa vorbeasca cu mne ca nu am situatie materiala la fel ca a iei i.a dat de ales intre ei si mine ..in fata lor i.au ales pe iei dar a continuat cu mine..nu stiu ce sa mai fac ea iese de cele mai multe ori fara mine la disco prieteni ei ii fac gesturi urate dar ea crede ca sunt normale mai ales dupa ce gusta cva de baut..a inceput sa o deranjeze mai tot in relatia asta tot pe ea eu ce sa mai spun dupa cate i.am acceptat..am mintito de cateva ori si de atunci isi gasete mereu motive de cearta imi spune ca nu mai poate ca a obosit..spune ca o acuz aiurea fara a fi ceva real dar daca ea nu vbeste ce sa fac spun ce imi trece prin caap...si i sa luat femei ca prea o acuz mereu si am mintito cu chesti minore pt a evita cearta....ce sa fac? DACA NICI ACUM NU SE INTELEGE ATUNCI NU AM SA MAI PRESCURTEZ NICI.UN CUVANT ;)
ciosco92
Postat pe 16 Iulie 2013 08:49
ai probleme baiatule..postezi peste tot..unde gasesti no poarta acolo si ti. cauta-te
MARILENA_25
Postat pe 22 Iulie 2013 16:09
Buna, sa stii ca probleme in relatie are in ziua de astazi cam toata lumea, de cele mai multe ori cind iubim devenim prea posesivi cu persoana iubita , destul de banitori si susceptibili , fii deschis si spune-i ce te framinta ! FII si tu deschis la felul in care vede ea relatia voastra , poate isi doreste altceva !incercati fiecare pe rind sa va pune-ti unul in locul celuilalt ! daca nu puteti cere-ti sfatul unui terapeut specializat in problemele cuplului si veti fi ajutati! Succes si inspiratie!
garbo_19362
Postat pe 22 Iulie 2013 16:11

ai luat Bac-ul? este o curiozitate a mea , sunt off topic

la limba romana ce note ai?

dupa cum scrii , as zice sa mergi sa te sfatuiesti cu un psiholog , sa ai o discuie despre lumea, viata si in final despre o relatie ....
adeline
Postat pe 30 Iulie 2013 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema parinteasca 9 De la: garbo265966 21 Iunie 2012 15:06
Asigurari de sanatate private 3 De la: n_mihaelaana 20 Februarie 2010 19:12
mai e cineva de varta mea pe aici? 5 De la: zambil 17 Iunie 2009 20:55
FEMINITATE, OPTIMISM, POFTA DE VIATA 48 De la: zambila 9 Noiembrie 2009 11:22
cred ca acesta e sfarsitul!!!! 30 De la: esme 19 Ianuarie 2012 18:13
Setari Cookie-uri