daca e casatorit s-ar putea indragosti cu adevarat???

cine?io?
aveam de ales dintre bancuri si fazan...deci...unde-s mesaje noi postez in rest care-i subiectul zau ca mi se rupe..
din partea mea sa se indragosteasca toti pana isi pierd mintile si umbla ca si curcile nebune pe strada...
ameno
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:35
buna si la multi ani tuturor! una an imbelsugat cu sanatate fericire si implinire sufleteasca ( urez acum caci nu am mai intrat de anul trecut):* interesant.. minciuna si zodia...:) poi daca chiar ar fi asa..toti ne am cunoaste cam "putin prea bine" unii pe altii nu??...adik nu sp k nu exista si ceva adevar..dar ..o zi buna tuturor si sanatate
Iryna_Iry
Postat pe 6 Ianuarie 2012 13:36
Nat , de unde stiai ca am detectorul la mine?
cri_cat
Postat pe 6 Ianuarie 2012 14:05
Dintr-o sursa *foarte* credibila - horoscoapele.
nathalie
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:01
buna:) pot sa iti zik din propria experienta,aceeasi situatie ca tine.
Casatorita de 2 ani si el de 8 ani,cu un copil de 5 ani.
Ne-am intalnit,am pov ne-am cun,ne-am placut si intr-un an de zile am fst amandoi divortati si ne-am mutat impreuna.Este posibil sa stii sa se indragosteasca mai ales daca acasa nu are fericire,liniste si respect.Un barbat se poate indragosti si daca are 10 copii daca nu are acasa ceea ce vre,si ceea ce isi doreste.
Iti dai seama ca daca in casnicia respectiva exista certuri,jigniri,si e o atmosfera care seamana mai degraba cu iadul decat cu acasa,omul ala cauta o scapare.Si de obicei barbatii care sunt in situatia asta,cu fam dar cu probleme,nu se despart de fam pana nu isi gasesc pe cineva in care vad ca pot avea incredere si nu in ultimul rand,iubesc si se simt iubiti.Asa a fst la mine,eu cu prob,el cu prob......Crede-ma ca nu regretam delok ca am facut acest pas,suntem ok happy..
Cel mai greu iti va fi cu sotia lui,daca va divorta,este probabil sa nu il lase sa vada copilul,sa il sune tot timpul .....si e destul de neplacut....pot sa zik k asta este singura neplacere dintr-o relatie de genul asta......Ea va incerca tot timpul sa intre intre voi,iar pe mikutz il poate invata numai prostii despre tine ca sa te faca sa te simti prost....Asa am patit eu si inka mai este chestia asta chiar daca nu mai sunt impreuna de 1 an de zile deci daca il iubesti.treci peste:)
hot_pisi_18
Postat pe 7 Ianuarie 2012 09:37
De la: lizadra, la data 2011-12-20 07:10:25

imi spune ca vrea sa fie cu mine... ceea ce eu nu cred ca ar putea fi real...dar mias doriiiiiii


Stai draku'-n banka ta shi nu mai ridica coada!
carco
Postat pe 7 Ianuarie 2012 12:41
Fericirea nu v-a fi niciodata completa , problemele cauzate de existenta unui copil nu se vor termina niciodata , vor fi mereu un cui inima ta, iar daca paraseste o casnicie pentru tine poate nu inseamna numai dragoste ci si disponibilitate , ce garantie ai ca nu v-a face si cu tine la fel , esti convinsa ca sotia lui este monstrul descris de el. este bine sa faci diferenta intre ce vrei tu sa crezi si realitate, este drept, toata lumea are dreptul la fericire si iubire dar cauta sa nu fii disperata dupa el, sa nu ajungi sa fii refularea unui moment prost din casnicia lui pe care l-ar trece daca n-ai fii tu, daca a-ti fi fost amandoi liberi cum s-ar fi produs lucrurile , da-i o pauza , divorteaza daca nu te simti implinita, lasa-l sa-si ia hotararile independent de tine si atunci o sa te convingi nu confunda pasiunea sexuala cu dragostea .Este foarte adevarat ca la barbati sexul conteaza foarte mult producand o reactie in creier care duce la dependenta de aceea persoana, dar un pas atit de important care nu va priveste numai pe voi doi are nevoie de mai mult. In afara de iubire ai nevoie de compatibilitate, completare , medii comune de viata si dezvoltare , viata nu este un roman de Daniell Steel. Il iubesti asa incat sa-l impingi al divort , il vrei din iubire sau pentru a-ti dovedi in fata alteia ca esti mai buna, esti atit de singura si de disperata sa lasi un copil fara tata pentru ca chiar daca te iubeste cu disperare nu-i destul in acest caz.
carmen46
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:28
daca vrei sa te minti singura nu e nimeni impotriva ta dar si daca isi lasa sotia crezi ca pe tine nu te va lasa la fel pt.alta mai tanara?parerea mea e ca nu merita sa iti faci familia sa sufere mai bine incearca sa repari ce nu merge in casnicia ta mult curaj
m_dalia77
Postat pe 7 Ianuarie 2012 14:45
De la: carmen46, la data 2012-01-07 13:28:55Fericirea nu v-a fi niciodata completa , problemele cauzate de existenta unui copil nu se vor termina niciodata , vor fi mereu un cui inima ta, iar daca paraseste o casnicie pentru tine poate nu inseamna numai dragoste ci si disponibilitate , ce garantie ai ca nu v-a face si cu tine la fel , esti convinsa ca sotia lui este monstrul descris de el. este bine sa faci diferenta intre ce vrei tu sa crezi si realitate, este drept, toata lumea are dreptul la fericire si iubire dar cauta sa nu fii disperata dupa el, sa nu ajungi sa fii refularea unui moment prost din casnicia lui pe care l-ar trece daca n-ai fii tu, daca a-ti fi fost amandoi liberi cum s-ar fi produs lucrurile , da-i o pauza , divorteaza daca nu te simti implinita, lasa-l sa-si ia hotararile independent de tine si atunci o sa te convingi nu confunda pasiunea sexuala cu dragostea .Este foarte adevarat ca la barbati sexul conteaza foarte mult producand o reactie in creier care duce la dependenta de aceea persoana, dar un pas atit de important care nu va priveste numai pe voi doi are nevoie de mai mult. In afara de iubire ai nevoie de compatibilitate, completare , medii comune de viata si dezvoltare , viata nu este un roman de Daniell Steel. Il iubesti asa incat sa-l impingi al divort , il vrei din iubire sau pentru a-ti dovedi in fata alteia ca esti mai buna, esti atit de singura si de disperata sa lasi un copil fara tata pentru ca chiar daca te iubeste cu disperare nu-i destul in acest caz.





sunt de acord cu ceea ce ai spus tu insa la ult fraza"ca lasi un copil fara tata" nu este adevarat.Un copil ramane fara tata in mom in care pers resp moare sau il paraseste si pleaka si nu mai pastreaza leg cu el(si niki makar atunki).....Poate divorta si poate avea grija de copilul lui foarte bine si frumos.Mai bine sa creasca copilul respectiv langa niste oameni care se cearta si nu se mai iubesc???sau intr-o atmosfera care nu e prielnica pt el?
Asta e parerea mea,si foarte multe femei gresesc cand spun ca "vai lasi copilul fara tata"...E cea mai mare prostie....tatal e unul si acela ramane in veci..nu inseamna ca daca ai un copil esti legat de femeia respectiva....Iar in situatia iub meu cu fosta sotie chiar asa este,este o femeie care se fol de copil pt a-l atrage pe el langa ea si pt a avea bani pt ea...am vazut cu ochii mei nu mi=a zis nimeni......
poop
hot_pisi_18
Postat pe 7 Ianuarie 2012 15:00
Asa cum spune toata lumea copii sunt nevinovatii in aceasta poveste, faptul ca sunt mici nu inseamna ca nu au sentimente, dorinte , pareri proprii, chiar daca par manipulati ,sentimentele lor nu pot fi manipulate, ce se petrece in mintea si sufletul lor fragil, uneori nerostit ii poate marca toata viata. Mama si tata sunt ca perna si patul pentru un somn bun. Parinte esti zi de zi pentru ca prin comportamentu tau vei da informatiile de viata micutului, invatam totul prin observatie, copiere, incredere un copil are nevoie sa studieze ambele sexe cum se comporta si sa-si puna baza noi vieti , dar asta in cazul ideal si totusi fiecare isi doreste sa nu aduca suferinta copilului. Exista si riscul ca mama singura sa aduca un alt tata in viata copilului care-l va privi ca si tine.
Care a fost relatia ta cu tatal tau?
Inteleg ca nu ai copii si de aceea i-ti este greu sa intelegi unele lucruri netraite si DA, o femeie parasita are nevoie de o compensare materiala in locul sigurantei unui mariaj ( a doua venituri in casa). Daca iubirea dintre voi a spart atitea bariere se cuvine sa o daruiti la rindul vostru prin compasiune si intelegere copilului si fostei sotii altfel va pot coplesi neintelegerile , vrei nu vrei ei sint si familia ta acum , prin iubirea ta esti legata de ei dac nu-i intelegi si accepti vei suferii mai mult .
carmen46
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:08
De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...


Simplu de declarat dragoste cuiva ,cind esti casatorit(a) doar de dorinta de a avea o aventura,mai ales daca ai si copii si mai grav daca esti plictisit de pereche,dar asta nu inseamna ca iubesti ,desi sunt si bezmeteci care uita pe moment de familie si fac declaratii lacrimogene.
Cupluri fericite in asemenea relatii nu exista ,doar daca au o casatorie de convenienta.
Ba da,toate in viata sunt intimplatoare ,dar trebuie sa fim un pic cerebrali,sa nu ne lasam in voia hazardului.
VOIAJOR
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:19
De la: sara_gh, la data 2012-01-05 15:13:32 Dar tu esti nefericita cu sotul tau? Nu ne-ai spus: te loveste? te umileste? lipseste noptile de acasa? Nu face dragoste cu tine? sau poate face dar nu ca celelalt...

Daca ai un sot bun, iubitor, muncitor , care mai e si un tata bun pe de-asupra... mai gandestete. Lasa relatia asta sa fie doar o aventura de care sotul tau sa nu afle niciodata.

Pe de alta parte, daca esti batuta si/sau umilita de sotul tau, divorteaza si lasa viata sa-si urmeze cursul. Vezi tu ce ti-a mai oferit!

Asta ar putea fi valabil si pt el. Poate are o casnicie normala dar asa ii e felul. Sa aiba si o rezerva. Oamenii daca se schimba, devin mai rai; rar, extrem de rar devin mai buni. Imagineaza-ti ca ati divortat amandoi si v-ati casatorit impreuna. Acum tu vei fi in rolul sotiei care crede ca are o casnicie fericita dar....cine va fi in rolul tau de acum? Nu stiu cine dar cu siguranta va fi cineva. El a gustat din dragostea interzisa. Mereu ii va fi dor de gustul asta. Va simti nevoia sa-l caute; sa-l retraiasca...


nu, nu ma loveste ... timp de aproape 4 ani a fost foarte indiferent , ne certam des unde putea sasi permita sa vorbeasca urit cu mine, de multe ori iam spus ca vreau sa divortam , cal urasc si nu mai simt nimic pentru el ; dar niciodata nu lua in considerare vorbele mele si facea tot posibilul ca sa ma impace pentru moment dupa care revenea la comportamentul anterior (este o persoana de care este foarte greu sa scapi), insa acum ia venit mintea sau sia dat seama de greselele lui (cum spune el) si acum vrea sa facem o familie frumoasa si sa avem copii, problema e ca eu nu mai simt nimic pentru el , ma leaga doar deprinderea de el si faptul ca ii cunosc de mult timp, dar gindul imi sta la altul
in privinta lui nustiu ce sa spun, de asta si va cer sfaturile, poate cineva a trecut prin asa ceva...
lizadra
Postat pe 8 Ianuarie 2012 07:08
De la: hot_pisi_18, la data 2012-01-07 09:37:49buna:) pot sa iti zik din propria experienta,aceeasi situatie ca tine.
Casatorita de 2 ani si el de 8 ani,cu un copil de 5 ani.
Ne-am intalnit,am pov ne-am cun,ne-am placut si intr-un an de zile am fst amandoi divortati si ne-am mutat impreuna.Este posibil sa stii sa se indragosteasca mai ales daca acasa nu are fericire,liniste si respect.Un barbat se poate indragosti si daca are 10 copii daca nu are acasa ceea ce vre,si ceea ce isi doreste.
Iti dai seama ca daca in casnicia respectiva exista certuri,jigniri,si e o atmosfera care seamana mai degraba cu iadul decat cu acasa,omul ala cauta o scapare.Si de obicei barbatii care sunt in situatia asta,cu fam dar cu probleme,nu se despart de fam pana nu isi gasesc pe cineva in care vad ca pot avea incredere si nu in ultimul rand,iubesc si se simt iubiti.Asa a fst la mine,eu cu prob,el cu prob......Crede-ma ca nu regretam delok ca am facut acest pas,suntem ok happy..
Cel mai greu iti va fi cu sotia lui,daca va divorta,este probabil sa nu il lase sa vada copilul,sa il sune tot timpul .....si e destul de neplacut....pot sa zik k asta este singura neplacere dintr-o relatie de genul asta......Ea va incerca tot timpul sa intre intre voi,iar pe mikutz il poate invata numai prostii despre tine ca sa te faca sa te simti prost....Asa am patit eu si inka mai este chestia asta chiar daca nu mai sunt impreuna de 1 an de zile deci daca il iubesti.treci peste:)


ma bucur pentru tine, ca la tine totul e ok
sa inteleg sa exista cupluri fericite din asa relatii...
acum planificati sa va casatoriti si sa aveti copii?
fericire, pace si iubire sa aveti in familie
lizadra
Postat pe 8 Ianuarie 2012 07:16
DA,am trecut si eu printr-o astfel de poveste de iubire. Am fost casatorita timp de 18 ani si in urma casatoriei a rezultat un baiat ce are acum virsta de 16 ani. El era cel mai bun prieten al sotului meu,a fost casatorit ,iar sotia lui plecata in strainatate de 10 ani. Frumoasa povestea de iubire a durat 6 ani, dar ce sa-i faci sa sfirsit asta e.Am intentat procesele de divort amindoi ,al meu s-a finalizat, al lui inca nu .Am renuntat la tot pt el, mi-am pierdut si baiatul care a ramas cu tata-l lui,iar acuma sunt singura pt ca intre timp el a intilnit o domnisoara fara obligatii si traieste acum o alta poveste de iubire(se vor casatorii(, a ramas prieten si cu exsotul meu.Daca am pareri de rau sau remuscari? Sincer nu pt ca l-am iubit cu adevarat.Nu am avut pretentii sa imi ofere nimic decit dragostea lui sincera ,dar se pare ca nu a fost capabil de asa ceva.In felul lui ma iubit dar nu suficient pt a trece peste vorba lumii . A fost , este si va ramine iubirea vietii mele. Sper din tot sufletul ca povestea nimanui sa nu aiba acelasi deznodamint ca SI a mea,deoarece suferinta este foarte mare si putine persoane sunt capabile sa o duca. ITI DORESC MULT SUCCES !
garbo256976
Postat pe 8 Ianuarie 2012 18:14
De la: garbo256976, la data 2012-01-08 18:14:03DA,am trecut si eu printr-o astfel de poveste de iubire. Am fost casatorita timp de 18 ani si in urma casatoriei a rezultat un baiat ce are acum virsta de 16 ani. El era cel mai bun prieten al sotului meu,a fost casatorit ,iar sotia lui plecata in strainatate de 10 ani. Frumoasa povestea de iubire a durat 6 ani, dar ce sa-i faci sa sfirsit asta e.Am intentat procesele de divort amindoi ,al meu s-a finalizat, al lui inca nu .Am renuntat la tot pt el, mi-am pierdut si baiatul care a ramas cu tata-l lui,iar acuma sunt singura pt ca intre timp el a intilnit o domnisoara fara obligatii si traieste acum o alta poveste de iubire(se vor casatorii(, a ramas prieten si cu exsotul meu.Daca am pareri de rau sau remuscari? Sincer nu pt ca l-am iubit cu adevarat.Nu am avut pretentii sa imi ofere nimic decit dragostea lui sincera ,dar se pare ca nu a fost capabil de asa ceva.In felul lui ma iubit dar nu suficient pt a trece peste vorba lumii . A fost , este si va ramine iubirea vietii mele. Sper din tot sufletul ca povestea nimanui sa nu aiba acelasi deznodamint ca SI a mea,deoarece suferinta este foarte mare si putine persoane sunt capabile sa o duca. ITI DORESC MULT SUCCES !


mersi mult

eu cred ca ce e al tau va fi al tau, nu trebuie sa te dezamagesti, e urit sfirsitul povestei tale, dar tu trebuie doar sa intorci foaia , viata merge inainte... sunt sigura ca vei intilni persoana care va putea oferi toata dragostea din lume doar tie

mersi ca miai impartasit povestea ta
lizadra
Postat pe 9 Ianuarie 2012 01:15
De la: garbo256976, la data 2012-01-08 18:14:03DA,am trecut si eu printr-o astfel de poveste de iubire. Am fost casatorita timp de 18 ani si in urma casatoriei a rezultat un baiat ce are acum virsta de 16 ani. El era cel mai bun prieten al sotului meu,a fost casatorit ,iar sotia lui plecata in strainatate de 10 ani. Frumoasa povestea de iubire a durat 6 ani, dar ce sa-i faci sa sfirsit asta e.Am intentat procesele de divort amindoi ,al meu s-a finalizat, al lui inca nu .Am renuntat la tot pt el, mi-am pierdut si baiatul care a ramas cu tata-l lui,iar acuma sunt singura pt ca intre timp el a intilnit o domnisoara fara obligatii si traieste acum o alta poveste de iubire(se vor casatorii(, a ramas prieten si cu exsotul meu.Daca am pareri de rau sau remuscari? Sincer nu pt ca l-am iubit cu adevarat.Nu am avut pretentii sa imi ofere nimic decit dragostea lui sincera ,dar se pare ca nu a fost capabil de asa ceva.In felul lui ma iubit dar nu suficient pt a trece peste vorba lumii . A fost , este si va ramine iubirea vietii mele. Sper din tot sufletul ca povestea nimanui sa nu aiba acelasi deznodamint ca SI a mea,deoarece suferinta este foarte mare si putine persoane sunt capabile sa o duca. ITI DORESC MULT SUCCES !



merci si si tie iti doresc la fel:)...exista sanse ca o astfel de relatie sa mearga daca exista sentimente,insa e adevarat ca este putin mai greu...cel putin la mine asa e:)din cauza fostei..insa sa incerci sa nu acorzi atentie si sa incerci sa te bucuri de aceasta relatie:)
hot_pisi_18
Postat pe 9 Ianuarie 2012 01:47
De la: IOANIDE, la data 2012-01-07 17:19:38
De la: lizadra, la data 2011-12-19 03:15:06oare e posibil sa ma iubeasca cu adevarat? , chiar daca e casatorit (are copil) si stiind ca si eu sunt casatorita?

oare exista cupluri fericite si implinite din asa relatii?

totusi consider ca nimic in viata nu-i intimplator...


Simplu de declarat dragoste cuiva ,cind esti casatorit(a) doar de dorinta de a avea o aventura,mai ales daca ai si copii si mai grav daca esti plictisit de pereche,dar asta nu inseamna ca iubesti ,desi sunt si bezmeteci care uita pe moment de familie si fac declaratii lacrimogene.
Cupluri fericite in asemenea relatii nu exista ,doar daca au o casatorie de convenienta.
Ba da,toate in viata sunt intimplatoare ,dar trebuie sa fim un pic cerebrali,sa nu ne lasam in voia hazardului.



ai mare dreptate in ceea ce ziki insa cum ai spus si tu,un copil este nevinovat,nu are nici o vina ca parintii nu s-au mai inteles si s-au despartit,...si faptul ca esti mama nu justifica faptul ca te folosesti de propriul copil pt a face rost de bani sau pt a manipula pe cineva:)
hot_pisi_18
Postat pe 9 Ianuarie 2012 01:49
De la: carmen46, la data 2012-01-07 16:08:34Asa cum spune toata lumea copii sunt nevinovatii in aceasta poveste, faptul ca sunt mici nu inseamna ca nu au sentimente, dorinte , pareri proprii, chiar daca par manipulati ,sentimentele lor nu pot fi manipulate, ce se petrece in mintea si sufletul lor fragil, uneori nerostit ii poate marca toata viata. Mama si tata sunt ca perna si patul pentru un somn bun. Parinte esti zi de zi pentru ca prin comportamentu tau vei da informatiile de viata micutului, invatam totul prin observatie, copiere, incredere un copil are nevoie sa studieze ambele sexe cum se comporta si sa-si puna baza noi vieti , dar asta in cazul ideal si totusi fiecare isi doreste sa nu aduca suferinta copilului. Exista si riscul ca mama singura sa aduca un alt tata in viata copilului care-l va privi ca si tine.
Care a fost relatia ta cu tatal tau?
Inteleg ca nu ai copii si de aceea i-ti este greu sa intelegi unele lucruri netraite si DA, o femeie parasita are nevoie de o compensare materiala in locul sigurantei unui mariaj ( a doua venituri in casa). Daca iubirea dintre voi a spart atitea bariere se cuvine sa o daruiti la rindul vostru prin compasiune si intelegere copilului si fostei sotii altfel va pot coplesi neintelegerile , vrei nu vrei ei sint si familia ta acum , prin iubirea ta esti legata de ei dac nu-i intelegi si accepti vei suferii mai mult .



ai mare dreptate in ceea ce spui,ca,copii sunt nevinovati,si tocmai de aceea copilul acela nu are niki o vina ca parintii nu s-au mai inteles si cu atat mai mult,faptul ca esti mama nu justifica faptul ca te folosesti de copilul tau pt a face rost de bani sau pt a manipula pe cineva.Ca mama,daca stii ca,copilul tau plange pt ca isi doreste ceva(nu material) si tu stai in fata lui si nu faci nimik,acest lucru te desconsidera ca mama total,orice ar zike oricine ce vrea.

Si nu,nu am copii insa sincer nu trebuie sa am copil pt a recunoaste gresala unei femei care din pacate este mama,insa nu apreciaza acest lucru.Si de un animalut iti este mila daca plange,sau ai grija de el sa il stii bine,nu?Cu un copil ar trebui sa te comporti de 1000 de ori mai bine,zik eu.
Si cu tatal meu am o relatie foarte bune,chiar daca,fiind mika il vedeam o data pe saptamana.(fiind sofer)...

Asta e parerea mea,si nu vreau sa supar pe nimeni,insa cred k a fi mama inseamna sa iti vezi in primul rand copilul fericiit si sa faci tot ceea ce poti pt binele lui,nu pt binele sau fericirea ta si supararea si nelinistea lui.Asta spun eu.
hot_pisi_18
Postat pe 9 Ianuarie 2012 01:55

ai mare dreptate in ceea ce spui,ca,copii sunt nevinovati,si tocmai de aceea copilul acela nu are niki o vina ca parintii nu s-au mai inteles si cu atat mai mult,faptul ca esti mama nu justifica faptul ca te folosesti de copilul tau pt a face rost de bani sau pt a manipula pe cineva.Ca mama,daca stii ca,copilul tau plange pt ca isi doreste ceva(nu material) si tu stai in fata lui si nu faci nimik,acest lucru te desconsidera ca mama total,orice ar zike oricine ce vrea.

Si nu,nu am copii insa sincer nu trebuie sa am copil pt a recunoaste gresala unei femei care din pacate este mama,insa nu apreciaza acest lucru.Si de un animalut iti este mila daca plange,sau ai grija de el sa il stii bine,nu?Cu un copil ar trebui sa te comporti de 1000 de ori mai bine,zik eu.
Si cu tatal meu am o relatie foarte bune,chiar daca,fiind mika il vedeam o data pe saptamana.(fiind sofer)...

Asta e parerea mea,si nu vreau sa supar pe nimeni,insa cred k a fi mama inseamna sa iti vezi in primul rand copilul fericiit si sa faci tot ceea ce poti pt binele lui,nu pt binele sau fericirea ta si supararea si nelinistea lui.Asta spun eu.[/quote]


aici chiar iti dau dreptate....
tu scrii ca iti vedeai tatal o data in saptamina, cred ca ii simteai lipsa mult...
lizadra
Postat pe 13 Ianuarie 2012 02:43
Ce povesti de viata poti afla .... si cate or mai fi nespuse ! Cred ca asa constientizez cat de linistita sunt si cat de fericita .
Va urez succes si impliniri .... (si mai ganditi-va ca norocul si-l mai face si omul ).
ioanatodi
Postat pe 14 Ianuarie 2012 10:06
Persoanele care și dau cu prerea si nu au fost ntre-o situație asemntoare ar trebui sa se abtina. Sa nu mai fie rautacioase. Eu sunt de 8 ani cu cineva si am aflat acum 3 luni ca e cstorit si ca are un copil. Promisiuni si declarații am primit si eu dar cu toate astea i-am dat termen pana la sfrșitul lui Martie sa și rezolve problemele. Ce m deranjeaz este ca soția lui a știut de mine de la nceput . Am si eu un copil dar sunt divortata si nu m deranjeaz copilul lui ceea ce m deranjeaz cu adevarat este ca mia ascuns atta timp adevarul si a trebuit sa aflu de la soția lui adevarul acesta care doare si unde mai pui ca știam si detalii despre mine. Succes si mult putere ți doresc. Sper ca va fi bine si o sa ți se ndeplineasc dorința . Sfaturi nu ți pot da pt ca sunt cam in aceeași situație . Bafta
garbo_22
Postat pe 14 Ianuarie 2012 11:57
i eu tiu detalii despre mine i nu m abin, comentez...
Axl_22
Postat pe 14 Ianuarie 2012 12:23
ti-ai dori?......cu asta ramai sigur
vezi-ti de familie si nu mai visa cai verzi pe pereti.....trezeste-te
dalia_dariana
Postat pe 14 Ianuarie 2012 21:53
Lizandra,ai facut sex cu el,cu barbatul altei femei?Si inca iti mai acorda atentie?Inseamna ca esti o tarfulitza buna la pat,care o inlocuieste pe sotia,indisponibila sexual,pe motiv de sarcina,sau poate vreo boala.Sa inteleg ca sotul tau nu te satisface asa de bolnava esti pentru sex.Vezi ca sunt barbati care pentru contracost pot presta conform dorintelor tale.
garbo160235
Postat pe 15 Ianuarie 2012 09:58
De la: Giovana2005, la data 2011-12-24 23:27:34Da, este posibil sa te iubeasca. Barbatii, mai mult ca femeile au nevoie din cand in cand de un nou foc mistuitor... Este posibil sa te iubeasca, da, pana cand afla sotia, ii ia copiii, iese scandal, iar el, intr-un minut nu te mai cunoaste, se intoarce spasit la sotia lui, ii declara iubire totala si culmea chiar asa este, isi duce copiii in parc, da cu aspiratorul si revine pe pamant. A fost doar "variatiuni pe aceisi tema", nevoia de ceva nou si patimas....dar te-a iubit adevarat, pe durata scurta si comasata.



Hehehe...da,da. Mult adevar ai grait...
joulie
Postat pe 15 Ianuarie 2012 09:59
o sa iti dau si raspunsul la aceatsa intrebare..
garbo_68
Postat pe 15 Ianuarie 2012 10:44
Am si eu o curiozitate, tu esti dispusa sa-ti lasi sotul pentru el?
Madlen2011
Postat pe 15 Ianuarie 2012 10:51
De la: garbo_22, la data 2012-01-14 11:57:03Persoanele care și dau cu prerea si nu au fost ntre-o situație asemntoare ar trebui sa se abtina. Sa nu mai fie rautacioase. Eu sunt de 8 ani cu cineva si am aflat acum 3 luni ca e cstorit si ca are un copil. Promisiuni si declarații am primit si eu dar cu toate astea i-am dat termen pana la sfrșitul lui Martie sa și rezolve problemele. Ce m deranjeaz este ca soția lui a știut de mine de la nceput . Am si eu un copil dar sunt divortata si nu m deranjeaz copilul lui ceea ce m deranjeaz cu adevarat este ca mia ascuns atta timp adevarul si a trebuit sa aflu de la soția lui adevarul acesta care doare si unde mai pui ca știam si detalii despre mine. Succes si mult putere ți doresc. Sper ca va fi bine si o sa ți se ndeplineasc dorința . Sfaturi nu ți pot da pt ca sunt cam in aceeași situație . Bafta

ai aflat doar acum 3 luni ca e casatorit?? pe bune? pe cine incerci sa minti? doamne, cata ipocrizie...
MARILENA_25
Postat pe 15 Ianuarie 2012 13:24
De la: garbo_22, la data 2012-01-14 11:57:03Persoanele care și dau cu prerea si nu au fost ntre-o situație asemntoare ar trebui sa se abtina. Sa nu mai fie rautacioase. Eu sunt de 8 ani cu cineva si am aflat acum 3 luni ca e cstorit si ca are un copil. Promisiuni si declarații am primit si eu dar cu toate astea i-am dat termen pana la sfrșitul lui Martie sa și rezolve problemele. Ce m deranjeaz este ca soția lui a știut de mine de la nceput . Am si eu un copil dar sunt divortata si nu m deranjeaz copilul lui ceea ce m deranjeaz cu adevarat este ca mia ascuns atta timp adevarul si a trebuit sa aflu de la soția lui adevarul acesta care doare si unde mai pui ca știam si detalii despre mine. Succes si mult putere ți doresc. Sper ca va fi bine si o sa ți se ndeplineasc dorința . Sfaturi nu ți pot da pt ca sunt cam in aceeași situație . Bafta



Mai, ai si tu dreptate in ceea ce priveste parerile pe care le dau unii si altii vis a vis de subiect, avand in vedere ca nu au trecut prin situatii similare. Dar, pe mine altceva ma intriga la tine. Cum naiba sa spui, ca esti cu un barbat,de 8 ani de zile, si sa nu stii, ca in tot acest timp, era,este( si binenteles o sa ramana) casatorit, si ,pe deasupra, mai are si un copil? Ma ingrozeste ce spui, de fapt, nu ma ingrozeste, ma uimeste. Si cand spun , ma uimeste, nu ma refer, decat la faptul, ca in secolul XXI, cand exista atata informatie, si culmea, INTERNET, pe care vad ca si "bantui", sa nu te fi interesat catusi de putin de prs. cu care traiesti.
Bagam pe google, numele sau id-ul lui, si- i aflam tot "arborele genealogic". Asta desigur, daca te-ar fi interesat barbatul respectiv catusi de putin, dar bag seama, ca tie, voua, astora care mai deschid topicuri de genul asta, va si place sa faceti pe nestiutoarele, asata in cazul in care se intampla, cum ai si zis, ca nevasta-sa, stia de tine, tu, in schimb de ea nu, sa te scoti in fata ei, simplu...vai, dar n-am stiut ca-i insurat!!! Si mai si incepi cu epitete de genul...porcul, magarul, etc, etc!!! Cum a putut sa-mi faca una ca asta?! Si, desigur, apoi, faci pe victima in fata lui, cu tupeu... ii pui conditii. Fac si eu ca Marilena, pe cine dracu crezi ca pacalesti?
Stii de sunt oarecum inversunata pe tine? Ca, din cauza femeilor ca tine, care au viata dubla... tu, ma rog, nu ai, dar, are barbatul cu care esti, deci, tot amanta te numesti, restul femeilor, care-si vad de treaba lor, sunt maltratate si umilite de mizerabili infecti cu care voi traiti si va simtiti bine.

In concluzie, voi oricum sunteti niste vicime, propriile victime.
joulie
Postat pe 15 Ianuarie 2012 17:49
Sa fii indragostit,daca esti casatorit ?Hmm...cu siguranta ca se poate ,nu stiu banuiesc ca asta nu tine de varsta ,statut, si asa mai departe.Itrebarea ta este daca sa iti parasesti familia pentru el sau nu??Din punctul meu de vedere, cred, ca acest lucru, clar se va intampla, chiar daca nu o vei face acum ,undeva ,sigur exista o problema .CREZI CA MERITA ??ESTI SIGURA CA TE IUBESTE ?SAU ESTE VESNICUL INDRAGOSTIT ,,,PAREREA MEA CONTEAZA PREA PUTIN, DAR CRED CA L-AI PUTEA TESTA, INAINTE SA FACI O GRESALA IRECUPERABILA !
Cunosc un astfel de caz ,si i-am spus la fel prietenei mele ...dar din pacate dragostea e oarba ...Si-a parasit familia ,a plecat in lume dupa un indragostit care i-a promis cate-n luna si in stele si stii cat a durat??? DOUA SAPTAMANI ...GRESALA E,I A FOST CA EA A FACUT PRIMA PASUL.
Nu A TINUT CONT DE NIMENI ,ceea ce cred ca se va intampla si in cazul tau .
SFATUL MEU :TESTEAZA-L !!!SA NU FUGA LA PRIMA GREUTATE .PLUS CA LUMEA VA VA CONDAMNA CA A-TI DISTRUS VIETILE SOTILOR VOSTRII .TREBUIE DUSE NISTE LUPTE crezi ca merita?????
garbo083472
Postat pe 15 Ianuarie 2012 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
laptic 1 De la: Alexandra_Dinu_1 1 Decembrie 2013 08:55
Am nevoie de Voi 15 De la: iasomia 19 Aprilie 2010 15:34
De ce e moale mamaliga??? 189 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
Ce ne unge la suflet? 870 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:26
fata blonda cu ochi albastri 30 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 08:55
Setari Cookie-uri